Şimdi Ara

Viewsonic'den Akıllı 4K Projeksiyon: X10-4K (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
6
Favori
12.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Paganz

Viewsonic x10’u 4 aydır kullanıyorum.
    Aydınlık sahnelerde 1080 ve 4k için renkler ve görüntü kalitesi oldukça iyi. 1080 altı kaynakta hiçbir artısı yok doğru kaynak kullanılmayacaksa bu kadar para vermeye gerek yok. Karanlık sahneler fena değil siyah gösterimi 4k da çok iyi. Son kullandığım H2 ile kıyaslamak çok doğru olmayacak belki ama ciddi fark var. Renk tarafını çok iyi çalışmışlar, renkler muazzam. 2400 lümen artısı hemen hissediliyor. Cihaz fan sesi ne çok sessiz ne de çok sesli, film izlerken zaten duyulmuyor. Harman Kardon sistem gayet başarılı yüksek seste bozulma yok. Ara yüzü xgimi h2 ile aynı aşağı yukarı çok fark yok fakat menü geçişleri ve uygulama açılışları çok hızlı işlemci farkı bariz ortada. Bu tarz ev sinema cihazlarında en çok eleştirdiğim basit plastik beyaz kasaya sahip olmaması çok hoş, salonda oyuncak gibi durmuyor. Üzerindeki girişler yeterli ve güncel.

HDMI: 2
    (HDMI 2.0, HDCP 1.4/2.2)
    SD Kart: Micro SD (64GB, SDXC)
    USB Type C: 1 (5V/ 2A)
    USB Type A: 2
    (USB 3.0 Okuyucu*1,
    USB 2.0 Okuyucu*1,

Kötü tarafları;
    kumandası berbat kronik arızası var, ilk defa benden böyle bir şikayet geldiğini söylediler ama ulaşabileceğim tüm mercilere bu durumu yazınca arızanın kronik olduğunu kabul ettiler :) servise gidecek cihaz içindeki alıcı sensor değişecek. Kumandada değil aslında sıkıntı ama kumandadaki kalitesiz hissi veren hafif plastik hiç yakışmamış bu cihaza, kumandanın ortasındaki halkayı sevmedim sağlam durmuyor, kontrolu zorlaştırıyor gereksiz olmuş. İlk defa kısa atım cihaz kullanıyorum xgimi lerdeki advanced keystone tarzı bir ayar bulamadım, cihazı yansıtılacak alana göre ayarlamak zorunda kaldım özelliklerinde yazıyormuş aldıktan sonra farkettim. Ortada kalabalık yapmaması için çaprazdan yayın yapılamıyor kısacası. Hareketli sahnelerdeki “yakın” obje kenarlarında pikselleşmeler can sıkıyor, bir çok kimsenin dikkatini çekeceğini sanmıyorum ama uzun yıllardır projeksiyon kullanıyorum ve bana batıyor açıkçası. Umarım güncelleme ile çözülür. Maçlar keyifli flulanma ya da iz yok. Amazonda çok abartılan aydınlık çerçeve beni hiç rahatsız etmiyor. Gündüz performansı tahmin ettiğim gibi kötü 2400 lümen yetersiz, gerçi güneş benim yansıttığım alana direkt vuruyor başka bir yere yansıtmayı denemedim. Ben 8900 e aldım fiyatını hak ediyor. Ama normalde satış fiyatı olan 11.000 tl ye almazdım açıkçası.
    Merhaba cihazda 1 metredeki yansıtma ile 3 metreden yansıtma arasında kalite farkı varmı? Cihazı geçen hafta aldım duvara 1 metre mesafeye koyduğum zaman duvarın içine 4 k tv gömülmüş gibi net görüntü veriyor ama 3 metreden yansıttığımda cihaz sanki 720 p yansıtma yapıyor. Böyle bir test yaptınız mı aceba. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • davinci38 D kullanıcısına yanıt
    bende bu cihaz ile epson tw-7100 arasında kaldım ikisinden birini alacağım karar veremiyorum sizin yazdığınız gibi şikayetleri okuyunca hepten kafam karışıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: alpino

