Şimdi Ara

VOLKSWAGEN TRANSPORTER - CARAVELLE (41. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
986
Cevap
10
Favori
588.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LahanaSever

arkadaşlar 2004 model üzere olan tüm T5 lerde esp var..

yahu az araştırın hayır multivan dışında 2004 hiçbir transporterda yok ESP caravelle zaten 2006 da geldi onlardada bazılarında var.
    2007 sonrasında STANDART esp

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Sıkıntı Yok

Arkadaşlar sizlere birkaç tane sorum oacak yardımcı olursanız sevinirim ... ! ! ! ! !

Ben ahşap aksesuar işi yapıyorum Bu aksesuar malzemeleri semt içerisinde servis yapıyorum ve doğal olarak minibüs tipi bir araç kullanmalıyım .
    Yük genelde fazla oluyor ve ağır olabiliyor. Mazda e2200 vardı kaza sonrası hurdaya gitti daha hiçbir sorunu olmamıstı 5 yıldır atmadığım yük kalmamıstı.
    TRANSPORTER DÜŞÜNÜYORUM UZUN ŞASE SİZCE ALMALIMIYIM ..

Not : 1999 model transporter vardı 2000 yılında motor yedi birdahada transporetre bakmadım o güncen beri sizce bunda sıkıntı olurmu . 2006 model buldum bir tane 38000 km de almalımıyım .

Yada ne almalıyım tavsiye ? .... !!

2006 model arabanın 38000 km de olması zor bir ihtimal bana kalırsa 2007 sonrası alın

• Hayır özellikle idda ediyorum, 2004 sonrası bütün t5 ve caddylerde esp standart, asr tuşundan devre dışı bırakılıyor.. Asr ve esp farklı özellikler olmasına rağmen, ikiside aynı devreyi ve aynı sensörleri kullanıyor.. Birinde tuşun üzerinde asr yazıyor, birinde esp.. Bende sizin gibi esp yok sanıyordum, 2004 model kısa şase kombi L aracım.. Asr yazıyor.. Ancak bir ustanın ve bosch car service nin uyandırması sonucu yetkili servise koştum, ruhsat elimde, servisin söylediği şey şu, asr olan araçta esp de olur..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hayır özellikle idda ediyorum, 2004 sonrası bütün t5 ve caddylerde esp standart, asr tuşundan devre dışı bırakılıyor.. Asr ve esp farklı özellikler olmasına rağmen, ikiside aynı devreyi ve aynı sensörleri kullanıyor.. Birinde tuşun üzerinde asr yazıyor, birinde esp.. Bende sizin gibi esp yok sanıyordum, 2004 model kısa şase kombi L aracım.. Asr yazıyor.. Ancak bir ustanın ve bosch car service nin uyandırması sonucu yetkili servise koştum, ruhsat elimde, servisin söylediği şey şu, asr olan araçta esp de olur..

2012 ve ya 2013 Jetta trendline modellerinde asr bulunmaktadır fakat esp bulunmamaktadır. asr olan araçlarda esp olması zorunlu değildir.
  • quote:

Hayır özellikle idda ediyorum, 2004 sonrası bütün t5 ve caddylerde esp standart, asr tuşundan devre dışı bırakılıyor.. Asr ve esp farklı özellikler olmasına rağmen, ikiside aynı devreyi ve aynı sensörleri kullanıyor.. Birinde tuşun üzerinde asr yazıyor, birinde esp.. Bende sizin gibi esp yok sanıyordum, 2004 model kısa şase kombi L aracım.. Asr yazıyor.. Ancak bir ustanın ve bosch car service nin uyandırması sonucu yetkili servise koştum, ruhsat elimde, servisin söylediği şey şu, asr olan araçta esp de olur..

Asr olan araçta esp olur diye birşey yok.Golf 6 manuellerde esp yoktu asr vardı o nasıl oluyor ?

Esp ile hill holder aynı sistem.Vw için.Diğer markaları bilmem.
  • merhaba arkadaşlar 2005 model multivan aldım ve ilk uzun yola bugün çıktık, yolda silecek suyum antifirizli olmasına rağmen bir kaç kez fiskiyeler çalışmadı bu neden olabilir? bu arabalarda cam suyu ısıtıcısı var diye biliyorum ama bilemedim. bir başka sorum da kışlık lastik aldık lassa 235/55/17 ufak bi su birikintisinde yada karda, araba aşırı derecede savruldu, şizce çok yanlış bi lastik seçimi mi yapmışım? bu normal mi?
    bugün yaptığım yol 830km ort yakıt 11lt yazıyor. araç 174 ps manuel araçta şöför dahil 7 kişi vardı sizce yakıtı normal midir?
    tamam kabul ediyorum çok soru sordum ama heyecanıma verin..:)
    arabayı yeni aldım ama simdiden aşık oldum...:)
    inşallah çok masraf çıkarmaz...
  • Uzun yolda 174 manuel ve multivan için yakıtınız eğer çoğunlukla 130-160 arası ise normal ancak cruise control dahilinde 90-110 gibi ise fazla diğer sorularınızı bilemiyorum.

