Şimdi Ara

Volkswagen'in ilk elektrikli otomobili Tesla Model 3'ten daha ucuz olacak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Adam 2020 de çıkaracağı arabanın fiyatını on gün sonra trafiğe çıkacak arabayla kıyaslıyor işe bak. Vizyona bak adamlardaki. Tesla zaten 2020 ye kadar oturup çay içecek. 2020 de Teslanın 2017 model 3 ünü ancak geçerler.

• quote:

Orijinalden alıntı: RichesMen

Karadeniz Teknik Üniversitesili 7 öğrenci kilometrede 1 kuruş yakan çevre dostu hibrit araç geliştirdi. umarım bu öğrencilere ve ailelerine gerekli güvenlik alınır kendini astı trafik kazasında öldü gibi şeyler duymayız.
    Volkswagen'in ilk elektrikli otomobili Tesla Model 3'ten daha ucuz olacak

DEVAMI...https://www.sondakika.com/haber/haber-ktu-lu-ogrencilerden-kilometrede-1-kurus-yakan-9838040/

Heyecanlandım hidrojen nasıl üretiliyor acaba nasıl bu kadar ucuz oluyor ? açıklarsa biri sevinirim

• VW'nin ilk elektrikli otomobili derken? e-Golf yıllardır piyasada zaten:https://www.volkswagen.de/de/models/e-golf.html

• bu haber mi şimdi? bu bildiğin "köpek adamı ısırınca mı haber olur yoksa adam köpeği ısırınca mı" sorusunun cevabı gibi olmuş.

yani zaten öyle olması gerekir. tam tersine öyle olmazsa o zaman haber değeri taşımalı.

niye?

çünkü;

volkswagen, onlarca modeli sadece bir kaç platform altında üreten, üretimlerinde yüksek oranda ortak parça kullanan, üretim adedi çok yüksek bir marka. tesla ise vag grubuna göre çok daha düşük sayılarda üretim yapan bir marka. üretimde maliyet, üretilen mal sayısına bölündüğüne göre, gayet tabi ki, vag'ın üretim sayısı fazla olduğu için total maliyet tesladan çok daha düşük olacaktır.

yani şimdi, şasede, mekanikte, iç aksamda, yürüyen aksamda vs. gibi onlarca kategorida ortak parça kullanan bir şirketin aracı ile, topu topu 3-5 model üreten bir aracın maliyetlerini kıyaslamak, seri üretim yapan bir otomotiv şirketi ile el yapımı özel üretim yapan şirketi kıyaslamak gibi bir durum...

bu durumda asıl garip olan vw çıkıp da "bizim elektrikli aracımız tesladan pahalı olacak" deseydi asıl o zaman garip bir durum olur ve haberleştirip üzerine konuşmaya değerdi.

bu veriler ışığında kalkıp da "bizim elektrikli aracımız tesladan daha ucuz olacak" demek abesten başka bir şey değil. "yok bi de olmasaydı" derler adama...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aya -- 16 Temmuz 2017; 23:31:57 >

• 2019 ya da 2020 model olacak bir arabayı 2017 model bir araba ile kıyaslamak????

• Bir tarafta Avrupa, diğer tarafta Amerika pazarı...

• Pillerde yine bi hile yaparlar. Çevre dostu deyip doğaya zararlı materyal falan kullanırlar. Merakla bekliyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ucuz olmazsa Tesla varken bu markayı alan olmaz!

• Emisyon sahteciligini nasıl yapacaklar şimdi?

• Volkswagen ID soğan cücüğü kadar araba. Tabi ucuz olacak.
  • Fiyat tek başına bir kriter değil ki...

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.