Şimdi Ara

VOLVO S60 1.6 DRIVE D2 PREMİUM POWERSHİFT ÖNERİ!!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
1
Favori
24.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: shadowgeist

S60 sisiriliyorsa golfe ne demeli bilmiyorum.
    Golf kadar pompalanan bir arac yok.
    Ha kotu mu asla cok iyi otomobil.
    Ama volvo nere golf nere passat nere insaf

Golf bence de iyi bir araçtır, ama efsane olacak kadar değil. focus, corolla, civic ayarındadır. neyini efsane yaptılar anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rdiesel

quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

quote:

Orijinalden alıntı: Rdiesel

Benim jeton şimdi düştü abi kusura bakma,Bu o meşhur volvo nun yeni motoru tabi yaa,eğer aktarmayı sağlam tutarsa BMW yi yeme ihtimali yüksek o motorun

Aktarma da sağlam 8 ileri yeni şanzıman ile gelecek

süper haber,artık birileri düşünsün(BMW)

2 litre benzinli çift şarj 304 hp gibi yeni t6 var

volvonun geliştirdiği yeni benzinli motor.

bize de gelirse çok iyi olur .

vergi avantajı ile 300 hp üzeri d segment araç muazzam

yeni tiplerdeki renkler de dikkat çekici

• Dostum kasada var ortada sonra senin arabanin kasasini dengeliyor o motor volvoda bu cok zor dogal olarak.sehir ici 7lt. Gayet normal o arac icin.sanzimanla ben t4te powershiftle problem yasamadim onuda ekleyeyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: carretera

Volvo cok yakiyor. Tank vs gibi subjektif yaklasmiyorum zira benim aracimla aralarinda 100 kg oynuyor agirlik olarak (1385 ve 1490 kg) . Ben saatlerce durdugum trafikte dahi 5.6 litre uzerine cikaramadim henuz kendi aracimi. Bu aracin ortalamasi ise 8 diyorsunuz. Normal sehir ici ortalamam 5 civarinda cikiyor. 100 kilo agirlik farkindan indirim yapiyorum Volvo'ya. 7 vs 5 litre desek %40 fark var. Ayni agirlik sinifindaki aracta %40 fark az mi yani?

Cok yakma sebebi ise su: aracin otomatik sanzimaninin yazilimi kotu. Vitesi buyutecegi kucultecegi vakti resmen bilmiyor. Yokus asagi giderken gaza basip birakmama ragmen 3-4 bin devir cevirmisti de buyutmemisti vitesi. En sonunda kendim buyutmustum test surusunde. Bu yazilim sorunu araca sehir icinde dur kalklarda cok yaktiriyor. Uzun yolda ise dur kalk olmadigi icin standart bir dizel motor ne yakiyorsa onu yakiyor dogal olarak.

senin arabanın 75 kg'Lik sürücü ve %90 dolu depo ile olan ağırlığı 1390 kg, volvo'nun boş ağırlığı 1490 kg.

Volvo'nun aynı standarttaki ağırlığı 1600 kg'nin üstünde, halihazırda websitesinde 1614 kg gözüklüyor.

• Değerli forumdaşlarim,

Abi'sinin babasının amcasının arabasının üzerinden yazılan yorumların hiçbiri gercegi yansitmamakta.

Burada araç sahiplerinden baska herkes aracın tüketimi ile alakalı yazmakta maşallah.

Tabiki herkes düşüncesini yazabilir ama bunları gazete gupurleri ekleyerek karalamak sadece birilerine yakışır.

Aracım T4 benzinli 18o bg aşağıdaki resim benım son 5000 km deki ortalama tüketimi mı gösteriyor.

iskembeden sallamak birilerinin uzerıne artık vazife oldugundan bunu paylaşmanın faydalı olacağını düşünüyorum.

Selamlar

VOLVO S60 1.6 DRIVE D2 PREMİUM POWERSHİFT ÖNERİ!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imagoodman -- 4 Kasım 2013; 23:08:51 >

• shadowgeist kullanıcısına yanıt
    T4 icin sanziman sikayeti ben de hic duymadim. S60 alacaktim zamaninda o yuzden forumu cok okudum. Kendim de test surusunde sonra gordum ki aracin sanzimani hakikaten tuhaf hareketlerde bulunuyor. Sonradan guncelledilerse ne ala. Yokus asagi surekli 3-4 bin devir kompresyonda iner mi bir arac? Frene bassam diyecegim ki yardimci olmak icin kompresyona sokuyor ama oyle de degil. Velhasil bir sanziman guncellemesi-eger hala yapilmadiysa- cok fark ettirir. S60 dizel alinip ekonomi yapilacaksa duz vites alinmali. (Drive icin sadece, D3 degil)
  • 19Can84 isimli arkadas cevaplamis

• quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

Volvo'nun aynı standarttaki ağırlığı 1600 kg'nin üstünde, halihazırda websitesinde 1614 kg gözüklüyor.

