Şimdi Ara

Volta Elektrikli Bisiklet 2.199 TL BİM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
3
Favori
25.677
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • millet mi zevksiz, ithakatçımı zevksiz anlamadım.

100 yıl geçse moped görünümlü çakma elektrikli bisiklete 1 kuruş vermem.

bisiklet değil tam yürüyen gecekondu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • elektiriklilerdede plaka ehliyet isteniyor polisler durduruyor bilginize

• Alıncak bişey değil ben bindin bunaçok adi oyuncak tan bozma düz yolda zor gidiyor dağılıcak gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 günlük üyesin sıcak fırsatlarda saçma yorumlarınla çok dikkat çekmeye başladın

• 1500 lirayken çok uygundu ama 2200 lira olunca eski cazibesi yok gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali119

1500 lirayken çok uygundu ama 2200 lira olunca eski cazibesi yok gibi.
    Geçen hafta getirdiği 75 liralık lastik pompasını silip süpürdüler,aynı pompa dışar da aynı fiyata alınıyor,mesele ucuz olması değil Bimin satması bu millete Şu bisiklette dışarda daha ucuz alınsa bile Bim den kazık yiyerek almanın verdiği haz anlatılmaz yaşanır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bella Ciao -- 11 Haziran 2019; 9:35:7 >
  • 14 Haziran'da BİM'den bu scooter'ı aldım. Süspansiyonları çok sert, en küçük yol bozukluklarını aynen sürücüye aktarıyor. Yazlık memlekette olduğumdan 18 ve 14 yaşında iki çocuğum biner diye aldım. Kendim kullanıyorum. Görenler garip karşılıyor, müdürüm az daha para verip büyüğünü alsaydınya diyenler oluyor. Piyasada 3.350 TL'den aşağı fiyat görmedim.

+ Piyasaya göre makul. (850 TL daha ucuz)
    + Enerji dağıtım bedeli hariç Haziran 2019 elektrik ücretlerine göre tam şarj 0,85 TL (yani 85 kuruşa 45-50 km gidiyor)
    + Ayaklığı oldukça sağlam ve kullanışlı,
    + Önde sepeti tıkırtı yapmasa bakkal, market alışverişlerinde işe yarıyor,
    + Önde saklama gözü telefon, cüzdan, gözlük vs. taşımak için güzel, (tabi unutmamak kaydıyla)
    + Aküsü çanta gibi çıkıyor, evde şarj edilebilir,
    + Led lambası yeteri kadar aydınlatıyor,
    + 80 KG ağırlığındayım yürüyerek yorulmadan çıkılan yokuşları zorlanmadan çıkıyor.
    + Çocuk Kilidi denen olay sayesinde 3 farklı maksimum hız kademesi ayarlanabiliyor.

- Gösterge paneli yetersiz, Far, Akü Şarj Göstergesi (4 Kademe) dışında bir şey yok,
    - KM saati yok, GPS ile ölçtüm max 28km/s yaptı.
    - Ben 80 kg, büyük çocuğum 60 kg. ikimizi taşımadı, arka çamurluk tekere sürttü, fakat iki küçüğü rahat taşıyabilir.
    - Önde sinyal yok, takılabilir,
    - Ayna yok, takılmalı,
    - Direksiyon kilidi yok, güvenlik için aküleri akşamları eve alabilirsiniz. Akü konan yerdeki şase Nosunu da bir yere kaydedin.

- Sinyal sadece arkada olduğundan sinyal verdiğinizi unutup öyle seyahate devam edebiliyorsunuz, ön tarafa sinyal takılınca bu sorun giderilebilir sanırım.

Sözün özü çocuklara diye aldım kendim biniyorum, Uzaktan daha büyüğünü alsaydın diye laf atanlar, denemek ister misin dediğimde itirazsız tur atıyorlar ve beğeniyorlar. Küçük bir ilçede kurum müdürü olduğumdan marjinal görünse de yavaş yavaş göz aşinalığı olmaya başladı insanlarda eskisi kadar yadırganmıyor.

+ ve - leri kıyasladığınızda bana göre alınır. İhtiyaçları ve bütçeyi belirleyip hareket etmek lazım. Fiat Bis parasına Passat alınamayacağı gibi...

Kayar Led sinyal sipariş verdim. LCD ekranlı (Şarj düzeyi, Hız, Sıcaklık, Saat, Far, Sağ-Sol Sinyal göstergelerinin bulunacağı bir elektronik devre tasarlıyorum. Programını yazdım. Elektronik devreyi bilgisayarda simule ettim. Devre elemanları gelince montajını yapacağım.) Modifiye bittikten sonra ayrıntılı video atarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

kuba 50cc motor alın bundan iyi ikinci elde temiz çok var
    motor ehliyeti gerekmiyor mtv yok 70 80km hıza çıkıyor şehir içinde bisiklet niyetine alın kullanın.
    50cc ler yokuş çıkıyor mu hocam?
  • hdundar43 kullanıcısına yanıt
    Mükemmel, kusursuz bir açıklama olmuş, teşekkürler hocam. Elektronik devre vs sonucunu merak ettim açıkcası. Şimdiden elinize sağlık.
  • ofamof kullanıcısına yanıt
    youtube bu tarz motorların incelemesi çok yapıldı, aşırı dik dur kalk yokuşta 30km hıza düşse bile çıkamayanı görmedim
  • SAMET/ kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler. 50cc'lerde sigorta ve mtv olmaması, ayrıca B sınıfı ehliyet ile kullanılabilmesi çok çok iyi !!!

Sanırım sadece muayene zorunlu. O da zaten plakalı bir araçla trafikte olduğumuz için normal.

Ayrıca ileride ciddi anlamda profesyonel olarak motorsiklet kullanmak isteyen kullanıcılar için iyi bir başlangıç olur diye düşünüyorum.
  • ofamof kullanıcısına yanıt
    Parça bol ucuz akü öldü şarj bitti derdi yok bisiklet niyetine. Çoğu usta 50cc motoru 80 100cc çevirebiliyor. Volta gibi ürünlerden çok daha mantıklı seçim bence

• quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

Parça bol ucuz akü öldü şarj bitti derdi yok bisiklet niyetine. Çoğu usta 50cc motoru 80 100cc çevirebiliyor. Volta gibi ürünlerden çok daha mantıklı seçim bence
    Hocam sözleriniz benim için değerli ama şöyle bi baktım 5000 gibi rakamlar ve muane demiş arkadaş.

• MertMeteAlp kullanıcısına yanıt
    Evet makinelerin kendi ham fiyatı yüksek onu hiç konuşmamışız
  • 5 sene akülü moped kullandım. 1 senedir de ruhsatta 49cc, gerçekte 125 cc olan scooter kullanıyorum.
    Sorusu olan varsa cevaplayabilirim.

• albati kullanıcısına yanıt
    Hangisini alalım sizce

• albati kullanıcısına yanıt
    toplamda 110 kg ağırlığı her iki araç idare eder mi göürür mü? hem akülü mopet, hem 49 cc motor. gerçi 125 cc ise götürür sanırım..
  • Benim babam da aldı 14 haziranda. 1 kere bile binmedi. Bekliyor evde.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.