Şimdi Ara

vitesle ilgili soru lütfen mesaj atın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • slm arkadaşlar benim 1999 1,4 sienam var arabayla giderken örneğin araba 4.cü vitesteyken 5.ci vitese atacağıma 3.cü vitese atıyorum.bu esnada araba haliyle bağırıyor.bu yanlış vites atma işi uzun vaded başıma ne gibi iş açar yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.not:şoförlük konusunda acemiyim

• eğer o an ayağınızı debriyajdan sertçe çekiyorsanız çok aşırı bir yük bineceğinden,

- Şanzuman dişlilerinin aşınması veya dağılması
    - Debriyaj balatasının aşınması
    - Triger kayışının kopması
    - Motor takoz kulaklarının kopması
    - ve Silindir aşınmaları gibi risklerle karşılaşmanız söz konusu...
  • slm mustyyyyy değerli yorumların için teşekkür ederim.
  • bunların dısında daha buyuk bı sorunda olabılır kol cıkartmak gıbı bu konuda bence dıkkatlı ol kardes basını agrıtacak sorunlar yasabılırsın...
  • selam
    vites kolu boşta iken normalde 3 ile 4 üncü vitesin arasında yer alır. bir ve iki için sola çekiyorsunuz... dört den boşa aldıgınızda sağa itiniz ve sonra vitese geçiniz. çoğu zaman acemilikde dörtden beşe düz geçme görülüyor. yani bk resime, doğru solda yanlış sağda

umarım anlatabildim
    saygılar
    guru

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guru68 -- 17 Temmuz 2008; 2:05:46 >

• Fiatlarda maalesef vitesler sorunlu,ben de yıllarca kullandım,hala kullanıyorum,durum bu maalesef
  • ayagınızı debriyajdan sert cekmemeyi alıskanlık haline getirin baktınız araba yavaslıyo tekrar debriyaja basıp duzeltin
  • dostum vitesi 5 e atarken önce boşa geçirip şöyle bi sağa yaklaştırıp tak 5' e emin olursun böylece tabi bu dediğimi biraz seri yapman lazım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.