Şimdi Ara

Vestel UA9300 Serisi 4K TV İncelemesi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.804
Cevap
72
Favori
207.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dün 9300 modelini bir teknoloji markette inceledim.

yanyana olarak en az 10 tv vardı ve aynı film fragmanı oynuyordu.

10 tv arasında 4k model olmasına rağmen 9300 modelinde bir pus vardı görüntü sanki sisli gibiydi.

full hd modeller sanki 4k gibiydi.

bunu açıklayabilecek birisi var mı?

çalışanlar ayarları ile oynadılar ama bir türlü düzelmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyoshocu

dün 9300 modelini bir teknoloji markette inceledim.

yanyana olarak en az 10 tv vardı ve aynı film fragmanı oynuyordu.

10 tv arasında 4k model olmasına rağmen 9300 modelinde bir pus vardı görüntü sanki sisli gibiydi.

full hd modeller sanki 4k gibiydi.

bunu açıklayabilecek birisi var mı?

çalışanlar ayarları ile oynadılar ama bir türlü düzelmedi.

ben de teknosada baktım dediğin gibiydi almaktan vazgectim
  • Evet goruntu ozellikle yandan bakinca puslaniyor
    tam karşıdan bakinca sorun yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bi arkadaş 8900 ün 9300 den görüntü olarak daha iyi demişti. Belkide doğrudur ama kendim gidip gözlerimle görmek istiyorum
  • Günlerdir bu tv yi almanın peşindeyim ama yorumları okudukça bir türlü karar veremiyorum.
    İyi diyenler kadar kötü diyenler de var, arada kaldım öyle.
    Teknosa'da incelemek istedim, hep aynı 4K tanıtım filmi oynadığından karar da veremedim.
    Ne yapsam bilmiyorum.
  • muratdur kullanıcısına yanıt
    Dostum merhaba. TV yı azcık kastırdınmı Yine kapanıp açılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ŞahEser

Fiyat performans ve geleceğe yönelik olarak baktığımda en iyi seçenek bu tv gibi görünüyor. Yalnız vestel olması bir ön yargı oluşturuyor. Bir de 50 hzlik panel kullanılmış olması kafamda soru işaretleri yaratıyor. 100 hz lik panel kullanılsaydı hiç düşünmeden alacaktım yine de... Bu şekilde hala beklemedeyim. Tv nin maç performansı nasıl acaba? Bir teknoloji marketinde açıktı baktım ama görüntüsü gözüme hoş gelmemişti. Belki ayarlarından belki de o anki yayından olabilir...

Panel 100 hz. 50 hz olsa idi HDMI dan bağladığım PC min görüntüsünü alamazdım. Pc min ekran kartını 100 hz olarak ayarladım sıkıntı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: caglaraktas

Hocam. İlk geldiğindeki fab. Yazılımda problem vardı kendi kendine kapanıyordı tarayıcıdan youtube bazen de tv üzerinde iken ama servis sağ olsun yeni yazılım güncelemesi yaptı sorunlar ortadan kalktı ve yazılımla tks kanal güncelleme ve wifi üzerinden ekran paylaşımı geldi. Şu an sıkıntı yok. Birde 100 hz de hangi çözünürlükte alıyorsunuz birde hiç deneme imkanınız oldu mu 4k bilgisayardan görüntü alabilme imkanınız var mı yada oyun test etme ikmanınız var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: muratdur

quote:

Hocam. İlk geldiğindeki fab. Yazılımda problem vardı kendi kendine kapanıyordı tarayıcıdan youtube bazen de tv üzerinde iken ama servis sağ olsun yeni yazılım güncelemesi yaptı sorunlar ortadan kalktı ve yazılımla tks kanal güncelleme ve wifi üzerinden ekran paylaşımı geldi. Şu an sıkıntı yok. Birde 100 hz de hangi çözünürlükte alıyorsunuz birde hiç deneme imkanınız oldu mu 4k bilgisayardan görüntü alabilme imkanınız var mı yada oyun test etme ikmanınız var mı?

Benim cihaz kutusundan son yazılımla çıktı. Gelen servis ilk yazılımda hata olduğunu kabul etti zaten. Ellerinde bir takım seri numaraları var buna göre kontrol yapıyorlar. Bilgisayardan 1920x1080 full hd görüntü alabiliyorum. PC HDMI 1.3 Şuan trt4k dan gs maçını izliyorum. Yayından olduğunu ümit ettiğim bir sıkıntı var. Uzak görüntüde problem yok lakin kameranın zoom yaptığı görüntülerde katlama ve parazit var bariz belli oluyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: muratdur

quote:

Benim cihaz kutusundan son yazılımla çıktı. Gelen servis ilk yazılımda hata olduğunu kabul etti zaten. Ellerinde bir takım seri numaraları var buna göre kontrol yapıyorlar. Bilgisayardan 1920x1080 full hd görüntü alabiliyorum. PC HDMI 1.3 Şuan trt4k dan gs maçını izliyorum. Yayından olduğunu ümit ettiğim bir sıkıntı var. Uzak görüntüde problem yok lakin kameranın zoom yaptığı görüntülerde katlama ve parazit var bariz belli oluyor.

