Şimdi Ara

Vodafone'dan Superbox'a rakip geldi: Vodafone Redbox (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
199
Cevap
7
Favori
18.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sabit internet gibi Mobil internet de ne yazık ki ülkemizde içler acısı bir durumda. İşim sebebi ile şu anda küçük bir kasabadayım ve

oturduğum evde alt yapı olmadığından dolayı sabit internet bağlatamadım. İzmirde iken evimde 100 Mbit fiber internet kullanıyordum ve

5 yaşındaki oğlum Youtube ve netflixten çizgi film seyretmeye alıştığından ciddi sıkıntı yaşadım. Vodafoneda VideoPass aldım , ama her

neden ise bu ay 534 TL fatura geldi.

Yazıktır , günahtır. 534 TL ... internet için ... Ukraynada da vodafone kullanıyorum. Limitsiz paket 220 grivna . Türk parası ile 60 TL

60 tl ye sınırsız mobil internet kullanıyorsunuz .. yada sabit internet 500 mbit upload/500 mbit download 60 tl .. evet yanlış okumadınız.

sadece 60 tl.. Yurt dışında bizdeki gibi 30-40 tane tarife yok.. 2-3 tarife var.. 5 gb , 10 gb ve Limitsiz.. Hepsi bu.. Ne yazıkki Türkiyede

firmalar anlaşmış , Türk insanını öpüyorlar. BTK denen kurum ise kullanıcılardan çok sanki onları koruyor.

Gelelim Süperboxa ,

24 ay taahhüt verilerek kotalı internetin bu fiyatlarla satılması çok anlamlı değil. Taahhüt olmasa , fiyatlar biraz daha kabul edilebilir

seviyelere inerse mantıklı olacak . Ama bu şartlarda hiç bir operatörün mobil internet paketi hiç bir anlam ifade etmiyor.

Udemy den bir eğitim seti izleyeceksin , Netflixden bir film seyredeceksin.. Gitti kota... Sonra anlamsız derecede pahallı ek paketler...

Ben 50 yaşında bir inşaat mühendisiyim. İnterneti çok aktif kullanıyorum. Her gün yeni bir şey öğreniyorum , online eğitimler alıyorum.

Udemy de 3-5 kursu aynı anda takip ediyorum. ( PHP , Bootstrap , Unity gibi ) netflix seyrediyorum ve işimle ilgili bazen excelde bazen

autocad de birşey nasıl yapılır diye youtube videoları seyrediyorum. Kota benim gibi kullanıcılar için çok büyük sıkıntı.. Kotasız desen

200-300 lira paket fiyatları .. Bu işe bir çözüm bulmak lazım. Türkiye gerçeklerine uygun internet fiyatları olmalı.. Fiyatlar çok yüksek.

Gençler artık bir çok şeyi internet üzerinden öğreniyor. Kurslar internetten düzenleniyor. Pandemi sürecinde eğitim bile internet üzerinden

yapılmaya çalışıldı ancak ben oğlumun okulunun uyguladığı zoom üzerinde eğitimde gördüm ki , ne öğretmenlerin interneti ne de öğrencilerin

interneti bu tür bir iş için uygun değil.. Örnek , benim 100 mbit download hızım vardı ancak 5 mbit upload hızım olması nedeni ile giden görüntü

ve ses sıkıntılıydı. Allahtan bir süre sonra 20 mbps çıktı da rahatladık.

Başka ülkelerde , özellikle yakın coğrafyada komşularımızdaki gibi teknolojiye ulaşılabilir fiyatlarla herkesin ulaşabilmesini diliyorum.

Süperbox da , evet iyi bir adım. Geç kalmış bir adım , eksik bir adım. Ama en azından başlangıç..

Umarım daha kaliteli bağlantıyı daha uygun şartlarda sunarlar.. Yoksa 24 ay taahhüt verip bu fiyatlarla , vodafone kalitesinde bir

mobil interneti kimsenin ihtiyacını karşılayacağını sanmıyorum.

Şahsi fikrim , tüm operatörlerin tatlı su kurnazlığını bırakıp kelime oyunları ile müşterilerini aldatarak ceplerindeki parayı almak yerine

adam gibi hizmet sunarak , basit tarifelerle , mutlu abonelerinin sayısını artırarak daha fazla para kazanabileceklerini düşünüyorum.

