Şimdi Ara

Vestel Onyx 7' Tablet Google Play Store Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
22.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    >>>Bir hafta kadar önce Vestel'in 7" Onyx Tabletini aldım.
    >>>Tabletten çok memnunum, oyun amaçlı değil, eBook Çizgi Roman ve İnternet temelli kullandığımdan fazlasıyla güzel ve yeterli bir makine;
    >>>Ancak makinede Google Play Store bulunmuyor.
    >>>Google Play Store yerine makinede 1Mobile Store yüklü ve her ne kadar temel programlarda sıkıntı yaşamasam da
    >>>Google Play gerekli oluyor çoğu zaman.
    >>>Google Play'i apk olarak indirip yüklediğim halde
    >>>Program açılışında "Program Çalışmayı Durdurdu" şeklinde bir hata çıkımakta ve program kapanmakta.
    >>>Konu ile ilgili olarak yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim.
    >>>Teşekkür ediyorum şimdiden...

• Slm.
    Öncelikle hayırlı olsun tabletin. Ben de yeni aldım vesteli.
    Konuyla ilgili Müşteri Hizmetleri dönüş yaptı bana malesef Google Play Store Desteği yokmuş makinada.
    Çalışmaları varmış bu konuda göreceğiz bakalım. Ama desteği olmaması miğdemi bulandırdı açıkça.
    Makina çok güzel ama sorun iğrenç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceycey6093

Slm.
    Öncelikle hayırlı olsun tabletin. Ben de yeni aldım vesteli.
    Konuyla ilgili Müşteri Hizmetleri dönüş yaptı bana malesef Google Play Store Desteği yokmuş makinada.
    Çalışmaları varmış bu konuda göreceğiz bakalım. Ama desteği olmaması miğdemi bulandırdı açıkça.
    Makina çok güzel ama sorun iğrenç.
    Vestel bu konuda destek sağlamıyorsa şimdilik Blackmarkt önerebilirim. Ancak indirdiğiniz uygulamaların istediği izinlere dikkat etmelisiniz, sonuçta neyin nesi olduğu belli olmayan marketlerden biri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İrfan

Vestel bu konuda destek sağlamıyorsa şimdilik Blackmarkt önerebilirim. Ancak indirdiğiniz uygulamaların istediği izinlere dikkat etmelisiniz, sonuçta neyin nesi olduğu belli olmayan marketlerden biri.

Alıntıları Göster
    Acaba kendimiz rom atsak çalışmaz mı bu google market. Bilgi verebilecek var mı.
    Nasıl bir rom yüklemek lazım bu tablete ( Vestel Onyx 7" ). Bilgi verirseniz sevinirim.
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceycey6093

Acaba kendimiz rom atsak çalışmaz mı bu google market. Bilgi verebilecek var mı.
    Nasıl bir rom yüklemek lazım bu tablete ( Vestel Onyx 7" ). Bilgi verirseniz sevinirim.
    Teşekkürler.

Alıntıları Göster
    >>>Teşekkür ederim bilgilendirme için @ceycey6093
    >>>Ayrıca senin de tabletin hayırlı olsun.
    >>>Umarım en kısa zamanda Vestel gerekli desteği sağlar.
    >>>Yine de dediğin gibi, Rom yükleme yapılabiliyorsa iyi bir durum oluşabilir.
    >>>Gerçi makinayı nasıl Root edeceğimi bulamadım, bu konuda bilgisi olan var mı?
  • Google play store olmadiğını bilmiyordum. Gerçekten çok saçma.. Vestel bir goole play store lisansı alamıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: frux

Google play store olmadiğını bilmiyordum. Gerçekten çok saçma.. Vestel bir goole play store lisansı alamıyor mu?
    gapps yükleniyor mu arkadaşlar denediniz mi?
  • İyi geceler ben de 1 hafta önce aldım ve root ve yeni yazılımla google play yükledim ve kullanıyorum
    root olunca garanti meselesi var sorun olmayacaksa buradan paylaşırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: rgok_46

İyi geceler ben de 1 hafta önce aldım ve root ve yeni yazılımla google play yükledim ve kullanıyorum

hocam bende vp10 var root nasıl yapılıcak anlatırmısınız ?
  • quote:

İyi geceler ben de 1 hafta önce aldım ve root ve yeni yazılımla google play yükledim ve kullanıyorum

kardeşim anlatırsan çok sevinirim ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: adammadam

quote:

kardeşim anlatırsan çok sevinirim ya

Alıntıları Göster
    İyi geceler Bir kaç gündür çalıştıgım için forma girib cevap veremedim kusura bakmayın
    Bu uygulamayı Vestel onxy vp70 model tablette uyguladım ve ROOT landı
    BURADA ANLATACAKLARIMI 2 DEFA KENDİ TABLETİMDE YAPTIM çok şükür problem olmadı
    Belirtmek isterimki Her hangi bir ARIZADAN dolayı kesinlikle sorumluluk kabul edemem.
    Öncelikle SnapPea diye bir yazılımı pc ye indirerek kurun kurulum sırasında sorulanlara
    evet deyin daha programı çalıştırıp tableti usb hata ayıklama modunda pc ye baglayın
    ve programın cihazı tanımasını bekleyin yazılımı yükleyeyim mi diye sorarsa evet deyin
    program tableti tanıyınca tableti çıkarıp programı kapatın.
    İnternetten UnlockRoot v3.1 indirip kurun.Kurulum bitince programı çalıştırın ve tableti
    baglayın ve root tuşuna basın ekranda güncelleme gibi birşey soracak onu kapatın diger
    şeylere evet deyin program kurulumu yapacak ve tablet yeniden başlayacak tablet açılıp
    normal ekran gelinceye kadar bekleyin ve kabloyu çıkarın menüde süper user simgesini
    göreceksiniz.Hayırlı olsun gülü güle kullanın inşallah
  • rgok_46 R kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler, dediklerinizi uyguladım problemsiz root yaptım
  • MelihTR kullanıcısına yanıt
    Ben teşekür ederim güle güle kullanın
  • quote:

kardeş tşk.ler root tamam birde şu yazılımı (rom'u) da bir paylaşırsan tadından yenmez valla....
  • dumanfuat D kullanıcısına yanıt
    Romu bu adresten indirebilirsiniz burada çeşitli romlar mevcut kolay gelsin.http://www.thaiscopad.com/thread-755-1-1.html
  • quote:

