Şimdi Ara

Viewsonic pro 7827hd (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
3
Favori
8.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• quote:

Orijinalden alıntı: Viewsonic Türkiye

Merhaba,

Perde konusu maalesef bizim direkt profesyonel olduğumuz bir alan değil fakat, bu işi yapan iş ortaklarımıza sizi yönlendirebiliriz dilerseniz.
    Kalibrasyonu konusunda tam olarak merak ettiğiniz konuyu paylaşırsanız, araştırıp daha net bilgi verebiliriz.

Merhaba,

Tabii ki dediğiniz gibi sizin alanınız değil ama belki iş ortaklarinizdan aldığınız numune perdeleri demo edebilirsiniz. İş ortaklarinizdan isteyenlere numune yollamalarini sağlayabilir misiniz?

Kalibrasyon konusuyla da alakalı seçili ayarları deneyerek bizlere onerebilirsiniz. Diğer markaların bu tarz paylaşımları olabiliyor. Tabii ki göz zevki herkeste farklıdır ama elbette bir ayar o ikisiyle uyacaktir. Bunların dışında cihazın detay ayarlarıyla alakalı paylaşımlar olabilir diye düşünüyorum.

Son olarak cihazın güncellemesi için cihazı direkt söylediğiniz servise götürüp teslim edebiliriz değil mi? Gün içinde biter mi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• GOXIN G kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Güncelleme için service_tr@viewsoniceurope.com adresine mail atarsanız arkadaşlarımız daha net yanıt vereceklerdir.

Maalesef, bizim bu Türkiye ofisi olarak bu şekilde içerik üretmemiz çok zor. Biz genellikle iş ortaklarımızın hazırladıkları içerikleri paylaşıyoruz veya kullanıcılarımızın soru veya problemlerine çözüm bulabilmek amacıyla buradayız. Bu işi de ViewSonic Türkiye Pazarlama Müdürü olarak bizzat ben vakit bulabildikçe yapıyoruz. O nedenle dönüşlerim biraz zaman alabiliyor.

Forumlarda gördüğümüz kadarıyla diğer markaların kendilerindense farklı iş ortakları bu işleri onlar için yapıyorlar. Biz ViewSonic Türkiye olarak firma olarak iletişim kurmamızın daha doğru olduğunu düşünüyoruz. Dilerseniz bizde sorularınız için sizi iş ortaklarımıza yönlendirebiliriz.

Anlayışınız için teşekkürler.

• Viewsonic Türkiye kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Cihazı kvk servisine ertesi gün teslim ettim ve 1 saat sonra biteceğini söylediler işlerimi halledip gidip tekrar elden teslim aldım. Kargocuların narin davranışlarından kurtulmuş oldum. Perdenin ini halledemedim için hala yatıyor cihaz.

Acaba sizden iş ortaklarınızla irtibata geçip kontrast gri perde numunesi yollsmalarini rica edebilir miyim? Sadece onu deneyemedim, sanıyorum o en iyi sonucu verecek. İş ortaklarinizin irtibat numaralarını da alabilirsem iyi olur.

Tesekkurler

• arkadaşlar ben kendi kişisel görüşümü paylaşıyım.gri perdeyide beyaz perdeyide kullandım. fakat en iyi sonucu kanımca beyaz perdenin verdiğini düşünüyorum.

• Cihaz güncellenip geldi.

Öncelikle ben perde kullanmıyorum. Saten alçı üzerine mat beyaz boya kullandım. duvarlar siyah, yerede siyah halıfleks döşeteceğim.

Projeksiyon monitörü aratmıyor desem yeridir. Renk canlılığı oldukça iyi. Fan sesi biraz rahatsız etse de bu sorun hepsinde var maalesef. Acaba daha sessiz fan kullanamazlar mıydı insan düşünmüyor değil. Neyse ki tavana taktım film izlerken çok rahatsız etmiyor. Ben çok daha üst seviye projeksiyonları da kullanmış birisi olarak. bu modelden memnun kaldım.
  • T@M@Y kullanıcısına yanıt
    Dün aktivizyon dan Specta kontrast gri perde alacaktım stokta kalmamış 2 ay sonra gelir dediler. Ne yapacağım bilemiyorum.

