Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.196
Cevap
116
Favori
540.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanomen

Bende forumdaki yazıları okuyarak macera peşinde olduğum için Vodafone Fibermaxx'ı tercih ettim.
    Daha önce TTNET Fibernet kullanıyordum fakat 24mbps'e kadar 107 TL para ödüyordum ( telefon + tivibu ) vardı.

Burada SOL'un altyapısını kullandıklarını biliyordum fakat tek şaşırdığım nokta router'a kadar fiber beklerken CAT6 ile kurulum yapılması oldu.
    Altyapıdan dolayı site içerisinde bina'nın altına kadar swtich gelmiş oradan sonra cat6 lar ile dağıtım yapıyorlar.

Anten kablosu üzerinden Cat6'yı geçirmeyi denedim ama Anten kablosunu çekmek zor olduğu için uğraştırmak istemedim kurulum için gelen arkadaşları.
    O yüzden yukarıdan getirttim, kablo rengi gri olduğu için hiç gözükmüyor bile eğer yukarı bakmazsanız :)

Şimdilik herşey yolunda bakalım, 50 TL lik indirimide yansıttıklarını söylüyorlar. Bir duruma karşı müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşmeyi ve dosya numarasını bir kenara kaydedttim =)

Kurulumu Kompletel İletişim isimli firma yaptı yaklaşık 1-2 saat'i buldu, çünkü bina içerisinde kablo'nun dolşaması kat boşluklarından ve asma tavanlardan geçirmek biraz meşakkatli.
    Kurulumda, sözleşmeyi imzalayıp gönderdikten sonra 2 gün içinde yapıldı. ( Salı günü sözleşmeyi gönderdim Perşembe kurulum yapıldı. )

Konu içerisinde geçen yazışmalara yorumum şu şekilde olacak ;
    Bence Vodafone elinden geldiğince hizmet vermeye çalışıyor, hatta ve hatta kendi altyapısını kurmaya çalışıyor fakat şu anda aldığı alt hizmetten dolayı bazı yerlerde kitleniyor.
    Örneğin dikkat ettiğim kadarıyla çoğu şikayetler TTNET altyapısını kullanan müşterileri.
    SOL altyapısında olan müşterilerinin çoğu anladığım kadarıyla ortak port üzerinden dolayı yoğun saatlerde yaşanılan bağlantı hızı düşmeleri.
    Ben de ilk kurulum yapıldığının 3. günü 75mbps görüyordum, 2. gün 30 - 50mbps değerleri aralığındaydı ( sinyal değerlerinin oturmasını bekledim ).
    Daha sonra Vodafone'a kayıt oluşturdum, garanti edilen hızlara ulaşamadığımı belirttim.
    Ertesi gün sms geldi ve müşteri hizmetlerini aradım saat 16:00 gibi müşteri hizmetlerinde Barış Bey ile hız testi gerçekleştirdik 94mb gördüm.
    Şu anda stabil 94mb ile down, 5mb ile up yapabiliyorum.

İnşallah nazar değmez ve tek temennim problem yaşayan arkadaşların problemlerinin biran önce çözüme kavuşması.

İyi forumlar dilerim.

Şimdilik görüşmek üzere ;)

O iki kelimeyi yanyana zor getirip,kelimeleri yutan barış ile 2 defa görüştüm.Kayıt açmaktan ve "Sizi Anlıyorum" demekten öteye gidemedi.Herneyse problem mevcut sorunu çozebilmek adına kıllarını kıpırdatmamaları.Yoksa her alanda olduğu gibi bunda da problem çıkabilir bunu bilinçli bir kullanıcı olarak anlayışla karşılarım.Ben 1.5 aydan beri hala sorunumun halledilmesini bekliyorum.Bahsettiğiniz hızları anca sabaha karşı 05 sularında görüyorum.Madem parasını basıp alt yapı kiralıyorlar o zaman bir arıza durumunda da bir yaptırım gücüne sahip olmalılar.Bahsettiğiniz 50 tl indirim olayı ile bende abone olmuştum.Yani işin gerçeği olduğumu zannediyordum.Ilk ay fatura yansıyınca 2 defa kayıt bıraktım ve her ikisinde de herhangi bir sorun olmadığıyla alakalı sms aldım.En son arıza kaydı bırakmak için aradığım da müşteri temsilcisine neden 50 tl indirim kaydımla da ilgilenilmediğini sorduğumda beni dumura uğratacak cümleyi kurdu "Maalesef ki bahsettiğiniz bir telefon görüşmesi bulunamamıştır".Ben telepsti yoluyla bu aboneliğimi başlatmadım desem de aklıma o an ben kime derdimi anlatıyorum ki düşüncesi geldi ve içimden nalet edip telefonu kapattım.

