Şimdi Ara

Volvo C30 1.6d DRIVe Advanced vs Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTD Distinctive (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
5.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ygulbahar

Bugun bikac showroom dolastim sonunda. Giu nun ic donanim goruntusu ve kalitesi bana gore baya yetersizdi. Yani etiket 75bin liraydi deri koltuk bile yoktu ama 75 bindi :) volvoda istedigim renk yoktu c30 un. Turuncu rengi isterseniz 3 ay beklersiniz fiyat da o zamanki fiyat gecerli olur dediler. Ayrica liste fiyati 72bin lira advanced ama 79 dediler :) vw siparis durdurmus almiyolarmis :) saka gibi bi piyasa varmis agzim acik kaldi :) resmen opel astraya zorla yonlendirdiler gibi oldu su anda :/ en iyisi ben bekliyim biraz daha. Hevesim kacti resmen. He bu arada c30la giu kiyaslanamazmis kalite bakimindan hakkaten ;) alfa geri kalmis o konuda. Ama surus dinamikleri icin yorum yapmiyorum bilmedigimden. Tekrar tesekkur ederim herkese

sürüşüde daha konforludur. juli iyi yol tutsun diye süspansiyonları sert ayarlanmış bir araba. ama c30 un da yoltutuşu çok iyidir çünkü focus alt yapısını kullanıyor ve juli kadar iyi yol tutar. hız konusunda nerdeyse aralarında 20 km\h fark var

• yukarıda bir çok yorum yapılmış ben de birkaç şey eklemek istedim.

şu araba iyidir bu araba iyidir demek belli sınıfın üstünde araç üreten markalarda çok makul gelmiyor bana.

alfa yol tutuşu ve dizayn olarak öne çıkabilir gerçekten zira bu konuya yatırım yaptıkları her halinden belli. fakat malzeme kalitesi (tasarım demiyorum işçilik ve kullanılan malzeme), güvenlik (bunu ncap e bakara söylemiyorum zira ncap 60 km/h hız mantığıyla çalışan bir sistem) açısından volvo sanırım bir adım daha öne çıkar. bir marka güvenlikle anılır hale gelmişse sadece reklam politikasına bağlamak volvoya haksızlık olur sanırım.

şunu da eklemek isterim volvo belli hızların üstünde gerçekten hakimiyetini koruyan bir araç, alfayı bu anlamda iyi irdelemek lazım. volvonun kendi güvenlik test altyapısını kullandığını ve bu konuda gerçekten büyük yatırımlarla sağdan soldan pist ekipman kiralamadığını bir volvoyu diğeriyle kafa kafaya çarpıştırıp araçları test ettiğini de utumayınız.

ez cümle yine şu araç daha iyidir demek makul gelmiyor hangisi önceliklerinize daha uygunsa onu gider alırsınız.

• Valla arkadaşlar bizim memleket VOLVO'nun üstün kalitesini anlayacak kültürde bi millet değil.

Volvo
    yla Alfa romeoyu güvenlik konusunda karşılaştıran arkadaşlara gerçekten çok güldüm.Dünyada azıcık arabadan anlayan birine "Sence en güvenli en sağlam araba markası hangisi olabilir?"deyin size Ya VOLVO yada Mercedes derler.Ha bunlar efsanedir gerçeklik payı yoktur diyorsanız açın vikipediadan VOLVO'nun tarihini ve daha hiçbir arabada yokken geliştirdiği onlarca güvenlik sistemini arabalarında kullandığını okuyun o zaman Güvenlik konusunda biraz aydınlanırsınız.(şu an hepimizin arabalarında olan 3 yönlü emniyet kemerini Volvo mühendisleri bulmuştur.)

Öte yandan ALfa romeo Dizayn konusunda eline su dökülemeyecek kadar cesur ve çekici bir yapıya sahip.Fakat C30 Farklılık konusunda kesinlikle 1 gömlek üstte veee alfa romeonun iç malzeme kalitesi ile Fiat BRAVO'nun malzeme kalitesi arasında benim gördüğüm ve hissettiğim HİÇ FARK YOK.Ama volvonun içi çok daha sönük ama çok daha işlevseldir.

BEN kesinlikle çok FARKLI bulduğum ve (test ettim)içinde dirhem ses duyamadığım kaya gibi kapılarını gördüğüm için VOLVO C30 alırdım.
    Bi taraftan türklerin volvoyu yeterince keşfedememesine çok seviniyorum bu sayede Volvolar az ve ÖZEL kalıyor,her parası olanda olmuyorlar.

