Şimdi Ara

VOLKSWAGEN TRANSPORTER - CARAVELLE (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
986
Cevap
10
Favori
588.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: focus t

tamam hitman kardeş bu resime bak !!! tamammı? bu arada bir yerden uçmayız korkma

http://img139.imageshack.us/img139/1202/goruntu1844cl3.jpg

kardes benim cektigim hizi gelip buraya yapistirmissin.
    bu arac transporter degil 2002 1.9 tdi passat 130 hp...
    yaptiginiz hic etik degil.

al sana orjinelini koyayim.zaten transporter in kadrani 220 de son buluyor.resimdeki 260

VOLKSWAGEN TRANSPORTER - CARAVELLE

• siz alın bi 2001 transporter.temizinden bu kasa ölmez.bi 97 corolla bilirim bi de 2001 transporter
    senin demene yeni 105 ler eski 102 den kotu.peki denedigin uzun sasi miydi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: johnny3254

bencede çok güzel bir araç motor zaten oldukça iyi ya bastıkları zaman ne kaçıyo öle o araçlar yaws,bide paran olcak içini kendi istediğin gibi döşeteceksin ohhh keyifff

walla abi pek yiyemezsin gibi geliyo bana senin starex full ötesi olsa solda sıfır kalır.bi kere senin araban kagıt basssa ucuyor tekerlekler havada kell koltukta gidiyosun bizde de wardı 04 mdl leş ötesi

• yaw ben golf le TEM'de giderken arkadan gelen tranporter resmen dalga geciodu herif beni belki 30 defa solladı gecio yavaslıo gecio yavaslıo adamın altında 175 lik vardı heralde adam madara etti bizi ya
  • abi soruyu dün sordum bugun aldık 130 pslik uzun siyah ben uzun sase denedim araba belki yakıt tasarruflu olabilir ama o zkadar tasarrruf fazla gitmiyo bizim 99 102 likte 2.viteste kökledin mi devir 40 a rahat gelio we arabada inanilmaz bir tork ortaya cıkıyo babam aynısını bunda denedi tık yok naz lana nazlana esenyurtta yaptık testi biraz rampaydı ama cok hafif orda öle yaparsa su beylikduzu rampada arkadan mi iteriz bilmiyom.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kubilkay190789

abi soruyu dün sordum bugun aldık 130 pslik uzun siyah ben uzun sase denedim araba belki yakıt tasarruflu olabilir ama o zkadar tasarrruf fazla gitmiyo bizim 99 102 likte 2.viteste kökledin mi devir 40 a rahat gelio we arabada inanilmaz bir tork ortaya cıkıyo babam aynısını bunda denedi tık yok naz lana nazlana esenyurtta yaptık testi biraz rampaydı ama cok hafif orda öle yaparsa su beylikduzu rampada arkadan mi iteriz bilmiyom.

:):) ya bişe soyliymmi sallıyarakmı yazıyonuz deniyerekmi anlamadım kardes bendede var 2006 105 Hp lik T5 aracımdan çok memnunum eski 2,5 tdi ileride kullamasam tamam diyicem. arkadasım bu araç eski 2,5 e e gore çok daha iyi gaz yiyor ve çok rahat hızlanıyor rampalardada hiçde senin dediğin gibi değil çok rahat hızlandırabiliyorsun tabiki 1,9 lt araca yaklaşık 2 tonu çektirmenin bedelide 5 viteste çok iyi hızlanamamak oluyor ama rampalarda sorunsuz hızlanan bi araç 86 Ps için dediklerin doğru olabilir ama 105 lik araçlarda şuan hiçbir çekiş problemi yok. ama 3000 dv den sonrada tork eğrisi bittiği için pek birşey beklemek yanlış olur.