Size bir sorum olacak lamba modlarinda en parlak olanında görüntü nasıl? Bende yeşilimsi bir görünüm aliyor parlaklık biraz artıyor. Ayrıca bir şey dikkatimi çekti parlaklık gamma gibi ayarları yaparken değeri sürekli arttırmaya bastığımda görüntü yavaşlıyor ve dönüyor. Yükseltmeyı bırakınca görüntü geliyor. Sizde de böyle miydi? Siz herhangi bir ayar yapıyor musunuz?

Konu çok pasif duruyor. Kullandığınız ayarlar varsa paylaşabilir misiniz?

• Hocam ben hazır ayarları kullandım beyaz zeminde özel bir ayar yapmaya gerek duymadım. dediğini deneyip sana bilgi veririm. Görüntüden çok çok memnunum panasonic at6000 'i yakın bir kalite veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: T@M@Y

Hocam ben hazır ayarları kullandım beyaz zeminde özel bir ayar yapmaya gerek duymadım. dediğini deneyip sana bilgi veririm. Görüntüden çok çok memnunum panasonic at6000 'i yakın bir kalite veriyor.

Selamunaleykum.

Sesi hariç görüntü kalitesinden ben de memnunum. (Standart mod ve lamba normal) At6000 fiyatı nispetinde (5000-7000 ikinci el ) övülen bir model. İzlemedim. Ama ona yakınsa bu çok iyiymiş.

• Henüz perdeye yansıtamadım ama kum beji duvarda siyah seviyeleri griye yakın :( en çok kafaya taktığım detay. Ayarlarda düzeltme yapayım diyorum ama parlaklığı indirince görüntü soluklaşıyor. Gamma değerini arttırınca renkler bozuluyor. Görüntü çok güzel fakat siyah konusunda memnun değilim şimdilik. Lamba en parlak modunda görüntü nasıl diğer görüntülere göre sadece parlaklık mı artıyor yoksa dediğim gibi yeşilimsi bir görüntü mü oluyor?

Perde konusunda Spectayı (300x169) 1200 liraya alacaktım, stokta olmadığı için Gamma screens var onun fiyatı 890 lira (Boyut dijital indirim yapmıyor). Sizce alınır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: GOXIN

Henüz perdeye yansıtamadım ama kum beji duvarda siyah seviyeleri griye yakın :( en çok kafaya taktığım detay. Ayarlarda düzeltme yapayım diyorum ama parlaklığı indirince görüntü soluklaşıyor. Gamma değerini arttırınca renkler bozuluyor. Görüntü çok güzel fakat siyah konusunda memnun değilim şimdilik. Lamba en parlak modunda görüntü nasıl diğer görüntülere göre sadece parlaklık mı artıyor yoksa dediğim gibi yeşilimsi bir görüntü mü oluyor?

Perde konusunda Spectayı (300x169) 1200 liraya alacaktım, stokta olmadığı için Gamma screens var onun fiyatı 890 lira (Boyut dijital indirim yapmıyor). Sizce alınır mı?

Lamba modu değil de standart, rec709 modu falan var ya ondaki parlak ya da canlı modo var. O modda görüntü dediğiniz gibi kötü.

• Belki de orasıdır yanlış telaffuz etmiş olabilirim. Yeşilimsi bir görüntü oluyor değil mi? Normal mi yoksa bir hata mıdır? Bu arada şimdi aklıma geldi. Cihazı güncelleme için vermiştim, geçen açtığımda farkettim 1.03 olarak gözüküyor. 1.04 çıkmamış mıydı? Eski güncellemeyi mi yaptılar acaba?

@Viewsonic Türkiye Cihazın lamba modunda (görüntü moduda olabilir) En parlak ayarında görüntü diğer modlara göre hafif parlıyor ama yeşilimsi bir görüntü oluşuyor. Bu normal değil gibi ne diyorsunuz? Cihaz kurulu olmadığı için resim atamıyorum ama @***radyo*** arkadaş müsaitse atar diye düşünüyorum. Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?

