Şimdi Ara

Visco Yataklar Hakkında (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.911
Cevap
56
Favori
908.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1 senedir işbir visco comfort + yastık kullanıyouz son derece memnunuz başka tip yatakta yatmaz olduk şu anda yazlık için de visco yatak + yastık almak istiyoruz ama daha hesaplı olsun diyoruz nede olsa senede 2 ay kullanılacak 140x190 ölçüsünde ne tavsiye edersiniz yatakların özellikleri nelerdir (kaç cm visco , dansiteleri) ve fiyat vede ayvalık tarafına teslimat nasıl olur?
  • Cevabı PM attım efendim. Sevgili Subway teşekkür ederim güzel yorumlarınız için. İyi günlerde kullanınız. :)
  • Tam yayli bir yatak almayı düşünüyordum. Eşimle ikea'da tesadüf visco bir yatağa yattık çok rahat geldi. Ardından internette araştırınca burayı buldum. İkea'nın 160x200 visco yatağı 779TL gibi bir fiyat ne dersiniz, değermi? Yoksa yataş - viscolove falanmı bakayım.
  • Firmaları iyice araştırınız ve kesinlikle dansite oranlarına da dikkat ediniz. Süngere yakın bir viscoyu alarak 2/3 fiyat ödersiniz ama uzun vadede diğerinden daha pahalıya gelir :) Sanırım onların ürünleri 60 dansite 5cm bir viscoya sahiptir. Alacak olduğunuz ürün en az 70 dansite ve 7 cm olmalıdır ki bir işe yarasın. :)

Ayrıca visco maddesi yapıştırma mı? Kılıf özellikleri vs. gibi teknik olarak bir çok ayrıntıya sahiptir.
  • İstikbal ilk çıkardığında almıştım visko yatak o zaman hatırı çok sayılır bir meblağ ödemiştim. Tek kişi yatıyorum. 162 70 kg yim. Deformasyon yok. Sessiz gayet rahat. Biraz sert benim ki. Ben çok memnunum. Hatta arkadaşın kuzeni satıyordu tıbbi visco yataklar iki tane daha aldık. Bizimkilerde kullanıyor. Uygun fiyatlı birer tane alın keyfinize bakın.
  • Mesajları okyunca fark ettimki kişinin boyu kilosu visco açısından önemli ben 175 boyunda 75kg, eşim 160 ve 55kg, bizim için 60 olması daha uygunmudur? Birde bu dansite denilen birim visco agırlığının kg/m3 denilen oranımıdır?
  • immortALance arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum. sağolsun kendisi çok ilgilendi, sorularımızı detaylıca cevaplandırdı... daha önemlisi güzel bir indirim de yapınca biz de kararımızı verip yatak ve bazamızı kendisinden aldık... ciddi düşünen arkadaşlar bence bizzat incelesin, görsün, kararı daha rahat veriyorsunuz.

Bakalım böylece bir visko yatak işine bulaştık, umarım memnun kalırız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

Mesajları okyunca fark ettimki kişinin boyu kilosu visco açısından önemli ben 175 boyunda 75kg, eşim 160 ve 55kg, bizim için 60 olması daha uygunmudur? Birde bu dansite denilen birim visco agırlığının kg/m3 denilen oranımıdır?

Sizin için comfort modelini önerebilirim. Viskolove 60 dansite ürünü çok serttir. Comfort modeli yumuşak bir yatak seviyorsanız çok uygun olabilir. Sevmiyorsanız High modeli de olabilir.

Kego arkadaşımıza ben teşekkür ederim. Mağazamıza kadar gelip misafirimiz oldu. İyi günlerde kullanınınız. :)
  • quote:

Mesajları okyunca fark ettimki kişinin boyu kilosu visco açısından önemli ben 175 boyunda 75kg, eşim 160 ve 55kg, bizim için 60 olması daha uygunmudur? Birde bu dansite denilen birim visco agırlığının kg/m3 denilen oranımıdır?

Selamlar

Dansite =Kg/m³ doğrudur. Visco ürünlerde 65 D altına fazla inmeyin, 55D -50D bebek yataklarında kullanılır. Visco da düşük dansitelerde yük taşıma kabiliyeti azalır. Visco 45-100 D arasında Üretilir normal süngerler 15-45 arası.