• genelde 130-160km arası gittim ama bazı yerlerde duraksamak zorunda kaldık trafik durdu kazalardan ötürü, kullanımı cam suyu sorun çıkarmasaydı çok zevkliydi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyy_84

merhaba arkadaşlar 2005 model multivan aldım ve ilk uzun yola bugün çıktık, yolda silecek suyum antifirizli olmasına rağmen bir kaç kez fiskiyeler çalışmadı bu neden olabilir? bu arabalarda cam suyu ısıtıcısı var diye biliyorum ama bilemedim. bir başka sorum da kışlık lastik aldık lassa 235/55/17 ufak bi su birikintisinde yada karda, araba aşırı derecede savruldu, şizce çok yanlış bi lastik seçimi mi yapmışım? bu normal mi?
    bugün yaptığım yol 830km ort yakıt 11lt yazıyor. araç 174 ps manuel araçta şöför dahil 7 kişi vardı sizce yakıtı normal midir?
    tamam kabul ediyorum çok soru sordum ama heyecanıma verin..:)
    arabayı yeni aldım ama simdiden aşık oldum...:)
    inşallah çok masraf çıkarmaz...

Araban hayırlı olsun cam suyu ısıtma benim termal pakette var multivanda nasıl bilmiyorum, lastık çok hatalı hele kışın, 215 60 17 seçsen daha rahat edersin, yakıtın ise; hızın 100-110 ise manuel vitesli bir araç için çok fazla.
    Mutivan nefis bir araç temiz ve bakımlı kullanıldıysa hiç korkma, ama kimin bindiği belli değil ve nasıl yakıt atıldığı bilinmiyorsa elinde saatli bomba var.

• quote:

Hocam ben pek emin olamadım transporterin cok yüke gelebileceğinden biraz nazik olmak lazım ama aracı bir sürü kişi kullanacak nasıl kullanıyor takip edemem sıkıntı olur Ford Transit aldım 0 km de uzun şase bakalım hayırlısı ...
  • ben üçüncü sahibiyim benim aldığım abi çok titiz birisiydi gene multivan almış , lastikte de jantta öyle bi hata yapmışımki bugün sürgülü kapı otomatiği bozulduğunda anladım.
    bmw jant vardı boşta onu takmıştım gerci şimdi çıkardım ama sanırım büyük bi masraf açtı başıma. bmw nin jantı biraz dışa çıkıkmış ofsetli mi neyse ondan işte o da kapı açılında lastiğe sürtüymuş bugün farkettik ne yapacağımı bilemiyorum servise götürmeye korkuyorum arabayı bazen tam kapanıyor bazende tam kapanacak ken yarıda geri açılıyor böyle bi durum sizin başınıza geldimi hiç?
  • 2012 yılının 8. ayında almıs oldugum caravelle marka ticari aracım daha 23.000 km de iken baskı balatasından dolayı beni yolda bıraktı.Yol yardımı arayıp aracımı bakımını yaptırdıgım servise cektirdim...Aracımın bakımını aksatmadan yetkili servisinde yaptırmıstım..Gittigim yetkili serviste aracın cok zorlandıgı hatta cok patinaj cektirildigi için durumun olustugu soylendi.Oysa ki ben bu aracla vip tasımacılık yapan biriyim ve aracıma bırakın 8 10 kişiyi veya aşırı yükü 2 3 kişiden fazla yolcu bile binmiyor.Ben bunu ticaret yapmak için aldım drag yarısı veya drift yapmak için kullanmıyorum. Kaldı ki Yokus kalkıs sistemi bile bulunan bir araba nasıl olurda bukadar kısa sürede bana 2500 tl masraf acar.Cok acemi olan bir insan bile bukadar kısa surede bu baskı balatayı bitiremez. Yıllardır arac kullanıyor kamyon kamyonet otomobil ticari hafif ticari boyle birsey basıma ilk defa geliyor.Bu arada bu sorunuda garantiye sokamadıklarını soylediler.Ticari bir wolksvagen bukadar dayanıksız olmamalıydı.Bukadar kısa sürede arıza vermemeliydi...Ne arabalar var 150 200 binde baskı balataya giren demekki bukadar cabuk bi sıkıntı oluyorsa sorun bende degil. aracın debriyaj senin degişmesi gerektigini bana soylediler bunun sebebi benmişim şuan degiştirtiyorum ama wolksvagen markası musteri memnuniyeti için ne fiyat konusunda nede bu konuda bana yardımcı olmadı ...Wolksvagen benim için sınıfta kalmıstır.Musteri memnuniyeti 0.Wolksvagende benim gozumde artık 0... ikinci bir ticari arac alacaktım 70000 tl verip rezil olmaktansa artık baska markalara yonelecegim...Saygılar...

