Şimdi Ara

Vladimir Season4 GUIDE ( Tides Of Blood , Diamond1 ) [12-5-2014] +1000 game

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
200
Cevap
27
Favori
21.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 Yillik vladimir macerasindan sonra bilgilerimi paylasmaya karar verdim. Vladimir sevdigim ve keyif alarak oynadigim bir sampiyon. An itibari ile meta da yeri yok fakat yine de skillseti ve pozisyonu yuzunden hala cok guclu durumda. Rehberimi en son guncelledigimden bu yana cok zaman gecti buildi yeniledim ve yeniden rehberi duzeltme ihtiyaci duydum. Belki yine ve yeniden birkac yararli bilgi ile size yardimci olabilirim.

Pro's

+ Oyundaki en iyi late game e sahip şampiyonlardan birisi.
    + Sınırsız ve bedelsiz sustain.
    + Oyundaki en iyi TF ultilerinden birisine sahip .
    + Oyundaki en kaliteli pasif lerden birisine sahip .
    + Sabit bir buildi yok. Ap veren butun item'lar ile uyumlu .

Con's

- Çok güçsüz early game .
    - Cc yoksunu.
    - Hp cost sorunu (Early game de E skili birazcik riskli)
    - Early game de çok uzun Cd lara sahip
    - Farm odakli.

- Skill Sıralaması -

Öncelikle her zaman Q veya W ile başlayın . İlk Q fullüyoruz devamında ise E en son W . Lwl 4 te E ye ilk puanı verin. Çünkü lwl 4 öncesi E kullandığınız taktirde Hp costu fazla olduğu için kendi kendinizi öldürürsünüz.

W yi çok dikkatli kullanmanız gerekiyor Çünkü hp costu Sahip olduğunuz Hp nin %20 sini götürdüğü için mümkün olduğunca canınız azken kullanın.

R yi ise Tf larda en az 4 kişiye tutturmaya çalışın . 5 kişiye tutturduğunuz taktirde zaten Tf kazanma olasılığınız normalden %20-30 artar .

E skilinizi her kullandığınızda 1 stack artar. Maksimum 4 stack olabilir. Ve 4. stackte 320 + 045 ap ratio daamge vurur . Stack 1 de ise bu oran 160 + 0.45 tir . Her E kullandığınızda Hp cost artar fakat bu sürede gelen hp regen artar. İşte E den gelen Hep costu azaltmak için Spell vamp alıyoruz .

Oynayis Tarzina gore buildler ve oynayis bilgisi.

1 - SPLITH PUSH VLADIMIR.

Masteries Page -

21-6-3 / utility deki ms acili olsun.

Rune page -

Early game de guclu olmak istiyorsaniz Flat AP , yok ben genel olarak guclu olmak istiyorum diyorsaniz movement speed rune kullanin.
    Sarilara Hp per level , Mavilere CD flat koyabilirsiniz tamamen sizin zevkinize kalmis birsey.

Speller -

Vladimir Season4 GUIDE  ( Tides Of Blood , Diamond1 ) [12-5-2014] +1000 game

Build ,

Neden
    ?

Cunku split push a yonelik oynayacagimiz icin verdigi ms ayrica aktifi tam bizlik bir item. Baktiniz harita bosaldi ve epey ileride oynuyorsunuz yapacaginiz sey aktifini kullanmak. Boylelikle risksiz bir sekilde geri cekilebilir , veya yolladiginiz hayaletler herhangi bir oyunc bulamadiysa minion oldurmeye ve kule almaya devam edebilirsiniz. Late game de satip rylai aliyoruz.

Oynayis hakkinda ,

Bu vladimir buildi oynamayi cozdugunuz de en fazla keyif alacaginiz ve oyunu kazanma sansinizi en fazla arttiracak oynayis tarzidir aslinda. Vladimirin skillseti geregi hem lane i cok hizli bir sekilde pushlayabilir hem de cok fazla ilerilere gideceginiz icin karsi takimin uzerinde cok fazla stress birakicaksiniz. 2 hatta 3 kisi olarak sizi durdurmaya gelicekler ve bu durumda bot lane ve jungleriniz bir nevi rahatlamis olacak. Ayrica ne kadar olseniz bile surekli lane pushladiginiz icin farminiz fazla olucak ki vladimir icin skordan ziyade farm daha ondedir.
    Spell olarak ghost+flash aldiginiz icin yakalanma ihtimaliniz cok dusuk olacaktir.

Ne tur durumlarda split push vladimir oynamaliyiz ?

