Şimdi Ara

Vodafone(64Mbps) Türktelekom(24 Mbps)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
5.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, daha önce açılmış olabilir bu konu. Geçen hafta internet aboneliği için biraz araştırmaya koyuldum Vodafone'nin 64 Mbps 240Gb Akn olan paketi gayet mantıklı geldi. Altyapıyı sorgulattım 64Mbps'ye kadar destekliyor aboneliği baslatabiliriz dediler. Ne olur ne olmaz diye birde TT'ye sorayım dedim TT altyapısı en fazla 24Mbps'ye kadar destekliyor olarak göründü. Vodafone 64'e kadar destekliyor burası nasıl böyle olur sonuçta TT altyapısını kullanıyor diye sordum. Onlar yanılmış 24'ten fazlasını alamazsınız zaten bizim altyapıyı kullanıyor diye cevap aldım ve gittim 64Mbps 240Gb Akn olan paketi olan Vodafone'ye başvurdum 2gün içinde bağlandı. Şu an 71.5Mbps download 3.8Mbps upload hızı alıyorum. Burada kim yanılmış acaba 24Mbps 35Gb Akn'yi fahiş fiyata satan TT'mi yoksa 71Mbps 240Gb Akn'yi 69.9 Tl'ye satan Vodafone mu :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• TT yanılmıştır bazen anlamıyorlar ne demek istediğini.
  • sosyalkafa kullanıcısına yanıt
    Hocam fiber mi var orada? Yoksa bende vadofonu tercih ederim. Önümüzdeki ay tahhüt bitiyor. Şuan ultranet 16 mbps kullanıyorum, banada hipere geçerseniz max 24 mbps alırsınız demişlerdi.

• seko044 S kullanıcısına yanıt
    Hocam TT hiper var en fazla 24mbps dedi Vodafone fiber en fazla 96mbps var dedi. Vodafone'nin dedigi doğru çıktı. TT'den altyapi sorgulatanlar Vodafone'den da sorgulatmalarinda görüldüğü gibi fayda var

• Az önce aradım vadafone'u binada fiber olmamasına rağmen 64mbps alabildiğimi öğrendim. Önümüzdeki ay başvuruyu yapacağım. Mh yetkilisi başvuru işlemleri tlf dan yapılacak dedi 7-12 iş gününde internet bağlanıyormuş. Modem ne tavsiye edersiniz?

•  Vodafone(64Mbps) Türktelekom(24 Mbps)

Vodafone 64mb - 240 akn 69.90 TL & TT 50mb 200gb akn 107 TL
    TT resmen soygun yapıyor. Hız düşük kota düşük fiyat yüksek.

Şu hızlara, kotalara birde paralara bakın. Alt yapıyı Türk Telekomdan alan Vodafone ise daha ucuza daha hızlı ve yüksek kotalı internet veriyor.

Ben TT kullanırken kullandığım 16mb paketiydi. Desteklemiyor ayağına yatıp 8 yaptılar. O kadar uğraşmama rağmen yükselttiremedim. En sonunda sözleşme bitince telefonuda internetide kapattırdım kurtuldum bu arkadaşlardan. Oda baya zor oldu tabi sülük gibi yapışıyorlar.
    TT'de desteklemeyen 16mb vodafone geçince destekliyor bu arada

• seko044 S kullanıcısına yanıt
    Hocam bayiden yapinca islem daha kisa sürüyor teoride 15günde baglaniyor diyorlar ama fiiliyatta 2-3 gun sürüyor. Modem olarak airties 5650 modelini aldim orta bütçeye uygun standart bir kullanim için ideal cekim alani gayet iyi kurulumu kolay.Ben vatandan 250TL'ye aldim bir kaç farkli sitede 230-235lere gördüm sonradan.

• Arkadaşlar merhaba.
    Ben Vodafone'un 64 Mbps 240Akn'lik internet paketini almak üzereyim.Fakat tam olarak karar veremedim.
    Vodafone'un fiber internet altyapı araştırması yaptım "binanızda yüksek hızlı internet bulunmaktadır" gibi bir mesaj ile karşılaştım. (Bu arada Vodafone'un Türk Telekom altyapısı kullandığını biliyorum)
    Bu mesaja istinaden acaba 64 Mbps internetten randıman alır mıyım? Vodafone bağlatmalı mıyım?
    Tecrübesi/bilgisi olan arkadaşlar ne tavsiye edersiniz?

• Niyeolmasınki N kullanıcısına yanıt
    Hocam, ister ttnet ister vodafone müşteri hizmetlerini arayıp alt yapınızın kaç mbit hızı desteklediğini öğrenebilirsiniz. Yüksek hızlı internet dediği vdsl veya fiber uyumlu demek sanırım. Bende de o ibare çıkmıştı. Mh aradığımda 67 mbit e kadar desteklediği söylendi ben de 64 mbit talebini oluşturdum.

• quote:

Orijinalden alıntı: seko044

Hocam fiber mi var orada? Yoksa bende vadofonu tercih ederim. Önümüzdeki ay tahhüt bitiyor. Şuan ultranet 16 mbps kullanıyorum, banada hipere geçerseniz max 24 mbps alırsınız demişlerdi.

