Şimdi Ara

VOLVO S60 1.6 DRIVE D2 PREMİUM POWERSHİFT ÖNERİ!!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
1
Favori
24.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hayalci23

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Arabayi onerecek ballandira ballandira anlatacak kisiler cezali

40.000 km bakim faturasi

VOLVO S60 1.6 DRIVE D2 PREMİUM POWERSHİFT ÖNERİ!!!

100 bin lira verip araba alıcaz da bin liradan mı kaçıcaz

Sadece on arka bakata 700.00 lira

Bir kapi kolu 325.00 lira boyasiz montaj haric

Siz bilirsiniz

Olmus essek parasina verirlerse bir daha volvo alirim onun disinda asla almam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Arabayi onerecek ballandira ballandira anlatacak kisiler cezali

40.000 km bakim faturasi

VOLVO S60 1.6 DRIVE D2 PREMİUM POWERSHİFT ÖNERİ!!!

100 bin lira verip araba alıcaz da bin liradan mı kaçıcaz

Sadece on arka bakata 700.00 lira

Bir kapi kolu 325.00 lira boyasiz montaj haric

Siz bilirsiniz

Olmus essek parasina verirlerse bir daha volvo alirim onun disinda asla almam

BMW Mercedes mi alsak acaba onlar nasıl ki

• quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

1.6 dizel 130 hp volvo motoru falan yok, olmayacak da.

önümüzdeki on sene 2.0 motorları kullanacaklar, mevcut 1.6'lar bile giderse şaşırmayın zira, adamların 2.0 180 hp dizel ile yakaladıkları tüketim verileri 1.6 115 hp'ye denk.

Su vergi sistemi degisirse alinir

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: istanbulturkusu

sitesinden gördüğüm kadarıyla sıfırı 97 binlira . 90 a inerlermi bilemem . 2012 40000km deki aracın fiyatı bence çok yüksek değil ama çok ucuz uygunda degil. kar amaçlı değilde uzun süre binip kullanacaksanız alınabilir. ama aracınızdan golf den memnuzsanız gerek yok

aracımdan memnunum ama aile büyüyor malum sedana yavaş yavaş geçiş yapalım diye düşünmeye başlamıştık karşıma böyle bi durum çıkıncada bi araştıralım dedim.yoksa aracımdan memnunum belki değiştirebilirim belki kullanmaya devam da edebilirim

aracınız zaten 2013 golf yani yeni araba.sedana yavaş yavaş geçiş yapalım diyecek kadar bir süre geçmemiş üzerinden. kısaca volvoya biraz vurulmuşsunuz sanırım:)). ben olsam almazdım . maddi durumu gercekten iyi olan bir bir tanıdığım 2004 de volvo almıştı 2500 motar awd falan ful cillop gibi arabaydı 200 bin usd gibi bir para saymıştı . 2012 arabayı 35 bin liraya zor sattı:). araba işi hep zarar.

• quote:

quote:

quote:

sitesinden gördüğüm kadarıyla sıfırı 97 binlira . 90 a inerlermi bilemem . 2012 40000km deki aracın fiyatı bence çok yüksek değil ama çok ucuz uygunda degil. kar amaçlı değilde uzun süre binip kullanacaksanız alınabilir. ama aracınızdan golf den memnuzsanız gerek yok

aracımdan memnunum ama aile büyüyor malum sedana yavaş yavaş geçiş yapalım diye düşünmeye başlamıştık karşıma böyle bi durum çıkıncada bi araştıralım dedim.yoksa aracımdan memnunum belki değiştirebilirim belki kullanmaya devam da edebilirim

aracınız zaten 2013 golf yani yeni araba.sedana yavaş yavaş geçiş yapalım diyecek kadar bir süre geçmemiş üzerinden. kısaca volvoya biraz vurulmuşsunuz sanırım:)). ben olsam almazdım . maddi durumu gercekten iyi olan bir bir tanıdığım 2004 de volvo almıştı 2500 motar awd falan ful cillop gibi arabaydı 200 bin usd gibi bir para saymıştı . 2012 arabayı 35 bin liraya zor sattı:). araba işi hep zarar.

her arabada kaybediyosun yapacak bişey yok.ama eşimle kararımızı verdik 6 ay içinde değiştireceğiz limitlerimizi biraz daha zorlayıp BMW 320d alıcam

• quote:

Orijinalden alıntı: Kahlenberg68

quote:

Orijinalden alıntı: sevket861

quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

quote:

quote:

quote:

Gitmese de 1.6 dizel 90bin civarı ve navigasyon hariç Full araç.Hem de sıfır.
    Bunu almak ne kadar mantıklı tartışılır.

