Şimdi Ara

Volvo'larımıza Nasıl Bakıyoruz?(Doğru Yıkama, Boya Koruma, Cila, Detailing) (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
342
Cevap
12
Favori
30.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle merhaba. Yeni beyaz v40 aldım. Garajım olmadığından yaz kış araba dışarda kalıyor. Boya koruma yapmak istiyorum biraz araştırdım dışarda kurumsal firmalar 400 tlden aşağı yapmıyor. Forumlara baktım genel olarak kendiniz yapın diyor. Genelde de meguiars diye bir markanın ürünleri öneriliyor. Bu markanın ürünleri büyük marketlerde satılmıyor. Büyük marketlere avmlere baktım turtle wax diye bir marka var her yerde.https://store.donanimhaber.com/92/f4/44/92f4446530102dec609f331c55691f53.jpghttps://store.donanimhaber.com/12/64/cc/1264cc82e8e5df964970942da8373a95.jpg bu iki ürün 25-30 lira bir şey. Acaba kullananız var mı nasılsıdır bu ürünler biliyor musunuz? Yoksa biraz daha para verip 80 tl'ye bu ürünü mü alsam?http://www.meguiars.com.tr/product_info.php?products_id=227 aralarında çok bir fark var mıdır?
     Volvo'larımıza Nasıl Bakıyoruz?(Doğru Yıkama, Boya Koruma, Cila, Detailing) Volvo'larımıza Nasıl Bakıyoruz?(Doğru Yıkama, Boya Koruma, Cila, Detailing)

• http://www.youtube.com/watch?v=ph_ahHMR0gw
    bahsettıgım elektrık gerektırmeyen basınclı yıkama makınesı bu bıraz basınc dusuk gıbı gelıyor ama on yıkama ve durulamada kullanılabılır belkı
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliemree

Öncelikle merhaba. Yeni beyaz v40 aldım. Garajım olmadığından yaz kış araba dışarda kalıyor. Boya koruma yapmak istiyorum biraz araştırdım dışarda kurumsal firmalar 400 tlden aşağı yapmıyor. Forumlara baktım genel olarak kendiniz yapın diyor. Genelde de meguiars diye bir markanın ürünleri öneriliyor. Bu markanın ürünleri büyük marketlerde satılmıyor. Büyük marketlere avmlere baktım turtle wax diye bir marka var her yerde.https://store.donanimhaber.com/92/f4/44/92f4446530102dec609f331c55691f53.jpghttps://store.donanimhaber.com/12/64/cc/1264cc82e8e5df964970942da8373a95.jpg bu iki ürün 25-30 lira bir şey. Acaba kullananız var mı nasılsıdır bu ürünler biliyor musunuz? Yoksa biraz daha para verip 80 tl'ye bu ürünü mü alsam?http://www.meguiars.com.tr/product_info.php?products_id=227 aralarında çok bir fark var mıdır?
     Volvo'larımıza Nasıl Bakıyoruz?(Doğru Yıkama, Boya Koruma, Cila, Detailing) Volvo'larımıza Nasıl Bakıyoruz?(Doğru Yıkama, Boya Koruma, Cila, Detailing)

Hocam hayırlı olsun oncelıkle bende sızın gıbı arastırma yapıyorum bahsettgınız urunlerı bende gordum ama ben meguıras 2601 urununu alacagım sanırım
    http://www.boyassi.com/urun/meguiars-2601-koruyucu-sivi-wax--378-lt-_212.aspx
    bu sıte onerılen bır sıte ayrıca

• Teşekkür ederim. Size de kazasız belasız yolculuklar. Alacağınız ürün baya fazla sık sık cila işlemi yapmayı düşünüyorsunuz sanırım. Kararsız kaldım turtle wax ile ilgili pek yorum yok herkes meguirası yerlere göklere sığdıramamış. Daha önce hiç yapmadım bu işi şimdi 80 tllik ürün alıp rezil etmeyeyim iyice yeni arabayı diye de korkuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliemree

Teşekkür ederim. Size de kazasız belasız yolculuklar. Alacağınız ürün baya fazla sık sık cila işlemi yapmayı düşünüyorsunuz sanırım. Kararsız kaldım turtle wax ile ilgili pek yorum yok herkes meguirası yerlere göklere sığdıramamış. Daha önce hiç yapmadım bu işi şimdi 80 tllik ürün alıp rezil etmeyeyim iyice yeni arabayı diye de korkuyorum.

