Şimdi Ara

Volta Elektrikli Bisiklet 2.199 TL BİM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
3
Favori
25.677
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen sene 1.499₺ ye gelmişti bu sene 2.199₺ kur fiyatlarına göre sıcak olabilir

Volta Elektrikli Bisiklet 2.199 TL BİM

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 14 Haziran'da BİM'den bu scooter'ı aldım. Süspansiyonları çok sert, en küçük yol bozukluklarını aynen sürücüye aktarıyor. Yazlık memlekette olduğumdan 18 ve 14 yaşında iki çocuğum biner diye aldım. Kendim kullanıyorum. Görenler garip karşılıyor, müdürüm az daha para verip büyüğünü alsaydınya diyenler oluyor. Piyasada 3.350 TL'den aşağı fiyat görmedim.

+ Piyasaya göre makul. (850 TL daha ucuz)
    + Enerji dağıtım bedeli hariç Haziran 2019 elektrik ücretlerine göre tam şarj 0,85 TL (yani 85 kuruşa 45-50 km gidiyor)
    + Ayaklığı oldukça sağlam ve kullanışlı,
    + Önde sepeti tıkırtı yapmasa bakkal, market alışverişlerinde işe yarıyor,
    + Önde saklama gözü telefon, cüzdan, gözlük vs. taşımak için güzel, (tabi unutmamak kaydıyla)
    + Aküsü çanta gibi çıkıyor, evde şarj edilebilir,
    + Led lambası yeteri kadar aydınlatıyor,
    + 80 KG ağırlığındayım yürüyerek yorulmadan çıkılan yokuşları zorlanmadan çıkıyor.
    + Çocuk Kilidi denen olay sayesinde 3 farklı maksimum hız kademesi ayarlanabiliyor.

- Gösterge paneli yetersiz, Far, Akü Şarj Göstergesi (4 Kademe) dışında bir şey yok,
    - KM saati yok, GPS ile ölçtüm max 28km/s yaptı.
    - Ben 80 kg, büyük çocuğum 60 kg. ikimizi taşımadı, arka çamurluk tekere sürttü, fakat iki küçüğü rahat taşıyabilir.
    - Önde sinyal yok, takılabilir,
    - Ayna yok, takılmalı,
    - Direksiyon kilidi yok, güvenlik için aküleri akşamları eve alabilirsiniz. Akü konan yerdeki şase Nosunu da bir yere kaydedin.

- Sinyal sadece arkada olduğundan sinyal verdiğinizi unutup öyle seyahate devam edebiliyorsunuz, ön tarafa sinyal takılınca bu sorun giderilebilir sanırım.

Sözün özü çocuklara diye aldım kendim biniyorum, Uzaktan daha büyüğünü alsaydın diye laf atanlar, denemek ister misin dediğimde itirazsız tur atıyorlar ve beğeniyorlar. Küçük bir ilçede kurum müdürü olduğumdan marjinal görünse de yavaş yavaş göz aşinalığı olmaya başladı insanlarda eskisi kadar yadırganmıyor.

+ ve - leri kıyasladığınızda bana göre alınır. İhtiyaçları ve bütçeyi belirleyip hareket etmek lazım. Fiat Bis parasına Passat alınamayacağı gibi...

