Şimdi Ara

VLC PLAYER ALTYAZI BOZULUYOR KARINCALANIYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 10 DK da bir böyle oluyor, format bile attım yine durum böyle. Herhangi bir dizide veya filmde, belgeselde vs. oluyor arkadaşlar. Yardımcı olacak kim varsa şimdiden teşekkürler.

İşletim sistemi : Windows 8.1 Pro | herhangi crack veya etkinleştirme yapmadım lisanssız kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MertcanJ -- 5 Ağustos 2021; 15:13:15 >

• Altyazı ayarlarında encoding ayarı "windows-1252" mi acaba? Değilse 1252 yapınız.

Videoya gömülü altyazı mı yoksa harici indirdiğiniz bir altyazı mı? Notepad ile açıp o anki süredeki altyazılar nasıl görünüyor bakabilir misiniz?

Vlc kullanmıyorum ama ilk aklıma gelen sorun encoding gibime geliyor.

• Altyazı gömülü değil ayrı olarak indiriyorum ve hepsinde sorun çıkıyor.

"Türkçe windwows 1254"

UFT 8 VE 16 yapmayı denedim fakat bu seferde türkçe karakterler çıkmıyor haliyle.

• Başka bir video oynatıcıyla dener misiniz? Potplayer benim de kullandığım oynatıcı, VLC yerine tercih ederim hatta. Bir de Potplayer ile deneyin sonuç nasıl olacak?

• VLC harici her playerda altyazı sorunsuz. VLC basit ve hızlı bir player olduğu için hep kullanırdım fakat altyazlar bozuluyor anlamadım gitti. Potplayer, KM, gom vs. hepsini kullandım VLC kadar rahat ve hızlı değil malesef.

• VLC'yi neden bu kadar istiyorsunuz anlayamıyorum. :)

Çok daha iyi alternatifleri mevcut.

İlla sorunu çözmek istiyorsanız açık kaynak kodlu olduğu için kendi forumuna danışın ya da direk geliştiricilere github üzerinden falan ulaşmaya çalışın. Ben kullanmadığım için soruna sebep olabilecek şeyleri söyledim.

• Anlayamadığını anlamadım, neden diğer playerları sevmediğimi söylemiştim. Basit değiller ve hızlı değiller.

VLC hızlı ve pratik kısayollarını da iyi biliyorum bu yüzden seviyorum.

Diğer playerlarda altyazılar sorunsuzken neden VLC de böyle bir saçmalık oluyor anlamıyorum işte. Eski sürümleri bile denedim durum aynı :D

• bitrate yüksek filmleri sadece Vlc oynatıyor

Ama maalesef ki saçma sapan menusu var. Mecburuz.

Hata verdiğinde VLC nin bütün ayarları sıfırlıyorum.

hata yok oluyor

Sonra tekrar özel ayarlar için 10 - 15 dk zaman harcatıyor.

@SpinalTap

@MertcanJ Mesela menuyu açmadan görüntü ayarlarını kısayollarla yapabiliyor musun?

mesela video hızını kısayollarla değiştirebiliyor musun?

Bir kaç tane kısayol ben de biliyorum ama bu ikisini bulamadım

atama yapayım diye ugraşıyorum olmuyor veya calısmıyor

Default kısayollara basıyom etkisiz kalıyor.

B, S, K,L,J kısayollar aktif.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 17 Temmuz 2022; 21:26:55 >
  • MertcanJ kullanıcısına yanıt

hocam altyazı konusunda nasıl sonradan ekliyorsunuz, ben ne zaman altyazı dosyası ekle diyip dosyayı selçsem playlist ekranına tıyor ve orada kalıyor.

• Yusuf_Ozkan kullanıcısına yanıt

Altyazı dosyasını, film açıkken sürükleyip bırakmayı denediniz mi ?

• cdemir kullanıcısına yanıt
    Denedim hocam maalesef dümdüz playlist yerinde film adıyla kalıyor ve açılmıyor, .ts dosya uzantısından dolayı olabilir mi acaba. Windows filmler uygulaması bile açıyor yani çok enteresan anlamadım ben de.

İlginç bir durummuş :)

altyazı uzantısını değiştirip atmayı dene. srt veya sbv gibi uzantı isimleri ile değiştirip yap.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.