Şimdi Ara

Volvo'nun yakışıklı delikanlısı; C30 / C30 R Design... (224. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.515
Cevap
24
Favori
213.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam yarın araca bakmaya gidecektim. Emin misiniz bu konudan. Dynaudio ve Bluetooth beni cezbetmisti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kırmızı araca nazar değdirdik arkadaşlar hayırlı olsun maşallah dediğimiz 3 gün zor yaşıyor

• Noldu ki kırmızı araca? Bende zaman bulabilirsem Muğladaki araca bakacam bakalım hayırlısı
  • Arkadaşlar merhaba ,

Yaklaşık 1.5 ay önce bir volvo c30 sahibi oldum, yıllardır hayalini kurup aldıktan sonra boşuna hayalini kurmamışım dedim.Ancak bu 224 sayfalık c30 yazılarında bir çok kişi yakıt ile ilgili bilgiler paylaşmış aynı zamanda yurtdışı forumlarını vs. kurcaladım ancak benim aldığım c30 verilen verilerden daha fazlasını yakıyormuş gibi gözüküyor.Örnek vermem gerekirse Ankara-Antalya arası yaklaşık 700 km depoyu fulledim gideceğim yere vardığımda son çizgiye neredeyse dayanmıştı ibre. Ortalama tüketimi 5.6lt/100km olarak gösteriyordu araç bilgisayarı. Kronik c30 sorunlarından biri olan enjeksiyon durumunu yaşıyorum acaba merak ediyorum. Aracı çok devirli kullanan biri değilim Antayla yolu biraz rampa olduğundan bazı yerlerde 3-4000 devir arası kullanmam gerekti ama yolun çok az bir kısmı. Düşüncelerinizi almak isterim. Şimdiden teşekkür ederim.

Edit: Araç 1.6 diesel (D2)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DSunay -- 18 Temmuz 2018; 14:10:19 >

• yakıt tüketiminiz yolun rampalı olması klimanın açık olması arabayı yeni almış olmanız vs gibi etkilerden bence gayet normal. bende hem d2 hemde normal 5 ileri 1.6dizel ikiside vardı d2 ile dediğiniz yakıt değerlerinde yakıyordum çok kasarsam klima kapalı düz uzun yolda 4.5 civarına kadar düşüyordu.
  • Çocukluk hayalim olan Volvo markasına bir adım daha yaklaştım artık. Bir araç ile anlaştık kısmetse pazartesi alıyorum. 2011 D2 101binde.
  • Yeni arac üyemiz yok mu :)

• brsyzc B kullanıcısına yanıt
    Var olmaz mı :) 2.0 T S 60 tan sonra biraz pahalı da olsa hep almak istediğim araç olan R design D2 C 30 aldım. Dolayısı ile S60 forumunda C 30 a hoş geldim :) Selamlar ve Saygılar.
  • GoLGe__ G kullanıcısına yanıt
    Özelden yazdım, whatsapp grubumuza dahil edelim hocam sizi :D

• ses soluk yok artık konuda. artık c30 ruyası sona mı geldi.
  • Sanırım başlığa yazanların birçoğu whatsapp grubumuzda.Bu yüzden burası eskisi kadar aktif olmasa gerek. 30 kişi kadar olduk sık sık buluşma düzenliyoruz.Buraları okuyan var ise özelden numarasını gönderebilir.

Buraları okuyan ve c30 aşkı devam eden kişileri whatsapp grubumuza bekliyoruz.
  • Merhaba herkese;

Ben geçen seneden aranıza katıldım, burayı yeni fark ettim 2011 R Design D2 araçla Ankaradan selamlar...
  • Selamlar 2007 model 1.6d versiyonların dizel partikül filtresi (dpf) olmadığını bu parçanın 2008 ve sonrası modellerde eklendiğini okudum. Doğruluğu nedir? Bilgili arkadaşlar alıntılayarak cevap verirse sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayvan arkadas

Selamlar 2007 model 1.6d versiyonların dizel partikül filtresi (dpf) olmadığını bu parçanın 2008 ve sonrası modellerde eklendiğini okudum. Doğruluğu nedir? Bilgili arkadaşlar alıntılayarak cevap verirse sevinirim.
    doğrudur. ben de 2007 dizel modeli var ve dizel partikül filtresi yok. konunun geçmiş sayfalarında bu konu konuşulmuştu bulabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhan850

doğrudur. ben de 2007 dizel modeli var ve dizel partikül filtresi yok. konunun geçmiş sayfalarında bu konu konuşulmuştu bulabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    hocam peki 2007lerde kronik sorunlar var mı? konu çok uzun her sayfaya bakamıyorum tek tek

1) sizin araç sunrooftan su aldı mı? bu bir sorun mu?
    2) ön camdan su alma ve ses yalıtımının kötü olması oldu mu ? bu da kronik bir sorun mu?
    3) çok fazla turbo hortumu patlayor mu?

genel olarak memnun musunuz?
  • hayvan arkadas kullanıcısına yanıt
    selamlar özelden telefon numaranızı yazarsanız watsapp grubumuza alalım size. yaklaşık 50 adet c30 kullanıcısı var . tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.
  • selamlar tekrardan, c30 1.6dlerdeki motor ford mondeo motoru mu?
  • Düşük km 120 bin altı aracını satmak isteyen varsa PM'den ulaşabilir.
  • hayvan arkadas kullanıcısına yanıt
    bende merak ettim şimdi
  • ford mondeo değil, focus motoru.
  • 
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.