Şimdi Ara

VODAFONE ÇEKMİYOR BIKTIM.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
19.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne olduğunu anlamak güç yaşadığımı bende anlatayım ;2010 yılı başında Turkcel tahahüdüm biter bitmez hattı vodafona taşıdım ve gerek konuşma gerek data olarak çok memnun olduğumdan(sadece bulunduğum değil gezdiğim tüm yerlerde) ailemin diğer dört hattınıda iki ay sonra vodafona taşıdım.16 ay kadar sorunsuz kullandıktan ve herkese vodafonu tavsiye ederken 2011 yılı nisan ayında istanbul içinde bir çok bölgede hat gitme devamlı 2G 3 G geçişler kopma sorunları daha önce 3G nin sorunsuz olduğu bir çok şehrin gerçek göbeği olan semtlerde bırakın 3g yi 2g ye razıyken hat yoktu düzelir diye bir ay on gün sonrasında önce ben Aveaya tarasfer oldum sonrada diğer hatları transfer ettim.İnanın hiç bir sorun yok Vodafona ilk geçtiğim günlerdeki gibi heryerde gerek data gerek görüşme sorunsuz.Vodafonun malesef halktan gizlediği kesin bir şey var bu konuda ,ben geçeli tam bir yıl oldu avea'ya sorunun halen devam etmesi de gerçekten düşündürücü.Dediğim gibi gizlenen herhalde sistemsel bir sorun var çünki daha önce çok kaliteliydi..

• bu problemden tek müzdariplerin avealılar olduunu sanıyordum
  • turkcell pahalı falan dedım kasımdım o sırada vodafone kampanyası vardı bılmem kac bın dakıka hemen gectım ıste bu dedım ya yıllardır kazıklanıyoruz bosuna falan dedım kendımce gecmez olaydım ne ceker cekse ses kotu olur 10 gun sonrasında anında turkcell kosa kosa gıttım hatta ozur bıle dıleyecektım o durumdaydım turkcell dk 5 tl olsa bıle artık bı yere gıtmıyorum

sehır : ızmır

edit sehır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sweet81 -- 27 Mayıs 2012; 2:15:51 >
  • Ben de vodafone da ilk aramamda arama yapamıyorum ..sık yasıyorum bu durumu..şebeke de zaman zaman gidip geliyor..garip bir operatör..

Yer: Aydin/Didim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında bu sorun büyük şehirlerde ki çarpık kentleşmeden de kaynaklanıyor.
    Ben öğrenciliğimde kayserideydim ve şehir dümdüz ova, yükselti olarak sadece erciyes dağı var, birde üniversitenin karşısında ali dağı var. Başkada tepe folon yok. Şehir düzenide harika, hep 10 katlı siteler var ve istanbuldaki gibi binalar birbirinin dibinde değil, her bina arasında mesafe var. İşte böyle bir şehirde hiçbir operatörün çekmeme gibi bi durumuda olmuyor. Ben orda avea kullanıyordum ve aveanın harika bir kampanyası vardı ozamanlar, 10 dk. sı 1 kontör, heryöne . O zamanlar aileyle falan baya baya telekonferans yapıyordum. Hey gidi günler hey, gel görki aynı hattım istanbul zeytinburnunda ki evimde çekmiyordu ve okul biter bitmez hattımı kapattırdım.

• yok valla bilgisayarın önünde çekmiyor çekse ttnet i kapattıracam :D
    düzgünce konuşamıyoruz mağdurum'da mağdurum :D
    konuşmak için balkona çıkıyoruz asdfghfdsa..
  • Ayni dertden bnde muzdaribim ankaranin gobeginde yil 2012 olmus hat cekmiyor kac kere aradim musteri temsilcilerini ama hikaye bisey oldugu yok

• quote:

Orijinalden alıntı: tanriseven

Her operatörde benzer sıkıntılar var; sıkıntı yaşıyorsanız diğer operatörlere geçeceksiniz.

Çözüm basit...

Lokasyon bazlı bir sorunu genele yaymak yanlış...

Lokasyon bazlı kapsama alanı problemleri her operatörde var.