• cekip cekmemesi ne kadar yuk attiginiza bagli bisey.
    ben bizim 174 ps ye 1.2 ton attim.yaklasik 700*2=1400 km gittim(burdur-istanbul gidis gelis)
    arac hic bir sekilde zorlanmadi.cok sert virajlar olmasa 5. vitesten dusmeyecek.
    hele ki bilecik rampalarinda yol musait olsa 5. vites istiyor araba.4 de bile bagiriyor.
    yol tutus zaten bu sinif araclara gore mukemmel sayilir.
    frenler harika konfor desen super...
    ama dedigim gibi bu araclara 174 ps takilmis ama zannettiginiz kadar hizli gitmiyor.
    sadece rampalarda cekisi hic kaybetmiyor.400 n/m tork var.
    ayni sekilde 130 luklarina da bindim onlarda cekisten dusmuyor.
    ama 105 likleri bilemem...

selam ile...
  • quote:

Orjinalden alıntı: _codelinker_

quote:

Orjinalden alıntı: focus t

tamam hitman kardeş bu resime bak !!! tamammı? bu arada bir yerden uçmayız korkma

http://img139.imageshack.us/img139/1202/goruntu1844cl3.jpg

kardes benim cektigim hizi gelip buraya yapistirmissin.
    bu arac transporter degil 2002 1.9 tdi passat 130 hp...
    yaptiginiz hic etik degil.

al sana orjinelini koyayim.zaten transporter in kadrani 220 de son buluyor.resimdeki 260

VOLKSWAGEN TRANSPORTER - CARAVELLE

ABİ ŞÖYLE BASKASININ RESİMLERİYLE HAVA ATAN TİPLERE SİNİR OLUYORUM YA BİDE ORAYA KORKMA FALAN YAZMIS YA

• quote:

cekip cekmemesi ne kadar yuk attiginiza bagli bisey.
    ben bizim 174 ps ye 1.2 ton attim.yaklasik 700*2=1400 km gittim(burdur-istanbul gidis gelis)
    arac hic bir sekilde zorlanmadi.cok sert virajlar olmasa 5. vitesten dusmeyecek.
    hele ki bilecik rampalarinda yol musait olsa 5. vites istiyor araba.4 de bile bagiriyor.
    yol tutus zaten bu sinif araclara gore mukemmel sayilir.
    frenler harika konfor desen super...
    ama dedigim gibi bu araclara 174 ps takilmis ama zannettiginiz kadar hizli gitmiyor.
    sadece rampalarda cekisi hic kaybetmiyor.400 n/m tork var.
    ayni sekilde 130 luklarina da bindim onlarda cekisten dusmuyor.
    ama 105 likleri bilemem...

selam ile...

Hocam haklısınız yuke bağlı ben aracıma hiç çok aşırı bi yuk koymadım aldığımdan beri ama yaklaşık 700-800 kğ yukle rampalarda zorlanmadan çıktığının şahidiyim. tabiki 174 veya 130 gibi gidicek değil her guçte bir kademe vites yukarı gider ama dediğiiniz gibi 174 ps olması sanılıdığı gibi hızlı gitmesine işaret değil aracın çekiş gücünü yukseldtiyor. ama yakıt konusunda çok ekonomik ve ekonomi ile çekiş gücünü bir arada sunan bi model. ekonomi ve yeterli güç isteyenler için iyi bi alternatif fakat aşırı güç isteyenlerin en az 130 ps yi almalarında fayda var. saygılarımla.

