Şimdi Ara

VICTOR-JVC FX700 İZLENİMLERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
0
Favori
5.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu ilk denemem olup, izlenimlerimi kendi anlayışıma göre aktarmaya çalışacağım.. Hatam olursa affola..

Aslında bu kulaklığı İE8 ile karşılaştırmak isterdim ancak uygun fiyatlı bir tane bulamadım, o yüzden SM3 ve CKS90 dan örnekler vereceğim..

Kulaklığı Japonya'da yaşayan bir arkadaşıma aldırıp gönderttirdim.. Fiyatı dolayısıyla gümrük sorunu yaşamam olasıydı çünkü..

Bildiğiniz gibi Victor, JVC'nin prestij markası.. ( Ki ben JVC nin de oldukça prestijli bir marka olduğunu düşünüyorum..)
    Kulaklık klasına yakışan hoş bir kutu içerisinde geliyor..
    Özellikle taşıma çantası şimdiye kadar gördüklerimin en güzel olanı.. Kaliteli materyaller kullanılarak yapılmış, içi kadife kaplı, mıknatıslı bir kapağı var..

Kulaklığın kendi yapısı da gerçekten kalite izlenimini pekiştiriyor..
    Daha önce okuduğum incelemelerde "tank gibi sağlam" benzetmesini görmüştüm ki buna bende katılıyorum..
    Oldukça rijit bir yapıya sahip..

Kablosu ince bir yapıda ancak sağlamlık yönünden bir sıkıntı yaratacak gibi görünmüyor..
    Y şeklinde 80cm.lik bir kabloya sahip.. Ayrıca yanında birde 70cm.lik bir uzatma kablosu geliyor..
    Üzerindeki kablonun jakı düz, uzatma kablosunun ki L şeklinde..

Anlaşılmaz bir şekilde kutudan sadece orta boy silikon uç çıktı..
    Normalde 3 boy silikon ve 2 boy dolgulu uç çıkması gerekiyordu.. Bu da benim şansım herhalde..

Ses özelliklerine gelirsek kısaca beni tatmin ettiğini söyleyebilirim.. ( Burada biraz zor beğenen biri olduğumu söylemem gerek..)
    Kulaklığı almadan önce okuduğum yorumlarda ilk başta tizlerin rahatsız edecek derecede parlak olduğunu okumuştum ki buna bende katılıyorum..
    Görüşlerimi paylaşmadan önce yaklaşık 120 saat kadar burn-in sürecine tabi tuttum.. Dedikleri gibi bu sürecin sonunda tizlerdeki parlaklık azaldı, daha rahat dinlenebilir, tatlı bir hal aldı..

Dinamik sürücüsü sayesinde baslı bir kulaklık olarak anılabilir ama tahmin edeceğiniz üzere, düşük segmentte ki kulaklıklar gibi baslar diğer frekansları ezmiyor..
    Mid ve tizler olabildiğince net ve perdesiz duyulabiliyor.. Çekinik değiller.. Sere serpe ortadalar..

Bu kulaklığın en çok övgü alan yönlerinden biri "timbre" dedikleri tınısı idi..
    Gerçekten baslarda hoş bir tınısı var.. Bende diğer yorumcular gibi bunu tamamı ahşap olan yapısına bağlıyorum..

Kulaklığın arka tarafı açık yapıda olduğu için bir miktar dışarıya ses veriyor..
    Diğer çoğu iem lerden fazla elbette.. Geceleyin sessiz bir odada yada sessiz bir gece yolculuğunda sesi çok açarsanız uyarı alabilirsiniz..

Çok yüksek seste deformasyona girmiyor kulaklık.. ( Belki tizler biraz daha parlıyor diyebilirim)
    Zaten teknik özelliklerinde 200 mW a kadar beslenebileceği belirtilmiş..

Driver 10mm. çapında..
    6-26000 Hz. frekans aralığına sahip..
    Empedansı: 16 Ohm
    Ses basınç düzeyi: 104 dB/1mW
    9.6 gram ağırlığında..
    Jak altın kaplama..

Ses ayrıntılarına girersek..

