Şimdi Ara

Visco Yataklar Hakkında (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.911
Cevap
56
Favori
908.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben çeşitli topiklerde burada yazdım..1990 da Beşiktaş ta aldığım YATSAN SL FULL ORTOPEDİK yatakla 20 yıl çok mutlu geceler geçirdim...Çok rahat ettim..Şimdi yeniledim. Yine YATSAN SWİTZERLAND aldım....Daha bir ay dolmadı...Şunu yazıyorum..YATSAN kalite satıyor...Sadece yataklarını, kumaşlarını, dikişlerini değil , bazalarını gidip inceleyin...Bazaların içindeki destekleri, bağlantıları, demir profilleri , tahta lataları inceleyin....Ve başka firmaların malları ile mukayese edin.. Ben en az 7 farklı markayı yaklaşık 6 ay boyunca tek tek gidip inceledim.....Sizde ayrıntılı inceleyin, ne yazıyorum anlarsınız.....Çok ayrıntılı olarak burada yazdım...Fiyat kalite dengesi çok çok önemli.....Burada özellikle yazıyorum....YATSAN babamın firması değil, yaşadım , aradım, buldum ,yazdım.....saygılarımla.. SON CÜMLE ESKİ YATAĞIMIN BİR YÜZÜ PAMUK BİR YÜZÜ YÜNDÜ....YAZLIK VE KIŞLIK ÇEVİRİYORDUM...BU YATAK ÇEVİRİLMİYOR..ÇOK GÜZEL, KONFORLU, SERT VE .SICAK....KIŞIN İYİDE YAZIN YANIYORUUUUMMM...Buda dürüst bir insan olarak yazmam gereken bir ilave.....saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 22 Temmuz 2010; 8:55:10 >

• Arkadaşlar bu yatsan nasıl bir markadır. Ben daha önce duymamıştım ama en son 10 yıl önce yatak aldım. Bel fıtığı başlangıcı var ne çok sert ne çok yumuşak yaylı bir yatak almak istiyorum. Yataş'dan five-z alacaktım ama onda 4 cm visco varmış galiba ve visco terleten bir malzeme olduğunu söylüyorlar. Yatsan'da Yataş gibi kaliteli bir marka mıdır?

En iyi yaylı yatakları kim üretiyor? İdaş mı yataş mı yatsan mı? Önerebileceğiz marka model var mı?
    Bu yatsan switzerland modeli çok mu sert bir yatak. Başka hangi yatsan modelini önerirsiniz?
  • YATSAN DA En sert ortopedik yatak MEDİCAL PREMİER...Görmek ve ayrıntılı incelemek için defalarca istek yaptım...Sipariş verirseniz geliyor...Elimizde numune yok dediler...SWİTZERLAND ı görüp beğendim, içini inceleyip aldım....Çok sıcak bir yatak...Bir yüzü pamuk bir yüzü yün SL FULL ORTOPEDİK eski yatsan yatağımı arıyorum...Ona alıştım yanmıyordum.....Havalarda sıcak 32 C de geziyor....Gecede 27 - 28 C arası....Bakalım kış gelsin burada yazarım.....Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 23 Temmuz 2010; 11:17:34 >
  • Dostum en sert yatak en sağlıklı yatak değil bence.
    Bende yataş prestige var. 10 yılı aşkın süredir kullanıyorum. Çok sert yatak ama şimdi bel fıtığı başlangıcı var bende.

Ama beni yatak yaptı demiyorum belki prestige sayesinde çok daha geç başladı bu durum. Sürekli masa başı oturuyorum ve pek haraket etmiyorum.

Ama sert yatak iyidir genellemesi doğru değil sankim

Mesela yüzü koyun yatınca sanki omurgaya çok yük biniyor.

İnternette de özellikle doktor sert zeminde yatman gerek demediyse çok sert yatak önermiyorlar artık sanki. İyi araştırmak lazım.

İdaş'ı clima teknolojili yatakları varmış
    Çok terleme problemim olduğu için dikkatimi çekti.
    Sertliği de düşündüğüm gibi orta sertlikse bu yataktan almayı düşünüyorum

Sen bu yatağı incelemiş miydin? Poket yay sistemi olması daha iyi mi bir yatakta. Daha doğrusu ne faydası var?

