Şimdi Ara

Victor Gaming Machine Kullanıcıları Kulübü(BATTI) (324. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.685
Cevap
67
Favori
208.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 322323324325326
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: musa_unsal2005

kardeş o zaman aida 64 gibi programlarla notebookun ya da anakartın tam adını öğren ordan clevo sitesinden notebook' un kod adına ulaş sonrada clevonun ürün sattığı diğer üreticilerin geliştirdiği driverları kurmayı dene.

Bildiğim biri Sager:https://www.sagernotebook.com/drivers.php

barebone, xmg ve Schenker var sanırım. Diğer ülkelerdeki clevo oluşumlarını da incelemek lazım.

KArdeş onları ben bir buçuk yıldır deniyorum. Denemediğim şey kalmadı. Benim laptop modelinden birine ulaşıp ekran kartını güncelleyip güncellemediğini öğrenebilsem çözüme ulaşacağım. Güncelleyen olduysa benim bilgisayarda donanımsal bir sıkıntı var demektir.
    O dediğin şeyleri milyon defa denedim benb

• stalker(1979) kullanıcısına yanıt
    Hocam bu sıkıntının aynısı casperın hatırlamadığım model laptopundada vardı 540m ekran kartlıydı sanırım ekran kartını firma farklı bir kod ile girdiği için driver görmüyordu bu sorunuda driver paketinde 540m in kodunu değiştirip kendi bilgisayarlarında bulunan kod ile değiştiriyorlardı
    Başka bir forumda casperın konusu var link vermiyorum ama googlea Casper GT630M/635M için Nvidia 344.75 Güncel Sürücü yazarak ulaşabilirsiniz konuyu açan arkadaşla iletişim kurabilirseniz yardımcı olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzgurkan -- 10 Kasım 2017; 2:9:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ...........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EF8F31CE3 -- 25 Şubat 2021; 13:22:13 >
  • pil konusunda bılgım yok benım pılım sürekli takılı olmadığı için performansı hala çok ıyı. ssd kısmınada gelecek olursak hdd takılan her yere ssd takılabılır m sata bi tane vardı oda kılavyenın altında başka bişey için sökeceksen orayada el at ama diğer türlü gerek yok. normal hdd yerıne takabılısın 3 tane daha alıyor.
  • cevo_61 kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Victor klavyesini söktünüz mü? hala sökmediyseniz anlatayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fehmifehmi1122

Merhaba. Victor klavyesini söktünüz mü? hala sökmediyseniz anlatayım.

Sökmedim hocam daha, önceden arka kısmı açmışlığım var, genel temizlik için ama klavye kısmını hiç açmadım.Klavyenin bazı tuşları çalışmıyor bir açıp kontrol etmek istiyorum açıkçası.Anlatırsanız çok makbule geçer.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Victor g701 kullanıyorum yaklaşık 3 yıldır.

Geçen yaz fanı bozuldu traktör gibi ses yapmaya başladı. İnternetten fan bulup değiştirdim fanı şu an performans ilk günkü gibi.
    Klavyeye 2 kere sıvı döktükten sonra 2 kere yeni klavye alıp taktım.
    Batan firmaya yazıklar olsun ama üreten firmaya da bir o kadar helal olsun taş gibi hala bilgisayar.
    Allahtan garantilik bi sıkıntım olmadı kendim halledebildim sıkıntılarımı.
    Klavyeyi gerekmedikçe değiştirmeyin çünkü ışıklı klavye bulmak zor, ben ışıksız klavye taktım.
    Fan değiştirmeyi kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ediyorum hem ses çok azalıyor hem de performans çok artıyor.
    Ben oyun oynarken hep turbo fanı açarım fan hep max hızda çalışır. Buna rağmen fan 2.5 yıl dayandı sonra bozuldu. Bakalım yeni fandan çok memnunum ama bozulursa bunu da değiştiririm sorun değil :)

Klavye, fan ve ya başka bi parça ile ilgili sıkıntınız olursa sorabilirsiniz detaylıca anlatırım nasıl yaptığımı.

Hocam özel mesaj attım geldi mi?
    Sitede yeniyim de tam çözemedim sitenin kullanımını.
  • quote:

Hocam özel mesaj attım geldi mi?
    Sitede yeniyim de tam çözemedim sitenin kullanımını.

Gelmedi hocam özel mesaj.

• quote:

Victor g701 kullanıyorum yaklaşık 3 yıldır.