Rakipte ozellikle shen,malphite,singed gibi lane i hizli pushlayip teleport veya ulti ile baska lane lere yardima gidebilecek herolar varsa , lane i kazanacaginizi dusunmuyorsaniz oynayabilirsiniz. Veya riski goze alip oyun kazanmak istiyorsaniz oynayabilirsiniz.

DPS VLADIMIR

Masteries olarak klasik 21-9 , rune olarak klasik ap rune leri is gorucektir.

Spell olarak ,

Build -

Onemli nokta Liandry yi rylai den sonra almaniz. Liandry nin pasifi eger rakip CC altindaysa Hp bazli olarak daha fazla damage vurmasidir. Rylai alindigi taktirde bu damage %2,5 yerine %5 olucak ve buda epey iyi bir oran.

Isterseniz Liandry yerine Void staff ta alabilirsiniz.

Bu build yapisi ile Takim savaslarinda ayakta daha fazla kalicak , daha fazla damage vurabileceksiniz. An itibari ile meta ayakta kal daha fazla vur a dogru gittigi icin artik pure ap vladimiri onermiyorum. Oynamasi biraz daha riskli ve pahali bir builde sahip oldugu icin. Suanki vladimir icin en ideal build budur. Laning esnasinda ignite sayesinde kill alma sansiniz daha fazla. Baslangic olarak Bot+4pot oneriyorum.

TIDES OF BLOOD -- SPECIAL BUILD

Muazzam derecede Ms olacagi icin flash a o kadar gerek duymuyorum. Pool olayini tam zamaninda ayarlayabilirsem ghost+w base e kadar gidiyorum . TF larda ghost + ms runes + ms masterieses ile birlikte cok iyi pozisyon alabiliyorum

Bu build ile movement speed rune kullanacagim icim %1.5 ms bonusunu acmayi tercih ettim . Eger ms rune kullanmiyorsaniz %1.5 luk bir oran hemen hemen hicbirsey fark ettirmeyecegi icin %3 maxumim hp yi acmanizi tavsiye ederim.

OP ! MS rune ler olmadan nedense oynayamiyorum. :(

Hibrit pen rune leriniz yoksa standart mpen girebilirsiniz. Hem farm yaparken , hemde karsinize melee biisi geldiginde early de duz vuruslarinizla muazzam harras yapmaniz icin hibrit pen oneriyorum.

BUILD--------

VEYA

Bu build ile hem az da olsa tanky olmus oluyorsunuz , hem de rabadon sayesinde epey damage atmis oluyorsunuz. Eger oyun cok iyiye gidiyor rakiplerinizde yeterli m resist yoksa rylai alabilirsiniz. ama dedigim gibi void siz vladimirin damage i malesef yok gibi birsey. Rabadonu damage icin degil daha cok pasifi icin tercih ediyoruz.

- Itemler Ve açıklamaları -

: Mpen vladimir için gerçekte önemli bir unsur. M pen demek sizin vuracağınız dmg'in artması , ve fazla vurulan dmg demek size geri dönen daha fazla sustain demek . Eğer CD ağırlıklı build yapıyorsanız çok fazla cd a sahip olacağınız için Mpen botu almalısınız.

: Ap build ile %12 gibi komik bir CD a sahip olacağız. Bu durumda mecburen CD bot alıyoruz.

: Nerflendigi icin almiyoruz artik tamamen trash.

: Core item.

: Zhonya vladimir ile birlikte belkide hiçbir şampiyonla olmadığı kadar daha çok sinerji oluyor . E + Q combosunu yaptıktan sonra Pool olup , Pooldan kalkıp tekrar E + q yapıp zhonyayı basıyoruz , Devamında tekrar E + Q yapıyoruz . 5 saniye kadar hedef alınamaz oluyoruz ki bu TF tın ortasında size tf tı aldıran hareket oluyor .

: Tank takımlara karşı olmaz sa olmaz item . Liandry vladimir ile harika oluyor çünkü size verdiğim build ile maksimum Cd a ulaştğınız vakit hemen hemen her saniye skill spamlayabiliyorsunuz ve bu çok fazla damage anlamına geliyor. Ayrıca liandry nin damage ı spell wamp ile güzel çalışıyor. Rylai - Liandry aldığınız zaman ise Liandrynin pasifi yani rakip cc altındaysa %2 hp damage yerine %5 hp damage aktif oluyor. Yani Ulti de dahil bütün skillerimiz rylai ile slow ladığı için laindry den de maksimum damage alıyoruz.Unutmayın liandry rylai olmadan para israfı .

