Şimdi Ara

VESTEL SMART TV İNCELEMEM (42pf7017) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
940
Cevap
18
Favori
236.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İsveç kronu karşılığına göre TL bazında 1,073.310 TL tutuyor fiyatı. Siz kaça aldınız hocam bu paneli fabrikadan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.r 156

quote:

Orijinalden alıntı: yasinchef

quote:

Orijinalden alıntı: eskape

ar 156

Dediğini yapacağım.açıklamaların için teşekkür ederim.

ar 156
    yazlım sende nasıl yeni onu anlayamadım.benim tv de de yeni yazılım bulunamadı diyor.yayından yazılım güncelleme frekansı mı değişik diyeceğim ama internetten
    ilk önce alması lazım.sen tekrar ayarlarını yazabilirmisin bi rdeğişiklik mi var kontrol edelim...

Hangi ayarları yazmamı istiyorsun anlamadım. Banada aynı uyarı veriyor yeni yazılım bulunamadı diye ama geldiğin de üzerinde bulunan yazılım sizinkine göre daha yeni gözüküyor. M. H. İle görüştünüz mü?

müşteri hizmetlerini aradım ve bana servis gönderdiler ama onların yüklediği yazılım da senin yazılımın gibi yeni değil.
    onlara senin resmini gösterdim ama modeli felan farklıdır dediler bende aynı model dedim ben servis menüsünden gireceğim ve resim çekip yükleme yapayım sende bir kontrol edersin modeller aynı ise servise alsınlar tv yi bence...options2 karşısındaki tv modeli ve version oluyor. servis menüsüne girmek için MENÜ+4725 TUŞLANINCA GİRİŞ YAPILABİLİYOR.(ÖNEMLİ NOT.SERVİCE MENÜSÜNDE HERHANGİ BİR AYAR DEĞİŞİKLİĞİ YAPILMAMALI AKSİ TAKTİRDE TV GÖRÜNTÜ AYARLARI YADA V.B AYARLAR ÇALIŞMAZ HALE GELEBİLİR)

VESTEL SMART TV İNCELEMEM (42pf7017)

VESTEL SMART TV İNCELEMEM (42pf7017)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasinchef -- 29 Mart 2012; 13:58:47 >

• Teknik servislerin Donanım Haber forumundan nefret etmesi için bir sebep daha Her zaman karşılarında cahil kullanıcı olacak değil ya işte. (Sözüm yanlış anlaşılmasın, araştırmayan ve servise hemen inananlardan bahsediyorum ben)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty

Teknik servislerin Donanım Haber forumundan nefret etmesi için bir sebep daha Her zaman karşılarında cahil kullanıcı olacak değil ya işte. (Sözüm yanlış anlaşılmasın, araştırmayan ve servise hemen inananlardan bahsediyorum ben)

Merak etme donanım haber sitesini açıp da burada böyle bizim tv de neden böyle diye göstermedim adamlara kardeş.buradan aldığım resmi pc de gösterdim ve adam bilgisi olmadığı için zaten mosmor oldu benim isteğim karşısında.servis bide ne diyor "güncelleyip ne yapacaksın abi".bende dedim nedemek oluyo dedim ya neden yapmışlar o zaman bu teknolojiyi sen daha mı iyi biliyorsun mühendislerinizden, yazılım yenilendikce tv performansı artacak belki neden güncellemeyeyim dedim.baya sert yaptım.çareyi model ve üretim serisi farklı olabilir demekte buldu. bende kendisine arkadaşımın tv modeli üretim serisini öğreneceğimi eğer bir farklılık yoksa tv yi servise almanız lazım dedim.benden cevap bekliyor...böyle yani aldığım ürürnün herşeyini sonuna kadar kullanırım kullanamıyorsam da nedenini araştırıp çözmelerini isterim....arkadaşlar sorun varsa tv lerinizle ilgili herşeyi paylaşalım ki sorun çözülsün.o kadar para verdik...

• Yok hocam, yanlış anladın heralde. Açıp, Donanım Haber'den de gösterebilirdin. Farkına varsınlar artık tüketicilerin birbiriyle ilişki içerisinde olduğunun. Ben senin yanındayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: metamorphoses

42pf7017 modelinin İsveç piyasası için üretilen bir versiyonu için Vestel fabrikasından siparişi verdim. Üzerinde marka olarak Andersson yazacak. Sanırım görünüşü de şuna benzeyecek;http://www.pricerunner.se/pl/2-2796962/TV/Andersson-LED3240FDC-PVR-DVD-priser

Gelir gelmez ben de deneyimlerimi paylaşırım zira ürün 42pf7017 ile aynı donanım ve yazılımdan oluşuyor.

senin tv ye biraz daha baktımda bizimkinden tamamen farklı analdığım kadarıyla smart tv özelliği yok ama dvd player özelliği var kasa tamamen farklıhttp://www.netonnet.se/art/tv-och-bild/lcd_led-och-plasma-tv/tv-32-37-tum/andersson-led3240fdcpvrdvd/158852.6154/

