Şimdi Ara

Volvo C30 1.6d DRIVe Advanced vs Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTD Distinctive (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
5.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şimdi alın bi volvoyu duvara çarpın sonra alfayı alın duvara çarpın hangisinde sağlam çıkarsınız tabiki alfadan sınıfının gelmiş geçmiş en yüksek güvenllik puanını alan araçtır alfa bi aşktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: qabdkq

hen hepsini bosver git bi bmw 116i al yenisinden

Hem daha pahali, hem de 2 kati yakit harciyor. Ayrica benzinli :) bi de bana bmw gormemis arabasi gibi benim gozumde :/ ( tr de )
  • hala almaınmı sen alfayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzaffersan

şimdi alın bi volvoyu duvara çarpın sonra alfayı alın duvara çarpın hangisinde sağlam çıkarsınız tabiki alfadan sınıfının gelmiş geçmiş en yüksek güvenllik puanını alan araçtır alfa bi aşktır

Kendin bile inanmıyosun böle bişeye değil mı? İtiraf et lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

hala almaınmı sen alfayı

Haha :D yok hafiz birazdan cikicam showroomlara bakicam iste tek tek ondan sonra karar vericem ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolbert

quote:

şimdi alın bi volvoyu duvara çarpın sonra alfayı alın duvara çarpın hangisinde sağlam çıkarsınız tabiki alfadan sınıfının gelmiş geçmiş en yüksek güvenllik puanını alan araçtır alfa bi aşktır

yo gayet inanıyorum çarpışma testlerine bak giulietta nın en büyük artısı çarpışma notlarıdır sınıfının en yüksek puanını almıştır

• quote:

quote:

quote:

yo gayet inanıyorum çarpışma testlerine bak giulietta nın en büyük artısı çarpışma notlarıdır sınıfının en yüksek puanını almıştır

Euro NCAP denen test 35 mil hızla düz duvara vurmaktan başka bişey değil.Yan çarpışma testleride aynı şekilde.

Burada alınan 5 yıldıza fazla güvenmemek lazım.

Ayrıca kaportanın sağlamlığı konusunda Volvo'nun Alfa Romeo'dan üstün olduğunu söyleyemeyede gerek yok sanırım.Volvo'lar dizayn edilirken Euro Ncapin saçma testlerinden 5 yıldız alacak şekilde değil yüksek hızlı kazalarda bile mümkün oldukça içeriye darbeyi almamasını sağlayacak yüksek mukavetli çelikler kullanıyor.

Birinin kasası 2006'da çıktı diğeri 2010 sonunda.Alfa Romeo Giuiletta defalarca kullandığım benimde beğendiğim bir otomobil.Kesinlikle şunu rahatlıkla söyleyebilirim bu aracın yol tutuşu bu sınıf için oldukça üst düzeyde.1.4 170 HP'lik MultiAir motoru kullandığım kadarıyla oldukça başarılı.Volvo C30'a görede donanımlı alındığında C30'un baz donanımına denk geliyor fiyatı.

Yukarıdada söyledim;İç mekanın çirkinliği ve düşük kaliteli malzeme kullanımını sorun etmeyen arkadaşlar varsa tasarımıyla,sürüş dinamikleri ve fiyatı ile C30'a tercih edilebilir bir ara Alfa Romeo.Ancak düz duvara falan vurmak bunlar hele Volvo ile mukayese edilecekse kusura bakma ama saçmalık.

• @muzaffersan doğru süylüyor.

http://www.euroncap.com/results/alfa_romeo/giulietta/2010/400.aspx

http://www.euroncap.com/results/bmw/1_series/2011/447.aspx

http://www.euroncap.com/results/volvo/c30/373.aspx

Herhalde şu linkler guliettaya sağlam demiyenlere soğuk bir su içirir

edit:@tolbert sen dıdısının dıdısını iddaa ediyorsun, ispatlayamazsın ama. Düz duvara yüksek hızla çarpınca volvo daha sağlam diyosun da neye dayanarak? NCAP birçok otorite tarafından kabul görmüş bir derecelendirme kuruluşu. Yapmış olduğu puanlama da kabul görmeli bence. Hiçkimse c30 a giulietta dan daha güvenli dyemez. Diyecekse buyursun, ispatlasın. İspatlarkende youtube videolarıyla yapmasın bunu, belgesiyle yapsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -s-laughter -- 8 Kasım 2011; 13:35:30 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Euro NCAP denen test 35 mil hızla düz duvara vurmaktan başka bişey değil.Yan çarpışma testleride aynı şekilde.

Burada alınan 5 yıldıza fazla güvenmemek lazım.

Ayrıca kaportanın sağlamlığı konusunda Volvo'nun Alfa Romeo'dan üstün olduğunu söyleyemeyede gerek yok sanırım.Volvo'lar dizayn edilirken Euro Ncapin saçma testlerinden 5 yıldız alacak şekilde değil yüksek hızlı kazalarda bile mümkün oldukça içeriye darbeyi almamasını sağlayacak yüksek mukavetli çelikler kullanıyor.

