Şimdi Ara

VİSTA' DA İLGİNÇ BİR SORUN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şu an Vista Home Premium yüklü(orjinal). Anakartım Asus A8n SLi Premium, işlemci X2 4400. Şimdi bende 2 gb kingston 400 mhz ram vardı, bugün 2x1 ram daha aldım, yine kingston 400 lüklerden. Taktım, boardun açılışında ve setupında da 4 gb olarak görünüyor ramler, ama vistadaki bilgi bölümünde 3 gb görünüyor. Şimdi Vİsta home premium acaba 4gb desteklemiyor mu?, ya da 4x1 gb ram mi desteklemiyor, 32 bitler mi desteklemiyor, 64 bit olsa görecek mi? Ona göre birini geri vereceğim çünkü, boşuna durmasına gerek yok makinede, acaba 2x2 gb ram mi istiyor vista? Bilen var mı?

• quote:

Orjinalden alıntı: yilmaz196

Şu an Vista Home Premium yüklü(orjinal). Anakartım Asus A8n SLi Premium, işlemci X2 4400. Şimdi bende 2 gb kingston 400 mhz ram vardı, bugün 2x1 ram daha aldım, yine kingston 400 lüklerden. Taktım, boardun açılışında ve setupında da 4 gb olarak görünüyor ramler, ama vistadaki bilgi bölümünde 3 gb görünüyor. Şimdi Vİsta home premium acaba 4gb desteklemiyor mu?, ya da 4x1 gb ram mi desteklemiyor, 32 bitler mi desteklemiyor, 64 bit olsa görecek mi? Ona göre birini geri vereceğim çünkü, boşuna durmasına gerek yok makinede, acaba 2x2 gb ram mi istiyor vista? Bilen var mı?

32 bit vista 4 gb rami desteklemez, 3 gb rami destekler.64 bit olsaydı sorun çıkmazdı.Ayrıca 2 gb ram vistaya rahat yeterdi.
  • Sağolasın hocam cevap için, düşündüğüm gibi oldu. Çok saçma olmuş ama hakikaten. 2 gb yetiyor haklısında, xpde yüzde 20lerde olan ram kullanımı birden 38 civarına çıkınca takıyım dedim. Neyse 1 ay sonra 64 bit dvd im gelir, elden çıkarmıyım ozaman rami. Sağol tekrar.
  • Bu konuda bir bilgim yok ama alt konularda verilen tabloda 4 gb. desteklediği yazyor yılmaz arkadaşım

• Ya oraya göre doğru aslında ama hem anakartta hemde cpu z ile baktığımda 4 gb rami görüyorum. Vistada görünmüyor sadece, demekki vistayla ilgili bir durum var. Home premium kullanıp ta 4 gb ram kullanan varsa bir görüş bildirsin lütfen.
  • Konu ile ilgili chip dergisinde de bir yazı vardı.32 bit 3,5 gb ram destekliyor ama 4 gb desteklemiyor diyordu.
  • Nasıl Fat32 dosya sistemi tek bir dosya için en fazla 2gb boyutu destekliyorsa 32 bit donanım ve işletim sistemi de en fazla 3.5 gb ram destekleyebilir. 4gb ve üstü için 64 bit donanım ve yazılım şart.
  • Teşekkürler cevaplar için.
  • öğrendiğimiz iii oldu bendede vista var ama ram im 2 gb
  • O kadar abartıldığı kadar kasmıyor. Hatta hiç kasmıyor, basit bir sistemim olmasına rağmen.. 512 ram 1.73 işlemci.. ve takır takır Ultimate kullanıyorum. Sistemin geri kalanını avatarımın altındaki sistem panelinden görebilirsiniz. Öyle 3-4 gb ram'miş bilmem 3 ghz işlemciymiş, gerek yok böyle ayrıntılara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Replica_Gun_Snatch -- 10 Şubat 2007; 23:54:15 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: alaybaz83

Bu konuda bir bilgim yok ama alt konularda verilen tabloda 4 gb. desteklediği yazyor yılmaz arkadaşım

bu tablo sanırım hatalı çünkü business versiyonda media player yok diye biliyorum...
  • bnede bussines da aero yok diye biliyorum.media playerda yoktu ewet bildğm kadaryla.
  • şu an ben kulanıyorum ve wm11 war
  • ust konudan devam edın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.