bende bu cihaz ile epson tw-7100 arasında kaldım ikisinden birini alacağım karar veremiyorum sizin yazdığınız gibi şikayetleri okuyunca hepten kafam karışıyor
    viewsonic biraz daha keskin renkler yapay gelebilir, Epson daha parlak ve renkler çok canlı, gündüz performansı Epson daha başarılı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Mesafeye bağlı bir bozulma yaşamadım, yaklaşık üç metreden kullanıyorum. Mesafeyi her değiştirdiğinizde odaklama yapın. Kaynağın çözünürlüğünden emin olun. MiBox gibi bir aracı kullanıyorsanız, daha kaliteli bir kablo ile tekrar deneyin.
    S-link SL-H8K01 fiyat performans bakımından tavsiyemdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paganz -- 3 Nisan 2020; 1:27:0 >
  • 1 ay önce kampanyada 9999 TL imiş.Almayı düşünüyorum ama 11.550 TL fiyatı hakediyormu şuan acaba kullananlar memnunmu cevaplarsanız sevinirim.
  • blueman7 kullanıcısına yanıt
    şöyle söyliyeyim cihaz sadece 4K / 3D film ve PS4pro için için üretilmiş.SD/HD yayınlarda epey kötü görüntüsü.ses sistemi güzel.kumandası berbat.

• alpino kullanıcısına yanıt
    Cihazı odak probleminden dolayı servise gönderdim 3 günlük iken cihazda tamir gerekmesi durumunda değişimini talep ederek. Cihazın odaklamasını yazılımını yeniden yükleyerek düzeltmişler şu anda sorunsuz çalışıyor.Cihaz gayet kaliteli benim beklentimi karşıladı. Hatta geçen hafta sokağa çıkma yasağı varken can sıkıntısından 3 katlı evin duvarına dış cepheden yansıttım 10 metreye 5 metre bir görüntü aldım tabiki bir 4 k gibi değildi o büyüklükte ama rahatlıkla pes oynanıyordu :) görselini ekledim

Viewsonic'den Akıllı 4K Projeksiyon: X10-4K

valla ben benq1700 modelinden geçtim x-10 a o yüzden görüntü lambalı cihazlara göre 4K değilde FHD gözümde.pikseller çok belirgin malesef.biraz kullanıp satmayı düşünüyorum lambalı'ya geçiş yapacağım.

• puckish75 P kullanıcısına yanıt
    iptv yuklenmiyormu?

• baris007 B kullanıcısına yanıt
    yüklenebilen hiçbişi yok store'si bombok bişi yok

• drake D kullanıcısına yanıt
    Tr de satisi olursa alinir.

• Paganz P kullanıcısına yanıt
    Videoda söylenen otomatik kendisi odaklama yapiyormus.

Yukleme yapilmiyormu?

otomatik veya manuel odaklama yapıyor cihaz yükleme yapılır heraldi usb ile denemedim.ke modeli türkiye'ye gelmedi geleceğinide sanmam

Bakalim ilerleyen zamanlarda insallah gelir.icerigi zenginlestirmeleri gerekir ama neticede bu bir andoid veya smart deil.

• Led projektormu lazer projektormu daha iyidir.tabi 10bin tl butçe ayiripta Lg benq optoma wiewsonic arasinda kalanlarda oluyordur benim gibi.

sana en iyi cihazı öneriyorum tabi bulabilirsen EPSON TW-7100 12-13bin arası en muhteşem cihaz bende alacaktım ama hiçbiryerde yok virüs nedeniyle getiremiyorlar .

• 10k fiyat normal mi bilemiyorum.
  • BATMESS kullanıcısına yanıt
    bu dolar artık düşmez malesef 12 bin gibi rakamları kabulleneceğiz mecbur

Teknoloji ilerledikçe fiyatlar düşer diye uzun süre bekledik, bir şey almadık. Aksine dövizle beraber fiyatlar patladı hep. Sonumuz hayrolsun
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.