Şimdi Ara

Vodafone'dan Superbox'a rakip geldi: Vodafone Redbox

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
199
Cevap
7
Favori
18.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vodafone'dan Superbox'a rakip geldi: Vodafone Redbox

Vodafone, Turkcell’in Superbox internetine rakip olacak Redbox’ı duyurdu. Vodafone Redbox, 4.5G şebekesi üzerinden yüksek hızlı interneti ev interneti olarak kullanmanızı sağlıyor. Bu sayede bulunduğunuz binada fiber altyapı, VDSL vs. bağlantısı olmasa bile yüksek hızda internet kullanabiliyorsunuz. Ayrıca Vodafone Redbox’ı istediğiniz yere götürüp prizin olduğu her yerde internete bağlanabilirsiniz.

Ayrıca Bkz.iPhone 12 Pro Max çalışırken görüntülendi! İşte sızan kamera ve ekran özellikleri

Vodafone Redbox’a abone olmak için 24 ay taahhütlü tarifelerden birini seçmek gerekiyor. Aylık 150 GB kotalı paket aylık 99,90 TL, 200 GB kotalı paket 129,90 TL, 15 Mbps hızındaki limitsiz internet ise 169,90 TL olarak ücretlendiriliyor. Fiyatlara modem ücreti dahil.

Vodafone Redbox’ın fiyatları Turkcell Superbox’a göre daha uygun. Vodafone’un 4.5G ağ kalitesi Turkcell’in 4.5G ağına göre geride olduğu için Redbox'a abone olmadan önce bu hizmeti kullanmayı düşündüğünüz lokasyonlarda Vodafone’un internet hızını ölçmekte fayda var.

• Hala mı kota bu devirde ya? Evde kotalı interneti kim ne yapsın. Hem de 2 sene. 4K reencode lanmış filmler bile 30gb. 4 film indir, sosyal medyada en fazla bir kaç video izle, gerisinde fotoğraflara bak. Hani oyun falan zaten hayal. 50gb-100gb olmuş aaa oyunlar. Vaat ettiklere şeye bak insanlara. tahahütün sonlarına göre zaten bir oyun olur 150gb. Sözde kota yasaklanmıştı. Ya insan utanıyor, Afrika'da adını sanını bilmediğimiz ülkenin internet kalitesi bizden daha iyi. 18 senede başarı bu mudur. Afrikada sineklerle boğuşan ülke kadar iyi yönetilemiyor mu bu her tarafı değerli güzelim vatan.
    Sınırsız paket diye satılıyor.500 GB limit koymuşlar.Vodafone Hem upload hem download dahil 500 GB geçerseniz sorgusuz kapatabilirmiş.Bu oran turkcell de 1 tb download 500 GB upload.
    Ayrıca tek konumda kullanabiliyorsunuz.Başka yere taşıyamıyorsunuz.Ben başvurdum ama bunu görünce iptal istedim.

Ayrıca ilk 12 ay 183 lira vergileri varmış.Sonraki 12 ay 169 tl.

Sabit internet gibi Mobil internet de ne yazık ki ülkemizde içler acısı bir durumda. İşim sebebi ile şu anda küçük bir kasabadayım ve

oturduğum evde alt yapı olmadığından dolayı sabit internet bağlatamadım. İzmirde iken evimde 100 Mbit fiber internet kullanıyordum ve

5 yaşındaki oğlum Youtube ve netflixten çizgi film seyretmeye alıştığından ciddi sıkıntı yaşadım. Vodafoneda VideoPass aldım , ama her

neden ise bu ay 534 TL fatura geldi.

Yazıktır , günahtır. 534 TL ... internet için ... Ukraynada da vodafone kullanıyorum. Limitsiz paket 220 grivna . Türk parası ile 60 TL

60 tl ye sınırsız mobil internet kullanıyorsunuz .. yada sabit internet 500 mbit upload/500 mbit download 60 tl .. evet yanlış okumadınız.

sadece 60 tl.. Yurt dışında bizdeki gibi 30-40 tane tarife yok.. 2-3 tarife var.. 5 gb , 10 gb ve Limitsiz.. Hepsi bu.. Ne yazıkki Türkiyede

firmalar anlaşmış , Türk insanını öpüyorlar. BTK denen kurum ise kullanıcılardan çok sanki onları koruyor.

Gelelim Süperboxa ,

24 ay taahhüt verilerek kotalı internetin bu fiyatlarla satılması çok anlamlı değil. Taahhüt olmasa , fiyatlar biraz daha kabul edilebilir

seviyelere inerse mantıklı olacak . Ama bu şartlarda hiç bir operatörün mobil internet paketi hiç bir anlam ifade etmiyor.