Climarelle Climapocket Latex Ultra Ortapedik

Kendi kendine havalanma özelliğine sahip doğal kauçuktan üretilen latex, daima serin ve kuru kalarak nem tutmaz. Böylece kışın sıcak, yazın serin bir ortamda bakterilerden uzak uyursunuz. Climarelle teknolojisi ile yatak içerisindeki sıcaklığı dengeler. Bakteri oluşumuna izin vermeyen latex dolgu malzemesi, ultra ortopedik yapısı ile rahat bir uyku ortamı sunar.

İDAŞ CLIMARELLE CLIMAPOCKET LATEX
    http://www.idas.com.tr/index.php/yataklar/ultra-ortopedik-yataklar/climapocket-latex.html

Benzersiz yüzeyi, üstün yay sistemi ve vücut ısısını dengede tutan mikro kapsülleriyle ultra ortopedik yatağımız kaliteli bir uyku sağlar. Doğal yapısıyla kusursuz bir uyku ortamı yaratır.

Selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: mnbvc

Dostum en sert yatak en sağlıklı yatak değil bence.
    Bende yataş prestige var. 10 yılı aşkın süredir kullanıyorum. Çok sert yatak ama şimdi bel fıtığı başlangıcı var bende.

Ama beni yatak yaptı demiyorum belki prestige sayesinde çok daha geç başladı bu durum. Sürekli masa başı oturuyorum ve pek haraket etmiyorum.

Ama sert yatak iyidir genellemesi doğru değil sankim

Bu konu başlığını es geçmeyin Sert veya yumuşak olsun Yay kökenli yatakda eğer kişide eğilim de varsa uzun vadede bel fıtığı oluşuyor ve ilerliyor maalesef, inşallah bunun geç farkına varılmaz.
  • Visco yataklar terletiyor ve eşi ile kilo farkı olanlar için uygun değil diyorlar. Bir de petrol bazlı olduğu için sağlığa zararlı olduğunu iddaa edenler var. Nasa filan bu yüzden bırakmış bu yatakları kullanmayı güya.

Lateksler alarji yapabilir yada tetikliyebilirdiye korkuyorum.

Yaylı yataklar bel fıtığına sebeb olabiliyormuş diyor arkadaş. Ayrıca kumaşta yanmazlık özelliği varsa sağlığa zararlı olabilirmiş.

Gençler ben olayı çözdüm.
    Burun kıvırdığımız çocukluğumuzun o YÜN YATAKLARı en ileri! teknolojiden daha kaliteli ve sağlıklı imiş kıymetini bilemedim.

İstanbul'dan yün yatak yapıp satan yerler var mı? Ciddi ciddi soruyorum. Neyse parası verip alacağım.
    Zaten bu bel fıtığı olayı modern!!!yataklar çıktıktan sonra patlama yapmadı mı...?

http://faqmattress.com/chemicals.htm
    http://news.softpedia.com/news/Can-Your-Mattress-Kill-You-76887.shtml
    http://www.healthspablog.org/2009/01/24/latex-mattress-health-best-avoided-if-you-are-allergic/

• quote:

Visco yataklar terletiyor ve eşi ile kilo farkı olanlar için uygun değil diyorlar. Bir de petrol bazlı olduğu için sağlığa zararlı olduğunu iddaa edenler var. Nasa filan bu yüzden bırakmış bu yatakları kullanmayı güya.

Bu topic visco yatağı kötüleme topiği haline gelmiş Gerçekten kullanıcı olanların yorumunlarına bakın kaç kişi viscodan memnun kaç kişi değil ??

quote:

Orijinalden alıntı: taipen71

Ben yıllardır yataktan bel agrısı ile kalkıyordum eşimde öyle geçen hafta işbir yataktan frezya modelini aldım dünya varmış sırt üstü yatmayı özlemişim bulutlarda yatıyor gibiyim bel agrılarımda kalmadı

Cevap yazmayım çekenler bel ağrısıyla uğraşsın bana neee diyorum?

ama dayanamadım ben 110 kg eşim 68 kg bel ağrısından viscoya geçtikten sonra kurtulduk + terleme falan hikayesi doğru değil,

Bir gece yorgun ve bel ağrısıyla yatın, sabah hafif, dinlenmiş ve ağrısız kalkınca kıymetini anlarsınız

quote:

Gençler ben olayı çözdüm.
    Burun kıvırdığımız çocukluğumuzun o YÜN YATAKLARı en ileri! teknolojiden daha kaliteli ve sağlıklı imiş kıymetini bilemedim.

İstanbul'dan yün yatak yapıp satan yerler var mı? Ciddi ciddi soruyorum. Neyse parası verip alacağım.
    Zaten bu bel fıtığı olayı modern!!!yataklar çıktıktan sonra patlama yapmadı mı...?