• Hocam ben kargo dahil 1300 TL'ye alacağım. 15 güne kadar nikahım var nasipse. Paralar suyunu çekti, televizyon alamayacağız filan derken böyle bir olanak çıkınca ben de değerlendirdim. 42LW4500 veya D6000 gibi bir seçim yapmayı düşünüyordum ama bu TV'nin 3D dışında onlardan geri kalmayacağını umuyorum. Diyeceğim o ki; fiyat daha yüksek olsa da tercih sıralamamda üstlerdeydi.
  • Ben linkteyi TV'yi sadece kasa görüntüsüne örnek vermek için göndermiştim. Konfigrasyon 42pf7017 gibi olacak. Smart TV, dahili uydu alıcı, media player, wireless, DLNA vb. özelliklerin hepsi olacak çünkü ihraç malı TV'nin içindeki şase fabrikada değiştirildi. Wireless adaptör da eklendi. Defalarca sordum teyit ettim bunları. Zaten "şu özellik olacak mı?" dediğinizde klasik cevap "yoksa bile yazılım güncelleme ile hallederiz" şeklinde oluyor :) Bakalım göreceğiz. Panelde de bir fark olmamalı. Açıkçası ben de merakla bekliyorum. Ufak tefek eksikleri de artık sineye çekeceğiz yoksa TV almak için bir süre daha beklemem gerekecek.

Umarım kumandasını uygun bir kumanda ile değiştirmeyi unutmamışlardır. Aklıma şimdi geldi.
  • quote:

Hocam ben kargo dahil 1300 TL'ye alacağım. 15 güne kadar nikahım var nasipse. Paralar suyunu çekti, televizyon alamayacağız filan derken böyle bir olanak çıkınca ben de değerlendirdim. 42LW4500 veya D6000 gibi bir seçim yapmayı düşünüyordum ama bu TV'nin 3D dışında onlardan geri kalmayacağını umuyorum. Diyeceğim o ki; fiyat daha yüksek olsa da tercih sıralamamda üstlerdeydi.

eğer 42" se fiyat çok tatlı tekrardan hayırlı olsun ve gelir gelmez resimleri bekliyoruz diyecektim ki nikahın aklıma geldi çok fırsatın olmaz bu arada nikah için de mutluluklar dileri

diğer taraftan anladığım kadarıyla vestel deki ekiple muhabbet güzel o zmana bir çok konuda arkadaşlarımızın sorularını aydınlatmakta yardımcı olabilirsin diye düşünüyorum heleki öncelikle hazır güncellemeyle hallederiz muhabbetinde arkadaşlar neden güncelleme yapamamakta diye sorabilirsen şahane olur..

• quote:

quote:

Hocam ben kargo dahil 1300 TL'ye alacağım. 15 güne kadar nikahım var nasipse. Paralar suyunu çekti, televizyon alamayacağız filan derken böyle bir olanak çıkınca ben de değerlendirdim. 42LW4500 veya D6000 gibi bir seçim yapmayı düşünüyordum ama bu TV'nin 3D dışında onlardan geri kalmayacağını umuyorum. Diyeceğim o ki; fiyat daha yüksek olsa da tercih sıralamamda üstlerdeydi.

eğer 42" se fiyat çok tatlı tekrardan hayırlı olsun ve gelir gelmez resimleri bekliyoruz diyecektim ki nikahın aklıma geldi çok fırsatın olmaz bu arada nikah için de mutluluklar dileri

diğer taraftan anladığım kadarıyla vestel deki ekiple muhabbet güzel o zmana bir çok konuda arkadaşlarımızın sorularını aydınlatmakta yardımcı olabilirsin diye düşünüyorum heleki öncelikle hazır güncellemeyle hallederiz muhabbetinde arkadaşlar neden güncelleme yapamamakta diye sorabilirsen şahane olur..

Güzel dilekleriniz için çok teşekkürler. Yuva kurana Allah yardım edermiş derler bu TV meselesi de öyle çözüldü zaten biraz. Bu arada evet fiyat 42 inch için verildi. Gelir gelmez bir kaç fotoğraf koymaya çalışırım. Deneyimlerimi de fırsat buldukça yazacağım. Vestel ar-ge'de bulunan arkadaşla bu vesile ile tanıştım. Nişanlımın uzaktan arkadaşı. Zaten sizin gibi ben de kurcalamaya başladıkça bir çok konuda kendisinden yardım isteyeceğim gibi geliyor. Biraz kestirme konuşan tipler olsalar da elimden bir şey gelirse yapmaktan memnuniyet duyarım. Bu foruma borçlu sayılırız bir nevi. Hele TV bir gelsin de :)

• quote:

quote:

a.r 156 sende senin tv nin SERVİCE MENU sünün resmini koyabilirsin karşılaştırma yapalım en azından modeller arasında ki vestel yetkili servisine işte bu güncellemeli benim tv neden güncellemeli değil diye bir sorabileyim...

