Şimdi Ara

Virüs oldugunu nasil anlarim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle simdiden yardim ve önerileriniz icin tesekkür ederim. Dün aksam pcye ****larindir'den AutoCad2013 ü kurdum. Siteye güvendigim icin de full sürüm yaparken tavsiye ettikleri bir programi indirdim. Güven konusunu su yüzden belirtiyorum; bahsettikleri program exe dosyasi idi. Normalde böyle bir sey görünce virüs olma ihtimalinden dolayi kesinlikle acmaz veya kurmazdim. Neyse bu sacma program 10 dk oldu 20 dk oldu hala kurulmuyor. Anladim ki var bir seyler. Akabinde pc harap oldu. O kadar planim programim bu virüs yüzünden mahvolsun istemiyorum. Sistem geri yüklemeyi denedigimde ise basarisiz oluyor. Ayrica icinde sifrelerden özele kadar bircok sey mevcut.

Bu sorun gercekten sinir bozucu. Yardim edenlere tekrar tesekkür ederim...

Iyi günler

• Arkaplanda kuruluyor o programlar, durum çubuğundan görebilirsin. Ben de o siteyi hep kullanıyorum. 10 dk oldu 20 dk oldu dediğinde zaten kurulum bitmiş oluyor sessizce kuruyor.

Virüs dersen, genelde svchost.exe aşırı kaynak tüketiyor.
  • The Time Lord kullanıcısına yanıt
    Hocam su yüzden güvenemiyorum; beni baska siteye yönlendirdi ve oradan download yapmami istedi. Ben de alakasiz bir yerden indirmis oldum. Hem de indirdigim sey "kurulumun nasil oldugunu anlatan video" idi. Yani böyle bir durumda exe dosyasi niye verilir onu anlamamistim. Ama siteye cok güvendigim icin bir sey olmaz mantigiyla ilerledim. Dediginiz gibi uzun sürüyor evet ama bu olaydan sonra pc cok yavasladi. Firefox bile 15-20 saniye sonra aciliyor düsün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zielbewusst

Hocam su yüzden güvenemiyorum; beni baska siteye yönlendirdi ve oradan download yapmami istedi. Ben de alakasiz bir yerden indirmis oldum. Hem de indirdigim sey "kurulumun nasil oldugunu anlatan video" idi. Yani böyle bir durumda exe dosyasi niye verilir onu anlamamistim. Ama siteye cok güvendigim icin bir sey olmaz mantigiyla ilerledim. Dediginiz gibi uzun sürüyor evet ama bu olaydan sonra pc cok yavasladi. Firefox bile 15-20 saniye sonra aciliyor düsün.

Nereye tıkladınız tam olarak resmini atar mısınız?

Resmi atarken arka plandahttps://cloud.mail.ru/public/2tLY/L9yWGqCgG bunu kurun.

1. resimde kirmizi renkle yazan kurulumla alakali kisma tikladim. ardindan 2. resim geldi. oradan devam edince exe dosyasi indirmemi istedi. Normalde bu sayfayahttps://.........programlarindir.com/autocad-2015-2016-resimli-kurulum-ve-full-nasil-yapilir.html linkinden geldim.

• quote:

1. resimde kirmizi renkle yazan kurulumla alakali kisma tikladim. ardindan 2. resim geldi. oradan devam edince exe dosyasi indirmemi istedi. Normalde bu sayfayahttps://.........programlarindir.com/autocad-2015-2016-resimli-kurulum-ve-full-nasil-yapilir.html linkinden geldim.

hoşgelmiş malware. dediğim programı kurun siz yine. sonra bi taratın neler çıkacak. o en alttakiler reklam onlara tıklarsanız çok alakasız şeyler gelir.

indirilebilen şeyleri şöyle paylaşıyorlar

Haklisin hocam. Zaten 24 saat icinde 2 saat uyumustum sadece. Su an düsünüyorum da gercekten kafa gitmis benim o an. Apacik gösteriyor kendini bunlar virüs olduklarina dair. Uyumadan önce halledeyim istemistim halbu ki. Fark edememisim bile bunun virüs olabilecegini. Pc gercekten asiri yavasladi. Bu durumu en kisa sekilde cözmek icin sistem geri yükleme yapmistim ona da basarisiz dedi hep. Yolladiginiz programi simdi kurdum. Scan yaptiriyorum. Insallah bulur :(
  • quote:

Haklisin hocam. Zaten 24 saat icinde 2 saat uyumustum sadece. Su an düsünüyorum da gercekten kafa gitmis benim o an. Apacik gösteriyor kendini bunlar virüs olduklarina dair. Uyumadan önce halledeyim istemistim halbu ki. Fark edememisim bile bunun virüs olabilecegini. Pc gercekten asiri yavasladi. Bu durumu en kisa sekilde cözmek icin sistem geri yükleme yapmistim ona da basarisiz dedi hep. Yolladiginiz programi simdi kurdum. Scan yaptiriyorum. Insallah bulur :(

kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Time Lord

quote:

kolay gelsin

tesekkürler hocam...

Malware i kurmadan önce program ekle kaldirdan dün yüklenen "social2Search" diye bir sey fark ettim. hemen sildim tabi virüs oldugunu düsünüp. su an scan bitmek üzere. 16 tane virüs bulundu. bazilari crack dosyalari ama asil virüsü buldu sanirim. Cünkü social2search da var virüsler icinde. gizli kalmis bir sey yoksa hallolcak gibi.. :)

edit: evet virüsmüs ohttps://malwaretips.com/blogs/remove-social2search-ads/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zielbewusst -- 14 Temmuz 2016; 10:47:13 >

• Autocad yerine Blender kullansan bunlar hiç başına gelmezdi :) ücretsiz ve açık kaynak kodlu, crack felan aklına bile gelmezdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cparty69

Autocad yerine Blender kullansan bunlar hiç başına gelmezdi :) ücretsiz ve açık kaynak kodlu, crack felan aklına bile gelmezdi.

@Zielbewusst çözüldüğüne sevindim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.