Şimdi Ara

Virüslü Rom'lu Android'i temizlemek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Evo garantili 2 adet Xiaomi Mi 4C aldık. Fakat iki telefon da virüslü çıktı. Sıfır kurup hiçbirşey yüklemeden bile sürekli ekrana reklamlar geliyor, kendi kendine programlar indiriyor, cihaz çok ısınıyor, pil çok hızlı bitiyor.

Notu diye bir program virüslü, kaspersky buluyor, fakat sistem içinde olduğu için silinemiyor.
    Bootloader'la kaldırmıştım, tam düzelmişti tekrar başladı, telefon kullanılamaz duruma geliyor bazen.

Garantiye pek güvenemedim aynı yazılımı yükleyip gönderirler çünkü telefonla şikayeti anlattık. Yeni Android kurmadan nasıl bir yöntem uygulamalıyız?

• Bootloader zaten açık söylediğinize göre, rootlu değilse rootlayıp sistem uygulamalarına müdahele edebilirsiniz. Buradaki uygulamaya root izni vererek belirttiğiniz uygulamayı seçip kaldırabilirsiniz fakat sisteme etki etmeyeceğine emin olmanız gerekli onun için de tavsiyem custom bir recovery kurup(twrp gibi) sistemi tamamen yedekleyin. Ben farklı model kullandığımdan tam bir döküman sunamam fakat araştırırsanız Mi4c için miuitürkiye'de twrp recovery yükleme anlatışmış Türkçe olarak, rootlama için de bir kaynak vardım tahminimce.

Ayrıca genel bir tavsiye isterseniz, twrp yüklemişken Cyanogenmod gibi custom romlara yönelebilirsiniz. Kurulu yazılım zaten sahte ve virüslü söylediğinize göre, temiz başlangıç en iyisi bence yine de sizin kararınız tabi ki. Mi4c için global rom yok kendi sitesinde gördüğün kadarıyla, Çin romunda da Türkçe dil yok İngilizce var.

Ne tür işlem yaparsanız yapın, telefon hafızasından farklı bir alana sistem yedeği almadan ilerlemenizi tavsiye etmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: TooRop.

Bootloader zaten açık söylediğinize göre, rootlu değilse rootlayıp sistem uygulamalarına müdahele edebilirsiniz. Buradaki uygulamaya root izni vererek belirttiğiniz uygulamayı seçip kaldırabilirsiniz fakat sisteme etki etmeyeceğine emin olmanız gerekli onun için de tavsiyem custom bir recovery kurup(twrp gibi) sistemi tamamen yedekleyin. Ben farklı model kullandığımdan tam bir döküman sunamam fakat araştırırsanız Mi4c için miuitürkiye'de twrp recovery yükleme anlatışmış Türkçe olarak, rootlama için de bir kaynak vardım tahminimce.

Ayrıca genel bir tavsiye isterseniz, twrp yüklemişken Cyanogenmod gibi custom romlara yönelebilirsiniz. Kurulu yazılım zaten sahte ve virüslü söylediğinize göre, temiz başlangıç en iyisi bence yine de sizin kararınız tabi ki. Mi4c için global rom yok kendi sitesinde gördüğün kadarıyla, Çin romunda da Türkçe dil yok İngilizce var.

Ne tür işlem yaparsanız yapın, telefon hafızasından farklı bir alana sistem yedeği almadan ilerlemenizi tavsiye etmem.

Root'lu değil. Oneplus one'ımda Cyanogen kullanıyorum gayet memnunum. Buna da kurabilirim.

Bir yazılım kurunca cihaz türkçe oluyordu, öyle yaparım. Kullanacak kişiler ingilizce bilmiyor çünkü.

Yedek alacağım, bunu dediğiniz iyi oldu. Teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.