• cihazı kendi hazır ayarında eko modda kullanıyorum.karanlık ortamda beyaz perde ile gayet güzel bir görüntü alıyorum.
  • cihazı kendi hazır ayarında eko modda kullanıyorum.karanlık ortamda beyaz perde ile gayet güzel bir görüntü alıyorum.
  • yusufca Y kullanıcısına yanıt
    Evet görüntü güzel ama karanlık sahnelerde ve sinematik filmlerdeki şeritler tam siyah çıkmıyordur, grimsi gibi değil mi?

Birde kumanda da "blank" diye bir tuş var. Ona basıldığında görüntüyü kapatıyor ve siyah bir görüntü geliyor burada görüntü tam siyah olmuyor griye yakın bir ışık süzmesi oluyor, değil mi? Bu siyah seviyesi sizi rahatsız etmıyor mu? Buraya konan görseller birebir gözle görülen görüntüyü aktaramıyor.

•  Viewsonic pro 7827hd Viewsonic pro 7827hd Viewsonic pro 7827hd

Eco ve standart mod. Görüntünün bittiği yerler simsiyah değil evet. Ama filmde siyahlardan şikayet ettiğim bir durum olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***radyo*** -- 30 Eylül 2017; 22:9:12 >

• Merhaba ben de güruha katıldım. Bu hafta bu cihazdan aldım perdesiz bile hiç beklemediğim kadar iyi görüntü veriyor. Perde alsam mı almasam mı kararsızdım. Görüntüyü gördükten hiç gerek olmadığını düşünüyorum. He tabii ben bir kıyas yapmıyorum zira ilk projeksiyonum. Uzak gözlüğü kullanıyorum ve kafamı birden çevirince bir Gökkuşağı efekti görür gibi oluyorum ama hiç net değil ve rahatsız etmiyor. Gözlükleri çıkarınca hiç bir efekt belirtisi de kalmıyor. Sesine gelince ben sese biraz takıntılıyım bir pc kasa fanına 70-80 lira veririm sessiz olsun diye. Ama bu cihaza sessiz alternatif w2000 di ve o da bundan 1200 lira daha pahalıydı o kadar kıyamadım bir ses için geri kalan özelliklerde ve teknolojide bir fark göremedim okuduğum yorum ve incelemelerde.

Ve bir de ürün şu an serviste. Bozuk geldi. Nasip işte. Sesini açınca alet kapatıyor kendini soğutmaya alıyor. Servis pek ilgilendi yenisini veririz karşı ödemeli yolla dediler. Yolladım bugün bakalım... Yazılım güncellemesi de istedim geri geldiğinde güncelleme bir şey katmışsa yazarım buraya yine. Gelince şu bahsettiğiniz yeşil tonu ve siyah derecesine de bir bakarım merak ettim.

Viewsonic pro 7827hd

• 1 haftadır bende bu cihazı kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum. Parlaklık, Rec709 renk skalası ve renk doygunluğu, kontrast değeri, siyah kalitesi ve oyunlardaki akıcılığı çok çok iyi, şu anda ıhlamur çiçeği rengi duvara yansıtıyorum perde de görüntü daha da iyi olacaktır. Rainbow effect görmedim ses konusunda standart ve dinamik modda sessiz ortamda fan sesi rahatsız edebilir, eco modda son derece sessiz ve parlaklık olarak da yeterli seviyede. 3D modu deneyemedim, zira buna uygun perdem ve gözlüklerim yok. Fiyatına göre (3000 TL civarı) rakipsiz olduğunu düşünüyorum, ayrıca 3 yıl ve 3000 saat lamba garantisi de artısı. Projeksiyon düşünen arkadaşlara tavsiyemdir.
  • Benim merak ettiğim bir şey var . bu üründe lamba değişmi fiyat olarak ne kadar acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.