Şimdi Ara

VESTEL SMART TV İNCELEMEM (42pf7017) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
941
Cevap
18
Favori
236.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gaggag

benim derdim kaydı PC'den izleyememek, yoksa ben de TV'den izleyebiliyorum............

evet şimdi tv den ufak bir kayıt yapıp pc de izlemeyi denedim dediğin gibi maalesef olmadı yalnız kayıt klasöründe read me notu var ve orda Please do not modify the contents of this directory. Added files will be deleted automatically. yazıyordu yani anladığım kadarıyla bu noktada değişiklik yapmayın dosyalar otomatik olarak silinecektir demekteydi.yukarıda arkadaşımızın dediği gibi telif hakları düşüncesiyle vestel böyle bir sisteme gitmiş olabilir. ayrıca yine flashdaki doayaları incelerken chunk.1 diye bir doya vardı muhtemelen benim kayıt dosyam bu idi ancak dosya türünü bir türlü bulamdım google da da chunk.1 diye arattırdığım zaman bir sürü video çıkıyor yani bu muhtemelen flv gibi bir video tarzı belki ona uygun oynatıcı yada değiştirici bulursan sorunu çözebilirsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: metamorphoses

Merakla bu başlığa yapılacak yeni katkıları bekliyoruz. a.r. 156'ya verdiği emek için teşekkür ederim. Yaptığı inceleme sayesinde ben de dümeni bu modele doğru kırdım. Fiyat araştırması yapıyorum şu an.

Neticede 1500-2000 fiyat aralığındaki giriş seviyesi LED TV'lerin işçilik kalitesi ve donanımı Vestel'den yüksek değil. Hatta Vestel'in dahili HD alıcı gibi en az 150-200 liralık bir masraftan ve kablo kalabalığından kurtaracak artı özellikleri var. Satış sonrası desteği de iyiyse bence görüntü kalitesinden birkaç puan feragat etmek göze alınabilir.

Vestel'in ar-ge'sinde çalışan bir tanıdığım var. Söylediğine göre bu TV onların kendi tabirleriyle "high-end" projeleriymiş. Eğer istersem fabrikadan bu ürünü benim için alabileceğini söyledi. Hatta dedi ki bu ürünü alırım ama markası farklı olabilir üzerinde toshiba, sharp veya vestel yazabilir ancak özellikleri, yazılımı ve donanımı aynı dedi. Bundan ne anlamam gerek bilemiyorum. Vestel'den farklı marka yazarsa onların kutusundan wireless adaptör çıkmıyormuş hatta.

öncelikle bende verdiğiniz destek için teşekkür ederim..
    vestelde çalışan arkadaşını dediğinden anlaman gereken özetle şu toshiba olsun sharp olsun diğer bir çok marka olsun vestel bu markaların fasoncusu vekati zmanında (5-6 yıl evvel) vestel de bulunmuş bir arkadaşım ban şöyle demişti: vestel her yıl 50-60 a yakın model çıkarıyor bunları bir katalog yapıyor sonra sharp agider o katalogtan 4-5 model seçer onlar sharp için üretilir toshi ye gider o 4-5 model seçer onlar onun için manisada üretilir üzerine onların markası basılıp gönderilir derdi oysa birçok kişiye sorsanız toshiba için waov vestel için yaramaz der:)
    yine arkadaşının söylediği "high-end" tabirinide vestelden ürün seçerken m.h vasıtası ile görüştüğüm mühendis olduğunu sandığım kişi söylemişti her nekadar aynı terimi kullanamsada en iyi yazılım en titiz panel seçimi en iyi çipi kullandık gözü kapalı smartı seç demişti. sende teyit etmiş oldun.

bu arada arkadaşının fabrikadan sana temin edeceği tv çok avantajlı olmadığı sürece tercih etme yarın garantide sorun yaşarsın belki

• quote:

Orijinalden alıntı: a.r 156

quote:

benim derdim kaydı PC'den izleyememek, yoksa ben de TV'den izleyebiliyorum............