Geçen yaz fanı bozuldu traktör gibi ses yapmaya başladı. İnternetten fan bulup değiştirdim fanı şu an performans ilk günkü gibi.
    Klavyeye 2 kere sıvı döktükten sonra 2 kere yeni klavye alıp taktım.
    Batan firmaya yazıklar olsun ama üreten firmaya da bir o kadar helal olsun taş gibi hala bilgisayar.
    Allahtan garantilik bi sıkıntım olmadı kendim halledebildim sıkıntılarımı.
    Klavyeyi gerekmedikçe değiştirmeyin çünkü ışıklı klavye bulmak zor, ben ışıksız klavye taktım.
    Fan değiştirmeyi kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ediyorum hem ses çok azalıyor hem de performans çok artıyor.
    Ben oyun oynarken hep turbo fanı açarım fan hep max hızda çalışır. Buna rağmen fan 2.5 yıl dayandı sonra bozuldu. Bakalım yeni fandan çok memnunum ama bozulursa bunu da değiştiririm sorun değil :)

Klavye, fan ve ya başka bi parça ile ilgili sıkıntınız olursa sorabilirsiniz detaylıca anlatırım nasıl yaptığımı.

Benimkisi G702 yalnız, arasında fark var mı bilmiyorum.Fanla hiç sorunum olmadı gayet sessiz çalışıyor tek sorunum klavyede 3 tane tuş çalışmıyor.Yeni klavye nerden aldınız hocam bu arada onu da söyler misiniz ben baktım Türkiyede bulamadım, aliexpress gibi sitelerde de bayağı tuzlu.

Buradan yazıyorum o zaman.
    Klavyeyi bilgisayarın ön tarafından açıyoruz.
    Açma kapama düğmesinin olduğu barın en sağ tarafında 2 düğme var birinde uçak resmi falan var.
    Onlarında sağ tarafında yani bilgisayarın yan tarafından bu barın altına tırnağını sokup kaldıracaksın.
    Bu barı tamamen sökeceksin en sağdan en sola kadar.
    Bu barı sökünce altında klavye vidalarını göreceksin.
    Klavye vidalarını söktükten sonra söktüğün yerden klavyeyi biraz kaldırıp çekeceksin ve klavyenin en alt tarafındaki tırnaklar da çıkacak. Bundan sonra klavyenin altında klavyenin kablosuna dikkat et. Kablosunu da yerinden söktünten sonra tamamdır :)
    haa 702 nin kasası nasıl bilmiyorum. Ama buna yakın bir şeydir herhalde elini korkak alıştırma dene bulursun :)
    ben dataservis.net ten aldım klavyelerimi de fanımı da. pil ve şarj adaptörü falan da satılıyor sanırım.
    g702 ye baktım da şanslısın ışıklı klavye de varmış sitede :)
  • quote:

Buradan yazıyorum o zaman.
    Klavyeyi bilgisayarın ön tarafından açıyoruz.
    Açma kapama düğmesinin olduğu barın en sağ tarafında 2 düğme var birinde uçak resmi falan var.
    Onlarında sağ tarafında yani bilgisayarın yan tarafından bu barın altına tırnağını sokup kaldıracaksın.
    Bu barı tamamen sökeceksin en sağdan en sola kadar.
    Bu barı sökünce altında klavye vidalarını göreceksin.
    Klavye vidalarını söktükten sonra söktüğün yerden klavyeyi biraz kaldırıp çekeceksin ve klavyenin en alt tarafındaki tırnaklar da çıkacak. Bundan sonra klavyenin altında klavyenin kablosuna dikkat et. Kablosunu da yerinden söktünten sonra tamamdır :)

Hocam G701 ile G702 baya farklıymış anladığım kadarıyla.Benim açma kapama tuşunun orda bar falan yok bildiğin tek parça orası.Örnek foto linki koyuyorum.

https://image5.sahibinden.com/photos/79/37/60/491793760tum.jpg

• Arkadaşlar bende g702 var ve wireless kartı yeni aldığım modemde sıkıntı çıkarmaya başladı ve yavaş . Bu laptopun wireless kartını aranızda daha önce değiştiren varmı . Varsa ne aldınız yakın bi zamanda değiştirmeyi düşünüyorumda .
  • Laptopumda kapanma sorunu yaşıyordum. Kendi kendiliğine belirsiz aralıklarla kapanıyordu. Bazen açmaya çalışırken kapanıyordu, bazen açılıyordu kullanırken kapanıyordu. 2 bilgisayarcıya verdim herşeyi denedik sorunu bulamadık dediler. Başka bir bilgisayarcı buldum ona verdim, işlemci sorunluymuş işlemci değiştirdim, daha önceki bir müdahale sırasında işlemci soketi eritilmiş dedi. ve anakart kuzey köprülerinde arıza varmış onu düzelttim dedi. 140 dolar masraf çıktı. Bu fiyat uygun mudur ? Anlayan birileri var mı acaba forumda ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nazik2626

Arkadaşlar bende g702 var ve wireless kartı yeni aldığım modemde sıkıntı çıkarmaya başladı ve yavaş . Bu laptopun wireless kartını aranızda daha önce değiştiren varmı . Varsa ne aldınız yakın bi zamanda değiştirmeyi düşünüyorumda .

