Şimdi Ara

Volvo'nun yakışıklı delikanlısı; C30 / C30 R Design... (110. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.515
Cevap
24
Favori
213.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fren hidroliği denilen şey 17 lira mı ne. Değişmesine de 10 lira olmadı 20 lira alsınlar. Dot 4 olacak bu arada.

Garantisinin bozulmaması adına servis dışında bir yere gidemezsiniz sanırım.
  • benim fren hidroliği de eksilmiş, öyle demişlerdi son servise gidişimde .. değiştirmek gerekecek yakında

bu arada çevremdikler "volvo bu kadar sorunlu bir araba mıymış ?" demeye başladılar, çünkü,

bu aralar da klima sorunu yaşıyorum, V O L V O for L I F E başlığına yazdım gerçi buraya da mesaj kirliliği olmaması adına eklemedim ama altından ciddi bir sorun çıkacak gibi duruyor ya hayırlısı bakalım ..

herkese hayırlı mesaileri tatildekilere de "tatilinizi uzatın !" :)
  • Merhaba,

1.6 D Premium Edition - Diesel alıyorum pazartesi işlemleri başlatacağım.

50.000 km kaza yok boya yok çarpma yok.

43.000 TL fiyatı...

Sizce fiyatı nasıl?
  • matmaryal M kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Model yılı nedir, bir de özelliklerini detaylı yazarsanız yardımcı olabiliriz.
  • fiyat bana iyi gibi geldi ama tabi ayrıntıya ihtiyaç var
  • quote:

Orijinalden alıntı: matmaryal

Merhaba,

1.6 D Premium Edition - Diesel alıyorum pazartesi işlemleri başlatacağım.

50.000 km kaza yok boya yok çarpma yok.

43.000 TL fiyatı...

Sizce fiyatı nasıl?

Sunroof,r design body, xenon,17 jant gibi ekstralari varsa fiyat iyi. Yoksa normal. Ben bahsettigim dolulukta aracimi yeni 46 ya verdim.

2011 sonrasiysa her turlu iyi fiyat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YEY -- 15 Ağustos 2013; 22:50:44 >
  • Hepinize merhaba C30 ailesi :)
  • Hayırlı olsun güle güle kullan :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • - Replica 18'' Atreus jant bulamıyorum. Google'da 1255 kodu ile aratınca çıkan internet sitelerinde stokta var yazıyor. 12 site ile iletişime geçtim (10 İstanbul, 1 Ankara, 1 Adana). Hiçbirinin elinde kalmamış. Getirtemiyorlarda... Nerden bulabilirim yardımcı olabilcek olan varmı ? Veya elinde olan varsa 17'' orjinal mestra jantlarımı + para vererek takas edebilirim...

- Volvo S40'a yapılan navigasyon cihazını inceledinizmi ? C30 ile konsolu aynı olduğuna göre bizim araçlarada yapılabilir diye düşünüyorum... Yaptıran, tavsiye eden varmı ?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-goruntu-sistemleri-multimedya-oynatici-volvo-s40-dvd-navigasyon-bluetooth-tv-usb-sd-kart-iphone-119058637/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-goruntu-sistemleri-multimedya-oynatici-volvo-s40-navigasyon-multimedya-oem-dvd-gps-80630192/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jhem -- 21 Ağustos 2013; 1:28:04 >

• Tüm volvo kullanıcılarına uyarımdır, kontak açarken ve kapatırken klimalarınızı kesinlikle off konumunda bulundurun. Klimanın devreye girip çıktığını gayet duyulabilir dışardan gelen "çıt" sesiyle anlayabilirsiniz. O sesten 2-3 saniye sonra kapatın.
    Yurtdışı forumlarında teknisyen arkadaşlar bu konuya sıklıkla değiniyor. Bilhassa ispanya sitelerinde. Klima namına şu ana kadar bir kere İzmir'de sıkıntı tarzı bişi yaşadım. O da parça parça üflemeydi. İlk ön cama üflüyor, sonra torpidodan hava geliyor sonra ayaklardan. 1 saniye atlamalı olarak sürekli sistem bu sıra ile devam ediyordu. Kenara çektim , kontağı kapadım yeniden açtım düzeldi. Onun dışında bi probleme rastlamadım.

Önü bilmem de arka sileceği muhakkak yetkilide değişmenizi öneririm. Fiyatı 50 tl idi sanırım.

Volvo bakımları yetkili serviste çiftli sayılarda yüksek teklilerde düşüktür. 40.000 e 800 lü çekerler 50.000 e 400 lü. Bu hep böyle gider. Rutin dışında ekleme olursa da söylerler. Ben haziranda 60.000 e girdim, altunizade volcar 820 tl fiyat çekti ama adamlar aylık kotayı doldurma adına çok saçma şeyleri de listeye eklediler ben onaylamadım. (yaz ayında silecek değişimi, gerisini siz düşünün)

Ben aracın sicili namına modeli 2009 olmasına rağmen yetkili - özel karışık giderim. Ama kesinlikle periyodiklerim yetkilidedir.