Kişinin boyu önemli değil fakat kilosu önemli sizin kilolar için 65D uygundur fakat 100kg üzerine 65D uygun olmaz taşıma kabiliyetinden dolayı 75D ve üzeri uygun olur

• quote:

Orijinalden alıntı: åziz

quote:

Selamlar

Dansite =Kg/m³ doğrudur. Visco ürünlerde 65 D altına fazla inmeyin, 55D -50D bebek yataklarında kullanılır. Visco da düşük dansitelerde yük taşıma kabiliyeti azalır. Visco 45-100 D arasında Üretilir normal süngerler 15-45 arası.

Kişinin boyu önemli değil fakat kilosu önemli sizin kilolar için 65D uygundur fakat 100kg üzerine 65D uygun olmaz taşıma kabiliyetinden dolayı 75D ve üzeri uygun olur

Aziz bey;

alan basınç formülü vardır fizikte. O yüzden boy-kilo oranı vardır. :) Sanırım bunu atladınız. 10metre kareye uygulanan 20kg basınç ile 15 metrekareye uygulanan 20kg basınç arasında dağlar kadar fark vardır. Bu da boyun önemini ortaya koyar. Yani etki edilen alan ve kuvvet oranı. Bu yüzden kısaca boy da önemlidir.

150cm boyundaki 75kg bir insan ile 190 boyundaki 75kg bir kişiyi aynı yatağa yatırın rahatlıkla göreceksiniz. 190cm boyundaki bir insan yatakta daha fazla alana kuvvet uygular. Bu kuvvetler eşit olduğundan dolayı alan kısmı işin içine girer ve bu alan arttıkça basınç düşer, alan düştükçe alana uygulanan basınç artar.

• IKEA'daki yatağın kataloguna baktım. Dansite olarak yazılmasada, 50 kg/m3 olarak visco özelliği belirtilmişti. Bende izlenim 50'nin çok yumuşak olduğu şeklinde, 60'a sert diyorsanız, 70 nasıl daha yumuşak anlayamadım? Yogunluk m3 içindeki madde miktarının artması, yani kg'nin artmasıyla artmıyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: immortALance
    Aziz bey;

alan basınç formülü vardır fizikte. O yüzden boy-kilo oranı vardır. :) Sanırım bunu atladınız. 10metre kareye uygulanan 20kg basınç ile 15 metrekareye uygulanan 20kg basınç arasında dağlar kadar fark vardır. Bu da boyun önemini ortaya koyar. Yani etki edilen alan ve kuvvet oranı. Bu yüzden kısaca boy da önemlidir.

150cm boyundaki 75kg bir insan ile 190 boyundaki 75kg bir kişiyi aynı yatağa yatırın rahatlıkla göreceksiniz. 190cm boyundaki bir insan yatakta daha fazla alana kuvvet uygular. Bu kuvvetler eşit olduğundan dolayı alan kısmı işin içine girer ve bu alan arttıkça basınç düşer, alan düştükçe alana uygulanan basınç artar.

Selamlar

Haklısnız hacimle değişir fakat, Ben alan kişi için düşünmüştüm boyu 1,75 sabit kalacak diye

• quote:

IKEA'daki yatağın kataloguna baktım. Dansite olarak yazılmasada, 50 kg/m3 olarak visco özelliği belirtilmişti. Bende izlenim 50'nin çok yumuşak olduğu şeklinde, 60'a sert diyorsanız, 70 nasıl daha yumuşak anlayamadım? Yogunluk m3 içindeki madde miktarının artması, yani kg'nin artmasıyla artmıyormu?

Selamlar

50 kg/m³ = 50 Dansite dir. Dansite = Yağunluk = kg/m³ şeklinde düşünülebilir.

Sünger yada Viscoda Dansite artması ile bağlantılıdır ama sertlik farkı çpk fazla değildir yani 50D, 60D, 65D arasında sertlik farkı fazla değildir. (Eşit indekste)

Birde sünger ve viscoda İndeks hesabı vardır. içine katılan ana hammaddesinden biri sertliğe etkendir. vs. vs.