Akmaz kokmaz 6 ayda bir uygulama yapılabılır
  • Merhaba seygili Volvocular, 4 aydır rebel mavi v40 sahibiyim. Harelenmeler en büyük korkum. Boyaya ilk 6 ay bir müdahale yapılmaz felsefesiyle aracımın boyasına bir işlem yaptırmadan kullanmaya yılda 1 - 2 kere de pasta cila vs. yapmaya karar verdim. Şuan size yıkama konusunda danışmak istiyorum

Aracımı kapalı garajda yıkıyorum, 120 barlık basınçlı yıkama makinesiyle önce kaba kirini alıyor daha sonra da kısım kısım meiguars yıkama eldivenime sürdüğüm sıradan bir oto şampuanı ile temizleyip microfiber eldivenle kuruluyordum. şampuanım bitti ve yeni şampuan almak için tavsiyelerinizi almak istedim. İki seçeneğim var ya tavsiye edeceğiniz bir şampuanı alacağım ve aynı şekilde yıkayacağım ya da aşağıdaki liklerde gördüğünüz gibi bir köpürtme aparatı ve ona uygun şampuanı alacağım. Acaba bu köpük makinelerinde kullanılan şampuanın diğer şampuanlardan bir farkı var mıdır? Yıkama yöntemi, şampuan ve aparat tavsiyelerinizi bekliyorum

http://www.hepsiburada.com/liste/yikama-fircasiz/department.aspx?categoryid=20035759

• arabaci_58 kullanıcısına yanıt
    Çift kova tekniğiyle aşağıdaki ürün tavsiyemdir.
     Volvo'larımıza Nasıl Bakıyoruz?(Doğru Yıkama, Boya Koruma, Cila, Detailing)
  • Ayrton_SENNA kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekkür ederim, ürün çok güzele benziyor ama bir yorum dikkatimi çekti

Can this product be used weekly to was my car? I wash my car every week but the reason I ask if because it does say "wax" on it.

ben de yorum sahibi arkadaş gibi arabamı sık yıkıyorum dediği gibi üründe wax olması bir sorun oluşturur mu? , fiyatı diğer şampuanlara göre ciddi derecede pahalı sizce bir kullanıcı olarak farkını ciddi derecede gösteriyor mu?

ek olarak aracı eldivenle sabunlamadan önce sadece basınçlı yıkama makinesi ile kaba kirini attığımı söylemiştim bu işlem yeterli midir yoksa ön yıkamada araca bir foam aparatıyla köpük sıkılmalı mıdır?
  • Bu şampuanın farkı aracın yıkamadan sonra daha parlak durması. Fakat her yıkama sonrası en azından quick wax atarım derseniz bunun yerine daha uygun bir ürün tercih edilebilir. Ben de bu ürünü kullanıyorum ve yabancı forumlarda da kullanıcıları çok tavsiye ediyor. Ayrıca aşındırıcı olmadığı için haftalık yıkamada zararı da olmayacaktır. Fakat yaptığınız wax uygulaması daha kısa süre dayanacaktır.

Basınçlı su ile yıkamadan sonra köpük atmanıza bence gerek yok. Bunun için harcayacağınız zamanı başka bir uygulamaya ayırabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrton_SENNA kullanıcısına yanıt
    ilginize tekrar teşekkür ederim, sizin tavsiyenizle siparişimi verdim, aslında ürünün 1.42 lt olduğunu düşününce sonaxın şampuanlarından bile çok daha ucuza geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayrton_SENNA

Çift kova tekniğiyle aşağıdaki ürün tavsiyemdir.

Bu ürünle ilgili internette özellikle amazonda karışık yorumlar var.yeterince parlak bir etki bırakmadığı söyleniyor olumsuz yorumlar arasında.kullananlar ne diyor bu konuda acaba?

• coupe96 kullanıcısına yanıt
    Ben kullanıyorum bu ürünü, yoksa tavsiye etmezdim. Meguiars forumlarındaki kullanıcıların olumlu görüşleri üzerine almıştım, ve aracımda halihazırda boya koruma olduğu için yıkama sonrası çıkan sonuçtan gayet memnunum. Eğer araçta wax uygulaması yoksa bir şampuandan mucize beklememek gerekiyor.
  • Ben haftasonu dayanamadım ve aracımı waxladım.
    Sonuç yıne super oldu resim çekmedim zira yağmur başladı ;)
    Sürekli yeni yıkanmış gibi etki bırakan waxları şiddetle tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: imagoodman

Ben haftasonu dayanamadım ve aracımı waxladım.