: Tanky build için core item . %20 cd ve %20 sustain , spell wamp , hp regen artırımı . Gerçenten bu itemin vladimir için yaratıldığını düşünüyorum . Q dan gelen Sustaini arttırıyor üzerine Q dan gelen Spell wamp ıda arttırıyor . E yi stacklerken Artan Hp regeni arttırıyor . Aynı zamanda çok ucuz bir item ve Verdiği magic resist çok fazla. Gerçenten vladı tam defansif yapan item aslında bu . Tanky build yapıyorsanız şiddetle almanızı öneriyorum

: Ap build yapıcaksanız mutlaka core. Verdiği 20 mpen size önemsiz gibi gelebilir fakat W da dahil 4 skilimizde abbysal ile birlikte çalışıyor . Verdiği ap yi hesaba katmadım bile .

: Vladimir CC yoksunu bir hero olduğu için ve takımınızdaki Cc sayısı az ise Almanızı öneriyorum. Her zaman core değil. Tanky build ile çok uyumlu . Hele ki singed , Garen gibi spin to win herolarına karşı takımınızı avantajlı kılıyor . Aynı zamanda rylai Liandry ile birlikte harika çalışıyor .

: Bu item s2 de gerçekten kötüydü fakat şuan vladimir ile çok iyi gidiyor . Ne kadar zhonya da alsak karşıdaki kha , jayce , zed 'den tek yiyiyoruz bu yüzden warmog bize gerekli hp yi ve defansı veriyor. Aynı zamanda az da olsa bir miktar ap veriyor . Gayet viable .

: Ap build yapıyorsanuz mutlaka almanız gerekiyor.Vladimir için Ap = Hp olduğunu utunmayın.

En önemli İtem Comboları !

+
    : Maksimum damage için bu 2 item çok önemli . Void staffsız Vladimir geride kalır çünkü vladimiri ap ratioları gerçekten kötü , base damage çok iyi . Rabadon ise genel olarak ap mizi arttırıyor fakat asıl nokta ap nin bize çok damage vermediğinden dolayı rabadonu pasifimiz yani Hp için alıyoruz .

+
    : Rylai nin Slow'u ve liandrynin CC etkisinde kalmış rakiplere extra 2 kat fazla damage vurması vladimirin tanky herolara karşı inanılmaz güçlü olmasını sağlıyor . Eğer bu 2 itemi , rabadon-void yerine tercih edecekseniz 9-21 veya 9-0-21 masterieslerle oynamalısınız . Daha tanky bir build için bu 2 item daha etkilidir .

- Lane eşleşmeleri -

: Aslinda zor olabildigi gibi bi acidanda cok kolay olabilecek bir eslesme. Erken den ayakkabinizi tamamlamanizi ve ms rune leri ile oynamanizi tavsiye ediyorum. Visage rushlayarak lane i kazanabilirsiniz.

: Tauntunu yemediğiniz sürece sorun yok . Eğer tauntu yerseniz Trade lerden aşırı zararlı çıkarsınız . Mutlaka tauntu blocklamaya bakın. Shenin lane ini pushlayın ve shen'i kule altı oyamaya mahkum edin. Bu durumda hem onu sürekli poke'layabilecek , hemde ultisini kullanmasını engelleyeceksiniz. Eğer ultisini kullanırsa ulti + ignite ne varsa hepsini shen'e atın yardıma gittiği lane e %30-40 gibi bir canla gidecektir bu durumda .

Singed Vladimir için counterlanması en basit herolardan birtanesi . Olabildiğince farm yapın ve singed ı kule altı oynatın. Lwl 6 dan sonra çok rahat turret dive kill alabilirsiniz. Singed in olayı wave leri hızlıca temizlemesi olduğu için mekaniğini bile counterlıyorsunuz . Q + E ile oyunu sildirtebilirsiniz singed'a.

: Ultisini dodge'layabilirsiniz . Q nuz onun Q sunu counterlıyor . Malphte damage vurabilmek için armor kasmak zorunda kalacaktır ve bu durumda onu direk olarak counterlayacaksınız .

: Erken den WotA tamamlayip dalga gecebileceginiz bir eslesme. Yorick tamamen lane de sustain ile durabilen bir hero damage i cok fazla degil , tankligi da pek fazla degil. Manasiz olmaniz ve WotA dan gelen avantaj ile lane i cooook cooook rahat kazanabilirsiniz.

: Teemo Trollemeyip +40 ap rune lerle girmediği taktirde early yi de atlattığınız an counterlaması kolay bir hero olucaktır. Spirit Visage i çok erken çıkın ve Q sunu counterlayın . Zaten çok squish olduğu için E + Q ile nerdeyse yarı canını götürüceksiniz.

