Şimdi Ara

Video Kamera Alacaklar!! Acele Etmeyin, Yeni Modeller Kapıda..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
11.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ocak 2006'nın ilk haftası yani bu hafta birçok marka, birçok yeni model tanıtımı gerçekleştirdi ve gerçekleştirecek.

Bu modeller, yılın ilk bir ila altı ayı içerisinde piyasada bulunabilecek.

Hatta bazıları birkaç gün içinde...

Ortalık iyiden iyiye kızıştı...
    Markaların yeni yıl atakları, fiyatları daha da düşürebilir.

Bakıp göreceğiz...
    Hangi marka daha agresif fiyatlar sunabilecek ve daha çok yeniliği daha hızlı getirebilecek?

<<< Panasonic >>>

... 3 CCD çizgisini yenileyerek devam ediyor!
    Hem de daha çok özelliği daha uygun fiyata...
    Panasonic gerçekten agresif bir fiyat politikası izliyor.

Modeller:

> Başarılı 3 CCD serisi ile aynen devam;

PV-GS180 (yeni 140) / PV-GS300 (yeni 250) / PV-GS500 (yeni 400)
    (PAL uyumlu NV-GS serisinde model numaraları küçük farklılıklar gösterebilir)

* Fiyatlar daha uygun...

* Örneğin; Eisa ödüllü ve profesyonel fonksiyonları bulunan eski 400'ün özelliklerine sahip yeni 500 modelini, eski 250 modelinin fiyatına (2400-2500 YTL) bulabileceksiniz. Buna paralel olarak diğer yeni modellerin fiyatları da düşecek.

* Fakat hiçbir modelde televizyondan kayıt özelliği bulunmuyor.

* Eskilerin vardır bir kerameti ama yine de fiyatlar iyi. Bu yüzden, tam anlamıyla bir üst seri olarak algılanması yanlıştır. Yalnızca fikir verilmek istenmiştir. Testleri izlemek lazım. Belki de tam anlamıyla bir hayal kırıklığı...

> Yeni, 3 CCD'li ve aynı zamanda DVD'ye kaydeden modelleri;

VDR-D250 / VDR-D300

> Yeni tek CCD'li hesaplı seri modelleri;

PV-GS29 (eski 19) / PV-GS39 (eski 31) / PV-GS59 (eski 35)
    (PAL uyumlu NV-GS serisinde model numaraları küçük farklılıklar gösterebilir)

* İddialı fiyatlar devam ediyor. Başarı yakalamış, geleneksel bir seri.

* Başlangıç düzeyindeki kullanıcılar ve yüksek optik yakınlaştırma meraklıları için...

* Ekonomik ve kolay...

<<< Sony >>>

... Efsane geri döndü!
    Sony, gerçekten çok yeni modellerle yeni yıla iddialı giren markalardan biri.
    Fiyatlar çok da düşmemiş ama Sony kalitesi herkesçe bilinir.

Modeller:

> DVD'ye kaydeden yeni başlangıç ve üst düzey modelleri;

Başlangıç : DCR-DVD105 / DCR-DVD205 / DCR-DVD305
    Üst Düzey: DCR-DVD405 / DCR-DVD505

> Sony'nin ilk sabit diskli modeli;

DCR-SR100

* 30 GB kapasiteli, çıkarılamaz yerel diskli.

* 1/3" tek CCD.

* XP modunda yani en iyi modda 9 Mbps tazeleme oranı (zaten yalnızca bu tavsiye edilir).

* Standart modda 6 ve uzun modda 3 Mbps tazeleme oranı (her ikisi de tavsiye edilmez).
    (Bir DVD için ideal değer 25 Mbps olmasına karşın en azından 9, kabul edilebilir bir değerdir fakat bunun altı, bir dvd için kabul edilemez.)

> Yeni tek CCD'li hesaplı seri modelleri (yeni DCR-HC serisi);

DCR-HC26 / DCR-HC36 / DCR-HC46 / DCR-HC96

* Bu seri oldukça tutulan bir seriydi. Fakat son jenerasyonda maliyetleri (dolayısıyla kaliteyi) biraz düşürmüşlerdi.

* Başlangıç için ideal bir seri ve tabi geleneksel Sony kalitesi devam ediyor.