Hocam eğer kart olarak pahalıya geliyorsa usb wireless cihazları var ufacık ve 2 bant destekliyor. Ben diğer bi laptopa onlardan almıştım aliexpress'ten 10 dolar civarına. Çok kaliteli ve özellikle 5 ghz hızında sorunsuz çalışıyor kapsama alanı da iyi. Aklında bulunsun.

• Arkadaşlar öncelikle merhaba
    Aradım ama göremedim G801 Modelini aldım 2. el olarak yada aldığım model g801 mi kafam karıştı.
    Özellikleri (i7-4710mQ) (16Gb 1600mhz) (GTX860m) (17,3FHD Ekran)
    Windows 10 Driverları gerekli nereden temin edebilirim yardımcı olabilecek varsa şimdiden Allah Razı olsun..
    Özellikle driver DVD'sinin imajını çekip atabilirseniz minnettar kalırım tabi DVD' windows 10 driverlarına aitse..
    Monsterdaki karşılığı nedir acaba bu pc nin monster driverlarınıda kullanabilirim sanırsam?
    Monster'da Abra A7 V1.1 Aynısı diyorlar ama Ses Driver'ı Via Kurduktan sonra Hata veriyor 64bitle alakalı hata.
    Birde ışıklı klavye uyumu varmış. Bu ışıklı klavyeyi satan yer bulamadım bilen varmı?
  • Hocam win 10 driverleri kendisi bulup kuruyor yani ben birkaç kere formatladım hep windows kurdu. Via win 10 için sorunlu sanırım sadece sende sıkıntı yok ama internette bir videoda sorunu çok kolay şekilde, kopyala yapıştır yöntemiyle çözüyor du kısa bir atamayla bulursun sanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ridooo kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle ilgilendiğiniz için çok tşk ederim Allah sizden razı olsun
    Evet dediğiniz kopyalama yöntemini sizin yazınızı okumadan önce buldum ve denedim sorun çözüldü gibi oldu ama yine bi terslik vardı masaüstündeki hd vdeck simgesine tıklayıp uyumluluk modunu win8e alınca bu sefer saatin yanına sistem tray kısmına hd vdeck in simgesi geldi sorun çözüldü sandım. Ama asıl benim sorun yine çözülmedi.

Benim asıl problem şu ki ben müzikle uğraşan biriyim yaklaşık 17 yıldır.
    Realtek te sistem tray daki kırmızı hoparlor simgesine tıklayınca ses efekti kısmında gürültü dengeleme diye bir tik var onu kaldırınca yüksek çıkan sesleri kısmaz ve kısık çıkan sesleri yükseltmez.. Kısaca anlatmaya çalışayım.. Youtubede notebookta video izliyorum video sesi ve pc sesi sonuna kadar açık ama videoyu çekip kaydeden sesi kısık kaydettiği için ses kısık çıkıyor tek çözümü
    O gürültü dengelemeyi açınca sesi duyabileceğim kadar yükseltiyor?
    Dezavantajı Winamptan müzik çalıyor winampta ses sonda pc nin sesi sonda (winamp ayarlarında kırpma kapalı olacak) kulaklıkta ve notebook hoperlorlerinde sesin tizlerini veya basslarını limitleyerek sesin orjinalliğini bozuyor.. bu yüzden müzikte bu özelliği kapatıyordum youtube videoları veya film izlerken bu özelliği açıyordum..

Asıl problem olayına tekrar gelirsek bu via ses kartı o kadar dandik ki bu ayar gibi bir ayar bu ses kartının hiçbir kısmında bulamadım sound blaster cinema 2 yi kurdum yine böyle bir ayar bulamadım.

Müzik dinliyorum sesin orjinalliğini bozuyor.. Benim kulağım sağlam olduğu için aşırı rahatsız ediyor beni. Yani normal biri bile bu farkı rahatlıkla hissedebilir
    Cep telefonumda (Note5) ve G801 Notebookta aynı şarkıyı açıyorum aynı kulaklıkla. Bariz g801 sesleri bozuyor ne tizler güzel geliyor ne basslar güzel vuruyor..
    Telefonda basslarda vuruyor tizlerde tiz gibi geliyor boğulmadan..
    Ama bu Notebook çıldırtacak beni.. Gt540m li bi notebooktan bu notebooka geçtim 17.3" e de geçiş yapmış oldum ama müzisyen olduğum için bu ses olayı beni rahatsız ediyor yoksa laptop taş gibi ve çok güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuntepir -- 19 Kasım 2017; 5:34:17 >

• O konuda birşey diyemem hocam sound blaster bana yetiyor. Belki başka bir programla dediğiniz yapılır, araştırın isterseniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 322323324325326
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.