BAS:

Tahmininiz üzere kulaklığın boy gösterisi yaptığı yönü bu..
    Bu konuda SM3 ü rahatlıkla geride bıraktığını söyleyebilirim..
    SM3 ü küçümsemiyorum ancak, FX700 çok ayrıntılı, net veriyor basları.. Daha bir tatlı dinleniyor..
    Davulun doğal BUMM larını duymak isteyenler denemeliler muhakkak.. Bas gitarlarla ritim tutabiliyorsunuz rahatlıkla.. Üstelik bu ikisini birarada duyabilmek tam bir mutluluk..

Baslar gözlerinizi yuvalarından uğratacak kadar baskı yapmıyor beyninize.. Sağlam baslı olarak anılabilecek yapıda ki bana göre bu daha dinlenilesi bir tat..
    Metallica ve türevleri bile sırıtmadan, zevkle dinlenebiliyor..
    Bu arada PFE ve CK10 gibi kulaklıkların baslarını yerinde ve yeterli görenlere (ben onlardan değilim..) göre değil bu kulaklık.. Baslar onlara fazla gelecektir..

Çok sevdiğim CKS90 la karşılaştıracak olursam, elbette fark büyük..
    En başta çözünürlük açısından FX700 önde..
    Bas vurgusu olarak da FX700 daha güçlü diyebilirim..
    Benim düşüncem F/P olarak CKS90 kendi klasmanında, FX700 kendi klasmanında en iyileri.. (Radius'u henüz dinleyemediğim için onu dışarıda bırakıyorum..)

Birçok odyofilin FX700'ü ayrı bir yere koymasında en büyük sebep basları zaten..

MİD:

Oldukça başarılı buldum..
    Özellikle bayan vokallerin tadına doyulmuyor..
    SM3 çözünürlük yönünden belki bir adım önde olabilir ancak FX700 de ondan aşağı kalmıyor.. Ayrıntı ve müzikal yönden hiçbir eksiği yok bence..
    CKS90 da bu konuda iyidir ama FX700 kadar değil elbet.. Ayrıntılarda fark ortaya çıkıyor..
    Midler de çekinik değiller.. İlk aldığımdaki aşırı parlaklık midlerde de vardı.. Burn-in ile birlikte onlarda biraz törpülendi.. Daha ileride yine bir miktar azalma olabilir bilemiyorum..
    Yine de an itibariyle bir kısım dinleyiciye (belki) fazla gelebilir.. Burası işin zevkler ve renkler yönüne giriyor..

TİZ:

Gelelim tiz konusuna..
    Baslar şahane, midler yemede yanında yat..
    Peki ya tizler midemize oturmasın?

Yok yee daha neler..

Tizler de güsel.. Valla güsel..

Kulaklığın eksik kaldığı hiçbir yön yok.. Bu kesin..
    Tizler, enstrüman ayrımı, netlik, canlılık, çözünürlük vs her yönden tatminkar..
    Aşırı parlaklık olayı artık kalmadı demiştim.. Rahatsız etmeden keyifle dinlenebiliyor şimdi..
    Yine bir parantez açayım.. Kimileri fazla bulabilirmi? Belki evet diyebilirim..

SM3 ayrıntı ve çözünürlük yönünden bir adım önde..
    CKS90 da durum tam tersi..

FX700 ü bu derece popüler yapan şey, baslı olmasına rağmen diğer frekansları sunmada ki başarısı olabilir diye düşünüyorum..
    Genelde alt segmentlerde bu sıkıntının olduğunu düşünürseniz mantıksız gelmiyor..

SONUÇ:

Her eve lazım bir edevat bu..
    Memnun kalınmaması pek olası bir ürün değil..
    Özellikle yüksek çözünürlüklü odyofil kayıtlarında "yok artık" diyorsunuz..
    Bu kulaklığı, üst seviye kulaklık isteyip de SM3 ün basını az bulanlara rahatlıkla tavsiye edebilirim..
    Her tür müziği severek dinleyebiliyorum..

Ancak, "Aman şöyle analitik istiyorum, sesi de kupkuru olsun" diyenler uzak durmalı.. Kendilerini lunaparkda sanabilirler..

Aklımda birçok şey vardı ama yazarken çok da aklına gelmiyormuş insanın..
    Daha sonradan aklıma geldikçe bu post'a eklemeler yaparım..
    Kendi tarzımla yazdım ama umarım yararlı olabilmişimdir..
    Sevgiler herkese..