Haklisiniz arada 200 kg fark var. Yine de cok yakmasinin sebebinin agirlik degil sanziman oldugu konusunda israrciyim. Adam gibi bir sanziman yazilimi olayi cozer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: imagoodman

Değerli forumdaşlarim,
    Abi'sinin babasının amcasının arabasının üzerinden yazılan yorumların hiçbiri gercegi yansitmamakta.Burada araç sahiplerinden baska herkes aracın tüketimi ile alakalı yazmakta maşallah.
    Tabiki herkes düşüncesini yazabilir ama bunları gazete gupurleri ekleyerek karalamak sadece birilerine yakışır.
    Aracım T4 benzinli 18o bg aşağıdaki resim benım son 5000 km deki ortalama tüketimi mı gösteriyor.iskembeden sallamak birilerinin uzerıne artık vazife oldugundan bunu paylaşmanın faydalı olacağını düşünüyorum.
    Selamlar
     VOLVO S60 1.6 DRIVE D2 PREMİUM POWERSHİFT ÖNERİ!!!

Oto mecmualariyla olmaz bu is kac kere soyleyecegim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 4 Kasım 2013; 23:00:40 >

Aynen hocam 1 Lt fazla yaksın tank gibi arac.

• Dostum sen 200kg yi begenmiyormusun

Yoo 200 kg kesinlikle az fark degil ama yakit farkini dusurebilirler. Goz gore fazla yakiyor su anda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carretera

Yoo 200 kg kesinlikle az fark degil ama yakit farkini dusurebilirler. Goz gore fazla yakiyor su anda.

Sehir icinde 7litre tuketm o. Motor icin cok iyi bir rakam,bugun c sinifi dizel 6litreyken hele,

• Yorumları okudum arabaya söylenmeyen bir laf kalmamış, burada boş laf yapanlar S60 a kaç ay bindiler?Arabayı tanıdılar?Ağzı olan konuşuyor bende 2013 dizel powershift S60 var 1500 küsür kg(Ağırlığı yok demiş biri arabaya), sorunsuz bir araç, zaten bizim milletimizin bildiği tek araç VW, anca gidip amele gibi VW den araba almak için sıraya girerler, bu zihniyet değişmediği sürece daha çok kazık atarlar size.Aracın sahibi olduğum için arabayı övmek gibi bir çabaya girmiyorum(Forumdaki çoğu arkadaşın aksine).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alik01 -- 13 Kasım 2016; 21:33:49 >
  • Yaklaşık 9 aydır kullanıyorum. Ankara da yoğun trafikte hergün işe gidip geliyorum. 18.000 km. sonunda aracın ortalam tüketimi 6,1 olarak olarak görünüyor. 1600 motor, 115 beygir ve 1650 kg. ağırlığında hantal bir araç için 😀 gayet makul bir tüketim rakamı olduğunu düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: asa153

Yaklaşık 9 aydır kullanıyorum. Ankara da yoğun trafikte hergün işe gidip geliyorum. 18.000 km. sonunda aracın ortalam tüketimi 6,1 olarak olarak görünüyor. 1600 motor, 115 beygir ve 1650 kg. ağırlığında hantal bir araç için 😀 gayet makul bir tüketim rakamı olduğunu düşünüyorum.

Araç duruyormu satmayı düşünürmüsünüz?
  • S60 1.6 d2 2015 model.

Şehir içi otoban ve şehir dışı 90 km karma kullanım tüketim değeri 4.9 lt/100 km. Ort. Hız 50 km.

Bir önceki aracım 2016 cosmo 1.6 cdti insignia , aynı şartlarda yüzde 20 fazla tüketti. 30.000 km boyunca.

NOT: aracım satılık değil.

• Saygıdeğer s60 kullanıcıları, iki gün önce 2012 model premium d2 powershift ile aranıza katıldım. Aracım beyaz renk 115bin kmde. Bugün aracı periyodik bakım ve triger seti değişimi için özel servise bıraktım ancak aracımda motor suyunda hafif üfleme vardı. Aracın dışı ve içi tertemiz ancak bu motordaki durum açıkçası beni biraz korkuttu ve aracı alırken arkas 2. ele durumu belirttim 1 yıl motor, şanzıman ve elektrik aksam garantisi verdiler. Bugün de aracı özel servise bırakırken durumu gösterdim ve usta normalde bütün araçlarda bunun hafif bir şekilde olduğunu ancak benimkinde bir tık fazla olduğunu ve kontrol edeceğini söyledi. Şu anda içim biraz huzursuz durumda. Bu durum başına gelen ve bu araç ile ilgili tavsiye verebilecek arkadaşların tavsiyelerine açığım. Okuduğunuz için teşekkür ederim.
  • Usta iyice kontrol ettikten sonra üflemenin normal olduğunu söyledi arkadaşlar. Yaptığı kontrollerde herhangi olumsuzluğa rastlamamış. Bu araçla ilgili forumlar vs. heryerin ölü olduğunu görüyorum malesef. Bilgi paylaşımı yapılan aktif kullanılan bir mecra varsa lütfen yazın teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.