Şimdi Ara

Victor Gaming Machine Kullanıcıları Kulübü(BATTI) (329. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.685
Cevap
67
Favori
208.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 327328329330331
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

Ekran kartı sürücüsü iso ya gömülüyor mu? Oluyorsa araştırırım. Linux yüklesem ne olacak ki? Oyunları oynayamayacağım :(
    srvngrc kardeş Şu an İstanbulda bacanağın yanındayım. İstanbulda bu işi yapabilecek bir servis var mı? Bu clevo laptopların servisini yapan bir firma var diyorlardı ama bir türlü bulamadım malum forum çok uzun :( Senin bildiğin bu sıkıntımı çözebilecek bir servis var mı?

Alıntıları Göster
    leo bilişim diyorlardı ama hala açık mı bilmiyorum. victor'dan ayrılan elemanlar falan varmış.
    bence gömülür iso'ya neden gömülmesin? sonuçta bazı driverlar oluyor default olarak. linux deneyin deme amacım da şu. birincisi eğer çalışırsa olayın donanımsal bir hata olmadığını görmüş olursunuz. hatta linux konusunda tecrübeli biri yaparsa kullanıcılar tarafından hazırlanan alternatif sürücüler falan da var nvidia için onları da dener. ikincisi artık linux'ta birçok oyun çalışıyor. bence denemekte fayda var.
    daha evvel konuştuğumuzda da söylemiştim. sizin en net çözümünüz bir şekilde monster servisinden birine ulaşmanız. gayri resmi olarak size yardımcı olabilir dışarıda. gidip biriyle görüşün bence. kadıköy'de servisi monster'ın.

bir de şurada modlanmış nvidia sürücüleri var. sizin cihazınız için uygun versiyon varsa deneyebilirsiniz. sorumluluk size ait.https://premamod.wordpress.com/2017/08/15/j95-nvidia-inf/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srvngrc -- 2 Temmuz 2018; 14:22:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: srvngrc

leo bilişim diyorlardı ama hala açık mı bilmiyorum. victor'dan ayrılan elemanlar falan varmış.
    bence gömülür iso'ya neden gömülmesin? sonuçta bazı driverlar oluyor default olarak. linux deneyin deme amacım da şu. birincisi eğer çalışırsa olayın donanımsal bir hata olmadığını görmüş olursunuz. hatta linux konusunda tecrübeli biri yaparsa kullanıcılar tarafından hazırlanan alternatif sürücüler falan da var nvidia için onları da dener. ikincisi artık linux'ta birçok oyun çalışıyor. bence denemekte fayda var.
    daha evvel konuştuğumuzda da söylemiştim. sizin en net çözümünüz bir şekilde monster servisinden birine ulaşmanız. gayri resmi olarak size yardımcı olabilir dışarıda. gidip biriyle görüşün bence. kadıköy'de servisi monster'ın.

bir de şurada modlanmış nvidia sürücüleri var. sizin cihazınız için uygun versiyon varsa deneyebilirsiniz. sorumluluk size ait.https://premamod.wordpress.com/2017/08/15/j95-nvidia-inf/

Alıntıları Göster
    Leo bilişim arattım adres yok onlar da battı demek ki Ne uğursuz markaymış.
    İsoya gömme işini de sorarım artık. Linux oyunlarda sıkıntı çıkarıyor. Sorunumun donanımsal olduğunu zannetmiyorum. Öyle olsaydı 2015 sürümü de çalışmazdı. Bu donanım sorunu 2015 üstünü sıkıntı yapıyor değildir herhalde
    Monster servisi benimde aklıma geldi ama adamlar victortan aldık deyince yüzünüze bile bakmıyormuş? Kovmasınlar beni? Olmadı gidip denerim şansımı artık.
    Modlanmış sürücülere baktım ama orada işlemler filan yapmak gerikiyormuş.

