Şimdi Ara

VOLKSWAGEN TRANSPORTER - CARAVELLE (42. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
986
Cevap
10
Favori
588.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: irem_cafe

arkadaşlar bağaj kapağı sökülüp takılmış transporter 36 bin tl ye alınır mı, 90 binde km orjinal (serviste sorgulattım) sol arka çamurluk boyalı ve bağaj kapağı sökülüp takılmış içi dışı tertemiz sizce o paraya alınır mı bu araç (105 bg uzun şase 2008 model renk gümüş gri) 86 binde triger ve diğer bakımları yapılmış fikirlerinizi bekliyorum,

ben ekim ayında 2005 model 140 bindeki 130 bglik 3-4 parça değişeni olan modeli 32700 e sattım 36 uygun gibi hocam.Hem 105 likte turbo sorunu felanda yok.Ağır bakımı da yapılmış bence uygun hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-72878BAA5 -- 27 Ocak 2013; 1:58:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: irem_cafe

arkadaşlar bağaj kapağı sökülüp takılmış transporter 36 bin tl ye alınır mı, 90 binde km orjinal (serviste sorgulattım) sol arka çamurluk boyalı ve bağaj kapağı sökülüp takılmış içi dışı tertemiz sizce o paraya alınır mı bu araç (105 bg uzun şase 2008 model renk gümüş gri) 86 binde triger ve diğer bakımları yapılmış fikirlerinizi bekliyorum,

Hocam ben Sana asla 105 liği tavsiye etmem.. amcamda vardı aynı araç tam olarak modelde aynıydı.. km de 50.000 de 36 ye sattı.. sonuç olarak bu transporter.. yol bilgisayarında gördüm şehir içi yakıt tüketimi 11,7 LT idi..buda = 500 yapar.. benim sana tavsiyem 2.5 alman.. onun tadı hiçbir araçta yoktur.. hemde 5 vites irenç... BEn 70.000 DE caravelle aldım 2004 model, kısa şase 2.5 ti araçta 3 parça boya vardır.. boya hiç önemli değil.. üzerinde 7-8 000 TL lik aksesuar var.. bana 36-37 verseler aracımı veririm.. demem o ki.. senin o paralara bir iki yaş daha düşük caravelle al bence hiç kıyaslanamaz ikisi..

• hocam bilgiler için teşekkür ederim, inan bende asla ama asla 130 luk almam neden dersen 1 ay önce 2007 modelini sattım hatasız ve boyasız 128 binde aldım 140 binde sattım, 2 defa turbo sorunu yaşadım, 1 defada volant onla beraber baskı balata vs, yakıta gelince 10 lt nin altına hiç düşmedi, komşumda 105 lik var 1200 km yol yaptım sakin bir kullanıcıyım 100-110 km hız arası ankara edirne arası yol yaptım 7 lt ortalama gördüm araç boş iki kişiydik, yakıtı görünce 130 luğu stamaya karar verdim, (benim öğrenmek istediğim bağaj kapağı sökülüp takılan sol çamurluğu boyalı 2008 model 36 bin tl almak mantıklımı) satıcı 36500 den aşağı inmiyor, araç çok diri ve temiz tek kusuru bağaj kapağı sökülüp takılmış şimdiden teşekkürler.
  • Hocam araç aklına yattıysa takma kafana...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LahanaSever

Hocam araç aklına yattıysa takma kafana...

hocam ,bilgiler için teşekkür ederim , araçın duruşu ve km si hatırına noter şatışını aldım hayırlısı artık (bu arada forumun bu bölümü ölmüş arkadaşlar birileri can vermeli)
  • 4motion caravellelere ne oldu?

Niye getirmiyor artık doğuş oto?
  • Arkadaşlar merhaba benim sorum ruhsatla ilgili olacak. Babam yaklaşık 4 ay önce 2006 model 2.5 174bg vip caravelle aldı. Ruhsat 9+1 minibüs. Aracı bundan önce kullananlar muayene zamanı koltuk takıp 9+1, muayeneden geçirdikten sonra tekrar söküp 6+1 devam ediyorlarmış.

Babam da bu işlerle uğraşmak istemediği için aracı kamyonete çevirmek istemiş yeni proje çizdirmek için mühendise gitmiş. Mühendis 4+1 kamyonet dışında bu aracı kullanamazsın demiş. Yönetmelik değişti falan demiş.

Bir yandan da resmi gazetede yönetmelik değişikliğini buldum 21 Mart 2012 bundan daha yeni bir yönetmelik değişikliği var mı bilmiyorum.

resmigazete .gov .tr/ eskiler/ 2012/03/20120321-2 .htm

Burada " Panelvan (N1) " cinsi araç ibaresi var. Hız limitleri de kamyonete göre daha yüksek. Bu konuyla ilgili sabahtır araştırıyorum fakat istediğim gibi bir sonuca ulaşamadım.

