Şimdi Ara

VODAFONE REDBOX 4.5G EVDE İNTERNET★ANA KONU★ [150GB 139TL , 300GB 199TL , 400GB 249TL] GÜNCEL (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.624
Cevap
39
Favori
216.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -observer-

15 inde kesiliyor normalde, 8 gunluk bi fatura cıkarırlar. https://online.vodafone.com.tr/yanimda/#/giris. buradan fatura kesim tarihine bakabilirsin. Kesilince 3 gun sonra ödeme yapılabiliyor.

Band/kanal dediğin şey payaştıgın ikinci resim. Orada LTE için Band1 Band3 Band7 Band8 Band20 seceneklerini tek tek deneyebilirsin. Örnegin sadece Band8 tikli kalsın, apply de modem ısıgı kırmızı olup sonra normale donuyor 30 saniye içinde. Tum bantları tek tek bu şekilde deneyip, daha sonra en verimlisini veya en verimli 2-3 kanalı aktif kullanmak lazım.

Alıntıları Göster

valla biraz karıştırdım sadece 800-900 band yaptım internet çötü :) tekrar otoya aldım şu an iyi . Benim ki sevmedi kurcalamayı :)

• kotaya upload dahil olursa çok saçma olmaz mı? 120gb download yapsak 30gb upload olsa eder 150

çoğu bulut depolama birimleri upload gerektriyor artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekniking -- 18 Ekim 2020; 23:23:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZevkiSefa

valla biraz karıştırdım sadece 800-900 band yaptım internet çötü :) tekrar otoya aldım şu an iyi . Benim ki sevmedi kurcalamayı :)

Alıntıları Göster

İyiyse aynen hiç kurcalama :) yogun saatlerde hızın duşebilir belki, o sıralar lazım olursa diger bantları deneyebilirisin. Sen suan 900 den bağlanmıssın ilk resimde gorunuyor. Benim anladıgım kadarıyla 800-900 bandlarının frekansı dusuk oldugu için kapsama alan geniş bu yüzden baglı kişi sayısı daha fazla, Buda yogunluga ve dusuk hıza sebep olabilir. Sinyal konusunda iyi gorunuyor keşke benimde öyle olsa :))

• Hocam yıllardır mobil Net kullanırım yaklaşık onbeş yılı geçmiştir.. Upload kotaya dahil ediliyor. Bilindiği için yazılmıyor artık. Eskiden yazılırdı. Yeni birşey çıkmadıysa ki Tüketici lehine bişeyler çıkarmazlar yine Upload kotaya dahil ediliyordur. Turkcell ve TT için hala durum aynı.

• muratoto kullanıcısına yanıt

Muhtemelen oyle hocam, bu paketler de normal mobil hat gibidir. Red tarifie gibi gorunuyor hatta. sözleşmenin iki yerinde geçiyor birinde açıkca download/upload olarak bahsetmiş.

Sınırsız paketlerde şimdilik kısıtlama yok ama kotalı paketler kotası dolunca internet duruyor mu acaba deneyimleyen olmuş mudur.

• Kotalı Paketler TT ve Superbox duruyor. Ek Paket alınarak devam ediyor.

• ZevkiSefa kullanıcısına yanıt

Select band from list yaziyor 2. Resimde ona tikla orda 800 mhz seç sinyal bilgileri gelirse hiz test yap gelmezse 900mhz seç yap , 900 mhz den tik kaldir 1800 mhz hiz testi yap 2100mhz ve 2600 mhz içinde ayni adimlari uygula. Band a tik attiktan sonra sağ alt tarafta aply ye bas uygulasin. Uyguladiktan sonra 1. Resimdeki b8 900mhz olan değişir. Bide 4g moduna almayi unutma bulamadiği band da 3g ye bağlanir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk 12 ay bittikten sonra kalan 12 ay için taahhütü iptal etmek istediğimizde ekstradan bir ücret çıkıyor mu?

• astanca111 A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler , deneyeceğim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hangisi hat değerleri ? İyi olduğunu nereden anlıyoruz ?

Şöyle bi tablo var, ben gözlemledigim kadar RSRP -105 altına dusunce baglantı idare eder oluyor. -100 un altında ise iyi denilebilir, bu değerlerin altında hız testi yap mutlaka. Sinyal yüksekligini RSRP değerine bakarak ince ayar yapabilirsin. SINR hattın yoğunluyla alakalı olması lazım 0 olsa bile baglanıyor, hız güzel gosteriyor ama bazen ping yüksek olabiliyor.

VODAFONE REDBOX 4.5G EVDE İNTERNET★ANA KONU★ [150GB 139TL , 300GB 199TL , 400GB 249TL] GÜNCEL
  • VODAFONE REDBOX 4.5G EVDE İNTERNET★ANA KONU★ [150GB 139TL , 300GB 199TL , 400GB 249TL] GÜNCEL

Anladım ,konumu değiştirdim şimdi daha iyi oldu sanırım değerler ?

• Arkadaslar full pket kullaniyorum ama kota takibi nasil yaparim. Malum aylik 500gb muhabbeti var. Modem Uygulamasinda yaziyor kullanim ama aylik perioylarda sifirlaniyor mu nasil oluyor?

• fitamino kullanıcısına yanıt

hocam AI Life uygulamasından bahsediyorsanız kendiniz girip sıfırlamalısınız. Kullandığınız miktara tıklayın sonra 'set' e tıklayın en altta sıfırla seçeneğini göreceksiniz. yani her ayın 16 sında manuel olarak sıfırlamanız gerekiyor.

Baz istasyonu sizin binada herhalde :) değerler baya iyi. Hizin da iyiyse gayet iyi hocam. Diğer bantlarda hız nasıl baktınız mı. Sinyal düsuk/ hız yüksek olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: fitamino

Arkadaslar full pket kullaniyorum ama kota takibi nasil yaparim. Malum aylik 500gb muhabbeti var. Modem Uygulamasinda yaziyor kullanim ama aylik perioylarda sifirlaniyor mu nasil oluyor?

Modemden ayın 15ine kota ayarladım ben kendi sifirliyor ayın 15inde. Al life dan da yapılabilir.

VODAFONE REDBOX 4.5G EVDE İNTERNET★ANA KONU★ [150GB 139TL , 300GB 199TL , 400GB 249TL] GÜNCEL

• 15 inde mi oluyor sifirlanma. Benim baglatma tarihi 25 eylul

• fitamino kullanıcısına yanıt
    Aynen benim de öyle .

• Yok bakmadım . Hava yağmurlu iken ve ip aldığı yere göre bazen 15 mbit bazen 40 mbit veriyor. Aman iyi olsun hocam burada alternatifi yok .

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.