Şimdi Ara

★ Vestel Venus Z10 Kullanıcıları Kulübü ★ (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
432
Cevap
7
Favori
52.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • z10 da volte üzerinden görüntülü görüşme sadece vodafone cihazlarına gelmiş doğrumudur?

volte destekliyordurda yani eşimdeki 5580 destekliyor turkcell de ancak görüntülü arama yok rehber de kişilerde messenger whatsapp çıkıyor ancak 4.5 g üzerinden görüşme seceneği yok.

birde wowifi yok.Vestel tasarım ve üretim işin fevkale de yapıyorda yazılım birimi henüz istenilen olgunlukta değil bence.Kendi launcher ları berbat.İki yolu var ya yurtdışından bu işi yapan adamları alacaklar lg samsung gibi firmalarda çalışmış .Kendi uygulama arabirimini yapacaklar.Yada google ile anlaşıp saf android cihazlar üretecekler güncelleme konusundada kolaylık olacak.Böyle yarım yamalak arayüz yazılım olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne kadar ekmek o kadar köfte... Z10 parası verip Iphone özgünlüğü beklemek olmaz. O da olacaktır ama önce halkın Venüs modeline sahip çıkma duygusu nedir bunu ölçmeleri lazım. Iphone ilk çıktığında eksikleri yok muydu? Onu geçtim şu an çıkan hangi telefon kusursuz? Hepsinde bir şeyler eksik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt
    kendi arayüzleri zaten saf arayüz üstüne giydirilmiş tema hocam.
  • Critos kullanıcısına yanıt
    yok hocam saf android başka birşey.Bunlar yazılımdan epey kırpmışlar.Android 7.0 ın bile tüm özellikleri yok .Zaten saf androit öyle kafana göre koymakla olmuyor google ile anlaşma gerekli.General mobile bence çok mantıklı birşey yaptı saf android e geçerek hem güncellemeleri ilk alacak modeller arasına cihazları sokarak reklam yapmış oldular hemde yazılım maliyetleri düşmüş oldu.

venüsün saf andoid izlerini gördüğüm tek alan bildirim çubuğu.

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

yok hocam saf android başka birşey.Bunlar yazılımdan epey kırpmışlar.Android 7.0 ın bile tüm özellikleri yok .Zaten saf androit öyle kafana göre koymakla olmuyor google ile anlaşma gerekli.General mobile bence çok mantıklı birşey yaptı saf android e geçerek hem güncellemeleri ilk alacak modeller arasına cihazları sokarak reklam yapmış oldular hemde yazılım maliyetleri düşmüş oldu.

venüsün saf andoid izlerini gördüğüm tek alan bildirim çubuğu.

Telefonu ilk çıktığın zamanlarda almıştım o zamanlarda arayıp telefonun sorunları memnuniyet vs. bişiler sormuşlardı bende kendi arayüzlerinin olmayışının büyük bir eksik olduğunu belirtmiştim ama bi ilerleme yok sanırım

• nfsalanadam N kullanıcısına yanıt
    eşim 5580 kullanıyor telefon hız olsun şarj olsun tasarım olsun çok iyi hatta ekranda güzel.

ancak kamera kötü ses ahize kötü buna rağmen irda radyo olması sevindirici ancak kendi arayüzü dayanılmaz kötü bende microsoft launcher kurdum.

• pemaxs P kullanıcısına yanıt
    Çok özür dilerim hocam uzun zamandır foruma görmedim yeni gördüm mesajınızı... Ben mediamarkt tan aldım telefonumu çok memnunum.

Hatta çevremde bir hayli hayran kitlesi oluşturdum :) şıklığı şarjı dikkat çekici, üstüne koydukca daha performanslı cihazlar üretecektir Vestel...

Bu modeli şablon olarak görüp donanımsal cesitlilikle (işlemci, kamera vb) markaya seviye atlatır kısa zamanda

• Yaklaşık 2 haftalık kullanım sonundaki tespitlerin.