Cevap için teşekür ederim, bende böyle bir problem yok ama bazı trt 4k videolarında uzaktaki görüntüde çözünürlük sıkışıyor ama başka yayına geçtiğinde öyle olmuyor normalleşiyor. Mennunun tv den şimdi ekran kartı bakıyorum. Bilgisayarım için full hd oyun deniyeceğim.

• quote:

quote:

Fiyat performans ve geleceğe yönelik olarak baktığımda en iyi seçenek bu tv gibi görünüyor. Yalnız vestel olması bir ön yargı oluşturuyor. Bir de 50 hzlik panel kullanılmış olması kafamda soru işaretleri yaratıyor. 100 hz lik panel kullanılsaydı hiç düşünmeden alacaktım yine de... Bu şekilde hala beklemedeyim. Tv nin maç performansı nasıl acaba? Bir teknoloji marketinde açıktı baktım ama görüntüsü gözüme hoş gelmemişti. Belki ayarlarından belki de o anki yayından olabilir...

Panel 100 hz. 50 hz olsa idi HDMI dan bağladığım PC min görüntüsünü alamazdım. Pc min ekran kartını 100 hz olarak ayarladım sıkıntı yok.

Hocam ben teknik servisini aradım onlar 50 hz dediler. Zaten 100 hz olsaydı kesin onu alırdım. O kadar tv araştırdım. En sonunda gittim 49 inchlik Axen aldım. Aslında kesin kararımı Vestel 48ua9300 yana kullanacaktım fakat fiyatı 2000 liranın üzerine olduğu için vazgeçtim. Sony 43 inch küçük gelecek diye ondan da vazgeçtim. 47 ve üzeri başka da seçenek kalmadı. Yaklaşık 930 liraya geldi tv bana. Zaten smart, 3d benim için önemsizdi. Teknoloji marketlerde de incelediğim kadarı ile tv yayınlarında lg, samsung ayarında görüntü veriyordu. Şimdilik fazla parayı gereksiz buldum. Zaten 2-3 yıla kadar yayın formatları değişir o zaman iyi bir model alırım.

• quote:

quote:

quote:

Hocam ben teknik servisini aradım onlar 50 hz dediler. Zaten 100 hz olsaydı kesin onu alırdım. O kadar tv araştırdım. En sonunda gittim 49 inchlik Axen aldım. Aslında kesin kararımı Vestel 48ua9300 yana kullanacaktım fakat fiyatı 2000 liranın üzerine olduğu için vazgeçtim. Sony 43 inch küçük gelecek diye ondan da vazgeçtim. 47 ve üzeri başka da seçenek kalmadı. Yaklaşık 930 liraya geldi tv bana. Zaten smart, 3d benim için önemsizdi. Teknoloji marketlerde de incelediğim kadarı ile tv yayınlarında lg, samsung ayarında görüntü veriyordu. Şimdilik fazla parayı gereksiz buldum. Zaten 2-3 yıla kadar yayın formatları değişir o zaman iyi bir model alırım.

Teknik servis demişken servis çalışanlarının bu cihazlar üzerindeki teknik bilgileri tartışılır. Benim bile araştırmalarım sonucu edindiğim bilginin yarısına bile sahip değildi montaja gelen arkadaşlar. Hele ki çalışır vaziyetteki LG Led tv nin anten kablosunu penseyle yerinden sökmeye çalıştığını fark edince elinden aldım ve kendim çevirerek çıkardım. Fark etmesem elimdeki Tv den de olacaktım.

Panel konusuna gelince üründe kullanılan panelin Sharp olduğuna dair ısrarcı bir bilgi var. Sharp panellerinin 50 hz olduğunu düşünmüyorum hele ki işin içine 4k ve 3d girince 50 hz panel bu işin üstesinden gelemez. Yine söylemek istediğim bir husus var evimde multimedia pc var hdmi çıkışı ile tv ye bağlı. Ekran kartı 100 hz modda ve 1920x1080 çözünürlükle tv ye görüntü aktarıyor. 50 hz olsa idi panel ben görüntü alamazdım. Yanılıyormuyum yoksa?

• Dediğiniz gibi dışarıdaki tamirciye güvenmek olmaz ama benim aradığım yer vestel fabrikasının teknik servisiydi. Yanlış bilgi vermiş olabilirler belki bilemiyorum.