Birinin kasası 2006'da çıktı diğeri 2010 sonunda.Alfa Romeo Giuiletta defalarca kullandığım benimde beğendiğim bir otomobil.Kesinlikle şunu rahatlıkla söyleyebilirim bu aracın yol tutuşu bu sınıf için oldukça üst düzeyde.1.4 170 HP'lik MultiAir motoru kullandığım kadarıyla oldukça başarılı.Volvo C30'a görede donanımlı alındığında C30'un baz donanımına denk geliyor fiyatı.

Yukarıdada söyledim;İç mekanın çirkinliği ve düşük kaliteli malzeme kullanımını sorun etmeyen arkadaşlar varsa tasarımıyla,sürüş dinamikleri ve fiyatı ile C30'a tercih edilebilir bir ara Alfa Romeo.Ancak düz duvara falan vurmak bunlar hele Volvo ile mukayese edilecekse kusura bakma ama saçmalık.

Cirkinlik gorecelidir ama malzeme kalitesi arasinda daglar kadar fark varsa hakkaten tercihim kesinlikle c30 olur cunku tingirtisina dayanamam arabanin :/

• Giulietta konusunda hiçbir ortak kanı yok tıngırdama olduğuna dair. Öte yandan c30 un içinde tıngırdayacak bişey yokki :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: CouragePapillon

@muzaffersan doğru süylüyor.

http://www.euroncap.com/results/alfa_romeo/giulietta/2010/400.aspx

http://www.euroncap.com/results/bmw/1_series/2011/447.aspx

http://www.euroncap.com/results/volvo/c30/373.aspx

Herhalde şu linkler guliettaya sağlam demiyenlere soğuk bir su içirir

edit:@tolbert sen dıdısının dıdısını iddaa ediyorsun, ispatlayamazsın ama. Düz duvara yüksek hızla çarpınca volvo daha sağlam diyosun da neye dayanarak? NCAP birçok otorite tarafından kabul görmüş bir derecelendirme kuruluşu. Yapmış olduğu puanlama da kabul görmeli bence. Hiçkimse c30 a giulietta dan daha güvenli dyemez. Diyecekse buyursun, ispatlasın. İspatlarkende youtube videolarıyla yapmasın bunu, belgesiyle yapsın.

"Dıdısının dıdısını" iddia etmiyorum.

Euro NCAP denen testte Renault Clio'da 5 yıldız alabiliyor Mercedes S classta 5 yıldız alıyor.

Güvenilir bir test olmadığını söylüyorum sadece.

• clio'nun 5 yıldız alması demek sağlam bir araç demek değil. Evet clio 5 yıldızlık bir araç, ama kilosuna sınıfına göre.

Clio nun 5 yıldız almış merso ile aynı sağlamlıkta olduğu anlamında değil bu 5 yıldız. Bu 5 yıldız diyorki B segmenti şu şu kilolar arasındaki clio 5 yıldızlı bir güvenliğe sahip demek.

Bir fizik öğrencisi olmamama rağmen ağarlığın güvenlik ve sağlamlık konusunda etkisini biliyorum. 5 yıldız almış c segmenti c30a E segmenti 3 yıldızlı bir aracın çarpması sonucu volvo c30 un haşat olacağı kaçınılmaz.

Özetle ncap testleri insan yapımı güvenilir testlerdir. Mükemmel kusursuz test değildir ama en güvenilir testtir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CouragePapillon

clio'nun 5 yıldız alması demek sağlam bir araç demek değil. Evet clio 5 yıldızlık bir araç, ama kilosuna sınıfına göre.

Clio nun 5 yıldız almış merso ile aynı sağlamlıkta olduğu anlamında değil bu 5 yıldız. Bu 5 yıldız diyorki B segmenti şu şu kilolar arasındaki clio 5 yıldızlı bir güvenliğe sahip demek.

Bir fizik öğrencisi olmamama rağmen ağarlığın güvenlik ve sağlamlık konusunda etkisini biliyorum. 5 yıldız almış c segmenti c30a E segmenti 3 yıldızlı bir aracın çarpması sonucu volvo c30 un haşat olacağı kaçınılmaz.

Özetle ncap testleri insan yapımı güvenilir testlerdir. Mükemmel kusursuz test değildir ama en güvenilir testtir.

Volvo Safety Center da bu C30 lara S80 de çarptırılıyor XC90 da.Youtube'da videolara bakabilirsin.Adamların kendi güvenlik standartları Euro NCAPten daha üst standartlarda.Olaya NCAP testleri odaklı yani onden ve yandan çarpışma olarak bakmak yerine herturlu kazayı simüle ederek yüzlerce kez carpistirmak bana daha mantıklı geliyor.