* Sony'nin efsanevi serisi olmaya aday bu yeni jenerasyonunda, bakalım Sony aynı başarıyı sürdürebilecek mi?..

Kaynak, Daha Ayrıntılı Bilgi ve Daha Değişik Markalar

• MeE verdiğin bilgiler için teşekkürler, sana bir soru sormak istiyorum, forumlarda okuduğum ve anladığım kadarıyla sanırım mini dv görüntü, ses kalitesi ve kameranın ömrü açısından daha iyiymiş, Sony DCR-HC90E düşünüyordum senin yorumun ve bu formu okuyan bu kamerayı kullananların yorumlarını öğrenebilir miyim? avantaj ve dezavantajları nelerdir?
  • dilek bance hdr-hc1e model sony kamera al doğubankta 1500 usd

Hiç pişman olmayacaksın. Senin düşündüğün modelden 4 kat iyi
  • merhaba heybaris
    doğubanktan hiç alışveriş yapmadım, daha doğrusu internet üzerinden daha önce hiç alışveriş yapmadım forumlardan birinde doğubanktan alınanların garantisi olmuyor diye okudum bu doğrumu bilgin yada arkadaşlar bilginiz varmı? Doğubankatan alıveriş yapanlardan bilgi bekliyorum lütfen yazın şimdidien teşekkür ederim
  • Su an için işe yarar tek model piyasaya çıkacak....o da sony nin yeni HDV kamerası HC3.Ama ilk çıktıgında HC1 e kıyasla fiyat avantajının bununmayacagını düşünürsek HC1 yine en mantıklı seçenek gibi duruyor.

http://www.camcorderinfo.com/content/Sony-to-Announce-Lower-Priced-HDV-Camcorder-HDR-HC3.htm
  • dilek evet doğubankta ucuz ama garantisi yok. Ama istersen oradanda garantili kamera alabilirsin. Tabi fiyat değişir. Bence sen şunu araştır. Doğubanktan garantisiz kamera alanlar ne gibi sorunlarla karşılaşıyor. Ben oradan deha önce hiç alışveriş yapmadığım için yardımcı olamayacağım bu konuda.
  • hdr-hc1e diye bir model var araştırıyorum fiyatı 2.800 ytl civarında birde DCR-HC1000 diye bir model var o da 2.000 ytl civarında ama aynı sitede bu iki kameanın bulunduğuna hiç rastlamadım acaba aynımı ama fiyat farkı bu kadar çok olabilir mi? bu konu hakkında bilgilerinizi benimle paylaşırmısınız?
  • arkadaşlar 700 ytl ile 900 tyl arası bişi alacam.Ne önerirsiniz?
  • azcık daha çık al güzel bi panasonik 3ccd olsun
  • 2500 YTL'ye kadar alınabilecek en iyi video kamera Panasonic NV-GS250.
    Sony DCR-HC90E güzel bir video kamera... Fakat aynı kareleri Panasonic'le çektiğiniz zaman farkı anlayacaksanız. Her ikisini de kullandım ve kesinlikle Panasonic.

Bunların yanısıra Sony DCR-HC1 de oldukça güzel bir video kamera fakat fiyat konusunda biraz başarısız. Biraz yüksek bir fiyatı var. O fiyat aralığına çıkabiliyorsanız, daha değişik ürünler de araştırabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeE -- 22 Şubat 2006 1:29:32 >
  • JVC GZ-MG serisi super, 20-30gb sabit diski var 1.3 ve 2.2 mpixel secenekleri mevcut.
    30gb modele DVD kalitesinde (ses+goruntu) 7 saat cekim yapabiliyor, tv kalitesinde ise 37 saat.
  • JVC GZ-MG70'i kullandım. Görüntü kalitesi çok iyi değil. Hatta kötü. Renkler özellikle çok pastel ve mat. Yani soluk gibi. Gece çekimleri ise idare ederin biraz üzerinde. Ayrıca yedi saatlik modda bile dvd kalitesini yakalayamadığını söyleyebilirim. Biraz da yavaş bir makina.