• Muratdur,

Arkadaşım, dün bende eve kurdurdum aynı tvyi, takılma ve donma sorunları bende de mevcut. 1. sayfada verdiğin linkteki yazılım güncellemesini mi yaptırdın sende. Çünkü sistem görüntüsü her ikimizin televizyonunda da aynı. Eğer linkteki doğru ise akşam evde deneyeceğim. Yardımların için teşekkürler. Yüklenen Son versiyonuda yazarmısın lütfen. İyi akşamlar
  • Birkaç birşeyde ben söyleyim arkadaşlar.
    Televizyonun görüntüsü kalitesi gerçekten tartışılmaz en çok beğendiğim hatta beklentilerimin üstünde bir görüntü mevcut. Kasa tasarımı çok şık. Tek tatmin edici yönüde bu bence. Ben digitürkten izliyorum, maç yayınlarında flu olmasına pek rastlamadım. Arada yapıyor ama o da çok göze batmıyor.
    3D performansını henüz test edemedim, çünkü youtube dan bişey izleyemedim devamlı hata kodu veriyor. Yeni bir video indirdim 3D akşam deneyeceğim, yarın paylaşırım sizlerle. Smart oldukça yavaş, smart tuşuna bastıktan neredeyse 15-20 saniye sonra ekran açılıyor. Umarım Murat arkadaşın dediği gibi güncelleme yapıldıktan sonra geçer.
    Diğer bir olumsuz yönü ise, panelde ciddi anlamda ışık sızması mevcut, o da benim şanssızlığım sanırım. Bunun için iade etmeyi düşünmüyorum. Umarım daha fazla ilerlemez. Sormak istedikleriniz var ise yardımcı olmaya çalşırım. Saygılar.

• Selamlar,

Herkes yazmış madem ben de ekleyeyim. Bu televizyonu alalı iki hafta anca oldu. Teknosa indiriminden aldım ve bana 1799 TL'ye mal oldu (indirim çekim vardı). Televizyonu kendim kurdum. Gördüklerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Televizyonun dış tasarımı çok güzel. İncecik ve çık bir tasarım var. Çift ayaklı, yani kendisinden daha ufak bir alt zemin ile kullanmayı unutun. Duvara tutturmak için aparatları ile birlikte geliyor ama ben televizyonu sehpa üstüne koymayı tercih ediyorum (aslında hanım duvarı deldirmedi de diyebiliriz).

Televizyonu ilk açtıktan sonra 4K ne demek menülerinde anlıyorsunuz. Sanki yeni nesil cep telefonlarına bakar gibi bir ekran var. Pikseller oldukça ufak ve görüntü yeterince iyi. Azıcık soluk gibi olsa da zamanla alışıyor insan. Ben bunu ikinci televizyon olması amacı ile ve aslında oyun oynamak için aldım. Salonda 2010 model bir Samsung 37" var ve şöyle diyeyim görüntü parlaklığı Samsung'un daha iyi gibi. Çok parlak görüntü istiyorsanız ya da çok canlı renkler istiyorsanız bu televizyon size istediğinizi vermeyecek.

Ekranın köşelerinde biraz karartı var. Televizyonda problem olduğunu düşündüm ilk başta ama arka LED aydınlatmanın yerleştiriliş şekli olduğu ortaya çıktı. Sanki tüm köşelere ışık az gidiyor gibi. Çok takıntılı kişilerde problem yaratıyor. Bir de dinamik kontrastı açtığınız zaman led aydınlatma komple göz kırpıyor bazen. Bu da özellikle stabil sahnelerde çok dikkat çekiyor. Yazılım güncellemeyi daha yapmadım ondan sonra ne olur bilmiyorum. Bir değişiklik olursa yazarım.

PS4 oynarken de ufak bir sorun yaratıyor. Eğer televizyonun CEC (sanırım öyleydi) özelliği aktif iken (yani ps4 açılınca televizyon açılsın) eğer oyundan ps4 menüsüne geçerseniz ekrandaki görüntü gidiyor. Ses yerinde ama görüntü yok. Arka ışık yanıyor ama görüntü sıfır. Tek çaresi HDMI'ı çıkarıp takmak. Ben de özelliği kapattım bu yüzden. Umarım bu da yazılım güncelleme ile düzelir.

Bunlar sayacağım kötü yönleri.

İyi yönlerine geçersek,

Görüntüler bir harika. Özellikle oyunlarda sanırım upscale işlemini de uyguluyor ki grafikler bir harika oldu. Need for Speed 4 ile denediğim zaman ise daha önce yaşamadığım bir deneyim yaşadım. Smart menüsü yeterli ve browser'i güzel çalışıyor. Ben bir de microsoft klavye taktım ve artık evde internete girmek için bilgisayar kullanmıyorum. Buradan yapmak istediğim çoğu şeyi hallediyorum. Youtube'u denemedim açıkçası.