evet şimdi tv den ufak bir kayıt yapıp pc de izlemeyi denedim dediğin gibi maalesef olmadı yalnız kayıt klasöründe read me notu var ve orda Please do not modify the contents of this directory. Added files will be deleted automatically. yazıyordu yani anladığım kadarıyla bu noktada değişiklik yapmayın dosyalar otomatik olarak silinecektir demekteydi.yukarıda arkadaşımızın dediği gibi telif hakları düşüncesiyle vestel böyle bir sisteme gitmiş olabilir. ayrıca yine flashdaki doayaları incelerken chunk.1 diye bir doya vardı muhtemelen benim kayıt dosyam bu idi ancak dosya türünü bir türlü bulamdım google da da chunk.1 diye arattırdığım zaman bir sürü video çıkıyor yani bu muhtemelen flv gibi bir video tarzı belki ona uygun oynatıcı yada değiştirici bulursan sorunu çözebilirsin..

işte bu hiç hoşuma gitmedi, sebep telif hakları ise eğer Next Nextstardan nasıl kayıt yapıp PC'den izleyebiliyoruz, telif hakları problem olsaydı NextNextstarın da Kayda engel olması gerekirdi, Vesteli bu konuda şiddetle protesto ediyorum

• quote:

quote:

quote:

işte bu hiç hoşuma gitmedi, sebep telif hakları ise eğer Next Nextstardan nasıl kayıt yapıp PC'den izleyebiliyoruz, telif hakları problem olsaydı NextNextstarın da Kayda engel olması gerekirdi, Vesteli bu konuda şiddetle protesto ediyorum

neyi protesto ediyorsunuz?

Ben Panasonic plazmacıyım. Aynı durum panasonicte de var. Kayıt edilen dosyaları bırakın bilgisayarı, Panasonic'in aynı model başka bir tvsinde bile izleyemiyorsunuz. Muhtemelen diğer bütün markalarda aynı durum vardır.

iyi seyirler, iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isoomail -- 27 Mart 2012; 9:22:46 >

• quote:

quote:

quote:

next ile vestel i birbirine karıştırma vetsel 60 ülkede satış yapıyor TR de telif hakkına çok önem verilmiyor olabilir ama vetsel in satış yaptığı ülkelerden herhangi birinde buna ciddi önem verilip vestel e karşı dava açılabilir adam niye kendini riske etsin ki?

• protesto etme hakkımı kullanıyorum, Panosonicte ya da diğer tüm markalarda kayda engel olunması benim protesto etme hakkıma halel getirmez

bilseydim ya da tahmin etseydim dahili uydu alıcısı olmayan bir TV alırdım, buraya yazıyorum ki herkes bilsin, ona göre TV alsın, zaten bu tip forumların amacı biraz da bu değil mi, herkes X ya da Y markasının üretim bandında çalışmıyor, satış yapmıyor, herkes teknoloji uzmanı değil ve olmak zorunda da değil

Mesela ben taraftarı olduğum takımın maç özetlerini TV'den kaydedip PC'ye atıyorum, arşiv oluşturuyorum, buna Vestel müsaade etmezse demokrasilerde çare tükenmez, biz de başka bir yolunu buluruz, paramıza kıyıp harici uydu alıcısı alıp ondan kayıt ederiz

bildiğim kadarıyla uluslararası satış yapan birçok uydu alıcısında kayıt özelliği var, bunlara hiç mi dava açılmıyor, onlar kendini niçin riske atıyorlar o da ayrı bir konu

tekrarlıyorum; kaydettiğinizi PC'den izlemek sizin için önemli ise Dahili Uydu Cihazı olan bir TV almayın, Vestel ya da Panosonic ya da bir başka marka

sizin için kaydettiğinizi PC'den izlemek önemli değil ise, VESTEL SMART 7017'yi kaçırmayın derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gaggag -- 27 Mart 2012; 14:03:17 >

