Şimdi Ara

Vodafone'a geçmek pişmanlıktır ! Daha doğrusu geçememek..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaşadığım olayı anlatarak Vodafone'un ne kadar rezil bir operatör olduğundan bahsetmek istiyorum. 3-5 TL indirimli tarife var diye Vodafone'a geçmeye çalışacak arkadaşlar için fikir verir belki.

30.12.2018 tarihinde Vodafone bayisine giderek (resmi vodafone bayisi, sokak arası telefoncu değil) Turk telekomda faturasız kullandığım hattı yine faturasız Vodafone'a taşımak için başvuru yaptım. Evrakları imzaladım, kimlik fotokopimi verdim. Bana sim kartımı verdiler ve 5 gün içinde hat açılır dediler tamam dedik. Şu anda başvuru yaptığım şehirde yaşamıyorum ve dolayısıyla bayiye tekrar gitme durumum yok

Üzerinden 1 hafta geçti ne sms geldi ne bişey taşıma falan da olmadı. Vodafone web sitesinden bayinin iletişim bilgisini buldum aradım "böyle bir numara kullanılmamaktadır" diyor. Aradığım numara da sabit numara. cep numarası değil (0212). Sonra müşteri hizmetlerini aradım dedim böyle böyle taşıma olmadı. Telefon numaramı sordu söyledim evet dedi taşıma başvurusu gözükmüyor. Tamam dedim benim bildiğim şeyi bana tekrar söylediğiniz için teşekkürler. Nedenini sormak istedim biz bilemeyiz bayiyle tekrar görüşmelisiniz dediler. Tamam bayinin güncel iletişim bilgisini paylaşır mısınız dedim. O şekilde paylaşamıyoruz bayi kodu lazım dediler. Dedim bayi kodunu nerden bileyim, ben bayiye girdiğimde sizin kodunuz kaç diye mi sorucam adamlara. Ayrıca web sitenizde bulunan bilgileri siz nasıl paylaşamıyorsunuz dedim evet iletişim bilgisi veremiyoruz diyorlar.

Ya sabır dedim kapadım bir daha aradım. Bu sefer de önceki konuşmaların aynısı oldu üzerine başvurunun neden gerçekleşmediğini öğrenmek istiyorum bu bilgiye nasıl ulaşıcam diyorum. Siz başvururken elektrik faturası verdiniz mi dedi. Hayır dedim faturasız hatta başvuru yapıyorum ben. Elektrik faturası vermediyseniz eksik evraktan başvuru yapılmamıştır dedi.

En son sizin bu rezilliğinizi değerlendirmek istiyorum dedim, anket vs. var mı puan vereyim diye. Size sms gelecek ordan verebilirsiniz diyor. Dedim vodafone müşterisi değilim ki ne sms i gelecek bana. Başka şekilde anket vs. yok dedi.

En son bırakın Vodafone'a numara taşımayı Vodafone bayisinin yanından dahi geçmeme kararı aldım.

Müşterisi olmak isteyen bir kullanıcıya bu şekilde davranan bir operatör müşterisi olunduğunda kim bilir neler yapar. Gerisini siz düşünün.

• Vodafone'a bi iş düşmeyiversin. En son yaşadığım yedek simkart rezaletinden sonra mh bulaşmamaya çalışıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vodafone hala eski usül evrakların taratılıp merkeze gönderilmesi usulüyle çalışıyor. Bayi evrakları taratmamıştır. Turkcell'de öyle değil mesala direk tablet üstünden canlı olarak gözünün önünde giriyor sisteme bilgilerini.
  • Dün Levent'te bir yere giderken daha önce bir kaç defa işlem yaptırdığım Vodafone bayisinin kapandığını ve yerine kuruyemişçi açıldığını gördüm. Vodafone sanırım yeterli kâr yapmayan bayileri kapatıyor.

7-8 ay önce Beyoğlu-İstiklal Caddesi'ndeki 3 tane Turkcell bayisinin de kapandığını gördüm. İstiklal Caddesi gibi bir yerde kapananların yerine yeni Turkcell bayisi açılmadı.

Geçenlerde Beşiktaş'ta 2 kişi konuşurken duydum, bazı operatörler bayilik güvencesi için yüksek rakamlarda teminat/deposito istiyormuş. Bu sebepten dolayı bazı bayiler kapatıp yerine başka bir şey açabiliyorlar.

Senin başvuru yaptığın bayide de böyle bir durum sözkonusu olabilir.
  • Artık vazgeçtin ya Vodafone dan

Bir iki güne mesaj gelir. Hattınız taşınmıştır diye.

• Şu temsilcilere işi öğretmeden neden alo dedittirirler anlamış değilim

Artık taşımada direk uygulamadan sisteme yüklüyorlar.

Turkcell tablette yapıyor

Vodafone çalışanın kendi telefonundan

Telekom’u bilmiyorum

• vodafone düşman başına
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

Dün Levent'te bir yere giderken daha önce bir kaç defa işlem yaptırdığım Vodafone bayisinin kapandığını ve yerine kuruyemişçi açıldığını gördüm. Vodafone sanırım yeterli kâr yapmayan bayileri kapatıyor.

7-8 ay önce Beyoğlu-İstiklal Caddesi'ndeki 3 tane Turkcell bayisinin de kapandığını gördüm. İstiklal Caddesi gibi bir yerde kapananların yerine yeni Turkcell bayisi açılmadı.

Geçenlerde Beşiktaş'ta 2 kişi konuşurken duydum, bazı operatörler bayilik güvencesi için yüksek rakamlarda teminat/deposito istiyormuş. Bu sebepten dolayı bazı bayiler kapatıp yerine başka bir şey açabiliyorlar.

Senin başvuru yaptığın bayide de böyle bir durum sözkonusu olabilir.
    Özellikle Turkcell ve Vodafone büyük zarar ettiler zamları geçtim okurken ek iş olarak telefoncuda çalışıyordum bedava verir gibi kazık fiyattan deli gibi telefon sattılar temlik ile -tahaddüt ile hat üzerine telefon- 4000 lik telefonu 5500 gibi fiyatlara döşediler faturaların üzerine ki bizim millet de malum ekonomi tek vodafone bayisi 1 ayda 500 cihaz satmış fatura üzerine 400 ü ödemesini yapmamış sizce vodafone bu bayiyi napar :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.