Yün yatakda yazın nasıl bir terleme olacak?? Yazın yün fanila giyip bir deneyin sonra yün yatak alın

Eskiden durum yazın pamuk kışın yün yatak kullanılmasıydı ve evler sobalıydı yatak odaları soğuk olurdu kaloriferli evde kışın bile yün yatak fazla sıcak olabilir

Yün yatak da pamuk yatakdan neden genelde vaz geçilmişti ? ikisi de hallaç tarafından tam dağıtılıp kabartılmadıkça kısa zamanda basılıp taş gibi oluyor bel ağrısını o zaman görün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 22 Temmuz 2010; 16:20:30 >

• 80 densite visco yatağımı 8 aydır kullanıyorum, 99 Kg civarındayım, hiçbir sorun yaşamadım.

Terletiyor diyenler ilk önce suçu yatağa değil kullandıkları nevresim takımına atsınlar.

Saten nevresim takımı kullanıp, sonra da yatak terletiyor diyen çok gördüm.
  • Selamlar,

Ben de immortalance arkadaşımızdan Visko High model yatak alarak yaylı yataklara elveda diyerek viskoya geçtim. Ben sert yatak sevdiğim için High modeli tercih ettim, visko sünger dansitesi 80. Üretici firma Ural Medikal'a göre "ne kaa dansite o kaa uzun ömür" imiş. 80 üzerine çıkınca zaten hem seçenekler azalıyor hem de fiyat geometrik olarak artıyor

İlk izlenimlerim şu şekilde:

- Öncelikle ben eski nevresim takımlarımla visko yatakta daha çok terliyorum. Gerçi şu berbat nemde eski yatakda da aynı şekilde terler miydim o da bir soru tabii . Ama çok terlediğim bir gerçek... Belki alez alarak bu sorunun önüne geçilebilir, zaten ürünün kullanma kılavuzunda kullanın diyor.
    - Yaylı yatağa göre gömülme hissi vuku buluyor. Tabii bu yatağı avantajlı hale getiren özelliğinden ileri geliyor ama alışmak belli bir zaman istiyor. Hele de ben gibi uyuyana kadar sağa sola çok dönen biriyseniz, bu dönme "batabiliyor" ama dediğim gibi alışınca değişebilir.
    - Genelde eski yatağımda olan bel-boyun ağrılarından kurtuldum diyebilirim. O açıdan gayet başarılı.
    - Hediye gelen boyun destekli visko yastıklar da aynı şekilde başarılı. Yastığa alışmam çok daha kolay oldu...
    - Bir de ufak kızım eski yaylı yatakta zıplamayı çok seviyordu, bunda zıplayamadığı için pek memnun değil

Şimdilik bu kadar

• Tekrar teşekkür eder iyi günlerde kullanmanızı dilerim...

Küçük kızınızın sevmeyeceğini sanırım söylemiştim :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi immortALance -- 24 Temmuz 2010; 14:16:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: subway2

Emektar yatağımızda sırt ağrılarımız dayanılmaz hale gelince bugün eşim, küçük kızım ve ben üçümüz immortALance'ın mağazasına uğradık. Oraya gitmeden önce işbir mağazasına uğramıştık. Visco'yu ilk defa İşbir mağazasında denedik. Baktığımız modelin 1250 TL gibi bir fiyatı vardı. 5 cm 75 densite visco. Eşim hiç ama hiç beğenmedi. Açıkçası ben beğenmiştim. Tabi 5 dakikalık uzanmayla ne anlaşılırsa biz de o kadar anladık.

Neyse eşim illa sert yatak olsun diye tutturdu. İşbir'de 630 TL'ye menekşe model lateks yatağa da baktık. Yatakta yay yok. Oldukça sert. Cazip aslında. Aklımıza takıldı. Özellikle de eşimin. Bir kenara yazdık. Sert yatak isteyenler bir baksın derim. Ama kullanımda ne olur bilemiyorum. Ayrıca garantisi 10 değil 5 yıldı galiba ama yanlış hatırlıyor olabilirim.