Önemli olan sizin için Dansitedir. 60D altında Visco alacağınıza normal yatak alın.

• immortALance'tan Visco High modelini alalı yaklaşık 10-15 gün olmuş.
    Açıkçası İlk 1-2 gece yatağa alışmakla geçti. Biraz farklıydı çünkü. Sabırlı olmak gerek.

Şu anda ben de ve çok şüpheli yaklaşan eşim de gayet memnunuz.
    Hiçbir sıkıntımız yok. Oldukça rahat. Böylece yatak seçme derdinden kurtulmuş olduk.
    Uykumdan keyif alıyorum. Uykum bölünmüyor.

Visco yastıklara da alışmak için biraz zaman tanıyın. Eşim eski yastığından vazgeçemedi.
    Ama ben visco yastığa terfi ettim. Çok ama çok memnunum.

Tavsiye eden herkese ve özellikle de satışınıda yardımcı olan immortALance'a teşekkür ederim.
  • ARKADAŞLAR DUYURUM OLACAK.....Bu topikte muhtelif yerlerde yazdığım araştırmalarım sonuçlandı...Tercihimi yaylı yatak olarak ve yatak seti olarak kullandım....YATSAN SWİTZERLAND YATAK ve SİLHOUETTE yatak seti olarak sipariş verdim...Bir haftada teslim olacak....Bahçeşehir Loca yatsan da Nihal hanıma teşekkür ediyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 6 Temmuz 2010; 22:44:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

ARKADAŞLAR DUYURUM OLACAK.....Bu topikte muhtelif yerlerde yazdığım araştırmalarım sonuçlandı...Tercihimi yaylı yatak olarak ve yatak seti olarak kullandım....YATSAN SWİTZERLAND YATAK ve SİLHOUETTE yatak seti olarak sipariş verdim...Bir haftada teslim olacak....Bahçeşehir Loca yatsan da Nihal hanıma teşekkür ediyorum...

Güle güle kullanınız. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: subway2

immortALance'tan Visco High modelini alalı yaklaşık 10-15 gün olmuş.
    Açıkçası İlk 1-2 gece yatağa alışmakla geçti. Biraz farklıydı çünkü. Sabırlı olmak gerek.

Şu anda ben de ve çok şüpheli yaklaşan eşim de gayet memnunuz.
    Hiçbir sıkıntımız yok. Oldukça rahat. Böylece yatak seçme derdinden kurtulmuş olduk.
    Uykumdan keyif alıyorum. Uykum bölünmüyor.

Visco yastıklara da alışmak için biraz zaman tanıyın. Eşim eski yastığından vazgeçemedi.
    Ama ben visco yastığa terfi ettim. Çok ama çok memnunum.

Tavsiye eden herkese ve özellikle de satışınıda yardımcı olan immortALance'a teşekkür ederim.

Merhabalar Sevgili subway2;

Öncelikle daha rahat bir uyku sunabildiğimiz için mutluyum. Alışmakta bazı güçlükler çekilmei gayet doğaldır. Bu bazı müşterilerimizde özellikle sorun oluyor. Yatağa hiç alışamıyorlar. Bu gibi durumlarda size taahüt ettiğimiz gibi yatak değişimi gerçekleştiriyoruz. İkinci denememiz %90 oranında başarıya ulaşıyor çünkü alışamadıkları nokta genellikle sertlik derecesi oluyor onu da ikinci denememizde çözüyoruz.

Fakat bir çok müşterimiz sizin gibi kısa süre içerisinde ürüne alışıyorlar. Mesela bazı müşterilerimiz hediye yastıklarını düz model istiyorlar fakat düz modeli götürene kadar boyun destekli modele çok alışıyorlar ki ben de boyun destekli modelini kullanıyorum. Sadece biraz eski alışkanlıklarımızdan kurtulmak için zaman gerekli ve psikolojik olarak buna hazırlanmak gerekli. Zira ben bu yatakta rahat edemedim diye kendini şartlandıran bir müşteri kesinlikle rahat edemiyor.

sizin zaten alışacağınızdan hiç kuşku etmemiştim fakat eşiniz oldukça temkinli davranıyordu. Bunu bir çok müşterimizde yaşıyoruz fakat mağazada da belirttiğim gibi ardından referans oluyor bu tür müşterilerimiz bize. :)

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle...