Udemy den bir eğitim seti izleyeceksin , Netflixden bir film seyredeceksin.. Gitti kota... Sonra anlamsız derecede pahallı ek paketler...

Ben 50 yaşında bir inşaat mühendisiyim. İnterneti çok aktif kullanıyorum. Her gün yeni bir şey öğreniyorum , online eğitimler alıyorum.

Udemy de 3-5 kursu aynı anda takip ediyorum. ( PHP , Bootstrap , Unity gibi ) netflix seyrediyorum ve işimle ilgili bazen excelde bazen

autocad de birşey nasıl yapılır diye youtube videoları seyrediyorum. Kota benim gibi kullanıcılar için çok büyük sıkıntı.. Kotasız desen

200-300 lira paket fiyatları .. Bu işe bir çözüm bulmak lazım. Türkiye gerçeklerine uygun internet fiyatları olmalı.. Fiyatlar çok yüksek.

Gençler artık bir çok şeyi internet üzerinden öğreniyor. Kurslar internetten düzenleniyor. Pandemi sürecinde eğitim bile internet üzerinden

yapılmaya çalışıldı ancak ben oğlumun okulunun uyguladığı zoom üzerinde eğitimde gördüm ki , ne öğretmenlerin interneti ne de öğrencilerin

interneti bu tür bir iş için uygun değil.. Örnek , benim 100 mbit download hızım vardı ancak 5 mbit upload hızım olması nedeni ile giden görüntü

ve ses sıkıntılıydı. Allahtan bir süre sonra 20 mbps çıktı da rahatladık.

Başka ülkelerde , özellikle yakın coğrafyada komşularımızdaki gibi teknolojiye ulaşılabilir fiyatlarla herkesin ulaşabilmesini diliyorum.

Süperbox da , evet iyi bir adım. Geç kalmış bir adım , eksik bir adım. Ama en azından başlangıç..

Umarım daha kaliteli bağlantıyı daha uygun şartlarda sunarlar.. Yoksa 24 ay taahhüt verip bu fiyatlarla , vodafone kalitesinde bir

mobil interneti kimsenin ihtiyacını karşılayacağını sanmıyorum.

Şahsi fikrim , tüm operatörlerin tatlı su kurnazlığını bırakıp kelime oyunları ile müşterilerini aldatarak ceplerindeki parayı almak yerine

adam gibi hizmet sunarak , basit tarifelerle , mutlu abonelerinin sayısını artırarak daha fazla para kazanabileceklerini düşünüyorum.

Devletin de sorumluluğunu yerine getirerek , Tüketiciyi aldatmayı marifet haline getirmiş olan iletişim operatörlerine bir çeki düzen

vermesinin zamanının gelmiş olduğunu düşünüyorum.

Mesele Vodafone değil, mesele Türkiye'de internet fiyatlarının ve kalitesinin denetlenmemesi, iyileştirilmemesi.

Doğrudur, Vodafone bir çok ülkede var. Bir örnek vereyim;

İngiltere Vodafone'da 81 ülkede kullanabileceğin sınırsız data paketi 30 pound. Kaynak

İngiltere'de asgari ücret saatlik 8,74 pound. Kaynak

Bu durumda İngiltere'de çalışan bir insan aylık sadece 3,5 saatlik çalışması ile kazanacağı parayla sınırsız ve hız limitsiz interneti, 81 ülkede kullanabilmekte.

Vodafone Türkiye'nin de bu yatırımı yapıp bu fiyatları sağlama gücü yok mudur? İtiraz etmez, her şeyi kabul edersek olmaz tabi..

• Turkcell Superbox ile zor baş ederken Vodafone zaten düşük hız ile nasıl baş edecek. Oynat bakalım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Superbox kullanıcısıyım ama upload hızı 10mbit olduğu için kullanıyorum. Sadece download amaçlı bu hızlar yetersiz zaten. Upload hızları ile ilgilide redbox bir şey yazmamış. Superboxa rakip olabileceğini zannetmiyorum. Upload hızlarınıda yüksek verselerde rekabet olsaydı keşke

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nopasstr -- 26 Ağustos 2020; 11:33:24 >
  • Vodafone Redbox’a olmadan da sınırsız yapan bayiler ve kişiler varken fiyatı yüksek

• Rakebet iyidir

• Hala mı kota bu devirde ya? Evde kotalı interneti kim ne yapsın. Hem de 2 sene. 4K reencode lanmış filmler bile 30gb. 4 film indir, sosyal medyada en fazla bir kaç video izle, gerisinde fotoğraflara bak. Hani oyun falan zaten hayal. 50gb-100gb olmuş aaa oyunlar. Vaat ettiklere şeye bak insanlara. tahahütün sonlarına göre zaten bir oyun olur 150gb. Sözde kota yasaklanmıştı. Ya insan utanıyor, Afrika'da adını sanını bilmediğimiz ülkenin internet kalitesi bizden daha iyi. 18 senede başarı bu mudur. Afrikada sineklerle boğuşan ülke kadar iyi yönetilemiyor mu bu her tarafı değerli güzelim vatan.

