Şimdi Ara

victor/clevo bios logosunu değiştirme rehberi (resimli)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bios logosunu değiştirip kişiselleştirmek isteyenlere yardımcı olmak için rehber hazırladım. umarım beğenirsiniz.

not: yapacağınız yanlışlıklardan sorumluluk kabul etmiyorum. bios güncelleme ve biosta değişiklikler yapmak risklidir. anlamayanlar kesinlikle yapmasın ve ayrıca bu işlem sırasında dizüstünüzün pili takılı olsun.

gerekli araçlar:
    1. buradan resim değiştirmek için changelogo uygulamasını indiriyoruz. internette ortamında bulmak çok güç. ben bu rehberi hazırladığımda tekrardan bulamadım. bir arkadaş tekrardan upload edebilirse sevinirim.

2. buradan hafıza kartımızı (flash bellek) boot için win 98 bott dosyasını indirip klasör olarak zipten çıkartıyoruz.

3. buradan hafıza kartımızı boot yapmak için HP USB Disk Storage Format Tool aracımızı indiriyoruz.

4. buradan dizüstü bilgisayarımızın modeline göre uygun olana bios sürümünü indiriyoruz. bios logosunu değiştirmek istediğimiz için "B" ile başlayan biosu seçeceğiz. "E" olanı ec güncellemesidir. ec güncellemesinde bios rom yoktur.

bundan sonrasını aşağıdaki resimlere bakarak takip edebilirsiniz.

victor/clevo bios logosunu değiştirme rehberi (resimli) victor/clevo bios logosunu değiştirme rehberi (resimli) victor/clevo bios logosunu değiştirme rehberi (resimli) victor/clevo bios logosunu değiştirme rehberi (resimli) victor/clevo bios logosunu değiştirme rehberi (resimli) victor/clevo bios logosunu değiştirme rehberi (resimli) victor/clevo bios logosunu değiştirme rehberi (resimli) victor/clevo bios logosunu değiştirme rehberi (resimli) victor/clevo bios logosunu değiştirme rehberi (resimli) victor/clevo bios logosunu değiştirme rehberi (resimli) victor/clevo bios logosunu değiştirme rehberi (resimli) victor/clevo bios logosunu değiştirme rehberi (resimli) victor/clevo bios logosunu değiştirme rehberi (resimli) victor/clevo bios logosunu değiştirme rehberi (resimli) victor/clevo bios logosunu değiştirme rehberi (resimli) victor/clevo bios logosunu değiştirme rehberi (resimli) victor/clevo bios logosunu değiştirme rehberi (resimli) victor/clevo bios logosunu değiştirme rehberi (resimli)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolBUDUR -- 12 Haziran 2016; 15:44:49 >

• Kardeş bios logosunu değiştirme demişsin?? Bios u güncelleme olayı değil mi? bu.
    Bize ne gibi getirileri olacak daha kapsamlı açıklama yaparsan seviniriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

Kardeş bios logosunu değiştirme demişsin?? Bios u güncelleme olayı değil mi? bu.
    Bize ne gibi getirileri olacak daha kapsamlı açıklama yaparsan seviniriz

hocam biosun içindeki logoyu değiştirdikten sonraki aşama güncelemeyle aynı aşama oluyor. fark sadece kendi arzumuza göre yapmış olduğumuz logoyu tekrardan biosun içine gömmemiz gerekiyor sonrası güncelleme yapar gibi olacak. ayrıca bir artısı yok tek artısı varsa o da mevcut bios logosu yerine kendi logonuzu kullanacaksınız. benimkinde açılırken victor logosu vardı bunu değiştirdim sadece.
  • hocam ben dökümanınızı inceledim ve hazırlık olması açısından dosyaları indirmeye başladım ancak bi sorunum var benim laptopun bios sayfasında sizin bahsettiğiniz gibi içinde rom dosyası olan bi zip dosyası bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

laptop bios sayfa linki:

http://repo.palkeo.com/clevo-mirror/W1x0HNx/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yukselmeng3 -- 15 Temmuz 2015; 17:24:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yukselmeng3

hocam ben dökümanınızı inceledim ve hazırlık olması açısından dosyaları indirmeye başladım ancak bi sorunum var benim laptopun bios sayfasında sizin bahsettiğiniz gibi içinde rom dosyası olan bi zip dosyası bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

laptop bios sayfa linki:

http://repo.palkeo.com/clevo-mirror/W1x0HNx/

hocam sizinkini inceledim ilgili dosyanız W150HNM.113 olan dosya ancak bahsettiğim programla sizin bios logosuna ulaşılamıyor malesef... farklı programlarla belki ulaşılabilir. benim şu an için bir fikrim yok...

• bir şey farkettim her clevonun bios yapısı aynı değil. indireceğiniz bios klasöründe .rom olanlar dışındakiler hakkında genelde 4mb boyutunda oluyor (daha yukarısı olan ise sistem kurulmasına izin vermiyor, benimkinde öyle olmuştu.) vermiş olduğum programla logoya ulaşamazsanız hazırlamış olduğum rehberin hükmü kalmıyor. bilginize...
  • bence arkadaşlar hiç kurcalamayın ağrımayan başınızı durduk yere ağrıtmayın. benimkisi deli cesareti sonucu elde edilmiş zaferdi :)
  • denemekte fayda var yada en azından bu uzantıyı editleyebilecek bi araç bulabilirsem sıkıntı çıkmaz sanıyorum :)

en kötü ihtimalle sadece güncelleme yaparım hocam editlemekte başka bahara kalır artık

ilgilendiğin için teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yukselmeng3

denemekte fayda var yada en azından bu uzantıyı editleyebilecek bi araç bulabilirsem sıkıntı çıkmaz sanıyorum :)

en kötü ihtimalle sadece güncelleme yaparım hocam editlemekte başka bahara kalır artık

ilgilendiğin için teşekkürler

Ben tesekkur ederim hocam. Kolay gelsin...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eyvallah kardeşim NASA logosu yaptım çok güzel oldu :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: tatar5355

Eyvallah kardeşim NASA logosu yaptım çok güzel oldu :D

İyi günlerde kullanın :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir yıl sonra hortlatsam olur mu? .01 uzantısını editleyebilecek bir program bilen ve ya yabancı sitelerden bulabilen var mı?
  • Uzantısı farklı olsa bile program eğer açabiliyorsa sorun olmuyor. Benim laptop clevo - p150hm ve bios dosyasının uzantısı .14 idi.
    Windows 10 hazırda bekletme mantığı kapandığı için sol alttaki "Resume from Hibernation..." yerine 1x1 pixel siyah resim koydum. Her açılışta yazması saçma oluyordu. Ayrıca sağ taraftaki intel logosu için de aynı işlemi yaptım.
    Son olarak logo yerine aşağıdakini koydum. Artık yeniden başlat demediğim açılışlarda sadece aşağıdaki logo görünüyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.