Romu bu adresten indirebilirsiniz burada çeşitli romlar mevcut kolay gelsin.http://www.thaiscopad.com/thread-755-1-1.html
    Tablet ile gelen orijinal ROM üzerine Google Play Apk direkt kursanız dahi hata verip kapanıyor. Ama problemsiz Google Play kurmanın bir yolu var

Aşağıdaki işlemleri yapmak için önce tableti root yapmanız gerekiyor. Onun için üstteki mesajları okuyun.Ben aşağıdakileri VP7 tablette aynen denedim çalıştı. Aşağıdaki işlemleri yaparken tabletiniz kilitlenir de açılamaz, kullanılamaz duruma gelirse servise tekrar ROM yükletmek için götürmeniz gerekiyor o konudaki risk ve sorumluluk size ait.

Root yaptıktan sonra,"Busybox Pro" uygulamasını kurup çalıştırın, root yetkisi isterse verin, seçeneklerden "Smart install" yapın. Daha sonra
    Orijinal ROM'a Google Play kurmak için Internetten "Google Play Installer APK" diye aratın indirip son sürümünü tablete kurup uygulamayı çalıştırın. Uygulama size hangi Google Play sürümünü kurmak istediğinizi soracak, orijinal olanı seçin. Bu uygulama Google Play' i çalışacak şekilde sisteme problemsiz kuruyor. Tableti kapatıp açın. İşlem tamamdır Böylece 2 tane çalışır marketiniz oluyor :)

Referans: Validate
    http://www.chip.com.tr/forum/fatih-projesi-vp10-vestel-tabletleri_t261675_148.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MelihTR -- 30 Temmuz 2013; 14:38:50 >
  • quote:

İyi geceler Bir kaç gündür çalıştıgım için forma girib cevap veremedim kusura bakmayın
    Belirtmek isterimki Her hangi bir ARIZADAN dolayı kesinlikle sorumluluk kabul edemem.
    Öncelikle SnapPea diye bir yazılımı pc ye indirerek kurun kurulum sırasında sorulanlara
    evet deyin daha programı çalıştırıp tableti usb hata ayıklama modunda pc ye baglayın
    ve programın cihazı tanımasını bekleyin yazılımı yükleyeyim mi diye sorarsa evet deyin
    İnternetten UnlockRoot v3.1 indirip kurun.Kurulum bitince programı çalıştırın ve tableti
    baglayın ve root tuşuna basın ekranda güncelleme gibi birşey soracak onu kapatın diger
    şeylere evet deyin program kurulumu yapacak ve tablet yeniden başlayacak tablet açılıp
    normal ekran gelinceye kadar bekleyin ve kabloyu çıkarın menüde süper user simgesini

Hocam dedikleriniz sadece vestel tablettemi oluyor ? Baska tablette denesem sorn olurmu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cilekliivanilya

quote:

Hocam dedikleriniz sadece vestel tablettemi oluyor ? Baska tablette denesem sorn olurmu ?

UnlockRoot programı Vestel tabletlere özel bir program değil, sitesinde çok sayıda telefon modeli için de çalıştığı belirtilmiş, hatta en yeni telefon modelleri de var. Aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz. Başka tablette de çalışma ihtimali yüksek ama Android gibi herkesin kaynak kodunu alıp istediği gibi oynayıp tablet sürdüğü bir piyasada problem çıkmayacağının garantisi yok sorumluluk sizin
    http://www.unlockroot.com/support.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MelihTR -- 2 Ağustos 2013; 8:17:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MelihTR

quote:

Orijinalden alıntı: cilekliivanilya

quote:

UnlockRoot programı Vestel tabletlere özel bir program değil, sitesinde çok sayıda telefon modeli için de çalıştığı belirtilmiş, hatta en yeni telefon modelleri de var. Aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz. Başka tablette de çalışma ihtimali yüksek ama Android gibi herkesin kaynak kodunu alıp istediği gibi oynayıp tablet sürdüğü bir piyasada problem çıkmayacağının garantisi yok sorumluluk sizin
    http://www.unlockroot.com/support.html

Alıntıları Göster
    Selam arkadaşlar. Ben yeni bir Vestel 10" onyx vp11 tablet pc aldım. Herşeyi iyi güzel hoş ama Google play ve hesap etkileşimlerinde Google hesaplarımla sorun var. Google play apk dosyasını bulup kurdum ama hata verip kapanıyor. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Nasıl çözebilirim bu sorunu. Root şartmıdır ? Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hilmi878

Selam arkadaşlar. Ben yeni bir Vestel 10" onyx vp11 tablet pc aldım. Herşeyi iyi güzel hoş ama Google play ve hesap etkileşimlerinde Google hesaplarımla sorun var. Google play apk dosyasını bulup kurdum ama hata verip kapanıyor. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Nasıl çözebilirim bu sorunu. Root şartmıdır ? Şimdiden teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Kimsenin bi bilgisi yokmu acaba yaa ? Forum daki uzmanlar nerdeler ??
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.