• Superbox 169 TL ye sınırsız 10 mbit veriyor. O da taahhütlü olduğum için. Oyunlarda sıkıntı yaratıyor.

• 4.5G 15mbit gerçekten iddialı bir aldatmaca olmuş. Tebrik etmek lazım.

• Rekabet iyidir

• Bu sefer kesin geldi mi? Daha öncede birkaç kez gelmişti, ama her bölgede değildi. Vodafone'dan Superbox'a rakip geldi: Vodafone Redbox 

• Spider_hip kullanıcısına yanıt

Gerçekten çok haklısınız. Kota kabul edilebilir değil, kota ile de hiçbir anlamı yok. Hangi devirdeyiz ya?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ping düşük mü ona da bakmak lazım. 150 GB 99.90 yazlık veya hafif kullanımlı bir ev için uygun bence.

Bir de şebeke ne kadar başarılı buna da bakmak lazım.

Ekleme: Bir de geçen Türk Telekom'dan "Magnet" isimli ürününün de reklamını gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denile -- 26 Ağustos 2020; 10:44:11 >
  • "Redbox 15 Mbps-Limitsiz paketinin indirme hızı maksimum 15 Mbps’e kadardır ve kampanya kapsamındaki tüm tarifelerin yükleme hızı maksimum 5 Mbps’e kadar sunulacaktır." diye açıklamışlar SSS bölümünde.

• 15 mbit 170 lira ne ya

• Şu Kota belasından bir türlü kurtulamıyoruz ya.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu anda Vodafone Red tarifesi kullanıyorum. Bölgemde yaptığım ölçümlerde Down 23mbps ve Up 3 mbps civarında çıkıyor. Cep telefonu için son derece yeterli hızlar ve cep telefonu üzerinden video izlemeden tutun her türlü işlemi rahatlıkla takılma vs. olmadan yapabiliyorum. Ancak iş bu interneti ev interneti gibi tüm cihazlarda kullanmaya gelince yeterli olacağını düşünmüyorum. Turkcell'de de benzer sıkıntılar mevcut, hatta ciddi hız ve ping sorunları yaşayan Superbox kullanıcıları biliyorum. Şu an için ülkemizde kablosuz genişbant internet hizmeti almanın mantıklı olmadığını düşünüyorum. Elbette başka altyapı yoksa veya hareket halinde iken cep telefonu hattına yüklenmek yerine ayrı bir internetim olsun amacıyla yedek bir hizmet olarak kullanılabilir.

• Vodafone normal hatlarda bile çok yavaş bide bunu çıkardılar artık hiç çalışmaz. Videoları zor açıyorum zaten bu hiç iyi olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: zulu123

Şu anda Vodafone Red tarifesi kullanıyorum. Bölgemde yaptığım ölçümlerde Down 23mbps ve Up 3 mbps civarında çıkıyor. Cep telefonu için son derece yeterli hızlar ve cep telefonu üzerinden video izlemeden tutun her türlü işlemi rahatlıkla takılma vs. olmadan yapabiliyorum. Ancak iş bu interneti ev interneti gibi tüm cihazlarda kullanmaya gelince yeterli olacağını düşünmüyorum. Turkcell'de de benzer sıkıntılar mevcut, hatta ciddi hız ve ping sorunları yaşayan Superbox kullanıcıları biliyorum. Şu an için ülkemizde kablosuz genişbant internet hizmeti almanın mantıklı olmadığını düşünüyorum. Elbette başka altyapı yoksa veya hareket halinde iken cep telefonu hattına yüklenmek yerine ayrı bir internetim olsun amacıyla yedek bir hizmet olarak kullanılabilir.

Ülkenin yarısı 16 megabit ADSL altyapısına mahkum hatırlatayım.

• 100Mbit 500Gb net, 2 tv ve telefon'a 120TL ödüyorum.15Mbit hem de vodafone'un dandirik internetine bu kadar parayı hayatta ödemem

• Beğenmeyen Turkcell'den alsın daha avantajlı fiyata daha hızlı paket vermiş yine eleştiriyoruz, rekabetle belki Turkcell de fiyatlarını indirecek.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.