Ses çıkışları tatmin edici, sanal surround efektleri çok başarılı. Akıcılık çok başarılı, ben takıntılı olduğum halde bir problem sezmedim. Televizyon tam ihtiyacım olan şeyi bana verdi.

Toplam değerlendirmeye gelirsek ben televizyona 10 üzerinden 7 veririm. fiyat Performans olarak da 10 üzerinden 9 alır (bunlar benim şahsi görüşlerim). Sonuç olarak 3d 4K bir televizyon aldığınızı unutmayın.

Artıları:
    Kaliteli görüntü,
    akıcılık,
    ince ve şık tasarım
    4K 3D
    kaliteli upscale özelliği

eksileri:
    parlaklık az
    köşelerde karanlık var.
    bana göre biraz soluk.

• Işık sızması hepsinde var demekki. Soluklu bende kenardan izlerseniz oluyor. Karşıdan izlemede görüntüde sorun yok. Parlaklık yeterli düzeyde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozanilter

Muratdur,

Arkadaşım, dün bende eve kurdurdum aynı tvyi, takılma ve donma sorunları bende de mevcut. 1. sayfada verdiğin linkteki yazılım güncellemesini mi yaptırdın sende. Çünkü sistem görüntüsü her ikimizin televizyonunda da aynı. Eğer linkteki doğru ise akşam evde deneyeceğim. Yardımların için teşekkürler. Yüklenen Son versiyonuda yazarmısın lütfen. İyi akşamlar

quote:

Orijinalden alıntı: ozanilter

Muratdur,
    Birkaç birşeyde ben söyleyim arkadaşlar.
    Televizyonun görüntüsü kalitesi gerçekten tartışılmaz en çok beğendiğim hatta beklentilerimin üstünde bir görüntü mevcut. Kasa tasarımı çok şık. Tek tatmin edici yönüde bu bence. Ben digitürkten izliyorum, maç yayınlarında flu olmasına pek rastlamadım. Arada yapıyor ama o da çok göze batmıyor.
    3D performansını henüz test edemedim, çünkü youtube dan bişey izleyemedim devamlı hata kodu veriyor. Yeni bir video indirdim 3D akşam deneyeceğim, yarın paylaşırım sizlerle. Smart oldukça yavaş, smart tuşuna bastıktan neredeyse 15-20 saniye sonra ekran açılıyor. Umarım Murat arkadaşın dediği gibi güncelleme yapıldıktan sonra geçer.
    Diğer bir olumsuz yönü ise, panelde ciddi anlamda ışık sızması mevcut, o da benim şanssızlığım sanırım. Bunun için iade etmeyi düşünmüyorum. Umarım daha fazla ilerlemez. Sormak istedikleriniz var ise yardımcı olmaya çalşırım. Saygılar.

Takılma ve donma sorunu var ise daha önceki mesajlarım da bahsetmiştim isterseniz vermiş olduğum adresten yazılımı yüklemeyi yada riske girmeden servisi çağırıp yeni yazılım yüklemesi yapıyorlar. V.0.1.33.5 yazılımdan sonra donma ve takılmalar yok. sorunsuz çalışıyor şuan.

Smarta bir değişiklik olmuyor, adı 4 çekirdek yavaş ama yazılımdan sonra taracıyı yada youtube takılma olmuyor. yavaş ama çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratdur -- 10 Aralık 2015; 23:40:03 >

• 12 Aralık Cumartesi günü teknosa.com dan 55AU9300 aldım.
    İnternet fiyatı o gün 2.989 TL idi, mazadan kendim alıcam dedim 125 TL daha indirim verdi.
    100 TL Maksimum puan verdi, avantajix üzerinden girdim teknosa.com sitesine, 25 TL de ordan iade gelecek.
    Toplamda 2.739 TL ye televizyonu almış oldum.

Genel itibari ile tv yi beğendim, görüntü kalitesi gerçekten iyi.
    SD yayınlar bile güzel. Futbol seyrettiğim için özellikle LG den uzak durdum.
    Vestel gayet iyi görüntü verdi maç yayını sırasında.
    Bulutlanma, dalgalanma, tireme hiç bi sorun çıkarmadı.

Smartı ağır, kullanışlı değil.
    Air mouse da hiç kullanıslı değil.

Sonuç itibari ile, günlerce süren araştırmaların ardından bu tv yi aldım ve görüntü kalitesinden memnun kaldım.

Murat Bey, güncelleme yazılımını 55" tv için de kullanabilir miyim, bilginiz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artemes -- 14 Aralık 2015; 12:26:39 >

• Hayırlı uğurlu olsun,güle güle kullanın. İyi fiyata almışsınız ve çok iyi bir tercih. Ayarlardan uygulama versiyonu nedir?kontrol eder misiniz. Birde menu + 4725 yaptıktan sonra çıkan ekranı paylaşır mısınıZ? Kaynak tuşuna bastığınızfa wifi display var mı?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.