Bu konuda bir bilgisi olan var mı ya da vip araç kullananlarınız var ise araçlarının ruhsat tipi ne, kendileri böyle bir problemi nasıl aşıyor?

• Fervent, panelvan gurubunda hız sınırı bölünmüş yolarda 90 + % 10 = 99 otobanlarda ise 110+%10= 121 bu hızların üstünde yakalanırsan radar cezası yirsin:)) ayrıca 4+ 1 değil 6+ 1 e bile çevirebilirsin, bende kısa şöse caravelle var 6+1, kardeşimde vito var, onun durum aynen seninki gibiydi, münübüsten panelvana çevrildi, 6+1 şuanda, ben olsam çevirmem asla, ancak eski sahibi çevirmiş

• Yeni kasa 180 lik 140 lga gore cokmu yakiyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim bildiğim 4motion a gelen ek vegi yüzünden doğuş oto 4motion transporter, caravelle getirmiyor
  • mrb arkadaşlar 2007 model 174 lük transporter almayı düşünüyoruz 110000 bin lerde

ağır bakımları hangi km lerde yapılıyo ve zincir değişim zamanı ne zamandır.
  • büyük ihtimal ağır bakımı yapılmıştır (90 binde ağır bakıma girer) zincir değişimi 200-220 bin km lere kadar gidiyor.
  • 200 binlere kadar gidiyosa iyiymiş bizim transitte 100 binde değişti zincir.

zaten yılda 11 bin km yapıyoruz o zaman sürpriz masraflar olmazsa baya kullanırız

teşekkürler.
  • transporter - carevelle ' in en düşük yakıtlısı + en düşük vergilisi... , kısaca en ekonomik modeli hangisi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.9 tdi 105 lik yada 86 bg
  • 2.5 193 hp şuanda aracım şehir içi 10- 11 lt, 1.9 lar ise 11.7-12 lt yakıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: 18buru

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Sıkıntı Yok

Arkadaşlar sizlere birkaç tane sorum oacak yardımcı olursanız sevinirim ... ! ! ! ! !

Ben ahşap aksesuar işi yapıyorum Bu aksesuar malzemeleri semt içerisinde servis yapıyorum ve doğal olarak minibüs tipi bir araç kullanmalıyım .
    Yük genelde fazla oluyor ve ağır olabiliyor. Mazda e2200 vardı kaza sonrası hurdaya gitti daha hiçbir sorunu olmamıstı 5 yıldır atmadığım yük kalmamıstı.
    TRANSPORTER DÜŞÜNÜYORUM UZUN ŞASE SİZCE ALMALIMIYIM ..

Not : 1999 model transporter vardı 2000 yılında motor yedi birdahada transporetre bakmadım o güncen beri sizce bunda sıkıntı olurmu . 2006 model buldum bir tane 38000 km de almalımıyım .

Yada ne almalıyım tavsiye ? .... !!

2006 model arabanın 38000 km de olması zor bir ihtimal bana kalırsa 2007 sonrası alın

Yav arkadas benim aracım 2004 kombi l.. Esp var.. Ama tuşta asr yazıyor, yetkili servisin söylediği şu, avrupa araçların tamamında(ağırvasıtalar hariç) esp ve asr aynı devreyi kullanır, bu yüzdende, asr olan araçların, %90 nında esp olur.. Vw in bütün asrli araçlarında esp var.. Bunu yetkili servis söyledi.. Bende esp olmadığı için aracımı korka korka kullanıyordum, yetkili serviste adamlara gidip bu araca esp takılırmı diye sordum, onlarda t5 te esp standart dediler...

• T62015

( şase : T5, T7 2020 yilinda geliyor)

http://www.autobild.de/artikel/vw-t6-2015--3937876.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: LahanaSever

2.5 193 hp şuanda aracım şehir içi 10- 11 lt, 1.9 lar ise 11.7-12 lt yakıyor

Ekonomik kullanamıyorsunuz o zaman.1.9 u 4 sene istanbul içi kullandım 10 litreyi görmedi şehir içi.
  • Oncelıkle herkese merhabalar Biz yenı bır Transporter almak ıcın sıpariş verdık ancak
    herkesınde bıldıgı gıbı en arka sırada koltuk yok .Bız o en arka sıraya koltuk attırmak ıstıyoruz bunu nasıl yaptırabılırız.Bu konu hakkında bılgısı olan varsa lutfen yardımcı
    olursa cok sevınırım sımdıden tesekkurler ...
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.