Aynı sorun bendede var 1 ay sonra taahüt bitiyor onlar yalvarsın artık bıktım her ayın 15 inden sonra aramaya TTNETİ

16 mb ultranetlimizsiz akk 100 gb kullandığımdan yetmediği için 100 gb ı geçince hız 1 mb düşüyordu.

Hiper 50 mb 200gb
    Pakete geçnek istedim aylık 93 tl idi hattınız 30 mb destekliyor dedi kullanamazsınız dedi.

Altyapıdan dolayı telekoma sordum onlarda aynı şey dedi ne yapıcam bilmiyorum taahütüm 1 ay sonra bitiyor kapattırmayı düşünüyorum.

Yani diğer fix olsun uydu net olsun alt yapı yok daha Ankarada bu nasıl iş vodafon bile ttnet hat üzerinden 50 mb hız veriyormuş nasıl oluyorsa ya ttnet sattı galiba hızlarını özelleştirdi sanırım.Eskiden kota mı vardı şimdi hızı bulamıyoruz kotası yüksek tarife kullanmak için.

Şimdi 16 mb 100 gb kotayı geçtiğim için her ay 2mb hızla bağlanma zorunluluğum var işte vodafona geçsem onlar ayrı hat mı çekecek eve yine ttnet hattından vericekler tt netin veremediği hızı ama nasıl verimli olurmnu vodafondan kullanıcılar memnun mu bilgim yok henüz,Ayrıca modemide vdsl 2 aldım diyelim vodafondada kullanılır mı hat kopmaları olur mu hızım düşer mi taahüt ne kdar bilgim yok,

Son olarakta fix nette vdsl 2 destekleyen hattım fibernet destekleyen hattım. nasıl oluyorda ttnet 15 günde yapıyor anlamadım ben o zamana kadar bekliycem mi internetsiz ve Vodafon kurulumu kaç gün sürer modemleri falan nasıl yine bilgim yok

• quote:

Orijinalden alıntı: ByCareL

Şu hızlara, kotalara birde paralara bakın. Alt yapıyı Türk Telekomdan alan Vodafone ise daha ucuza daha hızlı ve yüksek kotalı internet veriyor.

Ben TT kullanırken kullandığım 16mb paketiydi. Desteklemiyor ayağına yatıp 8 yaptılar. O kadar uğraşmama rağmen yükselttiremedim. En sonunda sözleşme bitince telefonuda internetide kapattırdım kurtuldum bu arkadaşlardan. Oda baya zor oldu tabi sülük gibi yapışıyorlar.

ORDakı fıyatlar yenı kampanyasız fıyatı telekomun ben 18/02/2016 tlkm dan aldım 100 mbps kadar 200 akn yakın 103,00 tl hersey dahıl modemdız 24 ay...
    yeni yıl kampanyası olarak gecıyor bendekı..kampanyasız olursa 145,00 dedıler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 7 Haziran 2016; 16:41:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: frantic2

quote:

Orijinalden alıntı: ByCareL

ORDakı fıyatlar yenı kampanyasız fıyatı telekomun ben 18/02/2016 tlkm dan aldım 100 mbps kadar 200 akn yakın 106,90 tl hersey dahıl modemdız 24 ay...
    yeni yıl kampanyası olarak gecıyor bendekı..kampanyasız olursa 145,00 dedıler

Her türlü pahalı. Bizim burda 16mb yukarsını desteklemiyor. Yoksa vodafoneda güzel kampanyalar var. Arkadaşım kullanıyor yüksek hızlı vodafone, çokta memnun.

• 64mbit 240 gb için modem önerebilecek olan var mı? Ayrıca benim şu an kullandığım TTNet 25 mbit için kullandığım modemi bunda da kullanmaya devam edebilir miyim?
  • tilbosfo T kullanıcısına yanıt
    Hocam su an kullandigini modemin marka ve modeli nedir ?

• Huawei HG630A, ttnet in dağıttığından hocam
  • Türk Telekom bildigin soykırım yapıyor. Teknolojiden anlamayan Türk haklını katlediyor.

• Vodafone candir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tt yalancı yav 24 nbit destekliyor diyor başvuru yaptırıyor 1 hafta sonra 16 destekliyo 50 lira olan ücret 70 olacak bağlatalımmı diyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vodafone Katlayan Net firmasına sakın geçmeyin, aldırtmayın, almayın sakınnnn..!!! Bir çok kişi şikayetçi ve bende aynı durumdan mustaribim 17 gündür bağlayamadılar... ve sonunda alt yapı arızası deyip başvurumu iptal ettiler bakın aşağıda ekran görüntülerimi paylaştım... bunlar bana yapılan port bağlantıları... TTNET'in alt yapısını kullanıp, TTNET'den fazla hız ve kotayı vaade diyorlar ve bölgelerde ki Telekom'lar yüzünden anlaşamayıp bu hızı size veremiyorlar hepsi bu yani ya tutarsa misali gidiyorlar... Benim başvurumu Alt Yapı Eksikliği (Kablolala yanlış diyorlar ama gördüğünüz gibi herşey tamam iP de alıyor ama malesef Aktivasyon yapamadılar) Bugün TTNET başvurdum 2 saatte açıldı saçmalık resmen keşke bu zamana kadar hiç bulaşmasaydım...