Devletin de sorumluluğunu yerine getirerek , Tüketiciyi aldatmayı marifet haline getirmiş olan iletişim operatörlerine bir çeki düzen

vermesinin zamanının gelmiş olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bogachan_35 -- 26 Ağustos 2020; 16:12:11 >

• Superbox kullanıyorum aldığıma pişmanım ben yandım siz yanmayın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gorkem414 kullanıcısına yanıt
    500gb ne resmen rezillik. 500gb çok rahat aşılacak bir kota.

• https://www.vodafone.com.tr/Net/redbox/pdf/redboxa-hosgeldin-kampanyasi-taahhutnamesi.pdf

Detaylar burda arkadaşlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kota değil, hızlar yarışmalı. Tüm Dünya'da bu böyle. şimdiden söyleyeyim Starlink hayata geçtiğinde eğer ülkeye gelmezse sebebi başta Tükümet olmakla beraber, PTK ve issler den hesap sorulmalı. Çünkü şu bilinmeli ki Starlink'te aynı Uber gibi olacaktır. Türkiye'de ki issler, müşteriler Starlink'e geçmesin diye sağlam altyapı çalışması yapacağına PTK baskı kurup Starlink'in Türkiye'de yasaklanmasını sağlayacaklardır. Başta paracellin bunun için mücade edeceğine eminim. Tahminimce bunların hepsi de bu iss olayından büyük lokmalar yemektedirler, ve biz halk olarak çok güzel bend over yanııı..

Welcome Turkiye.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AAD4AAA61

Turkcell Superbox ile zor baş ederken Vodafone zaten düşük hız ile nasıl baş edecek. Oynat bakalım.
    Katılıyorum. Çoğu paketini de kaldırdı. Baz istasyonları pek çok yerde superbox yükünü kaldıramadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onkuba -- 26 Ağustos 2020; 17:25:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bogachan_35 kullanıcısına yanıt

Araştırmadım ancak Ukrayna bizimkiler gibi ülke altyapısının %70 inden fazlasına sahip olan bir kurumu özelleştirip bütün altyapıyı ve kozu bu özel şirkete bırakıcak kadar akıl yoksunu değillerdir diye düşünüyorum.

Hal böyle olunca bu ülkede internet fiyatlarının makul fiyatlarda olması hayalden öteye gidemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Smd.Eker98

Superbox kullanıyorum aldığıma pişmanım ben yandım siz yanmayın

Tam olarak ne yaşadınız hocam? Altyapı olmadığı için almak zorundayım..

• 6equj5 kullanıcısına yanıt
    İyi çekse bile hızlar baz istasyonu yoğunluğuna bağlı olarak düşüyor

Bazen 3g ye alıp kullanıyorum

Almadan önce turkcell 4.5 g kullanan bi telefon la speed test sitesinde hız testi yap

• Smd.Eker98 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler. Peki kurulum nasıl oluyor? Kalacağım yer köy. Kurulum için evi bulabileceklerini pek sanmıyorum. Aleti kendimiz alıp kurabiliyor muyuz?

• Sakın aklı olan Vodafone'dan uzak dursun vodafone önce müşteri hizmetlerine bir çeki düzen versin berbart ötesi

Beni bayi ye çagırdılar yaptı bulunduğum ilcede çekmediği için ankara olarak gösterdiler.

• 2 sene mi

• 5g gelip yaygınlaşana kadar bunlardan bir cacık olmaz kullanıcı yoğunluğu 4g baz istasyonlarının karşılaması olası değil sürekli okyanusta fırtınalı bir deniz dalgası gibi hızlarda dalgalanmalar yaşanır

• Redbox 4.5G – 150 GB ve Redbox 4.5G – 200 GB tarifeleleri kotalı tarifelerdir.
    • Paketin kotası bittiğinde internet kullanımı duracak ve talep edildiği takdirde web sitesinde içeriğine yer verilen uyumlu ek kota paketi satın alınabilir.
    • Redbox 15 Mbps-Limitsiz paketinin indirme hızı maksimum 15 Mbps’e kadardır tüm tarifelerin yükleme hızı maksimum 5 Mbps’e kadar sunulacaktır.
  • 4.5G de 2 mbps hızın üstüne çıkmayan vodafone redbox'da mı verecek bu hızı  

• Fiyatlar kötü değil ama Vodafone'un 4.5G hızı çok geride. Turkcell ile başa çıkamazlar

• quote:

Orijinalden alıntı: swat882

Nedir bu paket ve cihaz süper box mı?

Alıntıları Göster

Kablonet

Şuan 4 telefon, 1 tablet, 1 tv ve pc bağlı

[IMG]https://www.speedtest.net/result/9977823955.png[/IMG]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeepestSea -- 26 Ağustos 2020; 21:3:21 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.