• Al sana audi bile reklam yaparken kimin ne olduğunu söylemiş;)
  • Hocam şimdi senin tam olarak aradığın şey ne bir otomobilde
    Sahibi olduğun araçta neler senin için öncelikli buna göre karar ver
    Bende şuan bir Alfa Romeo 156 Selespeed var bide Volvo S40 2.0 T
    Her ikisinide kullanıyorum ama Volvoyu günlük Alfa Romeo yu ise sadece hafta sonları ve hava güzelse
    Volvo daha çok konfor ve güvenlik öncelikli olduğu için onu hafta içi , Alfa Romeo yol tutuş ve performans olarak apayrı bir çıtada olduğu için ki o motor tınısı bu segmentte hiçbir araça böyle bir etki bırakmaz sizi alır farklı bir dünyaya götürür.
    Buarada Gui nin tüm testlerine gittim ve kullanılabilecek en üst performansta kullandım ki apayrı bir yol tutuş sergiledi ki ben bile yoldan çıkaramadıysam ki pilotajımla ilgili kimse kolay kolay elime su dökemez bi kaç birinciliğim vardır bu konuda Gui deki yol tutuş önden çekişli neredeyse hiç bir arabada olmayan düzeydedir
    BMW 1 serisi ile arasında sürüş zevki vs gibi bir çok konuda Alfanın gerisinde kalır ama Gui den bir BMW konforu beklemeyin

• Benim merak ettigim bir olay var ne zaman markalar arasi tartisma ciksa birileri mutlaka atlayip su daha piyasada yokken bu sunlari yapiyordu diyor. Birinin daha eski olmasi ne kanitliyor onu anlayamadim gitti. Yeni olan marka daha cok yatirim yapmis daha iyi atilim yapmis olamaz mi yani. Ayrica markanin direk kendisine bakmak yerine dahil oldugu gruba bakmak lazim neticede Alfa kendi teknolojisini kendisi gelistirip kendi kafasina gore araba ureten bir marka degil. Arkasinda Volvo dan cok daha guclu bir grup var (Neticede Ferrari ve Maseratti de bu gruba dahil ve Alfa da onlarin gelistirdigi teknolojilerden faydalanirken Volvo herseyi kendi basina yapmak zorunda) ve bu sayede cok daha fazla atilim yapip kendini gelistirmis olmasi mumkun.

Burda ozellikle belirtmek istiyorum derdim Alfa Volvo dan iyidir demek degil sadece bunu diyen arkadaslarin dusuncesinin yanlis oldugunu dusundugumu belirtmek istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur_yavuz

Guiletta 65 bin liralık araba ama Tofaş palio ile aynı servise sokuyorsunuz, Alfa nın bence en büyük handikapı.

Benim tercihim C30 olurdu kesinlikle.

Hocam Camaro'yu da Lacetti ile aynı servise sokuyorsun. Onu ne yapacağız peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ffurkanakpinar

Benim merak ettigim bir olay var ne zaman markalar arasi tartisma ciksa birileri mutlaka atlayip su daha piyasada yokken bu sunlari yapiyordu diyor. Birinin daha eski olmasi ne kanitliyor onu anlayamadim gitti. Yeni olan marka daha cok yatirim yapmis daha iyi atilim yapmis olamaz mi yani. Ayrica markanin direk kendisine bakmak yerine dahil oldugu gruba bakmak lazim neticede Alfa kendi teknolojisini kendisi gelistirip kendi kafasina gore araba ureten bir marka degil. Arkasinda Volvo dan cok daha guclu bir grup var (Neticede Ferrari ve Maseratti de bu gruba dahil ve Alfa da onlarin gelistirdigi teknolojilerden faydalanirken Volvo herseyi kendi basina yapmak zorunda) ve bu sayede cok daha fazla atilim yapip kendini gelistirmis olmasi mumkun.

Burda ozellikle belirtmek istiyorum derdim Alfa Volvo dan iyidir demek degil sadece bunu diyen arkadaslarin dusuncesinin yanlis oldugunu dusundugumu belirtmek istedim.

biz marka karşılaştırmıyoruz
    sadece güvenlikte tartışma yapıyoruz
    ha bir markanın eski oluşunada tecrübe diyoruz tamam alfanın arkadında ferrari maseratti olabilir ama mercedes tek başına audi ise vag grupta şimdi diyebilirmiyiz ki audi mercedesten daha iyi ikisininde birbirinden üstün yönleri var volvonun alfaya olduğu gibi(güvenlik)

• quote:

Orijinalden alıntı: BaRiS

quote:

Guiletta 65 bin liralık araba ama Tofaş palio ile aynı servise sokuyorsunuz, Alfa nın bence en büyük handikapı.