• V40 çıktı diye C30 unutuldu heralde ?
  • unutulmadı aslında ben hala her gün girip takip ederim başlığı fakat heralde 37 sayfa boyunca c30 hakkında konuşulacak herşeyi konuşmusuzki geriye paylaşacak,tartışacak bir şey kalmamış
  • unutmadık unutmadık erhan beyin dediği gibi :)

hatta bu aralar c30'umla ilgili bazı sorunlar yaşıyorumi onları da yazmak isterdim buraya ama foruma ayıracak vakti ya da ortamı pek bulamıyorum son zamanlarda

yeni bir volvo coupe söylentisine rastladım dün iPadden rss okuyucudan haberleri takip ederken onu da paylaşmak istedim üşendim heralde :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: NevNiyaz

unutmadık unutmadık erhan beyin dediği gibi :)

hatta bu aralar c30'umla ilgili bazı sorunlar yaşıyorumi onları da yazmak isterdim buraya ama foruma ayıracak vakti ya da ortamı pek bulamıyorum son zamanlarda

yeni bir volvo coupe söylentisine rastladım dün iPadden rss okuyucudan haberleri takip ederken onu da paylaşmak istedim üşendim heralde :)

Unutulmaz :)

Nevniyaz 2014 s60'ların önünü süper yapmışlar. Yeni coupe olacaksa eğer önü öyle olsun.

Yakıt konusundan giriş yapayım bende;

Hafta sonu istanbuldan erikliye gittim. 540 km toplamda yaptım. Ortalama 5,4. km başı ise 0,21 kuruş yaktım. Klima açık ve hızım ortalama 100 civarıydı.

Hız sabitlemenin bundan etkisi büyük tabi.

• Ankara'dan Adana'ya cruise control (90km/h) ile 3.8lt.'lik bir değer yakaladım. Araçlarımız uzun yolda gerçekten çok cimri Şehir içinde 8lt.'nin altına inemedim ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jhem -- 29 Ağustos 2013; 1:13:50 >
  • bahsedilen konsept coupe hesheitin açtığı konuda paylaşıldı.

Volvo'nun yakışıklı delikanlısı; C30 / C30 R Design...

[DHTUBE=http://img196.imageshack.us/img196/4473/3k30.jpg]

farlar ve volvoların artık klasiği haline gelmiş arkaya uzanan kısımdaki sağ ve sola doğru çıkan kanatlar şahane durmuş. bizim c30ların en beğendiğim özelliği bu.

bu da bizim c30ların konsepti

bizim c30lar konseptten daha mı yakışıklı olmuş sanki

• quote:

Orijinalden alıntı: Jhem

- Replica 18'' Atreus jant bulamıyorum. Google'da 1255 kodu ile aratınca çıkan internet sitelerinde stokta var yazıyor. 12 site ile iletişime geçtim (10 İstanbul, 1 Ankara, 1 Adana). Hiçbirinin elinde kalmamış. Getirtemiyorlarda... Nerden bulabilirim yardımcı olabilcek olan varmı ? Veya elinde olan varsa 17'' orjinal mestra jantlarımı + para vererek takas edebilirim...

- Volvo S40'a yapılan navigasyon cihazını inceledinizmi ? C30 ile konsolu aynı olduğuna göre bizim araçlarada yapılabilir diye düşünüyorum... Yaptıran, tavsiye eden varmı ?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-goruntu-sistemleri-multimedya-oynatici-volvo-s40-dvd-navigasyon-bluetooth-tv-usb-sd-kart-iphone-119058637/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-goruntu-sistemleri-multimedya-oynatici-volvo-s40-navigasyon-multimedya-oem-dvd-gps-80630192/detay

Yardımcı olabilecek olan biri çıkmadı Bu durumda Atreus'dan vazgeçmek zorunda kalıyorum. Şuan Volvo jantlarından replica olarak sadece İxion modeli üretiliyormuş. 18'' İxion C30'a yakışırmı ? Kullanan varmı aranızda ? İnternette C30 üzerinde İxion fotoğrafı bulamadım. Bulan olursa paylaşabilirmi veya bi photoshop yapsa biri

• Aracınız facelift mi, normal mi. Facelift ise atreus kafadan önermem zaten. Malum eski kasanın sembolik jantı.

Açıkçası yerel jantçılarda şansınızı deneseniz belki bulabilirsiniz. Özellikle İstanbul'da vitrinlerinde olup internete koymamış bazı jantçılar olabiliyor. Tabi ki çok araştırma gerektiren bi olgu.

Ben de zamanında 18" düşünmüştüm, bi tanıdığın 18" replika olmayan adwan jant + pirelli lastikli c30 unu kullandım. O da 1.6d idi yay vs yoktu. Sürüş ve yol konusu umduğumdan daha çok değişmişti. Görünüm elbette güzeldi ama %20-30 luk bi konfor düşüşü vardı.

Zevk meselesi tabiki, fakat ben bizim araçların 2.0'dan (üzerine yazılım da dahil olacak) düşük motorlarına bilhassa şehir içi kullanımına 17" den yukarısını önermiyorum.
  • Aracım 2008 model yani facelift değil. Rengi gri ve kahverengi bodykit mevcut. 3.5'luk yay taktım ancak 17'' çok küçük geliyor gözüme. Konfor gibi beklentim yok zaten spor arabadan. Tek derdim görünüş...

Dediğiniz gibi performansı da oldukça etkileyecektir. Aracım zaten şuan da bana göre gitmiyor. Uzun yolda sollama yaparken korkarak çıkıyorum çünkü 100'den sonraki ivmelenmesi yok yavaş. Yazılım yaptırmayı düşünüyorum, 109HP'den 138HP'ye çıkıyormuş tabi turbo için ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum. Siz önerir miydiniz ?
  •  Volvo'nun yakışıklı delikanlısı; C30 / C30 R Design...

google amcaya c30 ixion diye yazınca direk bu çıkıyor. umarum isteklerinizi karşılar.
  • 
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.