Oradan çıkıp doğru immortALance'ın mağazasına vardık. Visco High modeline baktık. Ben yine beğendim :). Açıkçası bugün baktığımız 4 yatağı da beğendim. Artık nasıl nefret ettiysem eski yatağımdan :). İlginçtir ki eşim de beğenir gibi oldu. Sağolsun sevgili immortALance çok sabırlı bir satıcıymış. Siz deyin bir ben diyeyim bir buçuk saat mağazada misafiri olduk. O ne bu ne diye milyon tane soruya sabırla cevap verdi. Ben zaten dünden razıydım da eşimin aklında hala sert yatak olsun takıntısı vardı. Sonunda o da biraz benim zorumla da olsa ikna olunca güzel bir indirimle yatağımızı aldık. 2 adet de visco yastık hediyesi var.

Eve gelir gelmez yarım saat 45 dakika falan denedim yatağı. Değişik bir his. Tuhaf :). Abartıldığı gibi kötü bir koku yok. Henüz daha uyumadım üstünde ancak sorunsuz uyuyacağımın sinyallerini verdi bana. Hatta uykum bile geldi sanırım yorulmuşuz. Bel boşluğumu dolduruyor. Vücut ağırlığının eşit dağıldığını hissediyorsun. Sert desem değil. Yumuşak desem değil. Değişik birşey. Anlatması zor. Eşimin de önyargıları yavaş yavaş kırılmaya başladı. Henüz tam çaktırmıyor ama yavaş yavaş "güzelmiş yaa" falan demeye başladı.

Memnun kalmazsak 15 gün içinde değiştirme garantisi verdi immortALance. Umarım bir sıkıntımız olmaz. Kendisine buradan tekrar teşekkür ediyor hayırlı işler diliyorum. Yatağı tam olarak kullandıktan sonra olumlu ya da olumsuz yorumlarımı tekrardan buraya yazarım.

Baktığımız yataklar arasıda beğeni sıralamam ve liste fiyatları şöyle:
    1) Visco High (870 TL)
    2) İşbir Menekşe Lateks (630 TL)
    3) İşbir Visco Relax (1450 TL)
    4) İşbir Visco Comfort'tu sanırım (1250 TL)

Tekrar söyleyeyim sert yatak sevenler İşbir'in latex yatağına bir baksın. O da güzel bir yatağa benziyor. Bizi baya bir tereddütte bıraktı.

immortalance arkadaşın yeri neresidir?
    ben de bu cumartesi günü bu işe son noktayı koymayı planlıyorum.
    anladığım kadarı ile forumdaş olanlara ekstra bir yardımı var immortalance'ın ( adını da öğrensek esasında immortalance bey biraz garip oluyor :) )

önce işbirden başlayacağım en son viscolove dan çıkacağım.

fakat 15 gün geri alım garantisi kesin degil mi? o çok önemli bir nokta
    yani geri verip paramızı ( belki nakliye misali 50 TL falan bir farkla) iade alabiliyormuyuz? yoksa başka ürün verelim mi oluyor
    bu noktayı kesinleştirebilir miyiz immortalance?

• Emre Bey diyebilirsiniz efendim. Yerimiz GEbze Poli Spotçular çarşısındadır. Ayrıca Beykoz'da merkez şubemiz var ama şu anda Poli Spotçular Çarşısında bulunmaktayım. Eylül'den sonra da inşallah Alibeyköy.

Mondi diye kime sorsanız gösterirler. Bir çaycı çevirmeniz yeterli. Çevirmişken de kendinize çay söyleyiniz anca geliyor. :)

Değişim olarak uygulamamız mevcut. Elimizde onlarca yatak bulunmakta. Para iadesi de ne yazık ki nakliye ve kılıf bedeli oalrak oluyor ki bir kılıfın bedeli yatağına göre 150 lirayı geçmekte. Değişimlerde ise bu kılıf ücretini istemiyoruz. Sadece iki ürün arasındaki farkı yansıtıyoruz. Sonraki alacak olduğunuz ürün bedeli yüksekse üzerini tahsil ediyoruz, bedeli düşükse üzerini iade ediyoruz. :)

Aslında bizim asıl amacımız kullanıcının 15 kadar çeşidimizden kendisine uygun olanı bulmasıdır ki bundaki başarı oranımız %90'ların üzerindedir.