Sıfır alması mantıklı değil, Volvo gibi markaların ikinci elini alacaksınız ki kârâ geçebilirsiniz.

bu araç için ne diyorsunuz ???

Araçta herhangi bir sorun yok, ama Golf'ün üstüne o kadar para vermezdim. Üstüne istedikleri fiyat çok fazla, o arabanın size gelişi 100.000 TL civarı olacak, belkide geçecek. Volvo'nun ikinci eli zayıftır, sizin için dezavantaj oluşturmazsa bakabilirsiniz.

Ben de onu dedim hocam sıfırı zaten 93.000 bir ee 2012 model 40.000de volvoya 80.000 çekmiş .
    aracını vw sanıyor galiba satan arkadaş.volvoyu evin önüne koysan 10.000 zararla başlıyor millet.

Bu VW neymiş be abi. Aracını VW sanıyor derken? Volvoyu hiç duymadınız sanırım. Siz Golfe 75-80 vermeye devam edin. Ama pardon ben karıştırdım VW premiumdu değil mi? o zaman golf 100.000 bile eder. gidin kumda oynayın yaa

Sence ne demek istiyor?

İkinci elde Volvo'nun durumu malum, VW'nin durumu malum. Arkadaş oraya atıfta bulunmuş.

Golf'ün bugün V40 ile aralarında uçurum var sanıyorsunuz, ama yanılıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sıfır alması mantıklı değil, Volvo gibi markaların ikinci elini alacaksınız ki kârâ geçebilirsiniz.

Araçta herhangi bir sorun yok, ama Golf'ün üstüne o kadar para vermezdim. Üstüne istedikleri fiyat çok fazla, o arabanın size gelişi 100.000 TL civarı olacak, belkide geçecek. Volvo'nun ikinci eli zayıftır, sizin için dezavantaj oluşturmazsa bakabilirsiniz.

Ben de onu dedim hocam sıfırı zaten 93.000 bir ee 2012 model 40.000de volvoya 80.000 çekmiş .
    aracını vw sanıyor galiba satan arkadaş.volvoyu evin önüne koysan 10.000 zararla başlıyor millet.

Bu VW neymiş be abi. Aracını VW sanıyor derken? Volvoyu hiç duymadınız sanırım. Siz Golfe 75-80 vermeye devam edin. Ama pardon ben karıştırdım VW premiumdu değil mi? o zaman golf 100.000 bile eder. gidin kumda oynayın yaa

Sence ne demek istiyor?

İkinci elde Volvo'nun durumu malum, VW'nin durumu malum. Arkadaş oraya atıfta bulunmuş.

imzanız herşeyi anlatıyor. saygılar

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sence ne demek istiyor?

Golf'le V40 arasında uçurum yok diyen varsa, belli ki V40'a hiç binmemiştir.

Ben bu segmentteki tüm arabalara bindim, V40'ın yanında Mercedes A ve Bmw 1 serisi bile zayıf kalıyor ki Golf'ün adı bile telaffuz edilemez bu cümle içinde...

Bu yüzden V40 sahibi oldum fakat gerçekten Audi A3 ile arasında kalmıştım. Kalite olarak V40'la beraber A3, piytasadaki bu segmentin en başarılı temsilcileri bence.

V40'ın A3'ten gerçek manada üstünlüğü ise, dış görünümüdür.

• BMW 320d
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sence ne demek istiyor?

Ben bu segmentteki tüm arabalara bindim, V40'ın yanında Mercedes A ve Bmw 1 serisi bile zayıf kalıyor ki Golf'ün adı bile telaffuz edilemez bu cümle içinde...

Bu yüzden V40 sahibi oldum fakat gerçekten Audi A3 ile arasında kalmıştım. Kalite olarak V40'la beraber A3, piytasadaki bu segmentin en başarılı temsilcileri bence.

v40 a bende hastayım ama cebimdeki akrep v40 almama engel oluyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sence ne demek istiyor?

V40 güzel araç, eyvallah.

Peki size bir şey sormak istiyorum. Yanlışsam düzeltin lütfen. Bildiğim kadarıyla V40 ile Golf arasında satış fiyatı olarak büyük uçurumlar yok. Peki gelir seviyesi yüksek olan İsveç'te niye bunların arasında uçurum yok?

• deserthawk D kullanıcısına yanıt
    Öncelikle İsveç'te gelir seviyesi yüksekse herkesin yüksek değil. Küresel bir kriz ortamı var ve orada da bizdeki kuş serisi araç ihtiyacı vardır merak etmeyin. Golf, İ30 falan çok satabilir gayet doğal.

Şimdi benim aşağıda yazacaklarıma inanmayabilirsiniz, hemen VW ve Volvo'nun İsveç sitelerine girin; baz ve full versiyon fiyatları oluşturun. Ben az önce oluşturdum.

