Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: JUNE8O Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı
6.673
Cevap
112
Favori
280.819
Tıklama
Tüm Forumlar >> İnternet >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> VodafoneNet >> VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      72 Mesaj
      16 Kasım 2018 23:04:07
      Merhaba apartmanımızda sadece kablonet mevcut onlarda apartmanınızda fiber altyapı vardır diye yazı aşmışlar.. ben şuanda 50 mbps hız ve 150 GB akk mevcut.. ama hiçbir zaman 50 mbps hız alamıyorum hep 20 arada alabildiğim 30 mbps en fazla aldığım hız ve devamlı kopmalar mevcut ne yaptıysam düzelttirmedim..
      Vodafone bu altyapıyı kullanıp bana fiber verebileceğini söylüyor vodafonedada aynı sorunu yaşarmıyım sizce ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bcakirr -- 16 Kasım 2018; 23:4:43 >
    • Yüzbaşı
      589 Mesaj
      16 Kasım 2018 23:06:43

Kablonuz eskiyse, yenisiyle değiştirirseniz sorun düzelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      bcakirr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      589 Mesaj
      16 Kasım 2018 23:08:47

Merhabalar, vodafone fibermax çalışanıyim. İsterseniz size özel, 100 mbps 240 gb akkli fiber internetı 75 tl ye verebilirim sizlere. Modem, kurulum ve aktivasyon ücretsiz olur.

|
      |
      0nime-N0-Kyo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      589 Mesaj
      16 Kasım 2018 23:13:30

Oğulcan bey, ont sorunu yaşadı. O bölgedeki bayi, gerekli desteği vermediği için magdur oldu. Tabi vodafone mh ve teknik müdürler de yeterince destek vermediği için sorun çözülemedi. Malesef benim de yapabileceklerim sınırlı, bi nokyaya kadar destek verebiliyorum.

|
      |
      gili trawangan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      589 Mesaj
      16 Kasım 2018 23:18:58

Net 100 mbps alabiliyorsunuz, "e kadar" ibaresi yok. Hatta umraniye, uskudar, kadıköy, atasehir'de 110 115 mbps hızı görebiliyorsunuz. Bireysel temsilciliğini yaptığım her kullanıcıyı tek tek test ettim.

|
      |
      sefaMseven kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      154 Mesaj
      17 Kasım 2018 00:19:27

Sorunun ontden olmadığı tespit edildi. Superonline fiber bağlattım aynı model nokia ontyi getirdiler.Modem bile ayni. ping ve hız konusunda hiçbir sorun yok. Sorunun ont ile alakası yokmuş. 3 gün sonra depoya Zte modem ve huawei ont gelicek onlardan takilacak. İdarelik bunu takti. Sorun Vodafone'un arızalı sistemlerinde ve omurgasında. Tabi bunu çözecek kapasitede elemanda yok.

|
      |
      burakkosucu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      154 Mesaj
      17 Kasım 2018 00:25:37

Ben superonline altyapisindan gpon olarak kullandim. Kullandim bile diyemem. 2mbit hiz verdiler. Google ping sureleri 120ms. Ping sabah duzeliyor aksam berbat oluyor. Kendi altyapisini bilemem. Sol altyapisinda aydinda oturan icin soyluyorum kullanmayin. Cevreme sordum adamlar pisman olmus. Burda baya şikayet var. Ama duzeltme geregi duymuyor. Mobilde durumu ortada zaten.

|
      |
      gili trawangan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2182 Mesaj
      17 Kasım 2018 00:55:51
      quote:

Orijinalden alıntı: Bluedn

İstanbul Maltepe şuan akn de değil google facebook 28-29 çıkıyor
      Modem huawei HG630a

Bende aynı ip adresine tracert attım sonuç bu 4 mbps adsl ttnet. Sanırım ping değerlerim iyi ama hız çok düşük ayrıca en ufak download yapınca ping fırlıyor. Keşke vodafone Eyüp'e de fiber getirse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jedi39 -- 17 Kasım 2018; 1:3:52 >
      |
      |

Intel i5 6500 4.5Ghz Bclk OC * MSI Gaming X Gtx 1080 * Asus Z170 Pro Gaming * Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz C15 * Samsung 850 Evo 250gb * WD 1TB * Seagate 1TB * Corsair H100i v2 * EVGA 750W P2 * Logitech G810 Orion Spectrum RGB * Razer Diamonback * Corsair Void RGB * Corsair MM300 * Steam Controller * NZXT S340 Razer Edition * Benq Zowie XL2540

• Yüzbaşı
      275 Mesaj
      17 Kasım 2018 01:21:49

Hocam benimde adsl 8 mbps eko aile paketi

|
      |
      Bahsedilenler: jedi39

• Yüzbaşı
      909 Mesaj
      17 Kasım 2018 08:00:20
      quote:

Orijinalden alıntı: burakkosucu

Merhabalar, vodafone fibermax çalışanıyim. İsterseniz size özel, 100 mbps 240 gb akkli fiber internetı 75 tl ye verebilirim sizlere. Modem, kurulum ve aktivasyon ücretsiz olur.
      Ama ben ankaradayim nasil olucak? Bu paket benim icin cok uygun

deme lan.. DEME LAN!
    • Yüzbaşı
      589 Mesaj
      17 Kasım 2018 10:56:44

Merhabalar, ilginiz için çok teşekkür ederim. 0546 823 05 42 yazın yada arayın, detayları konuşalım :)

|
      |
      0nime-N0-Kyo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      589 Mesaj
      17 Kasım 2018 11:14:08

