Şimdi Ara

Vodafone 'CEPNET PAKETİ' 13 TL'ye Sınırsız İnternet! (Abone Alımı Bitmiştir) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.917
Cevap
27
Favori
1.162.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yazdığım sorunla alakalı mesajları vodafone a ilham kaynağı olmamak için geri sildim bahsettiğim sistem avea da var vodafone a gelirse bizim için hyal kırıklığı olur şuan için sistem düzgün çalışıyor
  • birşey daha söyleyeyim aveada da var diyorsunuz fakat ben az önce aveadan çok temiz edgeyi paylaştırdım pc ile.
  • avea da edge yi ve 3g yi APN= gprs internet ayarlayarak girilebiliyor benim amacım APN yi wap gprs olarak ayarlamaktı
    size esass niyetimi söyleyim benim aklımda yatan şey avea nın mobil televizyon hizmetini cepten tv izleme hizmetini bilgisayara çekebilmekti cep bilgisayarımla tv izlerken avea wap gprs ayarlarıyla bağlanıyor ve real player gerekli ben wap gprs ayarlarını laptopa verip internete girmeye çalıştığımda girmiyor ama gprs internet ayarlarıyla çok güzel bağlanıyor adamlar bilinçli olarak kesmişler gprs wap i bilgisayarda kullanmamızı istemiyorlar
  • Vodafone da 5 tl ye aylık sınırsız tv var bundan sonra çoğu arkadaşımız internetini Vodafone dan temin etmeyi düşünüyor eğer gerekli şeyleri yapabilirsek herkesin tv si de bilgisayarında hazır bulunabilir
  • quote:

pekii mobil tv için 100kpbs hız çok mu kötü olur?Kendime cevap vereyim maalesef evet :(

kendimden alıntıdır...
  • bu arada 3G+ hızım bu çıktı galiba 5mb kotayı doldurmuşum şuan vodafone un interneti ile giriyorum

Vodafone 'CEPNET PAKETİ'  13 TL'ye Sınırsız İnternet! (Abone Alımı Bitmiştir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. X -- 26 Nisan 2010; 2:19:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatguncom

quote:

pekii mobil tv için 100kpbs hız çok mu kötü olur?Kendime cevap vereyim maalesef evet :(

kendimden alıntıdır...

bir öğrenci için okadar da kötüü değil 100 kps lik bi bağlantıda sesler amr olduğu için biraz kötüü ama hiç yktan iyi ezel ve kurtlar vadisi izlemeye birebir bunu laptopa çektiğimizi düşünün çok daha güzel olur seslerde daha iyi gelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: s.volkan

Telefonu modem yaptım girdim..Allah Adsl in başına bir dert vermesin

Denemek için ben de bir günlük paket aldım ve gayet başarılı.

Kesinlikle tatilcilere, mobil olarak gezen kişilerin çok işine yarayacak bir tarife olur bu.

Yazlık için internet paket önerileri - Geçici Paket Önerileri başlığım böylelikle cevabını bulmuş oldu.

http://forum.donanimhaber.com/m_39281661/tm.htm

• Vodafone Müşteri hizmetlerini emin olmak için 2.kez aradım,

Cepnet pakedini aldım(aylık 7,99 100 mb adil kullanımlı).
    Cep telefonumu modem olarak kullanıp,bilgisayarımdan Cepnet pakediyle(Aylık 7,99) internete girersem 0,09 krş/Kb üzerinden ücretlendirileceğini söylediler.Eminmisiniz dedim,evet dedi eğer o şekilde kullanılsaydı Vodemnet pakedi çıkmazdı dedi müşteri hizmetleri arkadaşımız.

Şimdi fatura geldiğinde şaşırmamak için,bu konuda tahmini değil,gerçek teknik bilgisi olan arkadaşlara soruyorum,

Benim telefonu modem olarak kullanıp girdiğimi anlayabilirler mi?
    Nasıl anlarlar?
    Çaktırmadan girmenin yöntemi var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.
  • Hadi bakalım buyur buradan yak.
  • O hızlara çok takılmayın bence....mevcutta faturalı 250 mb kullanıyorum...vodafone 1mbite kadar hız desteği verdiğini söylesede 1,5-2mbite yakın değerlerle bağlanıyorum..
    quote:

Orijinalden alıntı: man utd

İlk başlarda devrim gibi gözüksede bu hız adamı kanser eder 96Kbps nedir yahu yıllar önceki adsl 256 nın neredeyse 3 e bölünmüş hali

• quote:

Orijinalden alıntı: flyingraper

Vodafone Müşteri hizmetlerini emin olmak için 2.kez aradım,

Cep telefonumu modem olarak kullanıp,bilgisayarımdan Cepnet pakediyle(Aylık 7,99) internete girersem 0,09 krş/Kb üzerinden ücretlendirileceğini söylediler.Eminmisiniz dedim,evet dedi eğer o şekilde kullanılsaydı Vodemnet pakedi çıkmazdı dedi müşteri hizmetleri arkadaşımız.

Şimdi fatura geldiğinde şaşırmamak için,bu konuda tahmini değil,gerçek teknik bilgisi olan arkadaşlara soruyorum,

Nasıl anlarlar?

Şimdiden teşekkürler.

hiç bişi olmaz öyle söylediklerine bakmayın gönül rahatlığıyla pc'ye takıp bağlanabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa_(87)

quote:

Orijinalden alıntı: flyingraper

Vodafone Müşteri hizmetlerini emin olmak için 2.kez aradım,

Nasıl anlarlar?

Şimdiden teşekkürler.

hiç bişi olmaz öyle söylediklerine bakmayın gönül rahatlığıyla pc'ye takıp bağlanabilirsiniz.