• abi simdi biz arabaya maun kaplama bir de ufak bir ses sistemi ha bir de cam film uygulaması dusunuyoz onericeniz bir yer varmı vedde maliyeti ne kadara patler bilgi verirseniz sevinirim
  • Bende de 1998 2.5 Tutbo Dizel 105 Transporter var !
    Babam ilk sürdüğünde eşşekten indim deveye bindim demişti (önceden ford Transit vardı az dişlerim takırdamadı o arbada )

Motor çok seri kulananalar bilir.Kütahyaya giderken 195 km gördü araç araba full 12 kişi vardı
    Araç tık demedi arkada oturanlarda o kdar rahattaki muhabbetin belini kırıyorlardı.Biz söyleyince fark ettiler saatte 195 km hızla gittiklerini
    Yeni kasasa yani T5 ler 1. 2. 3. viteste pati atıyor geriye kalıyor 3 vites düşünün artık.(Temmuz ayında Hitit Rallisinde oluyor bu olay görevliyidm bi abimizin 130 ps T5 i vardı)
    Multivan denen model e bindim alet tam anlamıyla manyak o komfor o kalite o gidiş o yol tutuş rakipsiz
    Alette 12 adet hoparlör var yol sesini unutun uzun yola gittim harikaydı!
    T4 ve T5 teki o turbonun devreye girince çıkarttıgı ses insanı çıltıryor o an koltuğa mıhlıyor.
    Kütahya ya gitmiştik demiştim ya babam öyle bir basıyorduki vitese kendi zor uzanıyordu.
    Toroslarda o keskin virajları dönerken arka lastiklerden gelen cayırtı sesleri insanın tüğlerini diken diken ediyor.
    Konya Ankara arasını sol sinyal kapatmadan geldiğimizi bilirim
    Bir arkadaş yazmış karda çoğu arabanın çıkamadığı yerden rahat çıktı die.Ocak ayında aldık araçı heryer kar araba yine full ailece arkadaşında dediği gibi çoğu aracın çıkamadığı yerden çıktık( hava soğuk aletin egzosundan alev çıkıyordu vites değişimlerinde)

Emes arkadaşımız demiş yoltutuşu die anlayın artık

Transporterda 174 ps olan araçlarda hiçbir değişiklik yoktur motrunda 130 ps tamammen aynıdır birtek chiplerı farklı oda 44 ps lik farkı koyuyor ortaya(Turbo Dizel farkı)

LT35 VoLT T4 T5 in abisi olarak transporterdan aşşa kalır yanı yok 2006 WRC de bizi etap a taşıyan araç LT35 ti şöförde deneyimliydi Torosların toprak yollarında koca koca kayaların arasından bir gidişimiz var anlatamam Şöför 1. vitesi hiç kullanmadı 2 3 4

Benim Transporterda yaşadıklarım bunalar 'TRANSPORTER 1 NUMARA' ''Biz En İyisini Yapana Kadar En İyisi Bu'' Çok doğru

Not:Amcada da Vito var onada bindim geçicen bi kalemde

• BENİM ARKADAŞIMDA 1.9 TDI VAR . ARASIRA BENDE KULLANIYORUM , BÜYÜK OLMASINA RAĞMEN GERÇEKTEN ÇOK SERİ ARABA .........
  • transporter benim çok hoşuma giden bir araba , hele birde şimdi otomatik vitesli leri var . yemede yanın da yat cinsinden .
  • bence bu sınıfın lideri viano 115cdi ancakkk param cok olsa 174hp transporter '''ABT''' OLANINI ALIRIM BILMEYENLER VW NIN SITESINDEN INCELESE IYI EDER ARAC MUKEMMEL ancak motor konusunda tatmin etmıo cunku mercedes vito115cdi 2.2 0-100 12.2 bu 2.5 174hp 0-100 12.2 aynı yani artı vito 320nm tork ıken bu arac 400nm tork verıo bence bıraz daha hızlı olması lazım bu aracın yakıtını 8.8 lerde hatırlıodum ben sehir ıcını acaba daha iyi bılen bırısı varsa yardımcı olursa sevınırım yakıt konusunda KM REDE NEKADAR YAKTINI

PASATIN CADRANINI NE AKLA HIZMET KOYMUSUN TRANSPORTER DIE YUH DIORUM (PASSAT A SAHİP CIKAN KARDES ACABA DAHA NEKADAR BASIO O ARAC)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black/white -- 1 Aralık 2006; 17:09:21 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sympatique

quote:

pardon vito yazmışım.
    viano yazacaktım.
    viano v334 2.2 cdi ambiante activity 88676 ytl.

