Şimdi Ara

voltaj ayarıyla oynamadan oc yapılır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Everest 650w psu var kasada Anakartım malesef a320m ds2 bu yüzden oc yapamıyorum işlemciye işlemcim r3 1200, ram olarak gskill ripjaws 8x1 2400mhz cl15 takılı üzerinde.Bios default ayarlardayken 2133mhz de çalışıyor ram, xmp profili açınca otomatik 2400mhz oluyor fakat ben 3000mhz de kullanmak istiyorum.Daha önce denemiştim voltaj ayarlarıyla oynamadan sadece klavyeden + tuşuna basarak rami 3000mhz ye getirip biosu kaydedip çıkmıştım.Pc nin açılışı programların açılışı bayağı hızlandı oyununa göre 10 fps felan fark etmişti.Bu arada 3200mhz ye alınca pc açılmamıştı bootlop a düşmüştü sürekli reset atıyordu.3000mhz de çalışıyordu sorunsuz ama ben ram zarar görmesin diye bir iki gün öyle kullanıp sonra default ayarlara döndüm.Ancak bundan kaynaklımıdır bilmem biraz zaman geçtikten sonra yaklaşık bir ay sonra felan pc açılmadı, serviste ram arızalı çıktı yenisiyle değişti.Acaba benim bu şekilde yapmamdan kaynaklı oluşmuş olabilir mi ? Yani böyle kullanmanın bir zararı var mıdır ? 3000mhz almak istiyorum yine ama tekrar bozulur diye çekiniyorum açıkcası pc nin garantiside bitti.3000 mhz de pc daha akıcı geliyordu o hızı görünce böyle kullanmak biraz can sıkıcı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.