Volvo V40'ın TR'de satılmayan en ucuz benzinli ve boşline kampanyalı T2 motorları var İsveç sitesinde, onunla Golf 1.2 TSI Bluemotion Boşline kıyasını İsveç kronu cinsinden yaptım, sonuç: V40 Golf'ten %32 daha pahalı kaldı.

Ardından V40'ı T3 R-Design ve anlayabildiğim kadarıyla bazı lüks paketlerle fule yakın oluşturdum fakat o fahiş fiyatlı cam tavanı ekletmeyi beceremedim, neyse. Golf'ü 1.4 TSI Multifuel modelinde oluşturucusundaki tüm tik atılacak yerleri doldurarak aracı tam manasıyla full donanım hale getirdim, bu durumda yine İsveç kronu cinsinden sonuç: V40 Golf'ten %38 pahalı şeklinde oldu.

Tabi eğer siz bu oranlar az ve fiyatlar yakın diyorsanız bilemem.

• vay arkadaş konu nerelere gitti...
  • quote:

Öncelikle İsveç'te gelir seviyesi yüksekse herkesin yüksek değil. Küresel bir kriz ortamı var ve orada da bizdeki kuş serisi araç ihtiyacı vardır merak etmeyin. Golf, İ30 falan çok satabilir gayet doğal.

Şimdi benim aşağıda yazacaklarıma inanmayabilirsiniz, hemen VW ve Volvo'nun İsveç sitelerine girin; baz ve full versiyon fiyatları oluşturun. Ben az önce oluşturdum.

Volvo V40'ın TR'de satılmayan en ucuz benzinli ve boşline kampanyalı T2 motorları var İsveç sitesinde, onunla Golf 1.2 TSI Bluemotion Boşline kıyasını İsveç kronu cinsinden yaptım, sonuç: V40 Golf'ten %32 daha pahalı kaldı.

Ardından V40'ı T3 R-Design ve anlayabildiğim kadarıyla bazı lüks paketlerle fule yakın oluşturdum fakat o fahiş fiyatlı cam tavanı ekletmeyi beceremedim, neyse. Golf'ü 1.4 TSI Multifuel modelinde oluşturucusundaki tüm tik atılacak yerleri doldurarak aracı tam manasıyla full donanım hale getirdim, bu durumda yine İsveç kronu cinsinden sonuç: V40 Golf'ten %38 pahalı şeklinde oldu.

Tabi eğer siz bu oranlar az ve fiyatlar yakın diyorsanız bilemem.

Arkadaşım nasıl %32 pahalı diyorsun yahu.Aralarında çok az bir fark varki biri kendi ülkesinin arabası.Ona rağmen golf 2 katı fazla satıyor.

Ayrıca v40 ile golfün karşılaştıtılamayacağını sizin gibi fanatikler söylüyor.

Git bk almanları sevmeyen ingilizlerin ünlü car buyer ve top gear ne diyor.

Bu kadar fanatik olmayın.

Sen dizel V40 ile 1.2tsi golfün verilerini koymuştun.SOnra sana 2 sininde dizelinin fiyatlarını koydum cevap veremedin.Şimdide burada ne diyorsun.

Bak buda ingiltere fiyatları

V40 1.6 Dizel Manuel 22.120 Pound
    Vw Golf 16 TDI manuel 21.820 Pound

Donanımlar birbirine çok akın.ORta donanımlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ex_silver -- 3 Kasım 2013; 22:28:01 >

• Ucuz olan tabiki fazla satar.

Yapmaya çalıştığınız iki aracın fiyatını yakın gösterme çabanız, sizin yanlış anlamanızdan veya olayı çarpıtmak istemenizden kaynaklanıyor bence. Ben daha bugün gayet de doğru şekilde baktım ve aradaki fiyat farkı yukarıda yazdığım gibidir. Uzaklara gitmeye gerek yok, açın TR fiyatlarına bakın yine oranlar aşağı yukarı aynı olacaktır. Bunlar araba, gayrimenkul değil ki mekana göre değeri değişsin... Her ülkede aşağı yukarı paralellik gösterir fiyatlar. Sözün özü, aynı ayardaki Golf ile V40'ın dünyanın herhangi bir yerinde neredeyse aynı fiyata satıldığı yalanına bu forumdaki aklı selim hiç kimse inanmaz. Boşuna uğraşmayın derim.

