Şimdi Ara

VOLVO S90 motor arızası (AYIPLI MAL) (Güncelleme: MAHKEME ARAÇ DEĞİŞİM KARARI VERDİ))) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
416
Cevap
36
Favori
76.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
175 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu konuda Tüketici sonuna kadar Haklıdır.

Tomarla para dök ve kendi cebindeki paran karşılığında Mağdur ol.

Bence diretin ve hakkınızı Hukuken sonuna kadar arayın, Fakat süreç uzun sabretmeniz lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: parezer

Öyle bir yazıyo ki insanlar adam beni gerçekten tanıyor sanmış. Ne iş yaptığını tahmin ediyorum demiş bir de, profilimde ne iş yaptığım kim olduğuma dair tek bilgi yok. Çamur at izi kalsın mantığı işte, ne diyeyim allah ıslah etsin. Ben onu her yere magane premiumdur diye yazan kişi olarak biliyorum sadece

Alıntıları Göster
    muhtemelen babası megan sedan şirket arabası kullanıyor o da gelip övüyor, başka da bir işe yaramaz o.
  • defiant82 kullanıcısına yanıt
    Türkiye de kaç tane aracı var ki volvonun şikayeti olsun ?
  • Açıkçası şuan aracınız aşığı yukarı 350.000-380.000TL ve kesinlikle motoru değişmiş bir araca afedersiniz 300.000 e düşşe bile almam. Şu aralar s90 ve 525xd bakıyoruz kırıcı olmadan net düşüncemi söylüyorum. O yüzden bana 10-20 bin verip aracı sıfırlamak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Farklı bir açıdan bakacağım. Ülkeye bak çay demle arkadaş. Maliye yani devlet yaklaşık 2 araç bedelini cebe indiriyor ama 1 araca 3 araç parası veren kişi haklı davası için 2 - 3 sene stres ve mahrumiyet içinde geçmesi beklenen bir hukuki sürece mahkum ediliyor. Devlet bekle diyor. Hakkını hemen alamazsın, beni bağlamaz, git yargıda sürün diyor. 2 araç parası bana verdin oysa ki demiyor. Vatandaşı koruması bir yana buna karşı bir kolaylık bile sağlamıyor. Böyle rezil bir anlayış, haksızlık başka ülkede olamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 21 Eylül 2018; 12:22:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İdareten verdikleri araç neydi? Öyle 50 bin fark istediklerine göre janti bir şeydir

• quote:

Cevap basit; davaların yıllarca neticelenmemesi, bu durumu gizlemiyorlar, bana açıkça söylediler, davayı 2021 yılında kazanırsan biz elimizde aynı model araç yok deriz aracıı iade alıp emsal değerini size öderiz dedi. Aslında haklılar benim onlardan sıfır araç almam çok zor, çünkü dava neticelendiğinde aynı model araç ellerinde olmayacak ama hesaba katmadıkları ya da benim bilmediğimi düşündükleri bir husus var, onlara da söyledim. Ben de onların arabalarını 3 yıl beleş kullanacağım, davanın uzun sürmesinin bana karı da bu olur. Zaten bunu dile getirdiğimde olay kitlendi :)

Alıntıları Göster
    evet iyi kitlemişsiniz adamları; O aracın kiralama bedeli 500 euro (ki muhtemelen daha fazladır) olsa 3 yılda zaten aracın neredeyse yarı parası çıkmış oluyor.

• quote:

Öyle bir yazıyo ki insanlar adam beni gerçekten tanıyor sanmış. Ne iş yaptığını tahmin ediyorum demiş bir de, profilimde ne iş yaptığım kim olduğuma dair tek bilgi yok. Çamur at izi kalsın mantığı işte, ne diyeyim allah ıslah etsin. Ben onu her yere magane premiumdur diye yazan kişi olarak biliyorum sadece

Alıntıları Göster
    oncelikle gecmis olsun.

bilmedigim bir konuda sayenizde biraz aydinlandim, tesekkur ederim. volvonun s80 t6, s60 t5 ve v40cc t5 modellerini kullandım. gercekten verdigi sahiplik hissi cok degisik, insallah yeni aracinizla daha guzel gunleriniz olur.

bu arada bir yakinimin basinda benzer bir konu X5 2.5d motor ile var. bu aracin garantisi bitti sanirim, ama 90.000’de ve full yetkili servis bakimli. siz arastirmalarinizda garantisi biten araclarda da bu tip bir arizada gizli ayip ictihati gordunuz mu acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: ozerpeker61

Türkiye de kaç tane aracı var ki volvonun şikayeti olsun ?