Batarya biraz daha açıldı, standart kullanımda 1 günü rahat aşıp ikinci güne biraz geçiyor. İlk başta ancak birinci günü çıkarıyordu.

Nova Launcher kurmuştum, telefon çok geç tepki vermeye başlayınca sıfırladım telefonu. Düzeldi bayağı ama telefonda geç tepki verme durumu hala var.

Tuş kilidini açmak istediğimde şifre ekranının gelmesi için 3-4 defa ekranı yukarı çekmek gerekiyor.

Mobil interneti açmak için tıkladığımda da çok geç alıyor.

Bunlara alışıyorsun da en kötüsü üst bildirim çubuğunu bazen çekiyorum defalarca ama belki 6-7 kez yaptıktan sonra geliyor.

Servise götürmedim, inşallah güncelleme falan yollayıp gönderirler.

Bu gecikmeleri yaşayan başka kimse var mı?

• mozmeniniz M kullanıcısına yanıt
    Bende nova launcher kullaniyorum boyle bi sorun yok format atmali veya servise gitmelisin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nfsalanadam -- 7 Ocak 2018; 21:17:56 >
  • nfsalanadam N kullanıcısına yanıt
    Formatladım zaten, Nova Launcher ı da kaldırdım, kısmen düzeldi ama devam ediyor sorun. Olmazsa servise götüreyim yedek bir telefon bulup.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozmeniniz -- 7 Ocak 2018; 22:45:56 >
  • Bu söylediğiniz gecikmeleri 64gb hafıza kartı taktigimda yaşadım ben. Şimdi 8gb taktım sorunsuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: aceken

Bu söylediğiniz gecikmeleri 64gb hafıza kartı taktigimda yaşadım ben. Şimdi 8gb taktım sorunsuz.

Ben hafıza kartı kullanmıyorum, telefon da boş zaten. Fırsat bulup teknik servise götürmek de zor olacak. Bakalım, hayırlısı.

• Merhaba arkadaşlar. Yorumlarınız için teşekkürler. Umarım uzun yıllar kullanırız yeni telefonumuzu. Şöyle bir sorunum var iki kere oldu şimdiye kadar; whatsappta mesajlarınız kontrol ediyor şeklinde bildirim alıyorum. Hiçbir şekilde mesaj gelmiyor ve mesaj gönderemiyorum. Wifi veya mobil veri fark etmiyor sorun aynı. Telefonu yeniden başlatınca düzeliyor. Bu sorunla karşılaşan oldu mu?
  • Bu sanırım telefonla değil WhatsApp la alakalı. Uçtan uca şifreleme ile alakalı bir durum gibi duruyor.

• by_chicco B kullanıcısına yanıt
    Evet ben de 2 kez aynı sorunu yaşadım

• Whatsapp ile alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü hatayı aldığım anda iş arkadaşlarıma sorduğumda onlarda sorun olmadıklarını gördüm. Neyse şimdilik whatsapp düzgün çalışıyor bakalım ileride neler olacak.

Bir de telefonu %100 şarj olduktan sonra fişten çekiyorum bir müddet sonra bakıyorum 98-97 seviyelerine düşmüş. Hatta 2 gün önce %88'e düştüğünü gördüm ve şok oldum Batarya konusunda hala sıkıntılar var diye düşünüyorum veya birkaç kere bana denk gelmiş olabilir Android sistemden kaynaklı olarak. Önceki V modellerinin bazılarında da akşamdan takıp sabah baktığımda %98-99 filan görünüyor %100 olmuyor ilginç bir şekilde :)
  • Pil konusunda hiç bu sıkıntıları yaşamadım. Yarın saatlik dilimde %15 lerden %60 lara uzanan şarj ve 2 saat içinde %100 olması ve bunun aktif kullanımda rahat 1 günü gecesiyle çıkarması konusunda memnunum.

• Ben de bu telefondan aldım izlenimlerimi aktarayım :

Iphone alabilecek param var mı ? Var. Almalı mıyım, telefonda yaptıklarımı diğer telefonlar da verebiliyor mu ? Evet. O zaman ?