Edit 1:
    Kulaklık son derece kolay beslenebiliyor..
    Çoğu zaman direkt Fuze yada iphone dan dinliyorum..
    Gayet tatminkar ses alıyorum her ikisi ile de..
    Amfi ile sesi değişen bir kulaklık diyemem..
    Belki bir miktar değişme/gelişme oluyordur, henüz böyle bir çıkarımım olmadı..

Edit 2:
    Kulaklık sahne konusunda oldukça iyi..
    Dinlediğiniz kayıt ne kadar iyi olursa o derece iyi anlayabiliyorsunuz..

Space denen şeyin ne menem bişey olduğunu ben henüz kavradığımı söyleyemem ancak bu konuda da iyi olduğu söyleniyor..
    Merak edenler aşağıdaki linkden space ve diğer genel özelliklerine bakabilirler..
    http://www.head-fi.org/wiki/top-tier-universal-iem-comparison-chart-and-information

İzolasyon konusunu da atlamışım..
    Bana sadece orta boy silikon uçla geldiği için bu konuda bir şanssızlık yaşadım..
    Genelde orta boy uç kullanıyorum.. Kendi ucuyla ortalama bir izolasyon sağladığını söyleyebilirim..

Birde orta boy Sony hibrid uçla denedim.. Bas yoğunluğunda ufak bir azalma, tizlerin miktarı, netliği ve çözünürlüğünde bir miktar artış oldu.. Bu uçla biraz daha analitiğe yaklaşıyor kulaklık..

Kulaklığın arkasının açık yapıda olması izolasyonu etkiliyor.. Bunu bir dezavantaj olarak sayabiliriz..

FX700 için tavsiye edilen en iyi ucu araştırmadım.. Muhtemelen daha iyi sonuç verecek uçlar vardır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fortress34 -- 28 Şubat 2011; 0:33:59 >

• Sm3 nasıl en iyi armatürlü universal iem diye geçiyorsa buda en iyi dynamic yapılı kulaklıklardan biri ,eminim sesi de çok iyidir bende bir ara alacaktım ama kafaüstü sisteme geçtiğim için ertelemiştim
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

Sm3 nasıl en iyi armatürlü universal iem diye geçiyorsa buda en iyi dynamic yapılı kulaklıklardan biri ,eminim sesi de çok iyidir bende bir ara alacaktım ama kafaüstü sisteme geçtiğim için ertelemiştim
    ellerine saglık inceleme için sertug abi
  • güzel olmuş , eline sağlık
    özellikle ilk resimdeki ayağa bittim
  • quote:

Orijinalden alıntı: pea.

güzel olmuş , eline sağlık

ayak hiç dikkatimi çekmemişti inceleme gerçekten güzel olmuş darısı bigün inşallah biz fakirlerin başına
    kaça mal oldu merak ediyorum...

• quote:

Sm3 nasıl en iyi armatürlü universal iem diye geçiyorsa buda en iyi dynamic yapılı kulaklıklardan biri ,eminim sesi de çok iyidir bende bir ara alacaktım ama kafaüstü sisteme geçtiğim için ertelemiştim

Benim bildiğim en iyi dinamik armatürlü kulaklık bu..
    Bunu SM3'e tercih edenler bile var..

quote:

Orijinalden alıntı: s&y

Sağolasın Sertaç..

quote:

Teşekkürler.. Kendi çapımda bişeyler yapmaya çalıştım..
    Bu arada sen ameliyatlı ayağıma bittiysen birde ameliyattan önce görmeliydin fetiş seni..

quote:

Orijinalden alıntı: baran88

ayak hiç dikkatimi çekmemişti inceleme gerçekten güzel olmuş darısı bigün inşallah biz fakirlerin başına

Teşekkür ederim.. İnşallah herkesin gönlüne göre olur herşey..
    Net fiyat belirtmeyeyim isterseniz.. 300 doların üzerinde diyeyim..

• quote:

Orijinalden alıntı: fortress34

quote:

Benim bildiğim en iyi dinamik armatürlü kulaklık bu..
    Bunu SM3'e tercih edenler bile var..

quote:

Orijinalden alıntı: s&y

Sağolasın Sertaç..

quote:

Teşekkürler.. Kendi çapımda bişeyler yapmaya çalıştım..
    Bu arada sen ameliyatlı ayağıma bittiysen birde ameliyattan önce görmeliydin fetiş seni..

quote:

Orijinalden alıntı: baran88

Teşekkür ederim.. İnşallah herkesin gönlüne göre olur herşey..
    Net fiyat belirtmeyeyim isterseniz.. 300 doların üzerinde diyeyim..

