Şimdi Ara

VMWARE Yerel disk sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, vmware 11 versiyonunu kullanıyorum yerel disklerimden "D:" yi sanal makineye d olarak gösteriyorum ama aynı anda normal pc de kullanamıyorum 2 tarafta da aynı anda kullanabilmem için ne yapmalıyım?

• Merhaba,

normalde kurulum sırasında belirtilen klasör yoluna vmdk uzantılı tek dosya veya seçime göre daha fazla dosya atıyor. kurulum aşamasında farklı bir şey seçmiş olabilirsin. disk seçimi sırasında "Create a new virtual disk" ve sonrasında "Store virtual disk as a single file" seçeneklerini işaretlersen istediğini elde edeceğini düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maradona34

Merhaba,

normalde kurulum sırasında belirtilen klasör yoluna vmdk uzantılı tek dosya veya seçime göre daha fazla dosya atıyor. kurulum aşamasında farklı bir şey seçmiş olabilirsin. disk seçimi sırasında "Create a new virtual disk" ve sonrasında "Store virtual disk as a single file" seçeneklerini işaretlersen istediğini elde edeceğini düşünüyorum.

Zaten o seçili olarak kurdum ancak olmadı. Bu arada sanal pc kurduğum pc bir workstation (iş istasyonu) bilgisayar yani server tabanlı bir bilgisayar ondan kaynaklı bir sorun olabilir mi ?
  • hmm bundan kaynaklanıyor olabilir. Zamanında test için kullandığımız bir sanal sunucu içine workstation kurulmaz denmişti. açıkcası ben de denemedim :D
  • Tamam sıkıntıyı yokmuş yalnızca yukarıdaki menülerden " VM > Settings > Options > Shared Folders " yolunu izleyerek "D:" diski göstermek yeterliymiş sonrasında sanal pc deki ağ da bir pc oluşuyor onun içinde paylaşılmış bir klasör olarak görünüyor.VMWARE Yerel disk sorunu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.