Cazip olan tek yanı çok pahalı olmaması ve sabit diskli olması. Böylece uzun süreler çekim yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeE -- 23 Şubat 2006 16:28:53 >
  • JVC nin birkac incelemesini okudum, iyi diyenler de var kotu diyenler de,
    Ben bu yakinlarda HDD li bir kamera almayi dusunuyorum ne onerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi viper -- 27 Şubat 2006; 18:36:39 >
  • Desenize eski modellerin fiyatları düşecek. Çok iyi o zaman....
  • Arkadaşlar DCR-HC96E DCR-PC1000E DCR-DVD405 modellerinden hangisini önerirsiniz? 2000 ytl civarında bir bütçe ayırdım ama taksitle ayrıca bu kameraların üçüde yeni. Lütfen yardım?
  • Eğer 2 milyar bütçeyi ayırabildiyseniz taksitten vazgeçin, kendinizi zorlayım peşin alın, HC1E yi alın. 1.3milyardan fazla veripte SD kamera almak(Panasonic GS250,HC96), 2 milyara kıyaslanamayacak derecede üstün cihazlar varken, yazıktır.

Ben 2.015TL gibi bir fiyata aldım ve SD alternatiflerine göre makinenin her kurusunun hakkını verebildiğini söyleyebilirim.
    Bu arada mail atmışsınız,msn ye ekledim, oradan da gorusebiliriz.
  • Sayın Ahmet kardeş söylediğiniz gibi peşin ayıracak bir param yok ancak taksitle alabiliyorum. En son DCR-PC 1000E almaya karar verdim ama hala içimde şüphe var benim için bir inceleyebilirmisin? Aşağıda bir araştırmanın linkini veriyorum. Şimdiden teşekkürler

http://www.teknoyasam.net/content/view/58/92/
  • DCR-PC 1000E yi daha once camcorderinfo da ve forumlarında bir miktar takip etmiştim. Sunu cok net soyleyebilirim, HC96E ile kıyasla hem "reel" cozunurluk olarak, hemde düşük ışık performansı olarak yetersiz bir kamera.

Ozellikle HC96E gibi 1/3" lik bir kamera ile kıyaslarsa cozunurluk olarak PC1000, 4:3 te 389.6*267.4=104,179 pixel cozunurluk verebilirken,
    HC96E 443.0*400.2=177288 pixellik goruntusu ile PC1000 den %70 daha yuksek çözünürlük veriyor.

Ayrıca camcorderinfonun 60lüx ve 15lüx te yaptıgı gece çekimi testlerinden PC1000 berbat sonuc alırken, HC96E en iyi consumer kameralardan biri durumunda.

Renk canlılıgı konusunda da 60lüx altında HC96E ustunlugunu belli ediyor, cunku 1/6" lik çipler fazla ışık alamıyor bu ortamda.

Bu nedenler dolayısıyla PC1000 karşısında size "Sony HC96E" yi tavsiye edeceğim.

Şu linklerde iki kameranında elle tutulur karşılaştırmasını okuyabilirsiniz:
    http://www.camcorderinfo.com/content/Sony-DCR-HC96-Camcorder-Review.htm
    http://www.camcorderinfo.com/content/Sony-DCR-PC1000-Camcorder-Review.htm

Bu aradahttp://www.teknoyasam.net/content/view/58/92/ linkindeki yazı inceleme değil reklamdır.

Tabii manuel shutter, aperture, gain ayarları,harici mikrofon girisi,kulaklık çıkışı gibi daha profesyonel amaçlara hizmet edecek özellikler sizin için onemli ise yine PC1000den hem düşük ışık performansı hemde cozunurluk olarak daha üstün olan "Panasonic NVGS250" yi tereddütsüz alabilirsiniz.

• SONY 17 - 19 ve 23 - 24 arasında kalsaydınız hangisini tecih ederdiniz. (maddi güç bu arada yetiyor)
  • Sony'nin 23 ve 24 modelleri arasında hemen hemen hiç fark yok 24'de usb streaming var.
    Çok önemli bir özellik değil.. 17 ve 19 modelleri ise artık pek fazla bulunmuyor..
    23 ve 24 modelleri 20x optik zooma sahip.. 17 ve 19 modelleri ise aklımda kaldığı kadarıyla
    10x optik olması gerekir. Benim tercihim hc23 modeli 600 ytl civarı iyi fiyat..

Düzeltme:17 ve 19 modellerde 20x optik zooma sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nodar -- 19 Mart 2006; 18:13:44 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.