• kanomen kullanıcısına yanıt
    Sol de ki gibi upload 5mbps 50gb akk mi?

• Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle upload'da 50gb akk var.

Sizin için sözleşme metninde ki ilgili kısmı ekliyorum.

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanomen -- 26 Temmuz 2017; 22:1:33 >
  • ocularis O kullanıcısına yanıt
    Bende bu konu altında yazılanları okuduğum için açıkçası ses kaydı alma ihtiyacı duydum, yarın öbür gün bir problem olursa ve bana derlerseki öyle bir indirim yok.
    Açılan kayıtta yazılan cevabın aynısını okudu Barış isimli arkadaş.

Yani bulamazlarsa ben bulmalarına yardımcı olurum, o konuda bir problemimiz yok =)
  • quote:

Bende bu konu altında yazılanları okuduğum için açıkçası ses kaydı alma ihtiyacı duydum, yarın öbür gün bir problem olursa ve bana derlerseki öyle bir indirim yok.
    Açılan kayıtta yazılan cevabın aynısını okudu Barış isimli arkadaş.

Yani bulamazlarsa ben bulmalarına yardımcı olurum, o konuda bir problemimiz yok =)

İyi hoş yapmışsınız da ses kaydı yaptığınızı belirttiniz mi? Kişi rızası dışında yapılan ses ve video kayıtları hükümsüz olduğu gibi bunu habersizce yaptığınız için yasalar önünde siz suçlu oluyorsunuz.

• ocularis O kullanıcısına yanıt
    Merak etmeyin E-Ticaret firması işlettiğim için bu konularda bilgim var.
    Konuşma sırasında görüşmenin kaydını aldığımı belirttim.
  • Arkadaşlar merhaba,

Ağustosun 21'inde teledünya taahhütümüz sona eriyor.

Televizyon için IPTV kullanmayı düşündüm. İnternet içinse sade internet kampanyalarından birine üye olabiliriz diye düşündüm.

Vodafone'u arayıp altyapı bilgisini öğrendim. Apartmanımızda 77 mbps'yi kendi altyapıları ile desteklediklerini söylediler (superonline veya tt'mi diye özellikle sordum).

Şöyle bir paket önerdi:

49.90 TL x 24 ay = 1197 TL
    07:00 - 19:00: 77 mbps
    19:00 - 07:00: 16 mbps
    AKN yok (sınırsız).
    digiturk play uygulaması bedava.

Piyasayı henüz tam olarak bilemiyorum, fakat sizce nasıl, uygun mudur?

Haftaiçleri 07 - 19 arası evde kimse yok; belki download falan yapılabilir. Geceleri ise 16 mbps alır mıyız ondan emin olamadım (sürekli netflix izleniyor, ben de belki csgo oynuyor olabilirim :) - normal televizyon ise nerdeyse hiç açılmıyor).

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ooztuncer -- 27 Temmuz 2017; 12:33:55 >

• Değerli arkadaşlar,

Detayları güncellemeye devam ediyorum.
    Gün için kullanım internet hızları bu şekilde ;

• ooztuncer kullanıcısına yanıt
    hocam bu nasıl paketmış bızde alalım yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: jacki

hocam bu nasıl paketmış bızde alalım yahu

cevabınız üzerine bir daha aradım teyit etmek için, farklı cevap aldım :(

öncelikle modem eklenince +6 TL geldi, yani 55.90x24 ay.

ama önemli kısım şu, gece 7-sabah 7 arası hız 3mbps oluyormuş (16 değil), çok düşük maalesef...

bir üst paket olan 77 mbps / 100 gb akn + digiturk play ise 75,90 TL x24 ay oluyormuş. Kampanyanın adı da dijital dükkan mı dünya mı ne öyle bir şey.

edit: buldum, bunu önermişler -http://www.vodafone.com.tr/Is-Ortagim/dijital-esnaf.php?cid=dis-google-ron-sea-dijitalesnafadsl-0217&gclid=Cj0KCQjwnubLBRC_ARIsAASsNNnEbEZeMPIToAqvXGp5SNhfR4HQ88gs8vBKUxrH6LM9Ata6eCbAVMkaAqcZEALw_wcB#avantaj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ooztuncer -- 27 Temmuz 2017; 16:26:9 >

ADSL'de 100Mbit hızına ulaşamayacağınızı belirtmek isterim, çok zor bir ihtimal.
    Ona göre karar vermenizi tavsiye ederim...
  • 50 mbde de 100 mb de de upload 5 mb mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 28 Temmuz 2017; 1:12:21 >
    Normalde bu paket 100mbps ye kadar ve 7/24 akksiz 150tl idi millet saldırınca sadece iş yerlerine vermeye başladılar siz link atınca fark ettim akksiz olanı kaldırmışlar ve telekom üzerinden veriyorlar

• quote:

Değerli arkadaşlar,

Selam, çok araştırdım ama herkes başka bir şey söylemiş kafam karıştı artık.