Mesela ben Mecidiyeköy Profilo AVM yan sokağında AVEA hattımı sorunsuz kulanırken taşındığım Ortaköy'deki evimde kullanamaz hale geldim. Bu sebepten AVEA hattımı Vodafone'a geçirdim. Oysa Ortaköy Çarşı içinden yukarılara Ulus-Akmerkez tarafına doğru çıktığınızda Vodafone'da kapsama alanı problemleri çıkıyor, özellikle de kapalı alanlarda.

Oysa Mecidiyeköy'deki evimde de Vodafone çekmezdi.

Şimdiki Evimde yani Ortaköy'de AVEA hattımla kapsama alanı problemi yaşıyorum.

Eğer Turkcell kullanmak istemiyorsanız, evinizin bulunduğu noktada AVEA veya Vodafone'dan hangisi dah iyi çekiyorsa o operatöre geçin. Unutmayın ki Mobil Numara Taşınabilirliği (MNT) sayesinde numaranızı istediğiniz operatöre taşıyabilirsiniz, bu hakkınız var.

Ve mümkünse numaranızı diğer operatöre taahhütsüz taşıyın, cihaz değiştirecekseniz mümkün olduğunca taahhütsüz alın, hatta kredi kartı ile taksitli alın. Bu sayede istediğiniz zaman istediğiniz operatöre geçebilme şansınız olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarski -- 30 Mayıs 2012; 10:09:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: amanhem

Aslında bu sorun büyük şehirlerde ki çarpık kentleşmeden de kaynaklanıyor.
    Ben öğrenciliğimde kayserideydim ve şehir dümdüz ova, yükselti olarak sadece erciyes dağı var, birde üniversitenin karşısında ali dağı var. Başkada tepe folon yok. Şehir düzenide harika, hep 10 katlı siteler var ve istanbuldaki gibi binalar birbirinin dibinde değil, her bina arasında mesafe var. İşte böyle bir şehirde hiçbir operatörün çekmeme gibi bi durumuda olmuyor. Ben orda avea kullanıyordum ve aveanın harika bir kampanyası vardı ozamanlar, 10 dk. sı 1 kontör, heryöne . O zamanlar aileyle falan baya baya telekonferans yapıyordum. Hey gidi günler hey, gel görki aynı hattım istanbul zeytinburnunda ki evimde çekmiyordu ve okul biter bitmez hattımı kapattırdım.

Hattını niye kapattırdın ki?

MNT sayesinde daha iyi çeken operatöre geçirseydin.

Ayrıca Istanbul'da Ataköy ve Beylikdüzü'de düz arazi üzerine kurulmuştur.

Ayrıca Trakya'nın düz arazidir. Istranca dağları haricinde engebesi yoktur.

Ayrıca çarpık kentleşme konusuna TAMAMEN katılıyorum. Kapsama alanı yaşayan insanlar hep bu noktayı ya atlıyorlar ya da göz ardı ediyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarski -- 30 Mayıs 2012; 10:20:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: S@HMeRDaN

Benimkide çekmiyor. Aynı işyerinde müdürün aveası çekiyor benimki çekmiyor.
    Faturasız bi hatta geçiş yapacam avea yada Türkcel

Avea ya geçiş yaptım. 19 liraya 500dk sms 1 gb net. Tarifesine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamaka

açıkcası bende sizin gibi şikayetciyim, izmirde eskiden metro yer altındayken (konak metro durağı) çekiyordu, son 1 haftadır telefon çekmiyor. arada bir hat gidip geliyor, çekmiyor. kendiliğinden geliyor, aynı sorun arkadaşımdada var. avea ya cevap verememelerinin en büyük sebebi olmayan alt yapıyı varmış gibi göstermeleri bence..

Çankaya metrosunda bütün hatlar gidiyor nedense ve konağa yada basmaneyi gecınce duzelıyor.ve bu sadece metroda olunca gıcık oluyorum bende.bir sorun var orda ama ne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

bu vodafone den bıktım 1 yıl tahutlu olmasam hemen degıstırecegım.. ne iş yerimde cekıyor ne de evde..arkadaş bu kadar da olmaz 10 kez müşteri hızmetlerı ile gorustum yıne sonuc yok... reklamlarda %99 unu kapsama alanımızda dıyor hepsı hikaye.. %1 kapsayıp %99 kapsamıyor...şehrin merkezinde telefon cekmıyor gercektende gunumuzde merkezi bir yerde cekmıyor