Darius vladimir icin gercekten zor bir rakip. Dikkat edilmesi gereken olan darius E sini attiginda pool olup combosunu durdurmak. Erkenden rylai lane i kazandirabilir. Unutmamaniz gereken bir olay ilk 6-7 dakika afk farm yapmaniz early game in en guclu herolarindan birisi ile en gucsuzunun kapismasini izlemek istemezsiniz. Birde dikkat edeceginiz diger bir nokta dariusunu ultisini W ile durdurmaya calismayin CD a bile girmiyor pooldan cikinca tekrar vuruyor kafaniza.

Aksam hemen hemen butun matchup lari eklerim suan sadece buildleri duzelttim vaktim kisitli birazcik , tesekkurler.

- Early , Mid Game Ve Teamfights -

Early game :

Vladimirin early game i zayıf olduğun için mümkün olduğunca hayatta kalmaya oynayın. Lwl 9 a kadar defansif oynayıp lwl 9 dan sonra her türlü trade i lehinize çevirebilirsiniz . Early game de eğer rakio %50-60 hp ye sahpse onu öldürmek için yapabileceğiniz combo şu şekilde :

Ghost + ulti + E + Q + ignite + W + E + Q burda muhtemelen ölmesi gerekiyor . ( E yi 4. stack te tuttuğunuzu var sayıyorum )

Mid game :

Vladimir için mid game lwl 9-13 arasıdır ve Bu lwl aralığında en az 2 core iteminizi tamamlamış olmanız gerekiyor . Bu lwl lerde topu pushlayıp rakibin ormanında pusu kurabilirsiniz . Veya Mid e yardıma gidedbilirsiniz . açıkçası mid game için denilecek pek birşey yok fakat topta olabilesi fightları %60 kazanabilecek güce ulaşmış durumdasınız.

Teamfights :

Geldik Vladimiri , Vladimir yapan yere. Teamfight'lara....

Tflarda ultinizi 5 kişiye tutturmaya çalışıp , Adc-Adc yi Q layın. Zaten hp niz ve defansınızdan dolayı Tf larda kolay kolay ölmeyecek durumda olmanız lazım. Çok güçlü ve fazla damage çıkaran bir AoE combonuz var be bunu kullanın. Genel olarak Tf larda kullanabileceğiniz Combo :

İyi pozisyon alabilmek için Ghost'u kullanın. bunun öncesinde 4 stack E bulunduğuna dikkat edin.

Devamında R ' yi 3-5 kişiye tutturmaya özen gösterin . Ardından Squishy karakterlere Q yu atıp E yi kullanın. Daha sonra W yi kullanın Bu sırada ulti patmalış olucaktır . W bitiminde tekrar E + Q yapıp öleceğiniz durumlarda Zhonya basın. Zhonya biter bitmez W nin Cd'ı 2-3 saniye kalmış olucaktır Q + E yapın ve Tekrar Pool olun .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tides Of Blood -- 12 Mayıs 2014; 15:52:52 >

• Her hafta açılan Vladimir konularından sonra ilaç gibi oldu.
  • Yarin top buildini deneyecegim. Cok guzel olmus ellerine saglik. Vlad 6300'e kadar kasip aldigim nadir champlardan biri. Yalniz bende Seal olarak Vlada uyan sadece armorlar var. Ise yarar mi bunlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel rehber olmuş.Ellerine sağlık.
  • vlad'a top lane'de farm yaptırtmayacak o kadar çok champ var ki... Vlad'dın olduğu takımda jungler kötüyse , o oyun defeat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LttleHedgehog

Yarin top buildini deneyecegim. Cok guzel olmus ellerine saglik. Vlad 6300'e kadar kasip aldigim nadir champlardan biri. Yalniz bende Seal olarak Vlada uyan sadece armorlar var. Ise yarar mi bunlar?

Açıkçası her rune page vlad için viable.

Ben bazen

M resist , armor , m pen , 3x ap olarak giriyorum duruma göre yine iş yapıyor .

Fakat zaten top lane olarak az ap alıyoruz bu yüzden ap per level rünleri olmadan late game biraz zor olabiliyor. Hp per level ise hem pasif için hemde vlad için gerekli.

Yani kesin birşey diyemem ama +40 ap ile başlamadığın sürece her rune page viable.
  • quote:

Orijinalden alıntı: major24

vlad'a top lane'de farm yaptırtmayacak o kadar çok champ var ki... Vlad'dın olduğu takımda jungler kötüyse , o oyun defeat.