Izmir'de, Ankara'da, Adana'da, Edirne'de, İstanbul'da bir çok kişiye hizmet sağladım, şuana kadar hiç sorun çıkmadı. Ben de günlerce sorununuzu çözmeye çalıştım ama bi yerde tıkandım; gerek mh, gerek merkez bi noktadan sonra engelledi beni. Ayrica size kurulum yapan bayide huawei Echolife serisi ont mevcut. Bununla ilgili bayiden ses kaydı alip, onu da attım size.

|
      |
      ogulcanbb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      275 Mesaj
      17 Kasım 2018 11:43:04

Akn kalkacak mı hocam kulislerden bilgi var mı

|
      |
      Bahsedilenler: burakkosucu

• Yarbay
      2585 Mesaj
      17 Kasım 2018 12:03:21

Forumda sürekli ikaz ediyorum. Altyapı kiminse hizmeti de ondan alın diye. Vodafone'u kendi altyapısında kullananlar memnun doğal olarak. Ama başkasının altyapısından bu işler yürümüyor. Mesela SoL vdsl ve adsl hizmetini TT üzerinden veriyor ve sorunlar ortada. Bu yorumum tamamen markadan bağımsızdır. Binanızda hangi altyapılar varsa doğrudan o altyapı sahibinden hizmet alın. Ayrıca burada bazı kişilere güvenerek abonelik yapmak da çok saçma geliyor. Zaten elimden bir şey gelmiyor diye de yazmış arkadaş. 2 gün sonra patron işe gelme dese gidecek başka bir yere, ona güvenerek abonelik yapanlar da sorunlarla başbaşa kalacak doğal olarak. Binanızda, bölgenizde en iyi hizmet ve satış sonrası en iyi servisi kim veriyorsa ondan şaşmayın. Bazen 5-10 kuruş ucuza kaçmak kazançlı çıktığınız anlamına gelmiyor. Ülkemizdeki internet için de durum böyle. Ne kadar ekmek o kadar köfte. Kimse bedavadan ekstra hizmet ve kalite sunmaz.
      |
      |
      ogulcanbb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      130 Mesaj
      17 Kasım 2018 12:51:23
      Altyapı kiminse ondan hizmet almak en mantıklısı ama Superonline ın tarifelerine bakınca da insan kazıklanmış hissediyor. Parasını versen bile 24ten yüksek sınırsız tarife yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      589 Mesaj
      17 Kasım 2018 13:52:11

Malesef hiçbir bilgi akışı yok malesef

|
      |
      Bluedn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      589 Mesaj
      17 Kasım 2018 13:57:05

Ben sirketim ile sözleşme imzaladım. Şu kadar yıl burada çalışacağım diye. Forumda yaklaşık 10 12 kadar kişiye yardımcı oldum. Şuana kadar sadece Oğulcan Bey'de sorun yasadik. Her aramasına cevap verdim, konu ile ilgili yazdığım her mailı paylaştım, mudurümle kavga ettim. Kendisinin de bilgisi var bu konularla ilgili. Ne kadar cabaladigimi o da biliyor. İnsanlarla ilgili onyargilarinizi bir kenara bıraktığınız zaman sizlere de yardimci olmaktan memnuniyet duyarım

|
      |
      zulu123 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      154 Mesaj
      17 Kasım 2018 14:07:38

Burak Bey sağolsun yardımcı oldu ama onun elinden gelebileceği bir problem değildi benimki. Vodafone'un sistemlerine erişebilen biri yardımcı olabilirdi ancak. Vodafone zahmet edip çözmediği için 1 müşterisini kaybetti.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Teğmen
      154 Mesaj
      17 Kasım 2018 14:11:45

Vodafone'da benimde gündüzleri google a olan ping 22ms idi. Ama aksamlari 120 ye kadar firliyordu. Seabone ile anlaşmaları var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      Ö1f1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      2585 Mesaj
      17 Kasım 2018 14:13:59

sanırım yanlış anladınız. siz uğraşmadınız demiyorum. uğraşsanız bile ciddi bir sorun çıktığında çözemeyeceğinizi söylüyorum ki zaten siz de açıkça yazmışsınız. aslında sizi destekler bir yorum yazdım, elinizden bir şey gelmemesi normal dedim. o nedenle şu kişi yardımcı olur diye abone olmamak lazım. kurumsal olarak o firma nasıl davranıyor ona bakmak lazım. ve kesinlikle binanızda altyapı sahibi kiminse hizmeti de ondan almak lazım. 3-5 kuruş fazla veririm başım ağrımaz. Ucuz etin suyu kara olur, nitekim bunu çeşitli alternatif ISS'ler kullananlar yaşayarak teyid etti. İstisnalar var tabi ki ama istisnalar kaideyi bozmaz. Binamda kablonet ve sol fiber var bir de tt bakır. Kablonet, SoL ve TTNet dışında hiçbir ISS'den hizmet almam. Bu işin kuralı budur. Yılların tecrübesiyle bu sonuçlara ulaştım. Tekrar tecrübe etme niyetinde de değilim.
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
Yeni Abonelik d-smart
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
nice türkiye
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.