DDU
    SÜRÜCÜ İMZALAMAYI DEVRE DIŞI BIRAK
    7-ZİP -> ÇIKARTILMIŞ SÜRÜCÜ PAKETİ >> YUKARIDA GÖSTERİLDİĞİ GİBİ KLASÖRLERİ SİLİN (BU ADIMI ATLAMAYIN)
    'SETUP.CFG' ÖĞESİNİ AYIKLANAN SÜRÜCÜ KLASÖRÜNE KOPYALAYIN
    DİSPLAY.DRİVER KLASÖRÜ -> SADECE AŞAĞIDAKİ İLGİLİ INF DOSYALARINI KOPYALAYIN -> SETUP.EXE -> CUSTOM -> CLEAN İNSTALL SEÇENEĞİNİ ÇALIŞTIRIN -> “INSTALLATİON SUCCESSFUL” -> CLOSE İNSTALLER.
    NVİDİAPROFİLEINSPECTOR -> “İTHALAT PROFİLİ (LER)” -> “MEVCUT PROFİLİ YENİLEME”.
    YENİDEN BAŞLATMA

Bunları yapacağımı zannetmiyorum :) bilgisayarı yakmayalım sonra

• Selamlar. Burası çok durgun ama yine de sormak istedim. Birkaç gündür P503S model laptopum açılışta daha logo vs. görünmeden siyah ekranda takılıp kalıyor. Birkaç dakika sonra normal şekilde açılıyor ve sorunsuz çalışıyor. Sebebi ne olabilir? Benzer durum yaşayan var mı?

Sorunu şu an için çözdüm.Çözümü yazıyorum belki bir faydalanan olur.

Bios'u güncellemeyi düşündüm ama açılışta bios ekranına ulaşmam mümkün olmuyordu. Bios pilini çıkarıp cmos'u sıfırladım ve ilk açılışta doğrudan bios'un olduğu freedos yüklü flash bellek ile boot ettim. Ancak bu şekilde bios'u güncellemeyi başardım. Daha doğrusu bios versiyonum zaten günceldi ama aynı versiyonu yeniden kurdum. Sorun çözüldü gibi duruyor şu an için. Umuyorum tekrarlanmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srvngrc -- 17 Ağustos 2018; 14:39:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • G702 model olan laptopumun kuzey köprüsü yanmıştır, çok büyük ihtimal arıza çözülemeyecek kendisi parça parça satılıktır. Üzerinde samsung evo 850m sata ve m2sata vardır. İki disk te 250lilik

• Aberforth kullanıcısına yanıt
    Merhaba bende victor g702 kullanıcısıyım.Bugün sağ menteşenin vida yerleri kırıldı.Bana sadece alt kasa lazım. Alt kasaya ne kadar istersiniz ?
    Birde ssd var demişsiniz eğer sağlamlarsa sdd fiyatlarınıda öğrenmek isterim. Size e-postada attım.
  • carteltolga C kullanıcısına yanıt
    Menteşe yeri kirildiysa ekranı ve kasayı sabitleyin açıp kapatmayın. Arkasını mümkünse duvara yaslayın, birde vidadan kurtulup ekran aşağı düştüyse yerine getirip alttanda destekleyin. Aksi halde bir kaç aya ekran ya da anakart bileşenleriniz cortlayabilir. Tecrübeyle sabittir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • herkese selam elinde victor g702 klavyesi olan var mı olan pm atsın fiyatta anlaşalım

• quote:

Orijinalden alıntı: 16F84A

quote:

Orijinalden alıntı: sanalalemc1

Hocam bende de G702 var, geçenlerde klavye arızalanmıştı, Türkiye'de bulamadığım, yurtdışında bulduklarımın da türkçe olmaması sebebiyle, yine benim modele ait olan fakat danimarkaca dilinde klavye sipariş verdim Çin'den. 1 ay üstüne de olsa geçenlerde geldi klavyem. Klavyeyi makineye taktım, Türkçe klavyemdeki tuşlardan Danimarkaca klavyeye göre farklı olanları söküp, danimarkaca olan klavyeye taktım, böylece yine Türkçe klavye elde etmiş oldum. Şuan sorunsuz kullanıyorum. Size de böyle bir yol izlemenizi öneririm, aksi takdirde Clevo klavyelerini bulmak oldukça zor.