3. Kez yazıyorum Viano , Caravelle'in muadili değil

KARDES BENIM BILDIGIM VİTO=TRANSPORTER
    VİANO=CARAVELLE
    EGER BU CARAVELLE ILE VİANO AYNI SINIF DEILSE HANGİSİ USTUN SOLERMISIN????
  • Merhaba,
    Dün 0 km. 105 hp. kısa camlı van (4+1) aldık. 2007 model opak 40,300 YTL. Henüz araç 100 km. de ama yakıt canımı sıktı ilk 100 km için tamamı şehir içi 265,000 tl yaktı. Henüz motor çok yeni diye bir teselli bulmaya çalıştım ama böyle olacaksa çok kötü.
    1.9 105 sahibi arkadaşlar sizin aracınız ne yakıyor?
  • bence dogal 1.9105 o arac ıcın cok kucukl ve aracın cekmesı ıcın gaza normalınden bıraz daha fazla basıldıgı ıcın veya motor dıer buyuk motorlaından bıraz daha fazla kasıldıgı ıcın yakıtı yuksek olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: özkoçak

Merhaba,
    Dün 0 km. 105 hp. kısa camlı van (4+1) aldık. 2007 model opak 40,300 YTL. Henüz araç 100 km. de ama yakıt canımı sıktı ilk 100 km için tamamı şehir içi 265,000 tl yaktı. Henüz motor çok yeni diye bir teselli bulmaya çalıştım ama böyle olacaksa çok kötü.
    1.9 105 sahibi arkadaşlar sizin aracınız ne yakıyor?

kardes benim araçta 105 LWB CTYWAN ilk aldığımda 0,25 ytl sınrlarındaydı şuan 0,20 sınırlarında yakıyor şehir dışı birazdaha çekebilirsin sakin kullanımda yol bilgisayarını kullanarak. bide mutlaka ilk 2000 km de yağını kontrol et benimki yaklaşık 800 gram eksiltmişti mutlak kontrol et Hayırlı olsun şimdiden.
  • quote:

Orjinalden alıntı: black/white

bence dogal 1.9105 o arac ıcın cok kucukl ve aracın cekmesı ıcın gaza normalınden bıraz daha fazla basıldıgı ıcın veya motor dıer buyuk motorlaından bıraz daha fazla kasıldıgı ıcın yakıtı yuksek olur

Arkadasım kullananmadan oyle yorum yapmamalısın çünkü tam tersine gaza tepkileri çok çok iyi tam tersine hiçte gaza olduğundan fazla basmıyorsun .
  • quote:

Transporterda 174 ps olan araçlarda hiçbir değişiklik yoktur motrunda 130 ps tamammen aynıdır birtek chiplerı farklı oda 44 ps lik farkı koyuyor ortaya (Turbo Dizel farkı)

transporter i bilemem ama 174 luk caravelle de yani bizdeki aracta yol tutus gelistirilmis ve arac alcaltilmis.ayrica surtunme azaltilmis.

ha bu arada vw volt bildigim kadariyla makassiz ve suspansiyonlu.
    bu araclar diger panalvanlara gore rahat ve yolda sarsmiyor fakat yuk konusunda rakiplarinden dusuk ki bizim enistede ducato 2.8 var.eniste 3.5 ton yuk atiyor araca(artik arac nasil oluyorda yolda kaliyorsa bilemem) tikir tikir geliyor.
    ama rampalarda neredeyse hararet yapacak seviyeye geliyor.
    bu yuku volta atmak imkansiz.
    sonuc olarak volt yuk tasimacliginda transit olsun ducato olsun bu tip araclardan daha dusuk ama konforu her yonden lider.
    ayni sekilde mercedes sprinter de dahil.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.