• Asr olan araçta esp de olur, çok iddalıyım..götür ruhsatını servise sor.. Ezbere konuşmuyorum.. 2004 üzeri vitolardada asr yazıyor ancak ondada esp var.. Yakıt konusuna gelince hocam, benim araba modifiyeli 207hp benim aracım 150-200km arası seyrettiğimde bile 10-10,5lt nin üzerine çıkmıyor.. 210 ile giderken 3200 devirde olan bir araç o söylediğin hızlarda asla o yakıt değerine çıkamaz.. Ben biraz seri kullanırım, aracımın 0-100 km arası 8.6 sn.. Ayda 7000 km yol yapıyorum, genelde, 300 kmsini 110 km sabit hızla, 700 kmsinide 150nın üzeri seyretmeme rağmen aracım 40-42 kr yakıyor.. Dün döndüğü 2 gün süren ve bir gece vebestomun sabaha kadar çalıştığı, ayrıca gün içerisinde dede 2-3 saat açık kalan seyahatimde, yolculuğu mun 100 kmsi orman ve dağ yollarında geçmiş olmasına rağmen aracım 36 kr yaktı.. Hızımda 110-150 arasıydı.. Dikkatli kullanıp 110 u geçmediğimde, bir deponun 1200-1300 km gittiğine şahisdim... Buda 6 lt civarına denk geliyor..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• evvelki gün cenaze dolayısla takrar köye gitmek zorun da kaldik, ortalama 13o km de hız sabitleyicisini kulanarak yolculuk yaptım bir depo bitti yaptığım km 830, ort giderken 10lt gelirken gün sonunda 9.5lt yazıyordu... klima ile ilgili bir sorum olacak kışın buğu haricinde klimayı çalıştırmak istemiyorum çünkü gereksiz tüketim oluyor, benim araç dijital klimalı sadece motor ısısını kullanmak istiyorum bunu için econ yanık mı olması gerekiyor, arka tarafı sıtmak için klima açılması gerekiyor mu? bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevirinirim
    'araçım 2005 multivan 174 ps manuel vites '
  • quote:

Asr olan araçta esp de olur, çok iddalıyım..götür ruhsatını servise sor.. Ezbere konuşmuyorum.. 2004 üzeri vitolardada asr yazıyor ancak ondada esp var.. Yakıt konusuna gelince hocam, benim araba modifiyeli 207hp benim aracım 150-200km arası seyrettiğimde bile 10-10,5lt nin üzerine çıkmıyor.. 210 ile giderken 3200 devirde olan bir araç o söylediğin hızlarda asla o yakıt değerine çıkamaz.. Ben biraz seri kullanırım, aracımın 0-100 km arası 8.6 sn.. Ayda 7000 km yol yapıyorum, genelde, 300 kmsini 110 km sabit hızla, 700 kmsinide 150nın üzeri seyretmeme rağmen aracım 40-42 kr yakıyor.. Dün döndüğü 2 gün süren ve bir gece vebestomun sabaha kadar çalıştığı, ayrıca gün içerisinde dede 2-3 saat açık kalan seyahatimde, yolculuğu mun 100 kmsi orman ve dağ yollarında geçmiş olmasına rağmen aracım 36 kr yaktı.. Hızımda 110-150 arasıydı.. Dikkatli kullanıp 110 u geçmediğimde, bir deponun 1200-1300 km gittiğine şahisdim... Buda 6 lt civarına denk geliyor..