Marka olarak hangilerini tavsiye edersiniz? Bir de waxlama sıklığı ne olmalıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: coupe96

quote:

Orijinalden alıntı: imagoodman

Ben haftasonu dayanamadım ve aracımı waxladım.

Marka olarak hangilerini tavsiye edersiniz? Bir de waxlama sıklığı ne olmalıdır?

Aracı yıkama ve dış ortam durumuna gore değişir waxlama sıklığı.
    Mesela haftada ıkı yada uç defa yıkatiyorsaniz aracınızı uç ayda bir waxlarsaniz boyayı daha cok koruma altında tutarsınız.
    Ben cok sık yıkanmamaya çalışıyorum.
    4 ayda bir waxlamaya çalışıyorum.uygun yıkama teknikleri kullanılırsa waxin ömrü cok daha uzar.
    Waxin asinsirici etkisi olmadıgı ıcın sık yapmanın hıc bir sakıncası yoktur.
    Wax ıcın meguiars kullanıyordum ama son işlemi 3d car care dan HD poxyi kullandım memnun kaldım.islak görüntüsü ne kadar gidecek göreceğiz bakalım.

• imagoodman kullanıcısına yanıt
    aracım 3 aylık, sürekli kapalı garajda kalıyor ve özenle yıkıyorum, üzerinde bir işlem yok ama ıslandığında üzerindeki su boncuk boncuk duruyor şuanki haliyle, bu araca wax uygulamalı mıyım? wax cila gibi parlaklık sağlar mı? wax ile cilanın farkı nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arabaci_58

aracım 3 aylık, sürekli kapalı garajda kalıyor ve özenle yıkıyorum, üzerinde bir işlem yok ama ıslandığında üzerindeki su boncuk boncuk duruyor şuanki haliyle, bu araca wax uygulamalı mıyım? wax cila gibi parlaklık sağlar mı? wax ile cilanın farkı nedir?

Aslında ikisinde köken olarak aynı şeydir.
    Üzerindeki parlaklık etkisini sürekli korumak istiyorsanız waxlamanız yararlı olacaktır.
  •  Volvo'larımıza Nasıl Bakıyoruz?(Doğru Yıkama, Boya Koruma, Cila, Detailing)

Meguiars GOLD CLASS Deri Koruma Kiti 853800
    KDV Dahil: : 100,68 TL

Bu ürünü kullanan var mı ? Yada deri koltuklar için başka alternatif öneren var mı ?
  • arkadaşlar benden de bir ürün gelsin meguiers DA power system. amatörce yaparak profesyoneller gibi etkili boya koruma yapılabilir :)

Volvo'larımıza Nasıl Bakıyoruz?(Doğru Yıkama, Boya Koruma, Cila, Detailing) Volvo'larımıza Nasıl Bakıyoruz?(Doğru Yıkama, Boya Koruma, Cila, Detailing) Volvo'larımıza Nasıl Bakıyoruz?(Doğru Yıkama, Boya Koruma, Cila, Detailing) Volvo'larımıza Nasıl Bakıyoruz?(Doğru Yıkama, Boya Koruma, Cila, Detailing)

• Herkese merhabalar.Uzun zamandır kullanmadığım sıvı deri onarım ürünü scuff master'ı aracın deri döşemesinde oluşan beyazlıklar ve soyulmalar yüzünden kullanmaya karar verdim. Aldığım sonuç ise beni tatmin etti.Beyazlıkları yok etti ve bazı çatlakları doldurdu. Ancak derin çatlaklar için aynı şeyi söylemek zor belki bir kaç kat daha atarsam biraz daha iyi olacak kanaatindeyim.Ürünün uygulaması ise gayet kolay suluboya fırçası ve küçük bir sünger kullanarak sıvı deriyi tatbik edebiliyorsunuz.Aracımın derisi siyah olduğu için renk uyumu sorunu ile karşılaşmadım ürün içerisinden çıkan boya ile siyah rengi açık ve koyu tonlarına göre uygulama yapmak mümkün.Uygulama öncesi ve sonrasına ait fotoları sizlerle paylaşıyorum eğer aracınızın döşemelerinde küçük çatlaklar var ise sizleri gayet tatmin edecek bir ürün.

Döşemenin ilk hali;

Döşemenin son hali;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sef_welder -- 17 Nisan 2014; 20:11:01 >

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.