Üşenmedim baktım odd verilerinden,

Ocak 2015-Ağustos 2018 toplam satış hemen hemen 19.200 araç. Artık burdan oranını yaparsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Cevap basit; davaların yıllarca neticelenmemesi, bu durumu gizlemiyorlar, bana açıkça söylediler, davayı 2021 yılında kazanırsan biz elimizde aynı model araç yok deriz aracıı iade alıp emsal değerini size öderiz dedi. Aslında haklılar benim onlardan sıfır araç almam çok zor, çünkü dava neticelendiğinde aynı model araç ellerinde olmayacak ama hesaba katmadıkları ya da benim bilmediğimi düşündükleri bir husus var, onlara da söyledim. Ben de onların arabalarını 3 yıl beleş kullanacağım, davanın uzun sürmesinin bana karı da bu olur. Zaten bunu dile getirdiğimde olay kitlendi :)

Alıntıları Göster
    güzel cevap vermişsiniz hocam

• Hocam dava sonuçlandığında ürün elimizde yok diyerek para iadesine gidebilirler ki konunuza bakarak aracı kur ve vergi zamları olmadan önce aldığınızı görüyorum eğer para iadesi alırsanız aradaki oluşacak fiyat farkı sizi zor duruma düşürmesin çünkü o zaman ne kadar ödediğinizi bilmiyorum ama şuan e sınıfı bir araç almak isterseniz aleyhinize fiyat farkı oluşacağından eminim ancak aracı 3 yıl kullanıp daha sonra iade edip paranızı geri almak sizi memnun edecekse bu planı uygulayın. Eğer İsveç'te olsaydık sandık motoru kabul edin derdim hatta İsveç'te olsaydık hiç böyle bir olay yaşanmaz direk yeni otomobil verirlerdi ancak Volvo Türkiye'nin size neden yeni araç vermek istemediğini düşünürsek Mart 2017'de vergilendirilerek Türkiye'ye sokulmuş bir araçla Eylül 2018'de vergilendirilerek Türkiye'ye sokulmuş bir aracın arasında kayda değer bir vergi ücreti farkı olduğunu söyleyebilirim malum Türkiye aracın fiyatından fazla vergi istediğinden Volvo Türkiye'de kendince haklı bence ufak tefek tamir görmüş bir Volvo Selekt s90 d5 için anlaşmaya çalışın aradaki farkın büyük kısmını da Volvo üstlensin sizde 10-15 bin TL'lik bir kısmını ödeyin.(biliyorum bu miktar bile fazla) Normalde haklı olan sizsiniz hiçbir ücret ödemeden yeni araç verilmeli ancak üzülerek söylüyorum ki burası Türkiye. Ama sizin tekniğinizi de çok beğendim resmen demokraside çareler tükenmez adamısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 21 Eylül 2018; 2:29:6 >

• Offf adam S90 sahibi laaa bir de ülke battı diyorlar, her geçen gün forumda bir konu açıyor bir bakıyorum herkesin aracı maaşallahı var..

Konu sahibi için üzüldüm o kadar para ver ve karşılığında buna maruz kal adama cidden koyuyordur, eğer değiştirmeyi düşünüyorsanız ya da düşünürseniz size tavsiyem Volvo 'nun bir tık üstü olan Jaguar XF 2.0 3.0 olanlardan alın biraz fiyatı bu araca göre artar ama cidden adamlar araç yapıyorlar İngilizler 'i o konu da takdir ederim adamlar Jaguar ve Land Rover üretiyorlar ama ürettiklerini sağlam üretiyorlar ha Land Rover ve Jaguar 'ı hindistan 'lı tata aldı ama olsun aynı kalite hala devam ediyor çünkü mühendislerinin çoğu yine hala İngilizler 'in elinde..