Kayar Led sinyal sipariş verdim. LCD ekranlı (Şarj düzeyi, Hız, Sıcaklık, Saat, Far, Sağ-Sol Sinyal göstergelerinin bulunacağı bir elektronik devre tasarlıyorum. Programını yazdım. Elektronik devreyi bilgisayarda simule ettim. Devre elemanları gelince montajını yapacağım.) Modifiye bittikten sonra ayrıntılı video atarım.
    Çok genel bir soru. İkisinin de kendine göre avantajları var. Ama belli bir tecrübeden sonra elektrikli olan pek kesmiyor sizi. Özellikle menzil büyük problem.
    Bazen biraz daha uzağa gideyim diyosunuz ya da başka yerde işiniz oluyor ya da bir gün önceden şarj etmeyi unutmuş oluyorsunuz o zaman kötü.
    Ama hala elektrikli olanın sessizliğini ve temizliğini arıyorum desem yalan olmaz.
    Elektrikli mopedlerde de 249 watta kadar ruhsat gerekmiyor. İlk çıkanların çoğu 250w ve üzeriydi.
    Benimki de öyle. Bir kaç kez çevirmeye girdim, faturaya bakıp bıraktılar. Tabi kaskım takılıydı.
    Aslında benim motoru bağlayabilirlerdi. Normalde yasa olmasına rağmen çoğu polis ya bilmiyor ya da uygulamıyor. Ruhsatsız 250 watt ve üzeri için çevirmeler tehlikeli.
    Siz siz olun elektrikli falan demeyin yaz kış kaskınızı takın arkadaşlar. Ulan basit bir araç, ne gerek var falan demeyin. 2 tekerin asla şakası olmaz.
  • Geçen senekinin aküleri çıkmıyordu galiba. Almaya niyetlenip akü olayından dolayı vazgeçmiştim.

• yokuş fln çıkmıyordu galiba?!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • man utd kullanıcısına yanıt
    kotam yok geçen sene denemişlerdi diye hatırlıyorum bi bakarsınız linki bıraktım
    https://www.youtube.com/watch?v=kfSUNaoNXXc
  • Alınmaz ÇÖP.
    Tabi bimden alıp Letgo da vb yeryerle en az 2.500 tl den ilan verenleride göreceğiz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rebellion87 -- 7 Haziran 2019; 20:27:22 >
  • Magzadaki tanıdıktan rica etmiştim geçen sene. Depodan çıkarmamıştı bende letgo koymuştum 300 lira bırakmıştı cebime. Satılmasaydı zaten depodan cikarticakti. Haber için teşekkürler bu sene de 2 tane gelirse şubeye 1k kaldırırım inşallah.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 100 cc scooter dan farkı az yakması falan mı? 100cc benzinli scooter almak daha mantıklı sanki?

• 4Vagrant kullanıcısına yanıt
    Mantikli değil. Ehliyeti var. Sigortası var. Muayenesi de olması lazım. Var oğlu var.

• Pi kullanıcısına yanıt
    Muayeneyi bilmiyorum da sigorta kalkti diye hatırlıyorum,ehliyette b sinifi oluyor,mtv zaten yok

Edit budut : Aynen hatırladıgim gibiymis 100 cc ye muaf mi bilmiyorumda 50 cc altina sigorta,mtv muaf b sinifi ehliyetle kullanilabilir. Muayene sanirim var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4Vagrant -- 7 Haziran 2019; 23:34:57 >
  • photographia kullanıcısına yanıt
    Geçen seneki satılan modelle aynısı bu yani aküler diğerinde de çıkıyordu çanta gibi. En çok ağırlık yapan da o zaten onu çıkarttığında kuş gibi kalıyor motor

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BEECD6547

Magzadaki tanıdıktan rica etmiştim geçen sene. Depodan çıkarmamıştı bende letgo koymuştum 300 lira bırakmıştı cebime. Satılmasaydı zaten depodan cikarticakti. Haber için teşekkürler bu sene de 2 tane gelirse şubeye 1k kaldırırım inşallah.
    Alkış inşallah.
  • 4Vagrant kullanıcısına yanıt
    Aynen. 50 muaf. Yukarsi sıkıntılı

• Bunların akuleride bayağı pahalı.nerdeyse sıfır elektrik motosiklet fiyatına geliyor

• 600-700 tl civarı bi sıfır motor bul da alalım

• kuba 50cc motor alın bundan iyi ikinci elde temiz çok var
    motor ehliyeti gerekmiyor mtv yok 70 80km hıza çıkıyor şehir içinde bisiklet niyetine alın kullanın.
  • Bu makina o kadar küçük ki görünce şaşırmıştım 10 yaş çocuk bisikleti boyutunda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.