Camaro almaktan vazgeciyoruz o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: qabdkq

quote:

Benim merak ettigim bir olay var ne zaman markalar arasi tartisma ciksa birileri mutlaka atlayip su daha piyasada yokken bu sunlari yapiyordu diyor. Birinin daha eski olmasi ne kanitliyor onu anlayamadim gitti. Yeni olan marka daha cok yatirim yapmis daha iyi atilim yapmis olamaz mi yani. Ayrica markanin direk kendisine bakmak yerine dahil oldugu gruba bakmak lazim neticede Alfa kendi teknolojisini kendisi gelistirip kendi kafasina gore araba ureten bir marka degil. Arkasinda Volvo dan cok daha guclu bir grup var (Neticede Ferrari ve Maseratti de bu gruba dahil ve Alfa da onlarin gelistirdigi teknolojilerden faydalanirken Volvo herseyi kendi basina yapmak zorunda) ve bu sayede cok daha fazla atilim yapip kendini gelistirmis olmasi mumkun.

ha bir markanın eski oluşunada tecrübe diyoruz tamam alfanın arkadında ferrari maseratti olabilir ama mercedes tek başına audi ise vag grupta şimdi diyebilirmiyiz ki audi mercedesten daha iyi ikisininde birbirinden üstün yönleri var volvonun alfaya olduğu gibi(güvenlik)

Ben de aksi bir durumdan bahsetmiyorum zaten. Volvo nun genel anlamda daha guvenlikli oldugu dogrudur. Benim anlatmak istedigim nokta ne zaman boylesi bir durum olsa birileri mutlaka X markasi piyasada yokken Y markasi bunlari yapiyordu (hatta hemen sahibinden.com a girip o markanin bulabildigi en eski temsilcisinin ilan linkini yapistiriyorlar yorumun altina) seklindeki yorumlarin yanlis oldugu yoksa ben AUDI Merco dan ya da Alfa Volvo dan iyi demiyorum. Yani kisaca daha eski marka olmak daha iyi marka olmak anlamina gelmiyor. Ve burda sunu da uzulerek belirtmek istiyorum ki Volva isvec celiginden araba uretirken anasinin karnindaydi dedigin alfa, Volvo bilya ureticisi olarak kurulmadan 17 sene once araba markasi olarak kuruldu.

• quote:

quote:

yada audiyle vw poloyu
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzaffersan

quote:

quote:

yada audiyle vw poloyu

AUDI olsa yine iyi Porsche de ayni servise gidiyor.
  • quote:

quote:

quote:

Ben de aksi bir durumdan bahsetmiyorum zaten. Volvo nun genel anlamda daha guvenlikli oldugu dogrudur. Benim anlatmak istedigim nokta ne zaman boylesi bir durum olsa birileri mutlaka X markasi piyasada yokken Y markasi bunlari yapiyordu (hatta hemen sahibinden.com a girip o markanin bulabildigi en eski temsilcisinin ilan linkini yapistiriyorlar yorumun altina) seklindeki yorumlarin yanlis oldugu yoksa ben AUDI Merco dan ya da Alfa Volvo dan iyi demiyorum. Yani kisaca daha eski marka olmak daha iyi marka olmak anlamina gelmiyor. Ve burda sunu da uzulerek belirtmek istiyorum ki Volva isvec celiginden araba uretirken anasinin karnindaydi dedigin alfa, Volvo bilya ureticisi olarak kurulmadan 17 sene once araba markasi olarak kuruldu.

tamam benim orada yaptığım yorum yanlış olabilir ama senin
    Volva isvec celiginden araba uretirken anasinin karnindaydi dedigin alfa, Volvo bilya ureticisi olarak kurulmadan 17 sene once araba markasi olarak kuruldu.
    bu cümlende benimkinden farklı değil ayrıca saabda alfadan çnce kuruldu opelde ford da daha birçok marka daha alfadan önce kuruldu ama hiçbirinin arasında bariz fark yok demekki yılla birlikte yapılan yatırım ve bu yatırımın neye yapıldığıda önemli mesela toyota honda mazda alfadan sonra kurulmuş ama dünya sorunsuzluğu oynuyorlar yatırımlarını o yönde yapıyorlar yaptılar volvoda hakeza öyle yatırımlarını güvenlikte yaptı ve yapıyor alfa ise tasarımda yaptı(159a bayılırım) şimdi ise yapmaya çalışıyor tabi tasarım göreceli ama bence yeni araçlarının ön farları öküz gözü gibi bön bön bakıyor inşallah yeni giuliayında öyle içine etmez