• quote:

protesto etme hakkımı kullanıyorum, Panosonicte ya da diğer tüm markalarda kayda engel olunması benim protesto etme hakkıma halel getirmez

bilseydim ya da tahmin etseydim dahili uydu alıcısı olmayan bir TV alırdım, buraya yazıyorum ki herkes bilsin, ona göre TV alsın, zaten bu tip forumların amacı biraz da bu değil mi, herkes X ya da Y markasının üretim bandında çalışmıyor, satış yapmıyor, herkes teknoloji uzmanı değil ve olmak zorunda da değil

Mesela ben taraftarı olduğum takımın maç özetlerini TV'den kaydedip PC'ye atıyorum, arşiv oluşturuyorum, buna Vestel müsaade etmezse demokrasilerde çare tükenmez, biz de başka bir yolunu buluruz, paramıza kıyıp harici uydu alıcısı alıp ondan kayıt ederiz

bildiğim kadarıyla uluslararası satış yapan birçok uydu alıcısında kayıt özelliği var, bunlara hiç mi dava açılmıyor, onlar kendini niçin riske atıyorlar o da ayrı bir konu

tekrarlıyorum; kaydettiğinizi PC'den izlemek sizin için önemli ise Dahili Uydu Cihazı olan bir TV almayın, Vestel ya da Panosonic ya da bir başka marka

sizin için kaydettiğinizi PC'den izlemek önemli değil ise, VESTEL SMART 7017'yi kaçırmayın derim

1.si protesto etme hakkını elbette kullanabilirsin
    2.si %100 haklısın forumun ve başlığın amacı bu gibi detayları öğrenmek sen sorana kadar bunu bende bilmiyordum
    3.sü dediğin gibi 100 tl ye alabileceğim basit bir uydu alıcı ile bu ihtiyacını giderebilirsin
    4.sü uluslararası bir uydu alıcısında bu özelliğin olup olmaması konusunda süpheliyim mesela next ülkemizde büyk bir marka ama sadece pazarlamacı üretici değil kendi internet sitesinde yazıyor ülkeye uygun ürünleri yaptırıp komşularada pazarlıyoruz diyor..
    5.si vestel bunu yaptıysa inanki sebebi vardır şöyle düşün adam sonuçta usb ye kayıt yapma teklonojisini yapmış sorun yok ama pihtiyaç var ki üzerine kalkmış yaptığı kaydı otomatik silme teklonojisini yapmış yani bu durumu yapabilmek için fazladan çaba sarfediyor bu bizim için eksi olabilir vestel için artı
    6.sı bence bu özelliğin olmadığını bilsen dahi yine bu tv yi alacaktın çünkü vestel öyle bir fiyat politikası izlediki smart tv dahili uydu alıcısı ve dlna özelliği olan tv nin fiyatı bu özellikler olmayan modeli ile aynıydı ben mesela smart özelliğinde gözüm yoktu ama aynı fiyatsa fazla mal göz çıkarmaz kendini almamış say 100 tl ye bir uydu alıcısı edinebilirsin saygılar..

• eyvallah hocam düşününce haklı olabilirsin

TV ile ilgilenen arkadaşlara belki yardımcı olur diye bazı kanallardan 15-20 Saniyelik görüntüler çektim ve bir foto aldım, fotonun altındaki linki tıklayıp indirebilirsiniz, bir problem olursa ben buradayım....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gaggag -- 28 Mart 2012; 3:34:56 >

• NOT: NTV ve FOX'un videosunu eklemedim.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gaggag -- 28 Mart 2012; 3:33:14 >

• gaggag paylaşımın için teşekkürler konu ancak böyle paylaşımlar ile canlanır ve faydalı olur diğer arkadaşlarında katkılarını bekliyoruz..
    bu arada sd fotoları trt dışındakileri maalesef beğenmedim oysa bizde en kötü kalite trt idi sanırım biraz çekim den kaynaklanıyor nilhassa fox ve ntv titremiş gibi ama hd çekimlerin çok iyi eline sağlık..
  • Arkadaşlar benim vestel tv de Uygulama sürümü V.0.8.5.2 ve tarihi 2011-12-16 yazıyor sürümü yükselt dediğimde