Dediğiniz yöntemi avea kullanıyor vodafone da öyle bir sistem henüz yok şuan gönül rahatlığıyla bilgisayara takıp kullanabilirsiniz hattınız faturalı olmasaydı keşke mümkünse kendinize ek bir faturasız hatt çıkartıp ondan kullanın ben günlük limitsize bu gece 01.15 de üye oldum bilgisayardanda ceptende çatır çatır giriyorum bilgisayara takılı ikende kontör düşmesi olmuyor ceptel e radyo kurdum internet üzerinden radyo sürekli açık 100mb rahat geçtimm
    Arkadaşlar ayrıca kullanılan data miktarını sorgulamayı yanlış yazmışlar SOR GUN yazıp 3636 ya gönderdiğinizde görebilirsiniz

• wap apn'yi kullanabilmek için tarayıcınızın proxy ayarlarını yapmanız lazım.aveanın sitesinde var proxy ip ve portları
    quote:

Orijinalden alıntı: Dr. X

avea da edge yi ve 3g yi APN= gprs internet ayarlayarak girilebiliyor benim amacım APN yi wap gprs olarak ayarlamaktı
    size esass niyetimi söyleyim benim aklımda yatan şey avea nın mobil televizyon hizmetini cepten tv izleme hizmetini bilgisayara çekebilmekti cep bilgisayarımla tv izlerken avea wap gprs ayarlarıyla bağlanıyor ve real player gerekli ben wap gprs ayarlarını laptopa verip internete girmeye çalıştığımda girmiyor ama gprs internet ayarlarıyla çok güzel bağlanıyor adamlar bilinçli olarak kesmişler gprs wap i bilgisayarda kullanmamızı istemiyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veziroglu -- 26 Nisan 2010; 10:25:07 >
  • Denemek için aldığım 1 Günlük Cep Net Paket'e göre konuşursam eğer hem cepten, hem de notebook'tan internete (bluetooth ve modemle bağlantı) girebiliyorum. Her iki bağlantı şeklinde hiçbir şekilde kontör (TL) düşüşü olmamıştır.

Sizden bir kere 0.5 TL kesiyorlar o kadar, gün boyunca nete bedava giriyorsunuz.
  • arkadaşlar ben bunu ilk defa duydum pc den bağlantıyi engelleyemezler çünkü sen yine aynı apn kullanıyorsun ve olay şu ki hızı o yüzden kesiyorlar millet pc den bağlanmasın diye
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CeSiN

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: White Devil

quote:

Orijinalden alıntı: Dr. X
    cep telefonu için günlük 50 kuruşluk internet bilgisayarda kullanılabiliyormu??

evet telefonu modem yaparsan baglanabilirsin

ama günlük 50 kuruşluk bağlantıda ay boyunca kullanma zorunluluğu var yani 50krx30 şeklinde 15 tlye geliyor.Peki neden 7.99 yerine 15 tl vereyim diye düşünülürse günlük pakette aylık toplam 5x30=150mb 3g hızıyla bağlanılabilinirken diğer pakette 100mb için bu hız tanımlanıyor.Anladığım kadarıyla iki katlık fiyat farkı buradan kaynaklanıyor.Ama bana göre mantıklı olan aylık paket.

Ondaki olay hergun girmeyenler icin.hergun giriyosan tabiki aylik al.kimisi ayda 3 5 gun cepten net kullanir gunluk paket bu yuzden var.vodafone herkesi dusunmus.

ya işte yanlış anlamıyorsam hergün girmesen bile ayda 50krx30=15 tl veriyorsun inşallah ben yanlış anlamışımdır

Yanlis anlamisin sadece msg gönderip aktif ettigin gun kullanirsin okumamisin hic konuyu ve esaslari :) paket yenilemiyo diger gun alicaksan tekrar katilacaksin.adi ustunde gunluk paket hitap ettigi kesim daha seyrek girenler herkes sen ben gibi hergun cepten girmiyor aylik paketle kiyaslama yani ayda 3 gun giren zorla aylik almasin diye gunluk koymuslar olay bu.vodafone herkesi dusunmus.

quote:

Orijinalden alıntı: man utd

İlk başlarda devrim gibi gözüksede bu hız adamı kanser eder 96Kbps nedir yahu yıllar önceki adsl 256 nın neredeyse 3 e bölünmüş hali

o 256k yı pclerde kullanıyordun bu bahsedilen paketler cep telefonu için elma ile armutu kıyaslamamk gerekir.sonuçta aylık 100 mb yeter artar bile adamlar bunu hesaplayarak 100 mb a kadar yüksek hız sonrasında düşürülen bir hız sunarak sınırsız demişler iyide etmişler.Düşünsene bunu başta sen gibi diyen arkadaşa da söyledim ee ozaman adsli kapatır herkes bu paketleri kullanır ayda 8 tl ye sınırsız internet ayrıca cep telefonundan ben 3g falanda açmıyorum edge ile giriyorum gayette memnunum pcden girmekle cepten girmeyi bir tutmamak gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeSiN -- 26 Nisan 2010; 11:49:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: invisible

arkadaşlar ben bunu ilk defa duydum pc den bağlantıyi engelleyemezler çünkü sen yine aynı apn kullanıyorsun ve olay şu ki hızı o yüzden kesiyorlar millet pc den bağlanmasın diye

aveada apn ayarları wapta iken internet bağlantısı kurulmuyor pc de ama ayarları apn internet olarak değiştirince bağlanıyor böyle bir sistem maalesef var inşallah vodafone a gelmezz
  • Arkadaşlar vodafone pc de kullandigimiza uyanmadan konuyu kaldırabilirim
  • Sizce böyle bir şeyi gözden kaçırmış olabilirler mi?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.