Merhabalar klavyeyi nereden temin ettiniz acaba link vs. paylaşırmısınız aliexpresste en ucuzunu 34$ olarak gördüm bozuk oynarım daha iyi :D nero bilgisayara sordurdum p.tesi dönüş bekliyorum pek umudum yok ama

Alıntıları Göster
    Sorunuzun üzerinden 2 yıl geçmiş ancak ben daha yeni giriş yaptım ve gördüm. Dataservis diye bir bilgisayarcıdan temin ettim, türkçe klavye olarak da mevcut. Kargoyla gönderiyorlar, victor klavye diye belirtirseniz de tanıyorlar zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: By.Ny.

herkese selam elinde victor g702 klavyesi olan var mı olan pm atsın fiyatta anlaşalım
    http://www.dataservis.net/urun/699836-ba-7442/victor-n171sd-klavye-isikli.html
  • merhabalar.
    Benim laptopun ekranının sol menteşesi kırılmış açtım baktım ince bir demir çubuk var o yandan ekrana küçük vida ile tutturulmuş fakat kırılmış. Onun değişmesi gerekiyor.
    Birde plastik panel bir noktadan çatlamış onu da değiştirmek istiyorum. Bunları nerede değiştirebilirim bir fikriniz var mı?
    g501 idi sanırım laptop 3-4 yıl olmuştur alalı hatırlamıyorum tam olarak.
    i5-4200m
    gtx 860m ekran kartı olan model.

edit:menteşe değilmiş onun adı briket diye geçiyormuş sanırım. hangi teknik servise gitsem yardımcı olurlar. fikirlere açığım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Worm Holes -- 22 Eylül 2018; 16:4:40 >
  • Selam arkadaşlar. Uzun süredir bakmıyordum konuya. Görüyorum ki bolca arızalar hortlamış. Vallahi yazıktır günahtır bunları haketmedik ya. Ben de son 1,5 senedir klavyedeki bir kaç tuş basmama sorunu ile ilerliyorum g701'imde. Çok şükür şimdilik sadece bu var. Ama konuşulanlara göre dahası bekliyor beni :) termal macun sipariş ettim, gelince senelik bakımını yapıcam. En son içeriden bi vida sesi geliyordu bakalım ne olacak :)
  • Ülkede hukuk namına bir şey yok ki. Normalde firma kapansa bile 10 yıl servis ve yedek parça hizmeti vermek zorunda.

• Ekran kartı satan varmı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: srvngrc

Ülkede hukuk namına bir şey yok ki. Normalde firma kapansa bile 10 yıl servis ve yedek parça hizmeti vermek zorunda.

Buda bişeymi.
    Toshiba tr den çekildi
    Garantili tv lerine bakan kalmadı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • neoera N kullanıcısına yanıt
    bendede g701 i5 modeli var arıza sebebiyle victor servisine göndermiştim ş... ler çıkma başka bir anakart takıp birde yetmezmiş gibi gtx860m olan ekran kartımı çalıp gtx760m takıp göndermişler.Nereden anladın dersen klavye ışık girişi anakart da yok ekran modeli apaçık yazıyor geri gönderecektim bir baktım firma batmış :) şimdide dediğiniz gibi klavyemde tuşlar basmamaya başladı bende gittim Buradaki ürünü aldım.Bana g701 klavye anakart ve gtx860m ekran kartı lazım olursa i7 işlemci :)

• dolu07 D kullanıcısına yanıt
    benim model i7. satayım diyeceğim ama yerine yenisini alamam, fiyatlar uçuyor :)
    senin ekran kartını yürütmeleri kötü olmuş. forumdakilerden biri garantiye yollamıştı tam o zamanlarda, onun makine komple kayıptı. ne oldu sonra hiç bilmiyorum.
  • benim g451 muadili clevo makinamın anakartını hala bulamadım tamir edebilen bir yerde çıkmadı anakartı,aliexpressde 300 dolar bandında yani laptop çöp oldu kaldı öyle
  • Arkadaşlar g701 modelinde bataryam bozuldu. Elinde olan varsa konuşalım anlaşalım acil lazım.
  • dolu07 D kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun(((((
  • G451 için Ram ve SSD bakıyorum. Eğer satmak isteyen arkadaşlar varsa ulaşabilirler.
  • 
Sayfa: önceki 327328329330331
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.