Şuan TTnet 100mbit paketi kullanıyorum ve gerçekten indirme anlamında çok memnunum, speedtest yaptığımda 95mbit rahat görüyorum. Ama benim için esas önemli olan upload hızı. Malum ttnet 2mbit veriyor maksimum. Sırf bu yüzden vodafone a geçmeyi düşünüyorum. Vodafone da upload kotaya dahil oluyormu yada kota dolunca upload hızı da düşüyormu acaba?

Yada ttnet müdürlüğe gitsem parası neyse verelim 4mbit upload hızı istesem kabul etmezlermi?

Bu konu benim için çok önemli, cevaplarsaniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: barocker

quote:

Değerli arkadaşlar,

Selam, çok araştırdım ama herkes başka bir şey söylemiş kafam karıştı artık.

Şuan TTnet 100mbit paketi kullanıyorum ve gerçekten indirme anlamında çok memnunum, speedtest yaptığımda 95mbit rahat görüyorum. Ama benim için esas önemli olan upload hızı. Malum ttnet 2mbit veriyor maksimum. Sırf bu yüzden vodafone a geçmeyi düşünüyorum. Vodafone da upload kotaya dahil oluyormu yada kota dolunca upload hızı da düşüyormu acaba?

Yada ttnet müdürlüğe gitsem parası neyse verelim 4mbit upload hızı istesem kabul etmezlermi?

Bu konu benim için çok önemli, cevaplarsaniz sevinirim.

Vodafone da download akn'si yanında 50 gb upload akn'si var. 50 gb upload'ı geçtiğiniz zaman uploadınız 1 mbps'e düşüyor.

TTnet kullandığınızı söylemişsiniz, binanızda superonline ya da vodafone altyapısı var mı? Yok ise zaten vodafone'a geçemezsiniz. TTnette vdsl(hipernet) mi fiber(fibernet) mi kullanıyorsunuz?

50 mbps üstü için ttnet'in 4 mbps upload tanımladığını yazmışlardı forumda. Sizin modem arayüzünde kaç gözüküyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 28 Temmuz 2017; 10:19:33 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• kanomen kullanıcısına yanıt
    Eğer alt yapı desteklerse 85-90 mbps hız alanlar var bakır üzerinden

Türk telekom eğer vdsl yatırımı varsa en kötü 75 mbps veriyor üstünü de veriyor uğraşırsaniz.

• port değişikliği talep ettim. kaç gün sürer bu meret? adsl2+'dan vdsl2'ye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skylik -- 28 Temmuz 2017; 20:29:19 >
  • Skylik S kullanıcısına yanıt
    Benim 5dk sürdü müdürlükte fiber pakete geçtim eve geldim 100 olmuş

• Bilgili arkadaşlardan rica ediyorum yardımcı olsunlar. 1 ay içinde yalovaya temelli taşınacağım. Taşınmadan önce taşınacağım adresin altyapısına bakayım dedim. Superonline'ın kapsama haritasına baktığımda adsl, TTNET'in kapsama haritasına baktığımda hipernet alabileceğimi görüyorum. En son vodafone da bakayım dedim form doldurup yolladım beni aradılar. 78megabite kadar indirme hızı alabileceğimi söylediler. Aldığım paketin upload hızı ise 3.5'a yakınmış muhtemelen hepsini alırmışım dendi.
    Şimdi vodafone daha önce kullanmadım sadece buradan servis sağlayacılarına bakarken gördüm. O yüzden sorularım var
    -Dedikleri hızı tamamen alabilir miyim ve kopma ya da yavaşlama sıkıntısı çıkar mı?
    -Upload'ın da kotası varmış sanırım 50gbyi geçince düşüyormuş, doğru mu?
    -Bana biçtikleri fiyat modemle birlikte 75 lira 90 kuruş, bu hıza vodafone'un paketleri böyle midir? 150gb akn var ve 24 ay/sonrası bu fiyata kullanacakmışım. Bi aksilik olur mu?
    -Direkt binama vodafone kendi kablo çekiyormuş(Normalde bu hızları alamayacağımı vodafone sayesinde alabileceğimi düşünüyorum bu hizmetleri sayesinde) bana dendiğine göre, eğer çekmeyip internetimi bağladıklarında bu hızı alamıyorum dersem taahütü iptal ettirme şansım olur mu?

Yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amyfm -- 28 Temmuz 2017; 22:30:13 >

• 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.