Şimdi Ara

Vista Product Key tutarsızlığı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Vista Basic kullanıcısıyım. 1 yıl kadar önce bir laptop aldım, basic de bununla yüklü geldi. Geçenlerde format atmayı düşünüp altını çevirip product key'ine baktım ki o da ne?! Etiketteki bazı rakam veya harfler silinmiş, okunmuyor. Niye daha önce bir yere yazmadım diye dövünmemin akabinde çözüm yolları aramaya başladım, az önce "product key explorer" ve "product key viewer" adlı progamları bulup indirdim, ikisi de aynı product keyi veriyor. Ancak bu programların buldukları product key benim bilgisayarımın altındaki etikettekiyle örtüşmüyor. Yani etikette okunmayan 3-4 tane rakam veya harf var. Programın bulduğu product key tamamen farklı. Şimdi ise ne yapacağımı bilemiyorum, format attığımda programların bulduğu keyi kabul eder mi acaba bilemiyorum. Lütfen yardım edin. Saygılarımla..

• Notebooklar son yıllarda kurtarma bölümü yüklü olarak önyüklemeli şekilde piyasaya çıkıyor.Yüklü olan Recovery programınızla DVD seti oluşturmanız gerekiyor. Herhangi bir Windows Vista DVD'si kulanarak format atmaya kalkarsanız Product Key'iniz doğrulanmayabilir.Bu durumda da notebook üreticinizden DVD seti talep etmeniz gerekir ki bir çok firma bu set için ücret talep eder.Öncelikle siz bir kurtarma DVD seti oluşturun, elinizin altında bulunsun.Kurtarma seti oluşturma işi markadan markaya değişebiliyor.Benim oluşturmaya çalıştığım sette yazdırma sırasında oluşan bir hata nedeniyle set tamamlanmamıştı. Lenovo'dan set talep ettim sağolsunlar ücretsiz olarak ta Macaristan'dan yolladılar.Ama kargo gelene kadar 3 hafta boyunca ancak korsan işletim sistemi kurarak bilgisayarımı kullanabilmiştim.
  • notebook üreticisi ile temasa geçerek keyini alabilirsin cihaz s/n ve p/n ile, ama vermeyebilirler de tabi onların insafına kalmış olay ama bişey var o key zaten direk çalışmaz, ms in aktivasyon hattını arayıp key i onaylatmak için telefon aktivasyonu isteyecektir
  • benim zaten DVD setim var ürünle birlikte verilen ancak onu kullandığımda da benden product key sormayacak mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rubinstein

benim zaten DVD setim var ürünle birlikte verilen ancak onu kullandığımda da benden product key sormayacak mı?

sormaz, onlar doğrudan bios ile otomatik aktive olurlar zaten, o key olur da düz versiyon yüklemek istersen diye veriliyor temiz kurulum için yani
  • 5 kümeden olusur ürün anahtarı ve hangi kümelerin hangi karakterlerini okuyamıyorsun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pascal.Nouma

5 kümeden olusur ürün anahtarı ve hangi kümelerin hangi karakterlerini okuyamıyorsun ?

ne farkedecek ki? 1.kümenin 2.karakteri, 3.kümenin 3.karakterini okuyamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dracos

quote:

benim zaten DVD setim var ürünle birlikte verilen ancak onu kullandığımda da benden product key sormayacak mı?

sormaz, onlar doğrudan bios ile otomatik aktive olurlar zaten, o key olur da düz versiyon yüklemek istersen diye veriliyor temiz kurulum için yani

o dvd ile de temiz kurulum yapılmıyor mu? daha önce xp kullanıyordum, birlikte gelen dvd ile baya bildiğin herşeyi temizleyip format atmıştım.ayrıca benden product key istedi die hatırlıyorum:S yanlış mı hatırlıyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dracos

quote:

o dvd ile de temiz kurulum yapılmıyor mu? daha önce xp kullanıyordum, birlikte gelen dvd ile baya bildiğin herşeyi temizleyip format atmıştım.ayrıca benden product key istedi die hatırlıyorum:S yanlış mı hatırlıyorum.

recovery dvd si key istemez ama temiz kurulum da yapmaz senin bilgisayarı aldığın haliyle gelir, sorun da zaten orda direk ms çıkışlı os ler her zaman daha hızlı oluyor kurulan program olmadığı için

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Pascal.Nouma

5 kümeden olusur ürün anahtarı ve hangi kümelerin hangi karakterlerini okuyamıyorsun ?

ne farkedecek ki? 1.kümenin 2.karakteri, 3.kümenin 3.karakterini okuyamıyorum.

http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=52012 sitesinden indirdigin araçla sistemde yüklü ürün anahtarının son 3 kümesini görebiliyorsun. Yani ilk 10 karakterin sadece 1 tanesinde sorun yaşıyorsan onu da alfabenin tüm harflerini deneyerek test edebilirsin mesela

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.