• quote:

Orijinalden alıntı: metamorphoses Biraz kestirme konuşan tipler olsalar da

tam olarak tarifi öyle bende bir tanesine ile mailleştim walla yazmaya korktum yarım sayfa yazıyorum tek satır cevap oda ne olduğu belli dğil yarısı var yarısı yok..
  • quote:

quote:

quote:

a.r 156 sende senin tv nin SERVİCE MENU sünün resmini koyabilirsin karşılaştırma yapalım en azından modeller arasında ki vestel yetkili servisine işte bu güncellemeli benim tv neden güncellemeli değil diye bir sorabileyim...

kusura bakma gündüz mesajını farkettim telefondan baktığım için cevap veremedim şimdide özel mesajla gördüm heralde ben tam mesaj yazarken sende yazdın arada kaynadı..
    evimde değilim iş meselesinden dolayı dışardayım aksilik olmazsa yarın akşam eve geçer gönderirim bu arada menüde yazanların anlamlarını biliyorsan tek tek açıklarsan sevinirim..tv life time neyi gösteriyor tv aps time neyi gösteriyor menü menü anlatırmısın?

• TV'de eksiklik ya da sorun varsa güncelleme ihtiyaçtır. Yoksa gereksiz bence
    Tv'de 2 tane yazılım sürümü var onlar karıştırılmasın
  • arkadaşlar;
    usb wifi dongle vestel için nerden bulabiliriz? fiyat ne kadar olur bilgisi olan varsa çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neruda

arkadaşlar;
    usb wifi dongle vestel için nerden bulabiliriz? fiyat ne kadar olur bilgisi olan varsa çok sevinirim.

tv nin içinden çıkan noldu arızalandımı kırıl dımı bence vestelle irtibata geç servisten orjinalini temin et kullanma kılavuzunda "winstron DNUB-236" USB DONGLE KULLANIN DİYOR he eğer başka modellerde uyuyorsa piyasa gırra model var eğer servisten uyduğuna dair bilgi alırsan bence üzerinde anten olan bir modelini al çekim gücü sıkıntın olmaz ama dediğim gibi mutlaka vestel den teyit al uyup uymadığını
  • 31 mart da vestel 42" LED tv 999 TL diye bir Televizyon reklamı izledim az önce, ama nedesnse internette bulamadım.

Bulabilen varmı bu reklamı?? yada nasıl bulabileceğimi bilen biri?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

kusura bakma gündüz mesajını farkettim telefondan baktığım için cevap veremedim şimdide özel mesajla gördüm heralde ben tam mesaj yazarken sende yazdın arada kaynadı..
    evimde değilim iş meselesinden dolayı dışardayım aksilik olmazsa yarın akşam eve geçer gönderirim bu arada menüde yazanların anlamlarını biliyorsan tek tek açıklarsan sevinirim..tv life time neyi gösteriyor tv aps time neyi gösteriyor menü menü anlatırmısın?

VESTEL SMART TV 42PF7017 SERVİS MENÜ: Giriş için MENÜ+4725
    a.r 156 şimdi menü menü anlatmak için yeterli bilgim yok anlatsamda büyük bir sorumluluk olur çünkü bu menünün karıştırılması demek tv nin düzgün çalışmaması anlamına gelir.
    biz fazla anlatmayalım başkalarıda karıştırmasın en azından. şunu da belirteyim TV LİFE TİME tv yaşam süresi anlamına geliyor TV APS TİME ise tv yi aldığınız kurulumunun yapılıdığı tarihi gösteriyor.burada yaşam süresi dakika olarak gösterilmiş hesaplama yapıp da şukadar dakikam kalmış hesabı yapmayın :) çünkü hesabınız tutmaz farklı hesaplamalar yapıyorlar bunun için bende detaylı bilmiyorum....bu menünün ilk sayfası ve burada gösterilen bilgiler tv nizin genel özetini gösteriyor servis yetkilisine.diğer bölümler de tv ile ilgili ince nayarların tutulduğu bölümler ki çok önemli değişmesi halinde görüntü kalitenizi bile bozabilirsiniz hiç kurcalamayın derim bence...şimdilik bunları anlatabiliyorum detaylı bilgiler aldıkça burada paylaşabilirim...

• quote:

yasinchef şimdi arkadaşım öncelikle kusura bakma seni beklettim ancak farklı gelişmeler oldu daha önce bahsetmiştim tv kurulum sırasında panelde bir çizgilenme olmuştu muhemelen antendir ancak tekrarlarsa panel arızası olarak görür değiştiririz demişlerdi nitekim geçne hafta arıza tekrarladı bende servise durumu izah ettim onlarda merak etmeyin arkadaşlar kurulum sırasında notlarını almışlar biz gerekeni yaparız siz bekleyin dediler velhasıl bugun sabah ben yokken habersiz birşekilde servisteki arkadaşlar gelmişler ve yeni tv getirmişler eskiyi de kutulayıp götürmüşler sağolsunlar
    akşam gelir gelmez isteğin doğrultusunda servis menüsüne girdim senin kini aynısı hemen hemen ondan internet bağlantısını falan kurdum güncelleme bölümüne girdim haydee sizinkinin aynısı aynı tarih ve aynı versiyon güncellemede yok diyor ekran görüntüleride birazdan geliyorr

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.