• quote:

quote:

quote:

quote:

tamam benim orada yaptığım yorum yanlış olabilir ama senin
    Volva isvec celiginden araba uretirken anasinin karnindaydi dedigin alfa, Volvo bilya ureticisi olarak kurulmadan 17 sene once araba markasi olarak kuruldu.
    bu cümlende benimkinden farklı değil ayrıca saabda alfadan çnce kuruldu opelde ford da daha birçok marka daha alfadan önce kuruldu ama hiçbirinin arasında bariz fark yok demekki yılla birlikte yapılan yatırım ve bu yatırımın neye yapıldığıda önemli mesela toyota honda mazda alfadan sonra kurulmuş ama dünya sorunsuzluğu oynuyorlar yatırımlarını o yönde yapıyorlar yaptılar volvoda hakeza öyle yatırımlarını güvenlikte yaptı ve yapıyor alfa ise tasarımda yaptı(159a bayılırım) şimdi ise yapmaya çalışıyor tabi tasarım göreceli ama bence yeni araçlarının ön farları öküz gözü gibi bön bön bakıyor inşallah yeni giuliayında öyle içine etmez

Yanlis anlamissin. Ben zaten Alfa once kuruldu dolayisiyla daha iyi demiyorum. Guvenlikte Volvodan iyi oldugunu da asla iddia etmem zaten. Sadece kurulma zamanlari ile ilgili yaptigin yorumun yanlis oldugunu Alfa nin daha once kurulmus oldugunu soyledim. Neticede burasi bir bilgi paylasim yeri ve senin bu konudaki bilgin yanlisti hem senin acindan o yanlisi duzeltim hem de yorumlari okuyanlar yanlis bilgi edinmesin diye duzelteyim dedim. Ben kesinlikle bir markanin digerinden once kurulmus olmasinin o markanin digerinden daha iyi oldugunun bir gostergesiymis gibi yorum yapilmasina karsiyim zaten. Bu arada ben de 159 a bayilirim ve 159 un farlarinin yeni araclarin farlarindan cok daha guzel gorundugu konusundaki dusuncene de kesinlikle katiliyorum. Sahsen Giulietta nin cikicagini duydugumda 159 benzeri bir on dizaynla ve ic tasarimla piyasaya cikip beni kendine asik etmesini bekliyordum ancak su anda 55.000 TL ye kadar C segmenti spor tarzli bir araba bakiyor ve Alfa Romeo tutkunu bir insan olmama ve 1.4 TBI 170 HP nin performansini dusundukce de agzim sulaniyor olmasina ragmen ozellikle ic dizayninin (bence) cok cirkin olmasi nedeniyle(dis gorunusu bekledigim kadar iyi olmasa da guzel yine de) butcemin ustune biraz daha ekleyip Giulietta ya baliklama atlayacagima onu listemden cikartip baska marka ve modellere bakmaya basladim.

• Zaten yorumun yanlisligini kabul ettim o zaman sorun yok
  • 2 araçta bulundukları segmente göre belli standartların üstünü yakalamış araçlar.Burada tercih kişilerin önceliklerine göre olur.

Ben Guiletta nın dizaynının her Alfa Romeo gibi özgün olmasını takdir ediyorum.Önünü beğenmiyorum ama tarihten referans alınarak günümüze harmanlanmış bir ön tampon bende saygı uyandırır.Dış tasarımı genel itibariyle önü dışında oldukça akıcı ve çekici.İçi konusunda ffurkanakpinar arkadaşımıza katılıyorum.İçi bencede kötü ve bu benim için önemli bir unsur.Volvo C30'un dış tasarımı bence çok güzel.Özellikle makyajlandıktan sonra R-Design kitiyle beraber araç senelerce tasarımı eskimeden kullanılır.İç mekan oldukça kaliteli olsada artık demode.Günümüz şartlarına göre fazla sade.

Yeni olması nedeniyle Guiletta alırdım.Eylül'e kadar bekleme şansım olsaydıda yeni C30 alırdım.Yeni C30 bu sınıfta bazı yerleşik algıları değiştirecekmiş gibi duruyor.Volvo V60'ın resimlerine bakıp yeni C30 hakkında fikir elde edebilirsiniz.Oldukça benzetmişler.

• bence yeni c30 şöyle olur
    önden s60 ın farlarını biraz inceltirler
    arkasını pek değiştireceklerini sanmıyorum inşallah değişmez çünkü böyle mükemmel bu araba
    içi s60ın içinin biraz kalitesizi olur
    e artık d4 motora doğru düzgün bir şanzuman getirirler heralde 170 bg motor 8.7 sn 0-100 oldumu şimdi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.