Venus Z10'un altın siyah modelini 1165 TL'ye aldım, üzerine 100 TL chip para da avantaj. Bu durumda "Snapdragon 485, çöp, 1100 lira üzeri etmez"ci arkadaşlar üzülmez sanırım.

Aldığım telefonda ne yapıyorum ? Gazete, youtube, outlook'tan sürekli iş mailleri takibi ve gelen ekleri açmak. Profesyonel fotoğraf makinam var, iyi fotoğraf çekmeyi "bilmemkaç megapiksel abi, ama megapiksel değil bir inçte kaç piksel olduğu önemli abi" demek yeterli olacak seviyede zekanın üzerindeyim arkadaşlar.

Telefon ile her türlü işimi halledebiliyorum. Kameraysa aynı fotoğrafları Galaxy A5'te de çekiyorum, merak eden varsa, bir tık daha altı zoom yapınca cisim kenarları.

Şarjdan çok memnunum. Telefon ısınmıyor. Bende olmadı.

En çok gps'ten çekiniyordum bu konuda şikayet çoktu. Sırf bu nedenle almayı geciktirdim. Ancak güncelleme sonrası çözüldüğünü öğrendim ve aldım. Test ettim, gps'te bir sorun yaşamadım.

Ses konusunda Samsung'tan kötü evet. Varsayılan ayarlarda ses iyi değil. Kulaklıkla bile. Bu nedenle Dub music diye bir player indirdim ve equalizer programı ile olması gerek sesi alabildim.

Bildirim sesleri olarak simitçi, boza, çay karıştırma sesi gibi güzel ayrıntılar hoş olmuş.

Ekran görüntüsü çok kaliteli. Telefon çok hafif, elde tutuşu rahat, kalite hissi premium seviyesinde.

Telefonda galeri yok. Basic gallery isimli program indirdim çözdüm.

Mevcut bildirim çubuğunda mobil veri tek tuşla değil de tıklayıp sonra açılan pencereden bir tık daha yaparak açılıyor. Çok sorun etmiyorum.

Özetle bence bu paraya sorunsuzca kullanabiliyorum, hiç iphone vs. aramıyorum. Sosyal medya merakım yok, bilmemne özelliği ile şunu bunu yapıyorum gibi bir derdim yok dolayısıyla bu paraya bu telefon gayet makul. Lütfen kullanmadan hissini anlamadan tecrübe etmeden telefona bok atılmasın. Anasının karnından snapdragon sekizbinbeşyüzaltmışbeş-MMX 4x4 ile mi doğdu bazıları anlamak mümkün değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.burockikibin -- 15 Ocak 2018; 0:20:50 >

• Snapdragon 485 çöp vs anladık ta ne gibi bir dezavantajı var onu anlamadım ben bugüne kadar. 6xx olsa ütü mü yapacaktı? Telefon gayet akıyor 3 aydır.

• Evet arkadaşlar telefonun akıcılığından, kullanımından, pil ömründen, ekranından gayet memnunum. Önceki telefonum G3 idi. Onun ekran hatları daha keskindi 2k ekrandan dolayı sanırım ama bu günlük kullanımda fark edilecek seviyede değil. Çok dikkat ederseniz belli oluyor. Güneş altında okunmaması diye bir sorunu yok, çok rahat okunabiliyor. Yazılımsal anlamda birkaç eksiği görünüyor. Mesela cevapsız çağrıya dokunduğumda kişilere gidiyor. Çağrı geçmişinde cevapsız aramalar göründüğünde önce kişilere sonra tekrar çağrı geçmişine dönmek gerekiyor ki cevapsız çağrı görünmüş olsun. Ama bunlar çözülebilecek sorunlar, biz bunları görüp geri bildirim yapacağız ki iyileştirmeler olsun. Kapasitif tuşlar da biraz daha üstte olabilirdi

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.