Alıntıları Göster
    fortress34@ Final audio'dan sonra en iyi diyebiliriz

http://www.final-audio-design-e.com/products/dc-1601-metal-series-earphones/

• quote:

Doğrudur.. Final Audio ları hiç dinlemedim ancak oldukça övgü duydum haklarında..
    Şunu da ekleyeyim.. FA 1601 lerin fiyatları FX700 ün 2 katı ile 7 katı arasında değişiyor..

• quote:

quote:

Doğrudur.. Final Audio ları hiç dinlemedim ancak oldukça övgü duydum haklarında..
    Şunu da ekleyeyim.. FA 1601 lerin fiyatları FX700 ün 2 katı ile 7 katı arasında değişiyor..

Alıntıları Göster
    EE orası öyle tabi zaten pek kimsede yok japonyada satılıyor ... head-fi da bir kişinin yorumunu okumuştum aklımda şu yorumu kaldı , "like a full range speakers" !

• quote:

EE orası öyle tabi zaten pek kimsede yok japonyada satılıyor ... head-fi da bir kişinin yorumunu okumuştum aklımda şu yorumu kaldı , "like a full range speakers" !

Alıntıları Göster
    kulaklık çok güzel gerçekten.iyi günlerde kullanın.yalnız aklıma takılan birşey oldu.geçen bir inceleme okudum.yeni çıkan sony mdr-ex1000 ile jvc fx700 ü karşılaştırıyordu adam ve sony nin daha iyi olduğunu söylüyordu.bu konuda bilgisi olan var mı?head-fi de şöyle bir konu buldum fx700 ve ex1000 ile ilgili.

http://www.head-fi.org/forum/thread/539500/review-impressions-of-the-sony-ex1000-versus-the-fx700-gr10-and-e-q5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi electrostatic -- 27 Şubat 2011; 17:48:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: electrostatic

kulaklık çok güzel gerçekten.iyi günlerde kullanın.yalnız aklıma takılan birşey oldu.geçen bir inceleme okudum.yeni çıkan sony mdr-ex1000 ile jvc fx700 ü karşılaştırıyordu adam ve sony nin daha iyi olduğunu söylüyordu.bu konuda bilgisi olan var mı?head-fi de şöyle bir konu buldum fx700 ve ex1000 ile ilgili.

http://www.head-fi.org/forum/thread/539500/review-impressions-of-the-sony-ex1000-versus-the-fx700-gr10-and-e-q5

Teşekkürler..
    Japonya daki arkadaşımla Sony ler hakkında bir sohbetimiz olmuştu.. O seriyi bende araştırdım..
    Kısaca aktarayım..
    Arkadaşım EX1000 in oldukça iyi olduğunu söylüyor ( hatta muhtemelen FX700 den de..)
    EX1000 den öte EX800ST nin daha alınabilitesi yüksek olduğunu söylüyor..
    EX1000 in Japonya fiyatı 800 dolardan başlıyor..
    EX800ST 349 dolar ve EX1000 e oldukça yakın, aradaki fark için o kadar para kesinlikle verilmez diyordu ki sonuna kadar katılıyorum..
    Bu aralar 1964 ears Quad custom larla ilgileniyorum.. 550-600 dolar civarına maloluyor.. Bu durumda EX1000 e 800 dolar vermek ne kadar mantıklı hesabını siz yapın..

FX700 e gelirsek EX800ST ile aynı segment olduğunu söyleyebiliriz.. Seçim kişisel zevklere göre yapılabilir..

Fiyatlar bu seviyeye çıkınca gerek ödeme, gerekse temin ve gümrükten geçirme konusu sıkıntılı bir hal alıyor..

• Bu ürünü örnek vermeyi, IEM demeyi doğru bulmuyorum. Bugüne kadar birçok kişi kullanışsız ve taşınamaz olduğunu belirtmişti.

Hatta ve hatta uçları özellikle dışarndan ses/hava alsın diye üretilmiş bir kulaklık. Bu ürün biraz farklı.