Ben Bmw hastası birisiyim. Farklı olayım, güvende olayım dedim ve zaten tipini de çok beğendiğim için V40 aldım; çok da sevdim, iyi ki almışım diyorum çünkü beklentilerimin neredeyse tamamını karşılıyor. Foruma da insanlara yardımcı olabilmek için ne gördüysem onu yazıyorum. Açtığım V40 inceleme konusunu incelerseniz, aracın en ufak detaylarına bile eleştiriler yaptığımı görürsünüz. En nihayetinde bana ne ki Volvo'dan, Bmw'den veya bir başkasından. Golf de içine oturduğumda bana iyi hissettirsin onu da öveyim. Yani ilk kez fanatik olmakla itham edildim, hadi hayırlısı bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaTaDoR -- 3 Kasım 2013; 22:52:05 >

• quote:

Ucuz olan tabiki fazla satar.

Yapmaya çalıştığınız iki aracın fiyatını yakın gösterme çabanız, sizin yanlış anlamanızdan veya olayı çarpıtmak istemenizden kaynaklanıyor bence. Ben daha bugün gayet de doğru şekilde baktım ve aradaki fiyat farkı yukarıda yazdığım gibidir. Uzaklara gitmeye gerek yok, açın TR fiyatlarına bakın yine oranlar aşağı yukarı aynı olacaktır. Bunlar araba, gayrimenkul değil ki mekana göre değeri değişsin... Her ülkede aşağı yukarı paralellik gösterir fiyatlar. Sözün özü, aynı ayardaki Golf ile V40'ın dünyanın herhangi bir yerinde neredeyse aynı fiyata satıldığı yalanına bu forumdaki aklı selim hiç kimse inanmaz. Boşuna uğraşmayın derim.

Ben Bmw hastası birisiyim. Farklı olayım, güvende olayım dedim ve zaten tipini de çok beğendiğim için V40 aldım; çok da sevdim, iyi ki almışım diyorum çünkü beklentilerimin neredeyse tamamını karşılıyor. Foruma da insanlara yardımcı olabilmek için ne gördüysem onu yazıyorum. Açtığım V40 inceleme konusunu incelerseniz, aracın en ufak detaylarına bile eleştiriler yaptığımı görürsünüz. En nihayetinde bana ne ki Volvo'dan, Bmw'den veya bir başkasından. Golf de içine oturduğumda bana iyi hissettirsin onu da öveyim. Yani ilk kez fanatik olmakla itham edildim, hadi hayırlısı bakalım.

Ucuz olan satar diyorsunuzda aralarında çok az bir ark var öyle %38 gibi rakamlar çok komik kaçıyor. İngiltere sitesi orada açın koyun.

Çok basit VOlvo ingilterede seçtiğim paket D2 115 hp dizel manuel SE donanım(Orta donanım sayılıyor) 22.150 Pound
    GOlf Uk de ise GOlf 1.6 TDI dizel Manuel SE donanım (Orta donanım sayılıyor.Comfortline a eşdeğer diyebiliriz.GT donanımı ise Highline)21.500 Pound çıkıyor.

Türkiyede pahalı olmalarının sebebi milletteki premium algısıdır.Firmalarda bunu çok güzel kullanıyor.Taksilerin mercedes olduğu almanyada o bakış açısına sahip almanyada hatta avrupada çok farklı bakış açıları var.Bizdeki özentilikten çok uzak.

İngilterede Bmw 118i nin fiyatı Golf "6" TSI 160 lığın fiyatından sadece 2400 TL pahalıydı.Bunun çok konuşmuştuk forumda.Hemde türkiyedekiyle neredeyse tamamen aynı donanımlar.TSI highline a denkti bmw de sport donanımdaydı.

İsveçte de durum aynı.Asıl sizin yaptığınız şey volvo pahalı o yüzden satmıyor demek.%38 fazla gibi söylemler çok komik oluyor.

Kaldıki 2 katından fazla satmış.

Tüm dünya mersine biz tersine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ex_silver -- 3 Kasım 2013; 23:12:14 >

• He bu arada V40 R design Powershift ile bu fiyatlandırmaya sahip piyasada müthiş bir seçenek.O ayrı.76 bin golf alacağıma R design V40 alırım.
  • hayalci23 H kullanıcısına yanıt
    Gecen sene yaz vakti bu arabalar zaten 82-83 bin falandı. 1,5 sene eskidi, makyaj gördü, 40 bin km kullanıldı ve şimdi 80 bin mi istiyor?? Hayırlı işler derim.
  • carretera C kullanıcısına yanıt
    araştırdım fiyat iyi değilmiş bende hayırlı işler dedim.
  • Volvo muhabbetinin gectigi yerde ikinci el muhabbeti geciyorsa zaten olayi tartisnanin alemi yoktr.
    Bugun volvonun tartisilacak bir durumu da kalmamistir zaten volvoya laf soyleyenlerin de cok sukur gecerli bir tane tezleri yoktur

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.