Şimdi Ara

Vestel Onyx 7' Tablet Google Play Store Problemi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
22.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • şu 1 mobile market nasıl birşey ya?ben rootla fln uğraşamıyacam
  • babamı ipad mini alsın diye gönderdik, elinde bu cihazla geldi. google play dahi yok saç baş yolduruyor. allahtan cihazda ışık süzmesi ve ölü piksel var umarım bunlar iade etmeme yeterlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MelihTR

Tablet ile gelen orijinal ROM üzerine Google Play Apk direkt kursanız dahi hata verip kapanıyor. Ama problemsiz Google Play kurmanın bir yolu var

Aşağıdaki işlemleri yapmak için önce tableti root yapmanız gerekiyor. Onun için üstteki mesajları okuyun.Ben aşağıdakileri VP7 tablette aynen denedim çalıştı. Aşağıdaki işlemleri yaparken tabletiniz kilitlenir de açılamaz, kullanılamaz duruma gelirse servise tekrar ROM yükletmek için götürmeniz gerekiyor o konudaki risk ve sorumluluk size ait.

Root yaptıktan sonra,"Busybox Pro" uygulamasını kurup çalıştırın, root yetkisi isterse verin, seçeneklerden "Smart install" yapın. Daha sonra
    Orijinal ROM'a Google Play kurmak için Internetten "Google Play Installer APK" diye aratın indirip son sürümünü tablete kurup uygulamayı çalıştırın. Uygulama size hangi Google Play sürümünü kurmak istediğinizi soracak, orijinal olanı seçin. Bu uygulama Google Play' i çalışacak şekilde sisteme problemsiz kuruyor. Tableti kapatıp açın. İşlem tamamdır Böylece 2 tane çalışır marketiniz oluyor :)

Referans: Validate
    http://www.chip.com.tr/forum/fatih-projesi-vp10-vestel-tabletleri_t261675_148.html

Herkese iyi günler öncelikle cihazı ROOT yapmanız gerekir bunuda ZhuoDaShi adlı programla yapabilirsiniz
    Programın resimli anlatımını ve programı ZhuoDaShi türkçe diye ararsanız çıkar. Bir tanıdıktaki Vestel VP11 model tablete MelihTr arkadaşın anlattıgı şekilde uyguladım google play çalıştı
    Uygulamaları apkmania sitesinden indirebilirsiniz.Bu işlem GARANTİ dışı bırakabilir ARIZA verebilir sorumluluk size ait Kolay gelsin

• Peki arkadaşlar bu tablete yani vp7 başka işletim sistemleri kurmak mümkün mü yani yüksek sürüm android veya ios wp falan ?
  • Bende hepsiburada da 550 liraya 10" vtab aldım fakat play store olmadığını görünce iade ettim. 1920x1200 ekran ve gümüş renk alüminyum kasa ve 2 gb ram çok güzeldi aslında ama google play store olmayınca çöp.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rgok_46

İyi geceler Bir kaç gündür çalıştıgım için forma girib cevap veremedim kusura bakmayın
    Bu uygulamayı Vestel onxy vp70 model tablette uyguladım ve ROOT landı
    BURADA ANLATACAKLARIMI 2 DEFA KENDİ TABLETİMDE YAPTIM çok şükür problem olmadı
    Belirtmek isterimki Her hangi bir ARIZADAN dolayı kesinlikle sorumluluk kabul edemem.
    Öncelikle SnapPea diye bir yazılımı pc ye indirerek kurun kurulum sırasında sorulanlara
    evet deyin daha programı çalıştırıp tableti usb hata ayıklama modunda pc ye baglayın
    ve programın cihazı tanımasını bekleyin yazılımı yükleyeyim mi diye sorarsa evet deyin
    program tableti tanıyınca tableti çıkarıp programı kapatın.
    İnternetten UnlockRoot v3.1 indirip kurun.Kurulum bitince programı çalıştırın ve tableti
    baglayın ve root tuşuna basın ekranda güncelleme gibi birşey soracak onu kapatın diger
    şeylere evet deyin program kurulumu yapacak ve tablet yeniden başlayacak tablet açılıp
    normal ekran gelinceye kadar bekleyin ve kabloyu çıkarın menüde süper user simgesini
    göreceksiniz.Hayırlı olsun gülü güle kullanın inşallah

şimdi uyguluyorum, yazarım..

Edit,

Aynı yönlemle rootladım yiğenimin tabletini.
    Google'dan play store apk indirdim ve yükledim, root yetkisi verdim, lisansları yükledi, ayarlar-->hesaplardan google hesabı ekledim.
    play store yüklenince resetledi, açılınca play store'a girebildim.

Vestel'e şikayetimi bildirdim, 5 dakika geçdi geçmedi telefonla geri dönüş yaptılar; google play lisansımız yok denildi.
    Ama ben yükledim deyince, sorun kalmamışdır o zaman denilip rahatsızlık için özür dilediler.

Vestelin tableti anladımki çin mallarının birkaç tık üstünde bir cihaz.

Kişisel deneyimlerim ile şunu söyleyebilirim, benim için;
    Tablette kral tabikide; her yönüyle apple.
    Telefonda kral tabikide; kalitesi ve yazılımıyla htc.
    Desire x piyasaya çıkdığında aldım, sürekli rom atmaya başladım, açık lisansı ile müdahale ediyorum.
    Çerçevesi çizik içinde inanın kaç kere asfalta düşürdüm hatırlamıyorum, ekranı halen sapa sağlam.

One x ve m7'de kullandım.
    İpad retina mini de iyi iş görüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ch4ylak -- 5 Kasım 2014; 20:08:31 >

• Vestel V tab 10'

Vestel yine yaptı yapacağını, play store'siz, türkçe karakterlerden yoksun bir tablet. Siz de benim gibi mi düşünüyorsunuz, ne zaman yerli bir firmayı tercih etsek hayal kırıklığı yaşıyoruz.
    teknik destek derseniz hak getire. desteklemiyormuş. En basit, tezgahlarda bile satılan 100 TL'lik çin mallarında bile var, ama vestelde yok. tam bize göre değil mi. Araba yaparız benzin koymayı unuturuz.

GÜLE GÜLE VESTEL, bir daha mı ASLA ...
  • Vtab 10" aldım bende, fiyatına göre harika bir donanımı var. Aldıktan sonra google play olmadığını görünce şoka uğradım. Hemen müşteri hizmetlerini aradım,bana bir kayıt numarası verdiler servise götür dediler. Servis mevcut olan mobile1 marketi silip google play yükledi ücret istemedi, isteseydi kavga ederdim zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asasinokan -- 1 Mart 2015; 2:52:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • fekat kullanıcısına yanıt
    bende vestel vtab 7 eco var bu dediğiniz root ona oluyorsa bi zahmet oğretir misiniz ??
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.