Şimdi Ara

Volvo araçlarda Skype yüklü olacak, Cortana entegrasyonu ise yolda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Volvo araçlarda Skype yüklü olacak, Cortana entegrasyonu ise yolda

Görünen o ki Microsoft'a sabah 9 akşam 5 çalışmak yeterli gelmemiş. Şirket, ofisinizden ayrıldığınızda dahi üretken olmanızı sağlamak adına ortak çalışma tekniklerinin bir kısmını arabanıza getirmeye çalışıyor. Microsoft ve Volvo arasında yapılan yeni anlaşmaya göre Volvo XC90, V10 ve S90 da dahil olmak üzere 90 Serisi modellere Skype Kurumsal (Skype for Business) kurulu olacak.

İşbirliğinin amacı son derece basit. Sürücülerin direksiyon başında olsalar bile konferans görüşmesi yapabilmesini veya yapılan görüşmelere katılım gösterebilmesini sağlamak. Çünkü görünüşe göre, işyerinden ayrıldıktan sonra bunu yapmak isteyen çok sayıda kişi var. Microsoft ve Volvo, şirketin otomobil üretkenlik araçlarını kullanıma sunan ilk otomobil üreticisi olması nedeniyle bunu büyük bir başarı olarak görüyorlar.

Cortana entegrasyonu da yolda

Hepsi bu değil... Microsoft ve Volvo, sürücülerin araç içi üretkenlik sistemlerine komut verebilmeleri için bir eller serbest yöntemi de sunmayı planlıyorlar. Bu amaçla yazılım devinin kişisel asistanı Cortana'yı seçkin araç modellerine entegre etme üzerinde çalışıyorlar. Cortana'yı bir Volvo otomobil modelinde kullanıma hazır hale getirmek için hedef bir tarih yok, ancak Microsoft bunun mümkün olduğunca çabuk olmasını istiyor.

Ayrıca Bkz.Tesla'nın Otomatik Pilot'u karla kaplı yolda nasıl bir performans sergiliyor?
    PC'ler ve akıllı telefonlar gibi geleneksel Windows 10 cihazlarının yanı sıra Cortana yakında buzdolabı gibi IoT cihazlarında da kullanılabilecek. İlk modellerin CES'de sergilenmesi bekleniyor. Yeni girişim Microsoft ve Volvo arasındaki ilk ortaklık değil. İki şirket, CES 2016'da Volvo sahiplerinin otomobillerini Microsoft Band'le kontrol edebileceklerini açıklamışlardı. İklim kontrolü ve GPS navigasyonu gibi özellikler, Band üzerinden yürütülebiliyordu. Şirketin şu anda pek parlak bir grafik çizmeyen Band'i durdurduğu ve üçüncü nesil çıkarmayı planlanmadığı da gelen haberler arasında.

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Tesla'dan daha sempatik ve çoğu konuda Tesla'ya yüksek lisans verecek kadar donanımlı bir firma Volvo.

Bakınız Volvo fanboyluğu.

Volvo deneyimli fakat Tesla'nın da Volvo'dan aşağı kalır yanı yok.
  • Bizim millet gider aynı paraya Bazzat alır.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Tesla'dan daha sempatik ve çoğu konuda Tesla'ya yüksek lisans verecek kadar donanımlı bir firma Volvo.

Bakınız Volvo fanboyluğu.

Volvo deneyimli fakat Tesla'nın da Volvo'dan aşağı kalır yanı yok.

Volvo'yu pek sevmem ama hakkını veririm.

Güvenlik ve elektronik güvenlik olarak üstüne firma yok şuan sadece yanında olanlar var.

Tesla daha kaç senedir otomotiv sektöründe? Rahmetlinin ismiyle iş yapıyorlar.

Olsun ama araçlarında yok yok. Fiat gibi zibilyon model de üretebilirlerdi.