Şu aşağıdaki linkteki konuyu takip ediniz.Bütün operatörler noter huzurunda test edilecektir..

http://forum.donanimhaber.com/m_60192648/mpage_2/f_/key_//tm.htm#61456714

• quote:

Orijinalden alıntı: rainbow05

quote:

Orijinalden alıntı: kamaka

açıkcası bende sizin gibi şikayetciyim, izmirde eskiden metro yer altındayken (konak metro durağı) çekiyordu, son 1 haftadır telefon çekmiyor. arada bir hat gidip geliyor, çekmiyor. kendiliğinden geliyor, aynı sorun arkadaşımdada var. avea ya cevap verememelerinin en büyük sebebi olmayan alt yapıyı varmış gibi göstermeleri bence..

Çankaya metrosunda bütün hatlar gidiyor nedense ve konağa yada basmaneyi gecınce duzelıyor.ve bu sadece metroda olunca gıcık oluyorum bende.bir sorun var orda ama ne?

benim vodafone yer altında hiç çekmiyor, şikayetvar.com a yazdım aradılar anlaş bitmiş belediye ile. anlaşma yaparlarsa çekcekmiş.. ne kadar ilgililer değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

quote:

Orijinalden alıntı: amanhem

Aslında bu sorun büyük şehirlerde ki çarpık kentleşmeden de kaynaklanıyor.

Hattını niye kapattırdın ki?

MNT sayesinde daha iyi çeken operatöre geçirseydin.

Ayrıca Istanbul'da Ataköy ve Beylikdüzü'de düz arazi üzerine kurulmuştur.

Ayrıca Trakya'nın düz arazidir. Istranca dağları haricinde engebesi yoktur.

Ayrıca çarpık kentleşme konusuna TAMAMEN katılıyorum. Kapsama alanı yaşayan insanlar hep bu noktayı ya atlıyorlar ya da göz ardı ediyorlar.

o zamanlar hat taşıma olayı olmadığı için kapattırdım,

• quote:

Orijinalden alıntı: aliass

quote:

bu vodafone den bıktım 1 yıl tahutlu olmasam hemen degıstırecegım.. ne iş yerimde cekıyor ne de evde..arkadaş bu kadar da olmaz 10 kez müşteri hızmetlerı ile gorustum yıne sonuc yok... reklamlarda %99 unu kapsama alanımızda dıyor hepsı hikaye.. %1 kapsayıp %99 kapsamıyor...şehrin merkezinde telefon cekmıyor gercektende gunumuzde merkezi bir yerde cekmıyor

Şu aşağıdaki linkteki konuyu takip ediniz.Bütün operatörler noter huzurunda test edilecektir..

eger noterde cekıyor derse ben bu işte bır bıt yenıgı ararım.. saygıdeger noterı bulundugum yere davet edıp cekıyormu cekmıyormu gostermek ısterım acıkcası

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aliass

quote:

eger noterde cekıyor derse ben bu işte bır bıt yenıgı ararım.. saygıdeger noterı bulundugum yere davet edıp cekıyormu cekmıyormu gostermek ısterım acıkcası

Dediğiniz doğruysa zaten noter sonucunda operatör çekmiyor sonucu çıkar.Onun için içiniz rahat olsun doğrular neyse o çıkacak gün yüzüne.

• Sene olmus 2017 sehir merkezinde caddenin ön tarafinda cekiyor arka tarafinda cekmiyor

• gollum2 kullanıcısına yanıt
    Selam konu eski ama yazmak istiyorum. Ankaranın bir ilçesinde ikamet etmekteyim 1 yıldan uzun süredir Turkcell kullanmaktayım. Kendimi bildim bileli Vodafone kullandım. Birini ararsın ses kesik kesik gelir. Merdiven boşluğunda çekmez konuşma yarıda kesilir. Konuşurken ses kısılır. Şimdi ise vodafone kullanıcılarını ararım konuşmakta zorluk çekiyorum. Turkcell ve TT aradığımda ses çok net gelir ve sorun olmaz.
  • 4.5G çıktıktan sonra baya gelişti

Turkcell'den sonra en iyi çeken operatör Vodafone'dur.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.