Yeni yazılım bulunamadı diyor.Acaba sizin tv de hangi sürüm var ve nasıl bir yol izlemeliyimki yükseltebileyim

yardımlarınızı bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eskape

Arkadaşlar benim vestel tv de Uygulama sürümü V.0.8.5.2 ve tarihi 2011-12-16 yazıyor sürümü yükselt dediğimde

Yeni yazılım bulunamadı diyor.Acaba sizin tv de hangi sürüm var ve nasıl bir yol izlemeliyimki yükseltebileyim

Bende de öyle gözüküyor.Genel birşey sanırım
  • quote:

Arkadaşlar benim vestel tv de Uygulama sürümü V.0.8.5.2 ve tarihi 2011-12-16 yazıyor sürümü yükselt dediğimde

bendeki ana sayfaya koyduğum resimdende görüleceği üzere
     VESTEL SMART TV İNCELEMEM (42pf7017)
    24 şubat 2012

• ar156

bizimki eski sürüm, ama yeni sürüm yok diyor.Acaba ne yapmalıyım bir bilginm varmı?
  • şimdi farkettiğm siz uygulama sürümü demişsiniz ben yazılım sürümünün fotosunu koydum yazılım sürümüde dediğiniz gibi benim foto da gözükene göre eski bir sürümse ve güncelleme yapmıyorsa vestel m.h arayıp uzman teknisyenle görüşmek istediğinizi söyleyin muhtemelen şuan müsait değiller biz aratalımd erler ve aratırlar yada kendi fotunu çek benim fotoyuda emsal göstererek mail at başka bir şey gelmiyor aklıma..
  • ar 156

Dediğini yapacağım.açıklamaların için teşekkür ederim.
  • quote:

ar 156

ar 156
    yazlım sende nasıl yeni onu anlayamadım.benim tv de de yeni yazılım bulunamadı diyor.yayından yazılım güncelleme frekansı mı değişik diyeceğim ama internetten
    ilk önce alması lazım.sen tekrar ayarlarını yazabilirmisin bi rdeğişiklik mi var kontrol edelim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinchef

quote:

ar 156

ar 156
    yazlım sende nasıl yeni onu anlayamadım.benim tv de de yeni yazılım bulunamadı diyor.yayından yazılım güncelleme frekansı mı değişik diyeceğim ama internetten
    ilk önce alması lazım.sen tekrar ayarlarını yazabilirmisin bi rdeğişiklik mi var kontrol edelim...

Hangi ayarları yazmamı istiyorsun anlamadım. Banada aynı uyarı veriyor yeni yazılım bulunamadı diye ama geldiğin de üzerinde bulunan yazılım sizinkine göre daha yeni gözüküyor. M. H. İle görüştünüz mü?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 42pf7017 modelinin İsveç piyasası için üretilen bir versiyonu için Vestel fabrikasından siparişi verdim. Üzerinde marka olarak Andersson yazacak. Sanırım görünüşü de şuna benzeyecek;http://www.pricerunner.se/pl/2-2796962/TV/Andersson-LED3240FDC-PVR-DVD-priser

Gelir gelmez ben de deneyimlerimi paylaşırım zira ürün 42pf7017 ile aynı donanım ve yazılımdan oluşuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metamorphoses

42pf7017 modelinin İsveç piyasası için üretilen bir versiyonu için Vestel fabrikasından siparişi verdim. Üzerinde marka olarak Andersson yazacak. Sanırım görünüşü de şuna benzeyecek;http://www.pricerunner.se/pl/2-2796962/TV/Andersson-LED3240FDC-PVR-DVD-priser

Gelir gelmez ben de deneyimlerimi paylaşırım zira ürün 42pf7017 ile aynı donanım ve yazılımdan oluşuyor.

Öncelikle Hayırlı Olsun. Bizde merakla bilgileri ve fotoları bekliyoruz bakalım bir degisiklik var mı?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.