• eğer markalar hakkında konuşmak istiyorsanız açarsınız vikipedia yı bakarsınız ve öğrenirsiniz volvo gibi bir markanın nasıl bir marka olduğunu, tesla? 10 fırın ekmek yemesi gerekiyor volvo gibi bir markanın yanında. adamlar peynir ekmek gibi model çıkarmıyorlar, sebebi ise güvenlikten taviz vermemek için, adamalarda ki vizyona bakarmısınız! "2020 itibarıyla yeni bir Volvo otomobilin içerisindeki hiç kimsenin ölmemesi veya ciddi şekilde yaralanmamasıdır." şuan bile xc90 serileri bütün otoriteler tarafından en güvenli 4x4 araçtır,ki bu bütün xc 90 modellerine verilen ünvandır. belki volvo olmasaydı gösterge paneli emniyet kemeri kavramı olmayacaKtı arabalarda, volvo amblemini görüdüğünüz an saygı duyun bence.

• adamlar yapıyor
  • Yalnız Haber çalışanlar için oldukca kötü, Trafikteyim bahanesi kalmayacak anlaşılan.
  • Skype değilde Cortana olması güzel , Keşke Tükçe desteği de olsa.(Bu arada Siri'yi tebrik etmek lazım helal olsun.)

• turkiyede internet faturasi arabadan pahaliya gelir
  • arac kavgasini bir kenara koyun bu arabada bile iste olmak anlamina geliyorki son isteyecegim seydir. Ofisten ciktigin anda is bitmelidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLLyC

Yalnız Haber çalışanlar için oldukca kötü, Trafikteyim bahanesi kalmayacak anlaşılan.

Çalışanının altına son model volvo veriyorsa şirket bi zahmet zamanın da gitsin hocam .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • WmGMD W kullanıcısına yanıt
    Patronlar da bahane uretir bazen, ya da en çok patronlar mı bahane üretir deseydim :P

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ah ötv ah senin yüzünden. İyi bir araç alamıyoruz. Forum köşelerinde yorumları haberleri okumaktan başka birşey yapmıyoruz pc başında.

Giriyorum (bmw,mercedes,volvo) içini dışını yapıyorum hevesle taki fiyat listesindeki ötv yi görene kadar. Ötv siz fiyatına bakıp vah lanıyorum sövüyorum ,yavaşca sayfayı kapatıyorum.

En az 10 dakikalık mutlu oluyorum 3 harfi görene kadar. Neyse bu düzen değişmez 10 dakikalık mutluluklara devam.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirirdem

Skype değilde Cortana olması güzel , Keşke Tükçe desteği de olsa.(Bu arada Siri'yi tebrik etmek lazım helal olsun.)

staa senenin sonunda cortana 'ya göz kırpıyor, siri'ye helallık veriyorsun, nereye niyet ?
  • arel.gr kullanıcısına yanıt
    Sesli asistanın gelmesi güzel diye Cortana'ya güzel dedim.Siri'nin uzun zamandır Türkçe dil desteği var diye tebrik etmek lazım dedim şimdi anladın mı benim spam ?.
  • Cortana... ? Halo 'cular bunu beğendi...

Volvo araçlarda Skype yüklü olacak, Cortana entegrasyonu ise yolda
  • Skype olayı saçmalık. Zaten çok uzun yıllardır, bluetooth bağlantısı ile otomobil kullanırken hands-free görüşmeler yapıyoruz. Skype ile ne yenilik geliyor ? Otomobil kullanırken ekrana bakarak video konferans mı ? Volvo çıldırmış olmalı.

Ama Cortana güzel haber. Siri, Alexa ve Google' ın da yavaş yavaş otomobillere inmesi fln bunlar güzel haberler; otomobil markalarının pek de akıllı olmayan akıllı komut / sesli komut sistemleri ile uğraşmayalım artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kalsiyum 17 -- 31 Aralık 2016; 15:28:1 >
  • volvo dan gelen böyle bir çıkışa şaşırmamak lazım, helal olsun diyorum ne diyeyim.
  • Skype volvo dan önce Smart TV'lere desteğini yeniden versin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.