En azından yolunuz düşerse bir çay içmeye beklerim herkesi. :)

• beykoz yine uygunmuş beşiktaştayız biz ama gebze biraz uzak kaçar.
    nasıl yapacağız?
  • Beykoz mağazamızda fazla çeşit yoktur ama visco olarak. En çok gebze'de. :S

Yine de Beykoz'a gelmek isterseniz Kavacık'a geldiğinizde arkadaşlar sizi alırlar. :)
  • yaklaşık 4-5 aydır yatak araştırması yapıyorum.annelerimizin pamuk yatağından sonra uzunca bir zamandır

çekyata terfi etmiştim.en nihayetinde yatağa terfi edebileceğim.herşey iyi güzelde ben yatağı 1-2 güne kadar almak

zorundayım.ve hala karar veremedim visko mu yaylı mı?ayıptır söylemesi biraz genç irisiyim.110 kg civarı visko bana

uygun mudur,yoksa iyibir yaylı yatakta daha mı rahat ederim.

taşkafa bey yatağınızdan memnun musunuz?en son çok sıcak olduğunu söylemiştiniz.ben zaten oturduğum yerde

terliyorum.bir de yatarken terle boğuşmayayım.
  • Uygun visco yatak vardır size göre. High modelini düşünebilirsiniz mesela. Problem değil kilonuz. :) Herkese uygun bir yatak mevcut viscolarda ama tercih sizindir.
  • Arkadaşlar merhaba, bende yatak alacak durumdayım şuan 1 hafta içinde bu yatak olayını çözeceğim, İzmirde oturuyorum

İşbirden ;
    Ergoplas (İlk ve Tek) Polimer Yaylı Viskoelastik Akıllı Yatak

Ben 1.72cm 82 Kiloyum eşim ise 1.62 46kg civarında, bu yatak bize uygunmudur dezavantajları yada avantajları ne olabilir yada tavsiye edebileceğiniz başka marka veya model visco yatak var mıdır? yardımcı olursanız sevinirim
  • arkadaşlar gün itibariyle yataklarımı almış bulunmaktayım.

taşkafa arkadaşın tavsiyesine uyarak,kendimize yatsan switzerland 160x200 888 tl

ve bizim oğlanada breez latex 90x200 780 tl aldık.

oğlan viskoya yattı beğenmedi,yaylıya yattı beğenmedi,buna yattı işte bu diye tutturdu.(eşek sıpası babanda mı
    latex yatakta büyüdü)neredeyse bizmkine yakın bir fiyat verdik.

haftaya cuma gelecekmiş yataklarımız,bakalım satış sonrası nasıl bir hizmet göreceğiz?
  • yatakta süngerin densitesi hakkında bilig verebilecek var mı? ben bellonadan yatak(offset form) aldım aldığıma pişmanım.. sırt ve bel ağrısından uyanamıyorum artık. felaket derecede sıkmaya başladı beni bu durum... yattığım yerde yatağa gömülüyorum ve kalıyorum adeta.. yatak içine geçiyor. bu sıcaklarda da aşırı terletiyor bu da cabası..

şimdi idaşın birkaç modeline bakıyorum; biri altın ortopedik klasik (28D), altın ortopedik deluxe (22D) ve birde mira coil (28D) .. bunlarda 22d ve 28d sanırım densite anlamında, ancak ne ifade ediyor bilemiyorum.. bunların farkını söyleyebilecek var mı bir de bonnel tip ve miara coil tip yay sistemleri ne demektir farklı yay sisteminden bahsedilmiş .. açıklayabilecek olan olursa sevinirim.
  • arkadaşlar 2 gün önce immortalance arkadaştan visco high modelini aldık
    visconun genel merkezinden 70 lira daha uygun bir fiyata. fiyat konusunda hiç sıkıntı yok. bonus kart 12 taksit vade farksız ve 2 ay ertelemeli. bu da süper

yatak hakkında şu an için hiç bir deneyim yazamıyorum cunku daha kullanmadım.

öncelikle standart bir baza kullanıyorum. matkabın ucuna takılan bir aparat ile onlarca yuvarlak delik açtım baza üzerindeki suntaya
    iki gündür onunla uğraşıyorum.

bugun tamam dedik yatak yeteri kadar havalanmıştır. artık kılıfını kapatıp denemeye başlayalım.

kılıfı kapatınca gördük ki üzerinde kocaman sarı bir leke var. saat 23:30 gibi.

23:40 ta forumda ilgili başlığa şikayeti yazdım.

ve 23:50 de cevap geldi özür ve hemen değişim ile ilgili.

yani daha yatağa yatmadan satış sonrası desteği de denemiş ve tam not vermiş olduk

aklında şuphesi olanlar için paylaşayım dedim.
    ha ortak mıyım immortalance'a ya da ural medikale ?
    yok dileyen olursa özelden mesaj atsın beşiktaşta ikamet ederim ve bir bankada çalışırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kharon -- 11 Ağustos 2010; 0:07:56 >

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.