Tekrar geçmiş olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolwes

Hocam dava sonuçlandığında ürün elimizde yok diyerek para iadesine gidebilirler ki konunuza bakarak aracı kur ve vergi zamları olmadan önce aldığınızı görüyorum eğer para iadesi alırsanız aradaki oluşacak fiyat farkı sizi zor duruma düşürmesin çünkü o zaman ne kadar ödediğinizi bilmiyorum ama şuan e sınıfı bir araç almak isterseniz aleyhinize fiyat farkı oluşacağından eminim ancak aracı 3 yıl kullanıp daha sonra iade edip paranızı geri almak sizi memnun edecekse bu planı uygulayın. Eğer İsveç'te olsaydık sandık motoru kabul edin derdim hatta İsveç'te olsaydık hiç böyle bir olay yaşanmaz direk yeni otomobil verirlerdi ancak Volvo Türkiye'nin size neden yeni araç vermek istemediğini düşünürsek Mart 2017'de vergilendirilerek Türkiye'ye sokulmuş bir araçla Eylül 2018'de vergilendirilerek Türkiye'ye sokulmuş bir aracın arasında kayda değer bir vergi ücreti farkı olduğunu söyleyebilirim malum Türkiye aracın fiyatından fazla vergi istediğinden Volvo Türkiye'de kendince haklı bence ufak tefek tamir görmüş bir Volvo Selekt s90 d5 için anlaşmaya çalışın aradaki farkın büyük kısmını da Volvo üstlensin sizde 10-15 bin TL'lik bir kısmını ödeyin.(biliyorum bu miktar bile fazla) Normalde haklı olan sizsiniz hiçbir ücret ödemeden yeni araç verilmeli ancak üzülerek söylüyorum ki burası Türkiye. Ama sizin tekniğinizi de çok beğendim resmen demokraside çareler tükenmez adamısınız.
    Hocam bedel iadesi davası açsam elbette sizin dediğiniz gibi tamamen zarar olur. Ama ben bedel iadesi değil de ayıpsız misliyle değişim istediğim için alış fiyatım onlar için bir avantaj sağlamaz. Dava neticelendiğinde ellerinde aynı model olmayacağı için dosya bilirkişiye gidecek ellerindeki yeni modelde, eski modelden (değişime konu araç) üstün yanı(donanımsal olarak) nedir belirlenir, bunun maddi değeri düşülür ona göre tespit edilecek bedeli ödemel zorunda kalırlar. İkame araç 2017 model yaklaşık 12 bin km’de yani eski kurdan ithal edilmiş bir araç onlara fazla zarar çıkmaz ama o arabayı bile vermeyi yanaşmıyorlar. Benim arabamın dengindeki ikinciel araç için benden 50 bin fark istiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parezer -- 21 Eylül 2018; 8:38:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Offf adam S90 sahibi laaa bir de ülke battı diyorlar, her geçen gün forumda bir konu açıyor bir bakıyorum herkesin aracı maaşallahı var..

Konu sahibi için üzüldüm o kadar para ver ve karşılığında buna maruz kal adama cidden koyuyordur, eğer değiştirmeyi düşünüyorsanız ya da düşünürseniz size tavsiyem Volvo 'nun bir tık üstü olan Jaguar XF 2.0 3.0 olanlardan alın biraz fiyatı bu araca göre artar ama cidden adamlar araç yapıyorlar İngilizler 'i o konu da takdir ederim adamlar Jaguar ve Land Rover üretiyorlar ama ürettiklerini sağlam üretiyorlar ha Land Rover ve Jaguar 'ı hindistan 'lı tata aldı ama olsun aynı kalite hala devam ediyor çünkü mühendislerinin çoğu yine hala İngilizler 'in elinde..