Vlad'ın karşısında farm yapamayacak kadar çok champ var ki ... Evet haklısın fakat vladimir zaten biraz yetenek , biraz zeka birazda takım gerektiren bir champion.
  • Spell Vamp runeleri de alabilirsin.Runelerden %6 Masteries %3 = %9 . Earlyde hextech almak yerine seni tanky yapacak itemler alabilirsin bu şekilde
  • Eline sağlık,karşısına gelebilecek diğer heroların zorluk dereceleriyle açıklasaydın daha iyi olurdu tekrar eline sağlık başarılı
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarkH3R0

Eline sağlık,karşısına gelebilecek diğer heroların zorluk dereceleriyle açıklasaydın daha iyi olurdu tekrar eline sağlık başarılı

Hepsini yazardım da dediğim gibi sadece build' e değinmek istedim. Zaten o dediğin zorluk seviyesi muhabbeti netteki birçok build sitesinde var boşuna yazmayayım dedim.
  • güzel olmuş yararlı konu teşekkür ederim.Bence 9/21/0 mastery ler çok çok iyi gidiyor opsiyonel rune page kullanılabilir mesela Ghost almayıp lane kazanmak istiyorsanız başta damageden geri kalsanız dahi movement speed runler mükemmel oluyor.Sarılar hp yerine gap closer Skilli olan bi ad champion varsa armorda kullanılabilir earylede gerçekten zayıf. +Olarak bana minion damage gereksiz geliyor last hit yapması gerçekten zor karakter oyunun en az adsi şuan tam rakamları hatırlayamasamda Vladda.Çok burst damagei olan bi champion değil 1v1 6 dan sonra çok kuvvetli last hit için hybrid penet. kullanılabilir minion damage yerine 9/21 gitmeyi tercih ederim ben.
  • Sezon2 de yapılan efsanevi m5-clg.eu maçını izledim , darien vladimir oynuyordu. İlk item olarak spell vamp itemi çıkmıştı ve Q ile çektiği can 1000 kritikten gelen life steal gibiydi. Vay be dedim , vladimir neymiş zamanında. Hala severek oynuyorum. Geçenlerde midde zorlanmayacağım bi rakip vardı bizim topta da teemo vardı. Teemo top oynamasına rağmen front line olarak takımı tanklayamayacağı için warmog-spirit visage rushladım. Takımda da ezreal olduğu için güzel atılan bir ultiyle baya damage vuruyorduk. Vladimir bir veigar , ryze , orianna gibi burst atamayacağı için rabadon alma gereği duymuyorum. Tabiki pasifi sayesinde rabadon başarılı bir item oluyor ama ben daha tanky olmak için en pahalı ap itemlerinden sadece zhonyayı alıyorum. Kısa cooldownlarımız ve güzel harass skillerimiz olduğu için ap çıkmasak bile midi epey rahatsız edebiliyoruz. Ne kadar nerf yerse yesin benim gözümde vladimir her zaman oynanabilecek bir karakter. Güzel rehber olmuş eline sağlık

• quote:

Orijinalden alıntı: Watchmaan

quote:

Orijinalden alıntı: LttleHedgehog

Yarin top buildini deneyecegim. Cok guzel olmus ellerine saglik. Vlad 6300'e kadar kasip aldigim nadir champlardan biri. Yalniz bende Seal olarak Vlada uyan sadece armorlar var. Ise yarar mi bunlar?

Açıkçası her rune page vlad için viable.

Ben bazen

M resist , armor , m pen , 3x ap olarak giriyorum duruma göre yine iş yapıyor .

Fakat zaten top lane olarak az ap alıyoruz bu yüzden ap per level rünleri olmadan late game biraz zor olabiliyor. Hp per level ise hem pasif için hemde vlad için gerekli.

Yani kesin birşey diyemem ama +40 ap ile başlamadığın sürece her rune page viable.

mana, mana regen rune page

• Eline sağlık.
  • earlyde bence midde çok zorluyor
  • God mode + TF Terör
    Blood lord'a cok yakışan build :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: rodibas9988

God mode + TF Terör
    Blood lord'a cok yakışan build :D

Anlatilmak istenen: rodibas9988'in Bloodlord'u var.

Anlasilan: Benim Bloodlord'um var.

Amac: Bloodlord'umun oldugunu belirterek baskasinin amaci yazamamasi.

• Eline sağlık.
  • Vladimir için HEAL spell'inin ne açıdan OP olduğunu açıklayabilir misin ?

• Eline sağlık hocam teşekkürler. Fakat ben rune olarak movement speed quint. tercih ediyorum Vladimir oynarken, 15 AP'den daha yararlı sanki Vlad için.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.