• Teşekkür ediyorum...Bu yatağı tercih nedenim sert konforlu ve yaylı yatak ısrarım oldu....YATSAN dan memnundum.. 20 yıl sonra tekrar onları tercih ettim...SWİTZERLAND farklı bir yatak...Gidip görün, ne yazdığımı anlayın....Yatak seti konusunda ise tam anlamıyla gaza geldim....Sandıklı baza alacakken fiyat farkı çok fazla değil ve kalite süper diye seti tercih ettim.. Bahçeşehir Loca da YATSAN da .İçini açıp baktım.. Ayrıntılı inceledim..Metal kasa ve iskelet çok sağlam..Kalın galvanizli siyah boyalı demir profil iskeletin içerisine iki sıra kavisli latalar yerleştirilmiş.......Atmıyorum....Kalite güzel...Gerçekten beğendim.... Yukarıda yazdığım adreste numunesi var...Görebilirsiniz.. .SİLHUETTE yada SİLUETTE işte öyle bir adı var. 160 X 200 cm yatak ölçüsü... Set 178 X 230 ölçüsünde...Daha iyileri güzelleri sizlerin olsun inş......Beni tanıyorsanız az çok bilirsiniz..Kötü mala para vermem..Çok uzun süre araştırırım....En son karar verip alırım..Alışkanlık meselesi....Saygılarımla....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 9 Temmuz 2010; 8:07:19 >

• Merhaba.Ben 74 kilo ve 1.74 boyundayım.Esim de 46 kilo ve 1.60 boyunda.Tempur, İsbir, Yatsan ve viskolove magazalarında bir cok yatak denedikten sonra fiyat ve performans acısından bizim icin uygun olabilecegini dusundugumuz viskolove outlast modelini (160x200) 1100 tlye nakit olarak 30 gun icerisinde degistirme veya geri iade garantili olarak satın aldık.Satan arkadas 80D oldugunu soylemisti fakat Ural Medical ile gorustukten sonra 60D oldugunu ogrendim.Yatagı 3 gundur denemekteyiz.Kokusu oldukca azaldı.İzmirde olmamıza ragmen terletme problemi yok.Uyku kalitemiz arttı.Bel ve boyun agrısı problemlerimiz azaldı.Esim memnun fakat ben biraz yumusak bulmaktayım.Aziz Bey 60D altında visko tavsiye etmiyor.65-75D arasının bizim kilo/boy aralıgımıza uygun oldugunu soylemisti bir mesajında.Acaba 60D olan bir yatakda 70D yada 80D bir urune gore zamanla deformasyon daha fazla olur mu ve 70D/80D bir yataktan daha iyi performans ve konfor alabilirmiyiz? Viskolove Comfort (2cm x60D+7cm x70D), Natural 70 (7cm x70D), High (7cm x80D) yada yatsan Midnight (10cmx75D), Splash (75D) modellerinden birine gecsek mi diye dusunmekteyim.Yorum ve tavsiyeleriniz icin şimdiden tesekkur ederim.

• MErhabalar Vibe;

Outlast modeli 60 dansitedir. Bunun sebebi ise süngerindeki hava kanalları sebibeiyle kalıp dökümü yapılamamasıdır. Bu sebeple yapıştırma olarak kullanılır ve Visko Love'da yapıştırmada blok sınırı 60 dansitedir fakat şundan emin olnuz ki sizin kullandığınız 60 dansite yatak diğer firmalardan alacak olduğunuz 70 dansite diye sattıklarından daha kalitelidir.

Bence kullanmaya devam etmelisiniz. Gerçekten performans olarak henüz memnun olmayan müşterimiz çıkmadı.

Deformasyon konusuna gelince de mesela natural 60 modeli 5 yıl garantilidir fakat outlast modeli de 60 dansite olmasına rağmen 10 yıl garanti vermektedir. Yani diğerlerine oranla daha hızlı deformasyon söz konusu değildir.

İyi günlerde kullanınız.
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.