• 2010 yılına kadar mecburen (tekelden dolayı) TTnet ADSL kullanıyordum. Adamlarla 2-3 ay uğraşmama rağmen bir türlü akşam hat kopma problemimi çözemeyince ve defalarca teknik eleman gelmesine rağmen lanet okuyup SmileADSL'ye geçmiştim. SmileADSL'de 1,5 yıl kaldıktan sonra SO Fiber gelince hemen fibere geçtim. Hızlı internetin kralı Fiber teknolojisidir arkadaşlar. O da gerçek fiber olanı. TT'nin uydurmaya çalıştığı çakma fiber değil. Adını fiber koyuyor ancak tamamen müşteriyi yanıltmaya yönelik. Gerçek fiberde modeme (doğrusu routere) kadar ya tamamen fiber optik kablo kullanılır ya da binadaki switch'e kadar fiber optik kablo gelir ondan sonra evindeki modeme (routere) kadar CAT6 veya CAT7 kablo kullanılır. TT ve diğerlerinin dediği Fiber eğer arada bir yerde telefon kablosu kullanılmışsa gerçek fiber değildir, çakma fiberdir. Bir de Fiberde modülasyon demodülsayon olmadığından aslında modem değil Router kullanılır. Eğer gerçekten modem kullanıyorsanız modülasyon ve demodülasyon işleminden dolayı ortada ADSL ve VDSL vardır demek.

Neyse daha sonrasında başka yere taşınma durumu olunca güzelim SO fiberden SO ADSL'ye geçmek zorunda kaldım. İstemeye istemeye ADSL'ye devam ettim bir müddet sonra dayanamadım ve yılbaşında taahhüt dolunca SO'ya sordum VDSL bağlatabilir miyim diye. SO önce olur dedi, sonra aradan birkaç hafta geçtikten sonra sizin hat desteklemiyor dediler, oysaki altyapı TT'nin altyapısı. Sonra VO'nun katlayan Süpernet VDSL'sini görünce onlara başvurdum. Olur dediler 10 gün içinde bağlanır dediler. İnşallah dedim ve işlemleri 1 şubat 2016'da başlattım. Ama 10 günde olmadı 46 günde oldu.

Yani tam 1,5 ay sonra VO VDSL bağlanabildi. Bu arada VO'nun MH kötü kötü... gerçekten çok kötü.... bilgileri yok..., birinin yaptığından diğerinin haberi yok... SO'nun MH ile 4,5 yıla yakın görüşmelerim oldu, gördüğüm kadarıyla SO iyi, VO çok kötü MH personeli çalıştırmaktadır onu rahatlıkla söyleyebilirim.
    Ancak işin ilginç yanı VDSL hizmeti TT hatları üzerinden verildiği halde SO'nun veremediği hizmeti VO verebilmiştir.

Şu an gerçekte aldığım hızlar 62 Mbps/3,8 Mbps AKK 240GB. Sırf MH'den dolayı SO'da kalmak isterdim, ama olmadı.
    Bu arada VO faturada yanlış yaptı, onu da söylemek isterim. Daha önce VO cep hattım vardı ve faturalarda yanlışları yapıp düzeltmemeleri üzerine tüm ailece VO'dan başka bir cep şirketine numaralarımızı taşımıştık.
    Yani kullanılan erişimin ve faturalamanın doğru olup olmamsını VO'ya güvenerek yapmayı önermem. VO'ya hep şüphe ile bakıp faturayı kontror etmekte fayda var....

SO'dan VO'ya geçişte SO bana son ana kadar epeyce bir yardımcı olmuştu. Ancak SO'nun ayıbı en son noktada oldu. Geçiş yaparken birçok evraklar imzalandı ve VO'ya gitti. VO'dan VDSL sinyalı aldıktan sonra SO'ya sözleşme feshi dilekçesi gönderdim. SO son faturayı benim belirttiğim adrese göndereceğine nereden bulduysalar 10 yıl önce ayrılmış olduğu bir adrese gönderdiler ve feshi dilekçemde müşteri numaramı yanlış yazdım diye dilekçemi işleme sokmak istemediler. Oysa TC numaramı yazmıştım, bağlı olduğu sabit hat nomu yazmıştım, diğer açıklayıcı bilgileri vermiştim. Ama giden müşteriye son kazığı nasıl atarım veya cebinden biraz daha parayı haksız da olsa nasıl alabilirim merakı var bütün servis sağlayıcılarında anladığım kadar. SO MH personeli beni epeyce kızdırdıktan sonra demez mi... ya siz VO'ya geçiş yapmışsınız, sizin fesih dilekçesi vermenize gerek yoktu zaten.
    Hay allahtan iyilik göresin bayan kızım.. giderayak nedir bu yaptığın şimdi dedim ve kapattık.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.