Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (300. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.196
Cevap
116
Favori
540.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: korayakbiyik

Hocam müşteri hizmetleri ile görüştüm.

Sıkıntıları anlattım. İp havuzunda olup olmadığımı sordum evet demedi hayır da demedi ısrarla ama ayın 27'sinden beri aynı ip'yi kullandığımı söyledi.

İp yapılandırması yapacağını söyledi o esnada bende giremediğim web sitelerini denedim sorunsuz girdi. Bu tip sorunlar olduğunda modemi kapatıp açın dedi ama her seferinde de kapat aç kapat aç sıkar adamı.

Şimdilik sorun yok gibi ama bir kaç gün sonra ne olur bilemem.

15 gün deneyeceğim sorun devam ederse aboneliği iptal edeceğim.
    Önceki yorumlarda modem ile sorgulama sitesindeki ip aynı demiştiniz. O zaman Ip havuzunda değilsinizdir. Vodafone'da benim şu an public bir ip var. Zaten ip havuzunda olsanız aç kapa ile düzelmez. Aç kapa yaparak her seferinde farklı bir ip alırsınız. Öncekisinde sıkıntılı bir ip'ye denk gelmiş olabilirsiniz. Spammer/hacker tarzı kişiler de dynamic ip kullandığı için onların bıraktığı kara listedeki ipler başkalarına atanabiliyor.
    TTnet'de ip havuzundayım, reset falan ipyi değiştirmiyor. Her zaman 100 ile başlayan sahte bir ip var modemde.

Vodafone'da nedense modemi kapatıp açınca internetin gelmesi acayip uzun sürüyor. Hatta lan kablosunu çıkarıp takınca bile baya bekletiyor. Acaba modemden midir bu ( Nokia ) ? TTnet'de iki dakika bile sürmüyor reset. Lan kablosunu hele taktığım an internet geliyor ... ilginç.

• Vodafone iyice coşmata başladı. Hızım gün geçtikçe artıyor

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ado102 kullanıcısına yanıt
    Bende sol hızı neyse o 90 92 mbit

• Vodafone yeni tarifleri yüklemiş. Neyine güvenip bu fiyatları istiyor acaba? Çoğunluk superonlineden ucuz olduğu için tercih ediyordu, artık öyle bir avantajı yok

• Yeni kampanyaları sitelerine eklemişler:

https://www.vodafone.com.tr/Net/evde-internet.php?mi=non-HE#fiber

Tarife Limitsiz olarak geçiyor ama kota var gibi gözüküyor. "Abonenin ay içerisindeki veri kullanımı (download), seçilmiş olan paketine göre, 8 mbps’e kadar olan paketlerde 200 GB, 16 mbps’e kadar olan paketlerde 250 GB, 24 mbps’e kadar olan paketlerde 300 GB, 50 mbps’e kadar olan paketlerde 350 GB, 100 mbps’e kadar olan paketlerde 400 GB kullanım eşiği olacak şekilde belirlenmiştir."

Kullanım eşiği(?)'ni geçince ne olacak, onu yazmamışlar. İnternet kesilecek olsa tarife kotalı olur, sınırsız diye reklam yapamaz, sözleşmeye yazamazlar. Başka bir durum var sanırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• kullanım eşiği ile sol gösterip sağ vurdular

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gios -- 1 Ocak 2019; 1:34:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gios

kullanım eşiği ile sol gösterip sağ vurdular
    ne anladınız kullanım eşiğinden? çok net yazdığınıza göre biliyor olmalısınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • esik diye belirttikleri gb'lara ulastigimizda vaat edilen hizlarla kullanim yapamayacagiz. siz ne anladiniz?

• eşik kertmesi olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: gios

esik diye belirttikleri gb'lara ulastigimizda vaat edilen hizlarla kullanim yapamayacagiz. siz ne anladiniz?
    ben birşey anlamadım açıkçası. akk zaten getiremezler. kelime oyununa da izin vermez btk. göreceğiz bakalım ne olduğunu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bundan sonraki süreç önemli eyer bu fiyatlardaki tarifeyi secen kişi artarsa zaten bu gibi fiyatlar artar ve dağa kötüleri çıkar tüketici durumu önemli kısacası.

• Dün Vodafone bayiisine gidip 100mbit internet başvurusu yaptım.79.90 TL 2 yıl taahhütlü.Şimdi sitesine baktığımda iyi ki almışım dedim.

• FIber max tarifesi suan en fazla 35mbit veriyor sayfalarina gore. tarifeler artik bu kadar mi ?
  • ocağın ortasında 50mbit ve 100mbit tarifleri eklenecekmiş.
  • illa küfür ettirecekler dün akn yoktu bugün tekrar 3 mbps e düşmüş

•  VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-

Hani hızlar düşmeyecekti kota kalkıyordu... dün gece 50 olan hız sabah 16 da.. umarım geçici bişeydir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ado102 kullanıcısına yanıt
    Bende bazı sitelere ve online oyunlara girememe ip tv ve ip cameraya bağlamama sorunu var. Sizde de varmı.

• Fabiaan7 kullanıcısına yanıt
    Müşteri hizmetlerini arayın bence.

• zaferq Z kullanıcısına yanıt
    Laf cambazlığı yapmışlar. 400 gb kota koymuş uyaniklar.

• 
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.