Fiyatına girmeye bile gerek yok.

quote:

@fortress34: Abi eline sağlık, inceleme çok güzel olmuş. Ben bugün Konya'daydım, arayacaktım ama hiç vakit olmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H. -- 27 Şubat 2011; 18:22:39 >

• quote:

quote:

Teşekkürler..
    Japonya daki arkadaşımla Sony ler hakkında bir sohbetimiz olmuştu.. O seriyi bende araştırdım..
    Kısaca aktarayım..
    Arkadaşım EX1000 in oldukça iyi olduğunu söylüyor ( hatta muhtemelen FX700 den de..)
    EX800ST 349 dolar ve EX1000 e oldukça yakın, aradaki fark için o kadar para kesinlikle verilmez diyordu ki sonuna kadar katılıyorum..
    Bu aralar 1964 ears Quad custom larla ilgileniyorum.. 550-600 dolar civarına maloluyor.. Bu durumda EX1000 e 800 dolar vermek ne kadar mantıklı hesabını siz yapın..

FX700 e gelirsek EX800ST ile aynı segment olduğunu söyleyebiliriz.. Seçim kişisel zevklere göre yapılabilir..

Fiyatlar bu seviyeye çıkınca gerek ödeme, gerekse temin ve gümrükten geçirme konusu sıkıntılı bir hal alıyor..

Alıntıları Göster
    @fortress34 gerçekten açıklayıcı bilmek istediklerimize cevap veren sade anlatımlı güzel bir inceleme olmuş, incelemenizden kulaklık hakkında duymak istediklerimi duyduğumu söyleyebilirim, hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın

• quote:

Orijinalden alıntı: dESiLVer

@fortress34 gerçekten açıklayıcı bilmek istediklerimize cevap veren sade anlatımlı güzel bir inceleme olmuş, incelemenizden kulaklık hakkında duymak istediklerimi duyduğumu söyleyebilirim, hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun abi, güzel inceleme olmuş. Ben de Konya'ya gelmiştim tam FX700 için

• quote:

Orijinalden alıntı: H.

@fortress34: Abi eline sağlık, inceleme çok güzel olmuş. Ben bugün Konya'daydım, arayacaktım ama hiç vakit olmadı

Vay ben seni var ya..
    Ne diyim bilmem..
    Yav sen işin neyse hallederken yine görüşürdük yahu..
    Çok özel bişey değilse tabi..
  • PM atıyorum

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: H.

Vay ben seni var ya..
    Ne diyim bilmem..
    Yav sen işin neyse hallederken yine görüşürdük yahu..
    Çok özel bişey değilse tabi..

• quote:

Orijinalden alıntı: SE_GuRu

Çok teşekkür ederim..
    Beğendiyseniz ne mutlu..

quote:

Orijinalden alıntı: sevindi42

Hayırlı olsun abi, güzel inceleme olmuş. Ben de Konya'ya gelmiştim tam FX700 için

Teşekkür ederim Sametcim..
    Müsait bir zaman görüşürüz tabi..
    Sen ne zamana kadar buradasın?

İlk mesajın sonuna kulaklığın beslenmesi ile ilgili not ekliyorum..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SE_GuRu

Çok teşekkür ederim..
    Beğendiyseniz ne mutlu..

quote:

Orijinalden alıntı: sevindi42

Teşekkür ederim Sametcim..
    Müsait bir zaman görüşürüz tabi..
    Sen ne zamana kadar buradasın?

İlk mesajın sonuna kulaklığın beslenmesi ile ilgili not ekliyorum..

Alıntıları Göster
    Ellerinize sağlık. gerçekten hem fetiş hemde ses kalitesi yüksek bir ürün.

izlenimler içinde çok teşekkürler.

• quote:

quote:

Teşekkürler..
    Kısaca aktarayım..

EX1000'in fiyatı düşmüş sonystyle.com'da 499 dolara alınabiliyor ;

http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10551&storeId=10151&langId=-1&productId=8198552921666302155

• quote:

Orijinalden alıntı: Master-Fİ

Ellerinize sağlık. gerçekten hem fetiş hemde ses kalitesi yüksek bir ürün.

izlenimler içinde çok teşekkürler.

Teşekkür ederim..
    Rica ederim..

quote:

EX1000'in fiyatı düşmüş sonystyle.com'da 499 dolara alınabiliyor ;

http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10551&storeId=10151&langId=-1&productId=8198552921666302155

İyi olmuş.. 800 dolar çok saçma bir fiyattı zaten..
    Yalnız şu var an itibariyle 550 dolara 4 driverlı, 3 crossover lı custom yaptırılabiliyorken 499 dolar yine mantık dışı bana göre..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.