Tekrar geçmiş olsun..
    Ülke battı değil batıyor, bir buçuk yıl önce bu arabayı alan adam bunun ikincielini artık alamıyor. Misal ben alamam, şuan araç iki katı fiyatıma çıkmış. Hocam jaguar olsa ne yazar hepsi kul yapımı elbet arıza verir, jaguarda da bu durum insanın başına gelebilir. Volvo’yu eleştiriyorum ama diğer markalar da onlar gibi, hiçbiri müşteri memnuniyetini düşünmüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: entigin

Edit: 11.10.2018 - konu sahibi arkadaş motor değişim işlemi için vekalet vererek maalesef hukuki açıdan çok dezavantajlı duruma düşmüş, o vekaleti hiç vermeyecekti. büyük ihtimalle dava aleyhine sonuçlanacak.

Başımdan çok benzeri bir durum geçtiği için bir kaç söz etmek isterim. Öncelikle çok geçmiş olsun.

Muadil araç veya bedel iadesi talebinizde sonuna kadar haklısınız, dirençli ve ısrarlı olun. Volvo’nun genel merkezine ve Türkiye bürosuna mutlaka detaylıca durumu bildirin.

Sandık motor takılmasına sadece değer kaybı açısından itiraz etmeyin. Motorun araca montajının servis tarafından yapılacağını ve hiçbir servisin fabrika seviyesinde montaj yapamayacağını da aklınızdan çıkarmayın.

Araçta tamir istemediğinizi servise yazılı olarak bildirin ve hiçbir evrakı imzalamayın.

Kolay gelsin.
    sadık motora neden karşı çıkılıyor. motor toplamak gibi birşey değil,geleni yerine takacaklar ne kadar zor birşey olabilir ki

• Öncelikle geçmiş olsun. Hukuki sürecin uzun sürmesini avantaj bilip müşterinin bezdirilmesinden başka bir şey değil. En azından işinin ehli bir avukat var yanınızda.

Umarım sonuçları memnun edici olur.
  • Geçmiş olsun öncelikle. Firmanın sandık motor değişimini yapıp aracı vermesi bence gayet normal. Sonuçta garantiden arızalı parça değişiyor. Garantinin amacı bu. Arıza çıkınca size sıfır araç vermek değil.

Sandık motor değişmiş araç da aldık daha önce. Yatak sarmış Getz'e sandık motor takılmıştı ve hiç problem yaşamadık. Motor takılır, araç muayeneye girer ruhsat değişir. Olay bu.

40bin km'deki aracınızın motoru yenilenmiş oluyor. Bunun da tüm servis kayıtlarını alırsanız ileride aracı satarken de eksi değil artı olur bana göre. Sonuçta dizel motor km yaptıkça arıza çıkartma riski artar.

Değer kaybı başvurusu yapabilirsiniz ama hasar kaydı olmadığından ve orijinal parça ile değişim yapıldığından değer kaybı çok küçük bir rakam çıkacaktır veya hiç çıkmayacaktır.

Hakkınızda hayırlısı olsun.
  • quote:

Ülke battı değil batıyor, bir buçuk yıl önce bu arabayı alan adam bunun ikincielini artık alamıyor. Misal ben alamam, şuan araç iki katı fiyatıma çıkmış. Hocam jaguar olsa ne yazar hepsi kul yapımı elbet arıza verir, jaguarda da bu durum insanın başına gelebilir. Volvo’yu eleştiriyorum ama diğer markalar da onlar gibi, hiçbiri müşteri memnuniyetini düşünmüyor.

Alıntıları Göster
    Mesajım bulunsun diye alıntıladım. Gönlünüzce çözülmesi dileği ile hocam. Güncellemeleri eksik etmezsiniz umarım.

• gecmis olsun ama bu ihtar karsisinda ben volvo olsam motor degismez , takar yeni pistonu turbotu yollardim ne halin varsa gor diye.

adamlar guzellik yapip sifir motor teklif etmis , siz bunu aleyhlerine kullaniyorsunuz.

• Garanti bu durumlar için var.Tamam motor arızası kabul edilebilir bir durum değil ve bu süreç araç sahibini yıpratır.Ancak bayi de sorunu kabul edip sandık motor değişimini kabul etmiş.Araç değişimi istemek veya gidipte ikame aracı verin konu kapansın demek kurnazlık gibi geldi bana.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.