Hocam arabanız normalde kac beygirdi? Bende chip tuning düşünüyorum. Yakıt degeriniz gercekten süper. Ben eğer yanlış olcmuyorsam km de 60 kr un üzerinde yakıyorum. Yol bilgisayarı 11,6 Lt gösteriyor yakıtı. Otomatigini almayı cok istiyordum ama manuel nasip oldu. Acaba otomatik olsa daha az yakarmiydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: TEZ_TEX

quote:

Asr olan araçta esp de olur, çok iddalıyım..götür ruhsatını servise sor.. Ezbere konuşmuyorum.. 2004 üzeri vitolardada asr yazıyor ancak ondada esp var.. Yakıt konusuna gelince hocam, benim araba modifiyeli 207hp benim aracım 150-200km arası seyrettiğimde bile 10-10,5lt nin üzerine çıkmıyor.. 210 ile giderken 3200 devirde olan bir araç o söylediğin hızlarda asla o yakıt değerine çıkamaz.. Ben biraz seri kullanırım, aracımın 0-100 km arası 8.6 sn.. Ayda 7000 km yol yapıyorum, genelde, 300 kmsini 110 km sabit hızla, 700 kmsinide 150nın üzeri seyretmeme rağmen aracım 40-42 kr yakıyor.. Dün döndüğü 2 gün süren ve bir gece vebestomun sabaha kadar çalıştığı, ayrıca gün içerisinde dede 2-3 saat açık kalan seyahatimde, yolculuğu mun 100 kmsi orman ve dağ yollarında geçmiş olmasına rağmen aracım 36 kr yaktı.. Hızımda 110-150 arasıydı.. Dikkatli kullanıp 110 u geçmediğimde, bir deponun 1200-1300 km gittiğine şahisdim... Buda 6 lt civarına denk geliyor..

Hocam arabanız normalde kac beygirdi? Bende chip tuning düşünüyorum. Yakıt degeriniz gercekten süper. Ben eğer yanlış olcmuyorsam km de 60 kr un üzerinde yakıyorum. Yol bilgisayarı 11,6 Lt gösteriyor yakıtı. Otomatigini almayı cok istiyordum ama manuel nasip oldu. Acaba otomatik olsa daha az yakarmiydi.

Benim araç üzerine tur uygulaması yapılmış 130 bg.. Tabi dün araçta 12 kişi varken yineyapıştırdım ototanda, bigün bir X5 ile kapıştık ankara eskişehir arasında, adam dayanamadı arkadaş ne var bunun içinde diye :D Valla ben hiç şugüne kadar 60 kr görmedim..

• quote:

Orijinalden alıntı: yılanlıdağ

2005 model transporter ımı yeni sattım şu turbo problemi olmasaydı ömürlük arabaydı.Bu başlığı da yeni gördüm çok altlarda kalmış.

ben tam 4 defa turbo deiğiştirdim.. bunlarda turboyu kesmeye sebep olan yağ pompasının ucunun tıkalı olmasymış.. bunada yağ bakımını geciktirerek yapmak sebep oluyormuş.. gerçi ben asla geçciktirmem ama, ikinci el araçta malesef eskiyi bilme şansınız olmuyor.. benim aracım 2004 model.. 130 bg, Şuanda üzerinde 176 bg turbosu var.. ayrıca yazılım yüklü.. 206 HP..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yılanlıdağ

2005 model transporter ımı yeni sattım şu turbo problemi olmasaydı ömürlük arabaydı.Bu başlığı da yeni gördüm çok altlarda kalmış.

ben tam 4 defa turbo deiğiştirdim.. bunlarda turboyu kesmeye sebep olan yağ pompasının ucunun tıkalı olmasymış.. bunada yağ bakımını geciktirerek yapmak sebep oluyormuş.. gerçi ben asla geçciktirmem ama, ikinci el araçta malesef eskiyi bilme şansınız olmuyor.. benim aracım 2004 model.. 130 bg, Şuanda üzerinde 176 bg turbosu var.. ayrıca yazılım yüklü.. 206 HP..

hocam ben ticari olarak kullanmadım bakımını felan hiç aksatmadım ama turbo olayı o araba da biraz can sıkıcıydı.Araba mükemmel ama o turbo hadisesi insanı arabadan soğutuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: 18buru

quote:

arkadaşlar 2004 model üzere olan tüm T5 lerde esp var..

yahu az araştırın hayır multivan dışında 2004 hiçbir transporterda yok ESP caravelle zaten 2006 da geldi onlardada bazılarında var.
    2007 sonrasında STANDART esp

+1111
  • arkadaşlar bağaj kapağı sökülüp takılmış transporter 36 bin tl ye alınır mı, 90 binde km orjinal (serviste sorgulattım) sol arka çamurluk boyalı ve bağaj kapağı sökülüp takılmış içi dışı tertemiz sizce o paraya alınır mı bu araç (105 bg uzun şase 2008 model renk gümüş gri) 86 binde triger ve diğer bakımları yapılmış fikirlerinizi bekliyorum,
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.