Şimdi Ara

**VİESSMANN VİTODENS CONNECT** Kullanıcıları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
4
Favori
11.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cihazda basınç ayarı nasıl yapılıyor, kaçta olmalı.
  • Wacsay W kullanıcısına yanıt

1 in üstü olmalı, ben 1.5 bar da kullanıyorum

• kaplan2064 K kullanıcısına yanıt

kombi altında neden S boru kullanılmadı acaba, ben bakır S borulardan aldım ama gereksizmi o boruları kullanmak

• social kullanıcısına yanıt

Hocam tamamen tercih meselesi, kombi çıkışını 25lik pprc aldığı gibi darboğaz olmadan 32lik boruya redüksiyon ile bağladılar. Yani çok da dikkat ettiğim bir şey değildi

• Merhabalar, bendede ayni kombi mevcut fakat Viessman a yazmama ragmen hic bir sekilde Vicare oda termostatini temin edemiyorum. Alan arkadaslar acaba yardimci olabilir nasil ilerliyebilirim ?
  • Herkese selamlar, 2 gün önce arkadaşım vasıtasıyla Ankara Daser mühendislik firmasından on/off özellikli Vicare termostatı buldum. Arkadaşım Ankara'daki genel müdürlüğe de gidip sormuş, şuan modülasyonlu tip gelmiyormuş 1 ayı geçebilir demişler, tarih belirsizmiş. O zamana kadar diğer termostatı al dedim, yalnız şuan termostatı nasıl başlayacağım bir türlü beceremedim. Termostatı kendi bağlamış arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi? Yoksa yetkili servis çağırmak mı gerekiyor?

Telefondan vicare uygulaması kullanmak istiyorsanız, ilk etapta servisin aktivasyon yapması lazım. Aktifleştirilmeden kullanamazsınız.

Eğer iklimlendirme sensörünüz yoksa, sadece derece arttırıp indirebilirsiniz, açma kapama gibi. Bende iklimlendirme sensörü var, memnunum kombiden

• Erenrtz E kullanıcısına yanıt

çip krizi yüzünden sorun yaşanıyormuş. Viessman genel müdürlüğe mail atıp, şartları zorlamanız lazım. Ne kadar peşine düşerseniz o kadar çabuk gelir. Benimki 2 haftada geldi.

• Hocam uygulamayı zaten kullanıyorum, şimdi bileşen ekle kısmından vicare climate sensorü seçiyorum ama eklemiyor. Galiba servisi çağıracağız

Edit: Özelden soran arkadaşlar için, ürün, ürün kutusu ve aktivasyon kartı. Bu ON/OFF özellikli olan ürün, yetkili kişi kombinin modülasyona devam edeceğini yalnızca dereceye ulaşınca off olacağını söyledi. Umarım yalan değildir, kandırıldım diyerek tüketici hakem heyetiyle uğraşmak istemiyorum😅. Bu arada maalesef modülasyonlu versiyon Türkiye'de hala yok.

**VİESSMANN VİTODENS CONNECT** Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaplan2064 -- 17 Aralık 2022; 22:27:55 >

bulmuşsun işte ürünü. Servis kurulumunu yaptıktan sonra programlanabilir şekilde kullanabilirsin. İşi yapan bu alet işte. Bileşen ekle deyip, sensörün arkasındaki QR kodu okutuyorsun, sonra eklenmiş oluyor. Eğer eklenemiyorsa aktivasyon gerekli. Birde pilini kontrol et, bileşen ekle dedikten sonra o sensörde iğneyle bir yere basıyorsun, yeşil ışık yanıp sönecek sensörde ondan sonra bağlantı oluşacak. Bu arada kombin wifiye bağlı mı?

• Halisünasyon H kullanıcısına yanıt

Hocam işler karıştı. Babam bir türlü dokunmatik telefona ve internet kullanıma alışamadı, haliydi termostat da internete bağlı ve telefondan kontrol edilmesi gerekiyor(ekran yok, tuş yok...) Velhasıl kelam bir türlü kullanımına alışamadılar ve ürünü rafa kaldırdık. Maalesef ürün 4 gün kullanıldı ve satışa koydum. Bakalım hayırlısı...

Edit: Termostat satıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaplan2064 -- 3 Ocak 2023; 11:24:57 >

Bu ekranda gün normalde istediğin kadar bölünebiliyordu, şimdi ise 3 e kadar bölebiliyorsun çok saçma oldu. Örneğin gece yatarken 22 olsun sabah 24 olsun işteyken 22 olsun akşam geldiğimde 24 olsun yapamıyorsun sun sun.

• lakrem L kullanıcısına yanıt

Ayrıca uzaktan kullanım suyu ısıtma seçeneğini açıp kapayabiliyordun şimdi onu da kaldırdılar.**VİESSMANN VİTODENS CONNECT** Kullanıcıları 

7955033 kodlu ürünü aldım bende, kurulum yapamıyorum ama aktivasyon kodu hatası veriyor.

Kutunun açılmasını engelleyen bir güvenlik önlemi yok, kod önce kullanılmış olabilir mi yada alakası yok başka bir sıkıntı mı var?

Viguide kurdum giriş yaptım kurulu kombimi görüyor ama termostatı ekleyemiyorum.

Servis ücret alıyor mu ve servis dışında tanıtma yolu var mı buldunuz mu?

• MySun kullanıcısına yanıt

Servis dışında aktivasyon olmuyor. Bende çok denemiştim Servis aktive edip öyle kullanabilirsiniz. Kombiniz yeniyse kurulum için ücret almazlar

12 Eylül'de servis açılışını yapmıştı.

• Bence bi arayın, ben kombiyi aldıktan 2-3 hafta sonra almanyadan gelince sensör ücretsiz taktılar.

1 temmuzda aldım kombiyi, servis 12 Eylül de devreye aldı kombiyi.

Servisi aradım biz Korkuteli ilçesini bıraktık dediler başka numara verdiler, o numarayı aradım 1000 TL ücret istiyor viessman in söylediği buymuş...

Vicare yok diye 1400 TL ye recowa oda termostatı aldım servisi bağlayamadı. Geçen buldum, 2000 TL verdim termostata sırf kendi markası olsun diye, bunu da kendimiz tanitamiyoruz... aldığıma bin pişman oldum bu kombiyi...

Geçen denerken servis gibi kayıt oluşturmuştum ama olmamıştı, o hesap ile bugün denedim bağlamayı başardım. Bölge müdürlüğünden aradılar 300 TL ye yapacaklar yol parasını biz karşılayacağız dediler ama gerek kalmadı.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.