• yav millet kalkim volvonun nesiyle neyini karsilastiriyor
    alfa daha anasinin karninda iken volvo isvec celiginden arac uretiyordu
    nasil alfa yol tutusu icin pistler tutup orada calisma yapiyorsa
    volvoda ayni sekilde pist tutup araci oraya buraya carpiyor test ediyor
    volvonun isim yaptigi nokta guvenlik hala kalkmis alfada alfa
    simdi ncap mencap biseler derler ncap sadece 60km/h ile yandan onden bide taklasina bakar vur 5 yildizi yolla gitsin volvo ise

• güvenlik konusunda volvo ilk üç sırada gelir her zaman evet volvonun ünü güvenliğindedir.ama 2011 s80 surmus biri olarak arabanın yol tutuşu bana hiç güven vermedi sanırım ar-ge olarak daha cok guvenlik ön planda oldugundan boyle bir handikapı var markanın.alfa kullanmadım yorum yapamıycam ama 159 lar bmw 320d yi geride bırakmıs bir aractır yol tutusta...
  • Birşeyi düzeltiyim;

Yapılan testler Volvo'nun Volvo Safety Center adını verdiği bir yapıda gerçekleşiyor.Pist tutmak,kiralamak gibi bir durum yok.100 milyon Euro maliyetle inşaatı yapılmış.Burada herbir araç yüzlerce kez her türlü kaza ihtimali düşünülerek çarpıştırılıp güvenlik standartlarında nasıl 1 adım daha ileri gidilebileceği ile ilgili çalışmalarda kullanılıyor.

Volvo'nun 2020'ye kadar gerçekleştireceği güvenlik konseptine göre bir Volvo'nun içinde kaza boyutu ne olursa olsun ciddi bir yaralanma dahi olmayacağı yönünde hedef var.Yani uzun lafın kısası,Alfa Romeo tarz arabadır,farklı arabadır eyvallah ama Euro NCAP'ten 5 yıldız aldı diyede yok duvara vurur sağlam çıkarım falan bunlar gereksiz iddialar.Bütün endüstri kariyeri boyunca güvenliği 1. sıraya koymuş bir firma ile Euro NCAP'ten 5 yıldız alınca birden güvenliktede iddialı olan Alfa Romeo sahipleri/fanlarını bir kez daha düşünmeye davet ediyorum.

• Bugun bikac showroom dolastim sonunda. Giu nun ic donanim goruntusu ve kalitesi bana gore baya yetersizdi. Yani etiket 75bin liraydi deri koltuk bile yoktu ama 75 bindi :) volvoda istedigim renk yoktu c30 un. Turuncu rengi isterseniz 3 ay beklersiniz fiyat da o zamanki fiyat gecerli olur dediler. Ayrica liste fiyati 72bin lira advanced ama 79 dediler :) vw siparis durdurmus almiyolarmis :) saka gibi bi piyasa varmis agzim acik kaldi :) resmen opel astraya zorla yonlendirdiler gibi oldu su anda :/ en iyisi ben bekliyim biraz daha. Hevesim kacti resmen. He bu arada c30la giu kiyaslanamazmis kalite bakimindan hakkaten ;) alfa geri kalmis o konuda. Ama surus dinamikleri icin yorum yapmiyorum bilmedigimden. Tekrar tesekkur ederim herkese

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Birşeyi düzeltiyim;

Yapılan testler Volvo'nun Volvo Safety Center adını verdiği bir yapıda gerçekleşiyor.Pist tutmak,kiralamak gibi bir durum yok.100 milyon Euro maliyetle inşaatı yapılmış.Burada herbir araç yüzlerce kez her türlü kaza ihtimali düşünülerek çarpıştırılıp güvenlik standartlarında nasıl 1 adım daha ileri gidilebileceği ile ilgili çalışmalarda kullanılıyor.

Volvo'nun 2020'ye kadar gerçekleştireceği güvenlik konseptine göre bir Volvo'nun içinde kaza boyutu ne olursa olsun ciddi bir yaralanma dahi olmayacağı yönünde hedef var.Yani uzun lafın kısası,Alfa Romeo tarz arabadır,farklı arabadır eyvallah ama Euro NCAP'ten 5 yıldız aldı diyede yok duvara vurur sağlam çıkarım falan bunlar gereksiz iddialar.Bütün endüstri kariyeri boyunca güvenliği 1. sıraya koymuş bir firma ile Euro NCAP'ten 5 yıldız alınca birden güvenliktede iddialı olan Alfa Romeo sahipleri/fanlarını bir kez daha düşünmeye davet ediyorum.

yani pist tutup kiralama kismini soze uysun diye soyledim yoksa biliyorum volvonun ne kadar para harcadigini

bu arada yol tutus ile sunuda belirtelim volvo c30 ford focus alt yapisini kullaniyor yol tutusu konusundada kafa kafaya gidebilirler diyebiliriz belki volvo agirliktan biraz eski alir ama kalitesi her turlu o eskiyi goturur yerine artilar koyar

• Siz hala Volvonun eskisi gibi ağır İsveç çeliğinden yapıldığını düşünüyorsanız büyük hata içindesiniz.

Artık diger markalarla arasında güvenlik ile ilgili farklar kalmadı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadasım sonuca varabildinmi? Bence alfa neden dersen bizim milletimiz garip volvonun fiyatı çok düşüktü bir ara ve fazla tutulmuyordu şimdi fiyatı ciddi arttı herkes volvo volvo diye kapışıyor......
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.